A1 novi uređaj - KAON KSTB4020 iskustva

poruka: 4
|
čitano: 12.266
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Novi uređaj A1

Da li je ovaj uređaj samo za nove korisnike??? Vidio sam da, osim što podržava 4K, ne valja. Na drugom forumu je netko napisal da novi KAON 4020 ima manji broj kanala nego onaj stari VM1200 što većina korisnika ima.

Mislim da zbog toga većini korisnika stare prijemnike zamijenjuju sa ovim VM1200.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 21:51 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi uređaj A1
Vavoom kaže...

Da li je ovaj uređaj samo za nove korisnike??? Vidio sam da, osim što podržava 4K, ne valja. Na drugom forumu je netko napisal da novi KAON 4020 ima manji broj kanala nego onaj stari VM1200 što većina korisnika ima.

Mislim da zbog toga većini korisnika stare prijemnike zamijenjuju sa ovim VM1200.

 Pozdrav.

 

Imam od A1 ovaj STB, Kaon KSTB4020 https://www.google.com/search?q=Kaon+KSTB4020&newwindow=1&client=firefox-b-d&channel=crow5&sxsrf=APq-WBtNYXuPSR6LCeHrsL_zPR3vTV4l6w:1644273547900&tbm=isch&source=iu&ictx=1&vet=1&fir=jLZ8MI3qOJZE-M%252CUReMMJ_Of-c8DM%252C_%253Bv8iK7R8Cz73kmM%252CUReMMJ_Of-c8DM%252C_%253Blyw1t1dlhZVxaM%252C498QB6MVNwhmxM%252C_%253BNKvR8hJ7wN02_M%252COeoTP8NlyfkhSM%252C_%253B9dHXbAH6qhiIXM%252CUReMMJ_Of-c8DM%252C_%253BqXjB9rNqHLPGVM%252CUReMMJ_Of-c8DM%252C_%253BwYbNXldA6qOwOM%252CmjH0OUPn64bHaM%252C_%253BnNBZavP3LtgZlM%252CUReMMJ_Of-c8DM%252C_%253BcbedPPPV1Z7LwM%252CDEs0OAERiUyxLM%252C_%253BzPqg5ERubTlESM%252CDEs0OAERiUyxLM%252C_&usg=AI4_-kQSvKbu_XQfuoqW1ebY3EGIJTC6PA&sa=X&ved=2ahUKEwi9ovGl1O71AhVrkosKHT4NAFcQ9QF6BAg5EAE#imgrc=9dHXbAH6qhiIXM

 

Spojen je HDMI vezom na LCD Samsung i to je sve ok...

 

Ja bih ga, preko ljeta, u podrumu, spojio na stari CRT (isto Samsung)...

STB ima AV izlaz (vidi se na gornjem linku)... Kupio sam i kabel 3,5 mm jack na SCART...

Danas sam probao taj spoj, STB na CRT tv ali nije bilo slike i čak STB kao da nije reagirao na svoj daljinski...

 

Prije spajanja sam ugasio STB na prekidaču, otkačio HDMI i spojio 3,5 mm - SCART...

 

Kad sam vratio HDMI spoj na LCD tv, vidio sam da se STB boota ("Provjera sustava", "Uspostavljanje veze" - u tom stilu...).

 

Mogu li isprobati spoj AV na CRT tv dok je STB uključen i dok je spojen na LCD tv?

Tako bih izbjegao bootanje i vidio bih što se događa...

 

Evo upute od STB-a. https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1402132580/A1_TV_Korisnicki_PriruCnik_NovaTvUsluga.pdf

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
A1 novi uređaj - KAON KSTB4020 iskustva

Newsflash.

 

Guglao sam...

 

Spojio sam oba tv-a istovremeno na STB... CRT preko AV-SCART kabela... To radi ali daljinski od CRT-a ima samo "Video in" (prilažem fotke) i na CRT tv-u imam samo sliku...

 

Jel bi pomoglo da negdje nabavim bolji daljinski (Njuškalo...) pa da imam i sliku i zvuk?

 

E, da... u uputama (prethodni post) se spominje uparivanje daljinskog od STB-a s televizorom... Da probam upariti s CRT tv-om (ili to neće ići zbog digitalno - analogno fora)?

 

Hvala.

 

 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 novi uređaj - KAON KSTB4020 iskustva

da se nadovežem na temu, pošto sam nedavno dobio isti taj STB kod produljenja ugovora s A1...

 

po meni je ovo lagani downgrade sa starog Kaon-a, zašto?

- sporije se boot-a

- svaki put kad se pali, daje onaj bijeli home screen umjesto da baci full screen sa zadnjim programom koji se gledao prije gašenja (kako je bilo na starom) - nemoguće je maknuti tu opciju...

- kod svakog paljenja, pali se profil "obitelj" koji ima zaštitu iza pina te je većinu kanala potrebno zasebno otključati pinom ili kod svakog paljenja svaki put ručno prebaciti na profil "roditelj" koji ne zahtjeva pin

- ne postoji mogućnost kompletnog micanja profila navedenih u stavki iznad (ako netko zna kako to overrideat - slušam, jer sam prošao postavke uzduž i poprijeko, nisam našao osim da se editira ovaj "obitelj" tj. mijenja pin)

- sporije šalta kanale od starog Kaon-a (za kojeg sam mislio da je spor i znao je nekad gadno zaštekat ako bi se par kanala šaltalo nešto brže, ajde - ovaj novi bar još nije zaštekao za sad) - prebacivanje s kanala na kanal traje oko 2 sekunde (cca)

- nema programske trake s prikazom emisija koje idu nakon one koja se gleda (na starom Kaon-u je to bilo super jer si odmah vidio što je išlo prije/kasnije) - kod ovog imaš samo horizontalni EPG (dodatni klik), a te EPG-ove ne volim nikako - ili pak na dodatna dva klika (odabir trenutnog programa > kursor desno pa kursorima gore/dolje da se vidi vertikalna lista programa - ugl. neintuitivno)

- kod kreiranja custom liste programa, netko pametan je odlučio da single-click na OK briše program iz custom liste bez ikakve potvrde, a na dugi klik OK tipke označuje taj program da se može pomicati gore/dolje po listi (umjesto da je obratno kao što je bilo na starom)

- u postavkama vidim opciju "tema", ali je zalockana i ne može se mijenjati (očito postoji opcija promjene teme sučelja na originalnom FW-u koji je pregažen onim od A1)

 

da nije sve negativno, evo i par pozitivnih stvari:

- daljinski je relativno ok i dosta manji te ergonomičniji od starog (možda individualno ovisno o veličini dlana/šake korisnika :) )

- ljepše i modernije sučelje (još da se poprave nelogičnosti koje sam napisao gore, bilo bi fakat ok), iako bih volio opciju "dark mode" - pogotovo u večernjim satima

- ima off/on tipku, pa nije potrebno svaki put vaditi kabl ako se STB smrzne ili ga treba isključiti iz struje

- čini mi se da je mrvu kvalitetnija slika nego na starom (možda brijem), pogotovo na HD kanalima

 

eto - to je neki review nakon 2-3 dana korištenja, vjerujem da ću se s vremenom naviknuti na neke od negativnih stavki, ali samo da nam daju opciju kompletnog micanja ove zaštite pinom - bilo bi već puno bolje (na starom se to moglo - i jednom kad bi maknuo zaštitu, ostalo je tako)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 14:52 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice