Xiaomi redmi 4

poruka: 303
|
čitano: 83.932
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4
EZY-E kaže...
Jel ok kupiti redmija preko neutrina ili wow shopa? Hoću imati kakvih problema?

 

 

Kupio prije nekoliko dana preko wow shopa rn4 crni 3/32 global, malo skuplji nego u Kini, hitno mi je trebao mob, 2god garancije, stigao za 2-3dana, prezadovoljan...

14 godina
offline
Xiaomi redmi 4

Sa Play Storea sam si instalirao Nova Launcher. Jel netko primjetio da ima više slobodnih RAM-a s tim instaliranim?

 

Edit: nvm, učinilo mi se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 13:03 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi redmi 4

Kolegi puko displey, ali kaze da mu touach radi. Je li mu onda samo ovo potrebno da zamjeni link

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi redmi 4
mickname kaže...
EZY-E kaže...
Jel ok kupiti redmija preko neutrina ili wow shopa? Hoću imati kakvih problema?

 

 

Kupio prije nekoliko dana preko wow shopa rn4 crni 3/32 global, malo skuplji nego u Kini, hitno mi je trebao mob, 2god garancije, stigao za 2-3dana, prezadovoljan...

 

400kn skuplji, za artikl od 1500kn ogromna razlika.

12 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

Ima tko da je flashao svoj Redmi 4 (China) pa da mi prosljedi link od TWRP recoverya.

Stavio bi si EU ROM.

 

13 godina
offline
Xiaomi redmi 4

Pozdrav društvo. Nakon duljeg razmišljanja i odlučivanja na forumu, uzeo sam Xiaomi Redmi 4 (4X). Uzeo sam opciju 2GB RAM memorije i 16 GB interne memorije jer mi je to bilo najpovoljnije, s obzirom da sam imao ograničen budžet. Sinoć je stigao preko DHL-a, a naručio sam ga 19.8 i to predvečer. Došao je iznenađujuće brzo, za manje od tjedan dana. U kutiji se nalazi klasično pakiranje, iglica za otvaranje utora za SIM/micro-SD karticu i punjač 5V/2A. Dobio sam EU nastavak koji se trebao samo zakačiti na onaj njihov adapter. Uz kupon se dobije i kaljeno staklo i prozirna maskica, koji služe za "prvu silu". A što se tiče mobitela, došao je sa ažuriranim MIUI 8.2.10.0 i HR sučeljem (ako je to nekome bitno). Performansama sam vrlo zadovoljan, s obzirom da koristim većinom FB/Whatsapp/Viber/Skype/Office, te tu i tamo neke igrice. Testirao sam IR blaster i gyroscope sa VR aplikacijama, i super je radilo. Nisam za sada primjetio nikakvo štucanje i štekanje u nekim aplikacijama, ali sam primjetio da se neke aplikacije malo dulje učitavaju. S obzirom da je procesor Snapdragon 435, mislim da će malo zahtjevniji korisnici primjećivati duže učitavanje aplikacija. Punjač još nisam testirao, kao ni navodnu opciju da podržava brzo punjenje (QC 2.0/QC 3.0). Kamera je u uvjetima slabijeg osvjetljenja lošija, ali mislim da se u ovom cjenovnom rangu ne trebaju očekivati neke odlične slike. Još nisam testirao bateriju, ali sam primjetio da Android OS troši oko 30% baterije, što bi se trebalo riješiti sa updateom.. Ako nekog još nešto zanima, neka piše

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi redmi 4

Kakvo je stanje kod vas koji imate BOA panele? ima li mrtvih i zaglavljenih pixela?

Evo kod mene na bijeloj pozadini vidim dva crna pixela (mrtvi), to mi je bilo out of box.

Na crnoj pozadini 4 zelena (zaglavljena pixela), naknadno se pojavila.

Nadam se da se neće pogoršati, poslao sam upit na honorbuy vezano za zamjenske LCD-e, imaju na stanju i BOA i Tainnma, ali jedini problem je što šalju random, dakle ne može se izabrati koji želim.

Edit; postao sam u krivu temu

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 16:09 (Robilad).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi redmi 4
Vlasnici Redmi 4x ... koliko vam traje baterija..citam da moze trajati i do 2 dana umjerenog korištenja..meni na mom traje dan..umjerenog korištenja..otkad sam ga dobio nisam ga ispraznio do kraja te napunio do 100%...dali je mozda do toga ili je sve normalno
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Xiaomi redmi 4

ukljuci airplane mod pa vidi koliko traje

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi redmi 4
misizulja kaže...
Vlasnici Redmi 4x ... koliko vam traje baterija..citam da moze trajati i do 2 dana umjerenog korištenja..meni na mom traje dan..umjerenog korištenja..otkad sam ga dobio nisam ga ispraznio do kraja te napunio do 100%...dali je mozda do toga ili je sve normalno

 meni traje po 3 dana bez beda.. malo yt koji poziv.. poruka whatsapp.. itd.. ne igram igre i ne zujum non stop u mob. ja prezadovoljan. zna mi dogurati i do 4 dana . to mi se nije dogodilo jos od nokie 3310 lol

xfact
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi redmi 4

Pozdrav imam problem na mom redmi4 pro instaliran je mui 8.0stabile-8.500.00 na selu kada sam brzina očajna, prijatelj mi ima samsung s8 note naravno nisu isti rang ali brzina očajna, kod mene 5mbt kod njega 50mbt, imali kakovo riješenje ili da se pomirim s tim? Hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi redmi 4

pozdrav, naručio sam si redmi 4x (3/32 GB) na honorbuyu i uzeo sam si flip leather case. mobitel je super, ali taj preklopnik iskreno nista posebno, nema nikakav magnet ili zakačku.. naravno, mobitel ne reagira na preklapanje, pa me zanima kako ga podesiti.. probao sam razne aplikacije, ali uglavnom ne reagiraju ili reagiraju na svako približavanje (npr. cesto kad tipkam na mobitel)

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 19:12 (spoonman039).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi redmi 4

Kupio bih si aparat bar 3/32 i da je od 5 - 5,5 incha ekran. U najužem izboru ostali 

 

1) Xiaomi Redmi Note 4 International Version 3GB 32GB Black

https://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

2) Xiaomi Redmi Note 4X Official Global ROM 32GB Smartphone Black

https://www.honorbuy.com/1095-redmi-note-4x-official-global-32gb-black.html

 

skoro potpuno isti, ovaj drugi ima ota update sto mi se čini dobra stvar. Vidim da ovdje ima znalaca pa molim malu pomoć u dilemi između ova dva ili možda neki treći da zadovoljava nužni minimum i cijedu do 200$. Naručio bih preko honorbuy (zbog brzine dostave i dhl-a da me pošta ne odere) pa tamo onda gledam. (kupio bih i malom sinu Xiaomi Redmi 4A International Version 2GB 32GB Dark Grey za 100 dolara pa bi i poštarina bila prihvatljivija - ima li sto bolje za tu cijenu?)

 

https://www.honorbuy.com/1102-xiaomi-redmi-4a-international-version-32gb-gray.html#/free_gift-gifts_package/option-official_internation

 

molim iskustva da li ste zadovoljni vi koji ga imate (ne koristim ga za igranje) i kakva su iskustva s honorbuy?

 

hvala na pomoći!

 

p.s.kolikojebrži 4/64 ii bolji od 3/32? osjetili se to više memorije?

https://www.honorbuy.com/1103-xiaomi-redmi-note-4-international-version-64gb-black.html

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

nedavno sam uzeo redmi 4x baš s honorbuya, mobitel je vrhunski. ne koristim za ga toliko za igre, ali fb, whatsapp, viber, slušanje preko bluetooth slušalica, sve radi fluidno bez ikakvih zagrijavanja.. baterija 1.5-2 dana. naravno note 4x je generalno bolji, ali sam odluči što ti odgovara, ja sam htio 5'' ekran.. moj jedini savjet je da uhvatiš popust.. neka te ne brinu verzije international/official global rom, i onako sve imaš na netu download i tutorial za instalaciju... za sina možeš pogledati i redmi 5a, 10 dolara skuplji.. imaš i posjećeniji, generalni topic o kineskim monitelima, pa možeš pitati i tamo

 edit: vezano za RAM, ja sam uzeo 3gb i to je ok, samo nemoj 2gb

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 20:07 (spoonman039).
6 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

zar nije redmi 4x isto 5,5"? bar tako piše na honorbuy? vidi gore ta dva linka. moje su potrebe kao i tvoje. sve preko 5,5 mi je preveliko. imao sam 4s od 5,15" i to mi je bilo ok. 

 

reci da li si kakvu carinu ili neki namet platio, za koliko ti je došao mob?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 20:16 (zed444).
9 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

sorry nisam gledao linkove. uspoređuješ redmi note 4 (kojeg mi brat ima, solidan mob) i redmi note 4x (koji je sigurno bolji, ali sumnjam da je velika razlika). note je serija od 5.5", mislim da su s 5. serijom to promijenili s 18:9 monitorima... ja imam redmi 4x (bez note) i taj je 5", pa možeš pogledati i njega

14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi redmi 4
zed444 kaže...

Kupio bih si aparat bar 3/32 i da je od 5 - 5,5 incha ekran. U najužem izboru ostali 

 

1) Xiaomi Redmi Note 4 International Version 3GB 32GB Black

https://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

2) Xiaomi Redmi Note 4X Official Global ROM 32GB Smartphone Black

https://www.honorbuy.com/1095-redmi-note-4x-official-global-32gb-black.html

 

skoro potpuno isti, ovaj drugi ima ota update sto mi se čini dobra stvar. Vidim da ovdje ima znalaca pa molim malu pomoć u dilemi između ova dva ili možda neki treći da zadovoljava nužni minimum i cijedu do . Naručio bih preko honorbuy (zbog brzine dostave i dhl-a da me pošta ne odere) pa tamo onda gledam. (kupio bih i malom sinu Xiaomi Redmi 4A International Version 2GB 32GB Dark Grey za 100 dolara pa bi i poštarina bila prihvatljivija - ima li sto bolje za tu cijenu?)

 

https://www.honorbuy.com/1102-xiaomi-redmi-4a-international-version-32gb-gray.html#/free_gift-gifts_package/option-official_internation

 

molim iskustva da li ste zadovoljni vi koji ga imate (ne koristim ga za igranje) i kakva su iskustva s honorbuy?

 

hvala na pomoći!

 

p.s.kolikojebrži 4/64 ii bolji od 3/32? osjetili se to više memorije?

https://www.honorbuy.com/1103-xiaomi-redmi-note-4-international-version-64gb-black.html

 Svakako uzmi International jer podržava sve naše frekvencije. Ono najbitnije je LTE 800MHz, kojim je pokrivena ruralna HR.

Oba dobivaju OTA nadogradnje!

 

4/64, 3/32 nije neka razlika u normalnim uvjetima korištenja, ali više je svakako bolje.

 

Moja iskustva sa Honorbuy su odlična, naručio već hrpu mobitela preko njih rodbini, frendovima i kolegama i nikad problema. Tu je u principu za 3 radna dana.

zed444 kaže...

zar nije redmi 4x isto 5,5"? 

 Mješaš redmi i redmi note serije.

 

Nema nikakvih davanja, samo mobitel i poštarinu plaćaš kad ide DHL-om.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 20:29 (XXX-Man).
6 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

Hvala vam obojici na odgovoru, u pravu ste, pomješao sam serije. uglavnom, uzeo bih 5,5" (dakle tu note verziju), a 4/64 je od 3/32 skuplji nekih 25$ ili stopedesetak kuna što mislim da iako nije neophodno vrijedi tih novaca.

 

https://www.honorbuy.com/1103-xiaomi-redmi-note-4-international-version-64gb-black.html

 

ovo za frekvencije je bitno, nisam to ni znao. kako sam puno u zonama lošijeg signala informacija je korisna!

 

9 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

vidiš, nisam ni ja znao to za frekvencije.. note 4x će ti sigurno bit super, vidio sam neke recenzije na netu.. poštarina za hrvatsku je 36$, nema nikakve carine jer uzimaš iz eu warehousea, stigne za 3-4 dana.. iskoristi vaučer "HONORBUY", to je 5$ popusta za prvu kupnju. naravno tamo možeš uzeti maske, kaljeno staklo, što ti već treba..

6 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

o, super. kako se koristi taj vaučer? uzeo bih svakako odmagh i masku. ima li smisla ono protective glass za prednju stranu uzimati?

9 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

kad ubaciš sve artikle u košaricu, ideš na checkout i imaš polje u kojeg utipkaš vaucer. trempered glass je odlicna stvar, brat je uzeo, ja nisam jer mi se svidio flip leather case (iako preklop ne radi na mom redmi 4x, ali sam čitao po netu da na note-ovima radi)

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi redmi 4

Pozdrav ljudi, hitno mi treba pomoć ako se netko susreo s istim problemom. Dakle, prije koji dan mi je stigao Redmi 4A naručen preko Honorbuya te imam već spominjani problem sa SIM karticom. Ukratko, uređaj uredno čita karticu, pokazuje pun signal, ali niti ja mogu nekoga nazvati niti netko može nazvati mene (kad ja zovem uopće me ne spaja, kad mene zovu kaže im da je uređaj ugašen ili tako nešto). MIUI verzija je Global stable 8.5.1.0 (MCCMIED). Čitam po njihovom forumu da se već događalo nekima, ali uglavnom se radi o Indijcima i nekom njihovom provideru, zanima me jel netko ovdje imao taj problem i ima li ikakvog rješenja? Isto tako postoji li šansa vraćanja uređaja, ima li netko iskustva s tim? S malim bugovima se mogu nositi i nisu mi problem, ali ako ne radi osnovna funkcija mobitela onda to stvarno nema nikakvog smisla.

 

Hvala unaprijed svima!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4

moguće je da nisi uzeo international verziju, nego neku drugu, pa da ne podržava sve frekvencije. to je jedino šta mi pada na pamet..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi redmi 4

Ma sve je OK s te strane, international je, nakon dosta guglanja, citanja foruma i upita po servisima, izgleda da je neka serijska greska na dosta 4A modela, koliko sam skuzio ima veze s modemom i jedino bi neki buduci update to mogao rijesiti, a ja za to nemam vremena tako da ga saljem nazad. Smijesno da netko uopce moze prodati mobitel s takvim problemom.

9 godina
offline
Xiaomi redmi 4

nažalost, greške se događaju.. javi kako je prošlo s honorbuyom i procedurom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi redmi 4

Zna li netko kako bih mogao Xiaomi redmi 4 ažužirati na miui 9? 

 

Došao je prije tjedan dana update na 9.2.3. , i sve je ok, ja njega skinem i restarta se, ali samo ostane na istome, znači uopće se ne može ažužirati.

 

Zna li netko kako bih to mogao riješiti?

 

Ona fora s kineskim MIUI aplikacijom ne radi više ako je OS viši od 6.0., što je kolega prije 5 ili 6 stranica objasnio, tj. stavio objašnjenje.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4
jpelko2 kaže...

Zna li netko kako bih mogao Xiaomi redmi 4 ažužirati na miui 9? 

 

Došao je prije tjedan dana update na 9.2.3. , i sve je ok, ja njega skinem i restarta se, ali samo ostane na istome, znači uopće se ne može ažužirati.

 

Zna li netko kako bih to mogao riješiti?

 

Ona fora s kineskim MIUI aplikacijom ne radi više ako je OS viši od 6.0., što je kolega prije 5 ili 6 stranica objasnio, tj. stavio objašnjenje.

 

Hvala unaprijed.

A fresh clean install, ako niti jedna druga metoda ne ide?

http://en.miui.com/thread-408889-1-1.html

 

Imas i ovo...

http://en.miui.com/thread-726429-1-1.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 16:12 (kiki_b).
7 godina
offline
Xiaomi redmi 4

Imam redmi 4 prime i moram reći da sam razočaran činjenicom da ovaj relativno mlad i sposoban uređaj ostaje na 2 i pol godine staroj android verziji.

Znam da Xiaomi izdaje MIUI nadogradnje (koje u konačnici ne donose gotovo nikakve novitete). Što je previše je previše, definitino moj prvi i zadnji Xiaomi uređaj.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 14:01 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi redmi 4
It'sMe932 kaže...

Imam redmi 4 prime i moram reći da sam razočaran činjenicom da ovaj relativno mlad i sposoban uređaj ostaje na 2 i pol godine staroj android verziji.

Znam da Xiaomi izdaje MIUI nadogradnje (koje u konačnici ne donose gotovo nikakve novitete). Što je previše je previše, definitino moj prvi i zadnji Xiaomi uređaj.

 

 A ajde barem ima custom romova na xda :)

No ajde cinjenica je i da xiaomi ima 7-8-9 mobitela sa sd 625 pa mozda naprave nekakvu nadogradnju za sve..

7 godina
offline
Re: Xiaomi redmi 4
Imaš link za custom rom koji provjereno 100% radi? Koristio sam neke prije ali svi su imali iste probleme (npr. postotak baterije zapne na 100%, zvuk poziva i poruka koji šteka itd...).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice