Prečaci na win10 na tipkovnici problem

poruka: 6
|
čitano: 420
|
moderatori: Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Pozdrav!

Molio bi pomoc, na win 10 na tipkovnici na aceru swift 3 tipkovnicki prečac npr ALT + F4  ne zatvara windows prozor i svi ostali prečaci, nego u kombinaciji te dvije tipke događa se samo ono sto je na funkciji tipke f4 , sto je na mom racunalo smanjene svjetlo ekrana.  Dal je to potrebno negdje u postavkama napravit da bude aktivno ili?? 

0 0 hvala 0
12 godina
Re: Prečaci na win10 na tipkovnici problem

ja bih pronasao drivere za taj acer ili ako imaju poseban app za keyboard (slicno logitechovom "options"), i onda pretpostavljam da tamo ima opcija da F tipke imaju default funkciju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina

Jesam to vec pokusao i ne nalazi mi nista novo, u driveru mi je standard PS/2keyboard

0 0 hvala 0
12 godina
moderator
msi00 kaže...

Molio bi pomoc, na win 10 na tipkovnici na aceru swift 3 tipkovnicki prečac npr ALT + F4  ne zatvara windows prozor i svi ostali prečaci, nego u kombinaciji te dvije tipke događa se samo ono sto je na funkciji tipke f4 , sto je na mom racunalo smanjene svjetlo ekrana.  Dal je to potrebno negdje u postavkama napravit da bude aktivno ili?? 

Znači, po defaultu ti je složeno da su funkcionalne multimedijalne tipke, odnosno da F-tipke glume multimedijalne.

Moguće je da bi to mogao okrenuti uz držanje tipke Fn, znači da probaš Fn + Alt + F4.

Obično se u BIOS-u može promijeniti da se funkcijske tipke koriste ko funkcijske tipke pa zaviri u BIOS. A kao što je kolega spomenuo, možda se to može podesiti i u driveru.

Inače, uvijek kad su takve nedoumice o tipkovnice u pitanju, treba iskoristiti program koji ti prikazuje koja tipka je doista pritisnuta, znači neki keyboard tester, npr. http://en.key-test.ru/ pa onda imaš bolji pregled situacije.

11 godina

-defaultno svi OEMi u biosu postave multimedijalne tipke, možeš promijeniti na klasične.. tj stvar navike

-u oba slučaja, funkciju mijenjaš korištenjem Fn tipke (obično plava boja) ili promjeniš u biosu. Ja npr preferiram klasične tipke, F2 rename F5 refresh.. i sl. i tad nemam razliku laptop-desktop a realno je samo navika.

-da bi koristio kao F4 tad trebaš držati Fn tipku, slično kao shift..

+ umjesto gore lrijedloga mbakse, imaš u win virtualnu tipkovnicu i na njoj sve što trebaš, pritiskom tipke vidiš rezultat tj slovo-naredbu.. jer to tako vidi i OS i naravno da to može prikazati (bez nekog ruskog dodatka..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 12:01 (ihush).
12 godina
moderator
ihush kaže...

+ umjesto gore lrijedloga mbakse, imaš u win virtualnu tipkovnicu i na njoj sve što trebaš, pritiskom tipke vidiš rezultat tj slovo-naredbu.. jer to tako vidi i OS i naravno da to može prikazati (bez nekog ruskog dodatka..) :))

Jao jao... Opalio sam ti palac gore za ovu ideju (pitao sam se kako je to meni promaklo) tad kad si napisao poruku i danas idem to probati i... Ne radi! Tj. rade samo kontrolne tipke, poput Ctrl, Alt, Shift te još poneke. Bit će da su ipak Rusi bolji. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 12:56 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice