Najbolji registry cleaner

poruka: 70
|
čitano: 41.873
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

Molio bih preporuku za najbolji registry cleaner. Probao sam svašta ovih godina, i u 90% slučajeva nakon "čišćenja" morao sam reinstalirati Windowse. I znam googlat, i imam zadnjih 100 BUG-ovih DVD-ova, ali molim savjet od nekoga tko zna te stvari, strah me svinjarija, i ako nije sigurna preporuka, radije nebih ništa prčkao.

Koristim Win XP PRO 64-bit. Hvala.

RAMONES forever!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

WindowsCare

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
ManchesterUTD kaže...

WindowsCare

 Hvala na savjetu. Jel imaš nešto u prilog toj tvrdnji? Osobno iskustvo, recenzije, itd.?
RAMONES forever!
16 godina
offline
RE: Najbolji registry cleaner
tune up utilities
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner

Evo ga na, množimo se. Smijeh

Isti tekst kao i Manchersteru.

RAMONES forever!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Juzer kaže...
ManchesterUTD kaže...

WindowsCare

 Hvala na savjetu. Jel imaš nešto u prilog toj tvrdnji? Osobno iskustvo, recenzije, itd.?
 neam pojma
samo koristio sam dosta drugih ali s ovim je najveca razlika
AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

Eusing free registry cleaner...malen jednostavan nikada me nije iznevjerio koristim ga oko godinu :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
ManchesterUTD kaže...
Juzer kaže...
ManchesterUTD kaže...

WindowsCare

 Hvala na savjetu. Jel imaš nešto u prilog toj tvrdnji? Osobno iskustvo, recenzije, itd.?
 neam pojma
samo koristio sam dosta drugih ali s ovim je najveca razlika
 Ok, zvuči dosta dobro. WindowsCare prvi put, ...
RAMONES forever!
16 godina
offline
Najbolji registry cleaner

Najbolji po misljenju mnogih je Regseker samo kaj nije za neiskusne jer u tom slicaju ti ne gine reinstalacija ak nekaj zeznes, on pocisti ono kaj drugi ne nadju!!!Cool

http://www.snapfiles.com/get/regseeker.html

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
benko kaže...
tune up utilities
 Isto preporuka. Ja ga koristim i nikada problema s njime dobro počisti registry i ima još par alata tako da je računalo čisto u potpunosti. Evo jedan review.
Too late,my time has come, Goodbye everybody-I've got to go...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
iKAR kaže...

Eusing free registry cleaner...malen jednostavan nikada me nije iznevjerio koristim ga oko godinu :)

 Oho! Tenks. Stanje na prvom prolazu:
1.-2. WindowsCare, EFRC
3. Tune Up Utilities
RAMONES forever!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Razer_Copperhead kaže...
benko kaže...
tune up utilities
 Isto preporuka. Ja ga koristim i nikada problema s njime dobro počisti registry i ima još par alata tako da je računalo čisto u potpunosti. Evo jedan review.
 Sjajno! Situacija:
1.-3. WC, EFRC, TUU
RAMONES forever!
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

Moj glas ide tune-up utilitiesima

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji registry cleaner

Nakon kaj ocistis registry s alatom koji odaberes napravi pokus s regseker pa ces vidjet kaj on nalazi iza TuneUputilities koji je odlican alat ali je napravljen da uglavnom cisti na siguran nacin i bez muke ali nece ocistit sve dok regseker nalazi i ostalo ali to ciste sam iskusni s registry-em nema zezancije evo slike sta nadje regseker nakon ciscenja s Tuneuputilities koji i sam koristim  ukupno 113 gresaka vidis da je sve sto je nasao oznaceno crveno a to ne moze cistit svatko !!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 16:45 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Paolo2612 kaže...

Moj glas ide tune-up utilitiesima

 Znači Tune Up prelaze u vodstvo.
RAMONES forever!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
rambox kaže...

Nakon kaj ocistis registry s alatom koji odaberes napravi pokus s regseker pa ces vidjet kaj on nalazi iza TuneUputilities koji je odlican alat ali je napravljen da uglavnom cisti na siguran nacin i bez muke ali nece ocistit sve dok regseker nalazi i ostalo ali to ciste sam iskusni s registry-em nema zezancije evo slike sta nadje regseker nakon ciscenja s Tuneuputilities koji i sam koristim  ukupno 113 gresaka vidis da je sve sto je nasao oznaceno crveno a to ne moze cistit svatko !!!Cool

 Dobro, mada to zvuči deprimirajuće (ja ne spadam u one koji mogu sami tu nešto čistiti), mogu znači mirne duše pustit Tune Up i on će neki pozitivan pomak napravit?
RAMONES forever!
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

Tune Up Utilities 2009 - Tune Up koristim još od verzije 2006, još me nije iznevjerio ;)

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Kublach kaže...

Tune Up Utilities 2009 - Tune Up koristim još od verzije 2006, još me nije iznevjerio ;)

 OK, TUU it is. Hvala svima!
RAMONES forever!
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

Evo ljudi samo povratna informacija, TuneUp Utilities 2009 instalirao (prethodno doduše deinstalirao 5-6 antivirusa i anti ... kojima sam pokušao - možda dijelom i uspio - očistiti možebitnu gamad), opalio registry scan, javilo 500+ grešaka, prekrstio se dva-tri puta, puknuo Popravi Sve, restartao, i .... sve leeeti!! :-)

Great stuff, thumbs up!

RAMONES forever!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Najbolji registry cleaner

Svi ti cleaneri su da mi prostis s***e....

Ukoliko formatiras particiju i reinstaliras OS svako malo, onda necemu i posluze.
Ukoliko drzis OS duze vrijeme i dosta toga instaliras/deinstaliras, onda vise odmazu, nego sto pomazu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji registry cleaner

Osobno koristim kombinaciju "jv16 PowerTools 1.41" i "Registry Clean Expert" i mislim da su oba jako dobri premda i iza njih "PC Tools-ov Registry Doctor" nađe još nekih neispravnih stavki ali ih nemogu počistiti jer mi program nije registriran

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Najbolji registry cleaner

Registry First Aid.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Mrgud Veliki kaže...

Svi ti cleaneri su da mi prostis s***e....

Ukoliko formatiras particiju i reinstaliras OS svako malo, onda necemu i posluze.
Ukoliko drzis OS duze vrijeme i dosta toga instaliras/deinstaliras, onda vise odmazu, nego sto pomazu.

 

  Slazem se...

Ne znam bas koliko vam je pametno

cackat po registriju.I ne znam sta dobijate time sto navodno

ocistite registry.

Ukoliko vam racunar radi i nema nekih znacajnih problema,bolje nista ne dirati

sumnjam da cete rijesenje naci u ciscenju registrija ako dode do problema.

Pazite da ne nanesete vise stete nego koristi

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Nautilus kaže...
Mrgud Veliki kaže...

 Svi ti cleaneri su da mi prostis s***e....

Ukoliko formatiras particiju i reinstaliras OS svako malo, onda necemu i posluze.
Ukoliko drzis OS duze vrijeme i dosta toga instaliras/deinstaliras, onda vise odmazu, nego sto pomazu.

 

  Slazem se...

Ne znam bas koliko vam je pametno

cackat po registriju.I ne znam sta dobijate time sto navodno

ocistite registry.

Ukoliko vam racunar radi i nema nekih znacajnih problema,bolje nista ne dirati

sumnjam da cete rijesenje naci u ciscenju registrija ako dode do problema.

Pazite da ne nanesete vise stete nego koristi

 Ja se s tobom ne slažem..
..i ne znam zašto ne bi bilo pametno počistiti registry?

Registry je "biblioteka" koju OS pravi da bi znako odakle pokrenuti, koje resurse koristiti, gdje naći i koji .dll koristiti - i još mnogo više toga. Sadrži informacije i postavke za SAV hardware, software OS-a, korisnički software, users itd..
Kad god se naprave promjene u Control panelu, asocijacije datoteka, system policies ili u nekom softwareu - sve se to piše i mijenja u registry-ju. Registry je, također, "prozor" u kernel - daje informacije npr. o aktivnom hardware-u.

Windows registry je napravljen da bi se ubrzalo pokretanje programa čije postavke su bile spremane (samo) u .ini fileove, a koji su bili razasuti posvuda i bilo ih je teško pratiti.

Dakle, što se to točno dobiva "navodnim" čišćenjem registry-ja?
Evo ovo:
1. uklanjanje zaostalih i nepotrebnih ostataka raznih programa koji nakon deinstalacije istih ostaju u registry-ju i usporavaju podizanje sistema;
2. uklanjanje key-eva koje su razni malware-i i raznorazni virusi ostavili kako bi se pokretali na startupu.
3. uklanjanje svih nepotrebnih (broken) key-eva koji upućuju na programe kojih više nema (zbog deinstalacije ili virusa ili nečeg trećeg..), a napose demoa, shareware programa (koji su zbog isteka vremena ili nekog drugog razloga "skinuti"

Zbog kompleksnosti i veličine registry-ja ručno traženje i čišćenje svih takvih ostataka i grešaka je mukotrpan i težak posao. Zato postoje programi za to čišćenje, poput CCleaner-a, Registry Mechanic-a i dr.

 O ovoj temi, prednostima i nedostacima više na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Registry_cleaner

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Registry

 

Osobno sam koristio Registry mechanic i TUU i zadovoljan sam s oba. PC mi se palio 4-5 minuta i gasio isto toliko. Nakon čišćenja registry-ja to vrijeme se vratilo na 40-55 sec.

 

Pozdrav!

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 10:47 (SZKlemen).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Juzer kaže...

Molio bih preporuku za najbolji registry cleaner. Probao sam svašta ovih godina, i u 90% slučajeva nakon "čišćenja" morao sam reinstalirati Windowse. I znam googlat, i imam zadnjih 100 BUG-ovih DVD-ova, ali molim savjet od nekoga tko zna te stvari, strah me svinjarija, i ako nije sigurna preporuka, radije nebih ništa prčkao.

Koristim Win XP PRO 64-bit. Hvala.

 Glary utilietes tu imaš mogućnost popravaka regystra
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
SZKlemen kaže...
Nautilus kaže...
Mrgud Veliki kaže...

  Svi ti cleaneri su da mi prostis s***e....

Ukoliko formatiras particiju i reinstaliras OS svako malo, onda necemu i posluze.
Ukoliko drzis OS duze vrijeme i dosta toga instaliras/deinstaliras, onda vise odmazu, nego sto pomazu.

 

  Slazem se...

Ne znam bas koliko vam je pametno

cackat po registriju.I ne znam sta dobijate time sto navodno

ocistite registry.

Ukoliko vam racunar radi i nema nekih znacajnih problema,bolje nista ne dirati

sumnjam da cete rijesenje naci u ciscenju registrija ako dode do problema.

Pazite da ne nanesete vise stete nego koristi

  Ja se s tobom ne slažem..
..i ne znam zašto ne bi bilo pametno počistiti registry?

Registry je "biblioteka" koju OS pravi da bi znako odakle pokrenuti, koje resurse koristiti, gdje naći i koji .dll koristiti - i još mnogo više toga. Sadrži informacije i postavke za SAV hardware, software OS-a, korisnički software, users itd..
Kad god se naprave promjene u Control panelu, asocijacije datoteka, system policies ili u nekom softwareu - sve se to piše i mijenja u registry-ju. Registry je, također, "prozor" u kernel - daje informacije npr. o aktivnom hardware-u.

Windows registry je napravljen da bi se ubrzalo pokretanje programa čije postavke su bile spremane (samo) u .ini fileove, a koji su bili razasuti posvuda i bilo ih je teško pratiti.

Dakle, što se to točno dobiva "navodnim" čišćenjem registry-ja?
Evo ovo:
1. uklanjanje zaostalih i nepotrebnih ostataka raznih programa koji nakon deinstalacije istih ostaju u registry-ju i usporavaju podizanje sistema;
2. uklanjanje key-eva koje su razni malware-i i raznorazni virusi ostavili kako bi se pokretali na startupu.
3. uklanjanje svih nepotrebnih (broken) key-eva koji upućuju na programe kojih više nema (zbog deinstalacije ili virusa ili nečeg trećeg..), a napose demoa, shareware programa (koji su zbog isteka vremena ili nekog drugog razloga "skinuti"

Zbog kompleksnosti i veličine registry-ja ručno traženje i čišćenje svih takvih ostataka i grešaka je mukotrpan i težak posao. Zato postoje programi za to čišćenje, poput CCleaner-a, Registry Mechanic-a i dr.

  O ovoj temi, prednostima i nedostacima više na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Registry_cleaner

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Registry

 

Osobno sam koristio Registry mechanic i TUU i zadovoljan sam s oba. PC mi se palio 4-5 minuta i gasio isto toliko. Nakon čišćenja registry-ja to vrijeme se vratilo na 40-55 sec.

 

Pozdrav!

 


Nisam trazio predavanje o tome sta je Registry al hajde neka malo i toga.
Niko tebi nije kriv sto si sebi dozvolio da ti PC dode u takvo stanje da ga moras gasiti i paliti 4-5 min.

Iz iskustva mojih prijatelja sam saznao da su i oni radili slicne stvari kako bi popravili
slicna stanja a nakon koristenja takvih alata jedina solucija koja bi im ostala je bila
ponovna instalacija Windowsa.

Da ne bude zabune nemam nista protiv ovakvih alata i protiv odrzavanja Windowsa pomocu njih ali smatram da prvo treba sprijeciti
mogucnost da ti PC dode u takvo stanje te da spas trazis u "svemogucim" cleanerima ili utilitima

Pozdrav... 
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji registry cleaner

po meni pc tools registry mechanic


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Nautilus kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Svi ti cleaneri su da mi prostis s***e....

Ukoliko formatiras particiju i reinstaliras OS svako malo, onda necemu i posluze.
Ukoliko drzis OS duze vrijeme i dosta toga instaliras/deinstaliras, onda vise odmazu, nego sto pomazu.

 

  Slazem se...

Ne znam bas koliko vam je pametno

cackat po registriju.I ne znam sta dobijate time sto navodno

ocistite registry.

Ukoliko vam racunar radi i nema nekih znacajnih problema,bolje nista ne dirati

sumnjam da cete rijesenje naci u ciscenju registrija ako dode do problema.

Pazite da ne nanesete vise stete nego koristi

 Slažem se sa SZKlemenom, treba to čistit. Ja sam sinoć to napravio i sve je bilo neopisivo dobro i brzo nakon toga (vidi post gore). A sad bi bio p...a da ne priznam da se sve vratilo na staro, nakon 2-3 sata normalnog rada i browsanja. Kako je to moguće??? Mislim, očito je čišćenje donijelo neopisivu promjenu na bolje, jer je odmah nakon njega sve letjelo. A kako je moguće da se sistem vrati u staro jedva upotrebljivo stanje, bez ikakvih razloga (bez restarta, ičega!!)???
RAMONES forever!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Nautilus kaže...

I ne znam sta dobijate time sto navodno ocistite registry.

 

Nisam trazio predavanje o tome sta je Registry al hajde neka malo i toga.Niko tebi nije kriv sto si sebi dozvolio da ti PC dode u takvo stanje da ga moras gasiti i paliti 4-5 min.
Znam da nisi tražio.. :D

No, tvoja izjava je dala naslutiti da ne znaš ništa o temi, te da tvome neizrečenom pitanju treba dati smislen odgovor.

A što se tiče mog PC-a i stanja u kojem se bio našao prije 2 i pol godine;
tada je to bio P4 2.40, 256MB ddr, 40GB hdd, OS Windows 2000 - naravno da je zapao u "glib". No, instalacijom Registry mechanic-a to je riješeno. Nadogradnjom rama na 1GB i performanse su se poboljšale. Samo da napomenem jednu bitnu činjenicu: taj Windows 2000 je instaliran 2003. i radio je bez greške do kraja 2006. Jedna jedina instalacija. Nikad BSOD, greške, gluposti.

Tada sam promijenio komponente, instalirao XP i dosada samo jednom koristio TuneUpUtilities.. I dalje, samo jedna, jedina instalacija..
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 12:52 (SZKlemen).
15 godina
offline
RE: Najbolji registry cleaner
Kublach kaže...

Tune Up Utilities 2009 - Tune Up koristim još od verzije 2006, još me nije iznevjerio ;)

 Ništa bez Tune Up-a.
Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice