Vožnja bez vozačke dozvole

poruka: 115
|
čitano: 73.468
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

hvala lolar :D

;) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Kaznu sa ovim nasim sustavom dobit neces uz jednu zalbu (neznam napises da si isao 1km dalje od kuce do ?) al nije za zaebanciju mogu ti lupit zabranu polaganja iako sumnjam, maloljetan si, nemas nikakva primanja + dodaj da jedes namjestaj i te stvari :D

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 伊凡992...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
lotar1919 kaže...
Bome u ove 2 minute sam toliko gluposti procitao ovdje da je to strasno. Prvo, poziv na sud ces dobit sto posto... Drugo, kad dodjes tamo reci da se kajes sto si to napravio, trece ovisi o sudcu kakve je volje... Ili ces dobit zabranu polaganje 1 godinu ili ce ti rec nemoj to vise radit.... Nikad nisi nista slicno uradio dosad, nemas sta brinut prvi put... Tuto finito!

prvo sam skuzio da je vozio auto bez dozvole jer nije nigdje napisao da je vozio skuter, a za auto se dobivaju kazne

onaj koji jesam
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

hahaha ma ja iso od skole a eto od skole je taj kafic 30-40 metara i ja stavio kacigu na ruku i et ..taman doso zmigavac i zaustavi xD 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Voznja bez vozacke dozvole

 I ja sam brijo da je auto u pitanju.. ako si imao kacigu i motor je registriran velike su sanse da nedobijes nikakvu kaznu cak ni poziv na sud..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Ma kaciga mi bila na ruci to je problem ...ma registriran motor nedavno :D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole

Eh, sad neznam al nemoj se bojat, i ako dobijes poziv na sud, kako je kolega rekao, moras se pokajat reci da ti je zao i da ne planiras vise to radit, radi toga ti niko nece uzet vozacku ili pravo na polaganje.

12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Ok tako cu i reci ..

ljud pozdrav radim sutra moram ici pozz 

i hvala svima 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Ja bi rade da mi daju kaznu od nekoliko tisuca kuna nego odgodu polaganja.
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Moj rodak prije nesto vise od pola godine imao istu situaciji, imao je 16 godina kad su ga zaustavili, koliko se sjecam 8 tisuca i nes sitno je dobio, ujna mu je htjela oci iscupat, nije joj ni palo napamet da joj se sin vozika.
LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Dečki moj prijedlog vam je da svi dok ne položite vozate bicikle. Meni s njom treba najviše 10-15 min do negdi al to je kad idem na drugi kraj grada. I po meni ima puno više prednosti od motora, ne trebaš je tankat , ne treba registracija... jedino eto što nisam "manga" ko drugi mojih godina što vozaju skutere koje su im što je najgore roditelji kupili...
Ivan
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Osjecaj slobode na motoru je predobar. Jbt na bicikli vidim uzbrdicu najrade bi ga u more bacio.
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
Volvox kaže...
Ja bi rade da mi daju kaznu od nekoliko tisuca kuna nego odgodu polaganja.

ovakvi su mi najbolji...

13 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
8888800000 kaže...
Dečki moj prijedlog vam je da svi dok ne položite vozate bicikle. Meni s njom treba najviše 10-15 min do negdi al to je kad idem na drugi kraj grada. I po meni ima puno više prednosti od motora, ne trebaš je tankat , ne treba registracija... jedino eto što nisam "manga" ko drugi mojih godina što vozaju skutere koje su im što je najgore roditelji kupili...

 

Ja ću sa bicikle na auto. Motori me toliko ne zanimaju.

Jbg kad vidim što sve rade sa tim skuterima. Pretjecanje u zavoju, ulazak u zavoj što je brže moguće itd.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Neko voli bicikl neko ne. Ja ga obožavam, s vremenom se navikneš na uzbrdice, jedino je meni problem ljeti i ako idem nizbrdo 100 metara kad stanem znojim se za poludit. Strpit ću se još godinu- godinu ipo i polagat za auto, motori me ne privlače. Obožavam aute inače i vozio sam 1-2 puta po selu van ceste do polja, i jedva čekam polaganje, al zasad ipak samo bicikla. :D
Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
Shaka111 kaže...
Volvox kaže...
Ja bi rade da mi daju kaznu od nekoliko tisuca kuna nego odgodu polaganja.

ovakvi su mi najbolji...

 

Kakvi to?
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
14 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
8888800000 kaže...
 što vozaju skutere koje su im što je najgore roditelji kupili...

zaš je to najgore?

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
13 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Trebaš dobiti takvu kaznu da ti poslije nje nebi palo na pamet sjesti na skuter ili bili kakvo drugo vozila i sudjelovati u prometu bez vozačke dozvole. Ugrožavaš u prometu sigurnost drugih sudionika pa i svoju. Kaznio bi i tebe i tvoje roditelje bez razmišljanja i imalo sažaljevanja.

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 12:02 (speedfreak18).
Moj PC  
7 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
8888800000 kaže...
Dečki moj prijedlog vam je da svi dok ne položite vozate bicikle. Meni s njom treba najviše 10-15 min do negdi al to je kad idem na drugi kraj grada. I po meni ima puno više prednosti od motora, ne trebaš je tankat , ne treba registracija... jedino eto što nisam "manga" ko drugi mojih godina što vozaju skutere koje su im što je najgore roditelji kupili...

Ma pusti ti Mange 

 

Isto tak i ovi moji najbrijavaju se na motore ,a ja teram bicikl

no oni vise ne voze motore (nemaju za benzin ili je u kvaru) dok ja svoj bicikl jos vozim :) i napravim duplo vise km nego oni 

rekreiram se i ne placam nista 

http://revohd.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
cuspajz kaže...
8888800000 kaže...
 što vozaju skutere koje su im što je najgore roditelji kupili...

zaš je to najgore?

 

Skuter od 15 tisuca kuna ja kao ucenik bez primanja neznam na koji foru da kupim, radim sad po ljeti 3 mjeseca i zaradit cu moda 8 tisuca kuna. Pa normalno da ce mi roditelji kupit, vjerojatno cu nadodat i tako.
If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
12 godina
protjeran
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
Volvox kaže...

 

Skuter od 15 tisuca kuna ja kao ucenik bez primanja neznam na koji foru da kupim, radim sad po ljeti 3 mjeseca i zaradit cu moda 8 tisuca kuna. Pa normalno da ce mi roditelji kupit, vjerojatno cu nadodat i tako.

Ajde molim te, za 15 tisuca kupis auto, kakav skuter za 15 tisuca imas ih za 5.

15 godina
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Kazna za upravljanje prije stjecanja prava na upravljanje je od 5000 do 15000 kuna ili 60 dana zatvora što se tiće Zakona o sigurnosti prometa na cestama ali pošto je kazna u rasponu visinu određuje sud. U pravilu sud novčanu kaznu može smanjiti na minimalno 1/3 minimalne kazne (5000 kn podijeli sa 3) ali naše pravosuđe ima odriješene ruke tako da ti najviše ovisi kod kojeg suca dođeš i kakve je volje ali naravno da i ti moraš pokazati kajanje. Velika olakotna okolnost ti je što ti je prvi puta i što si maloljetan ali baš zato što si maloljetan o tome se treba obavijestiti Zavod za socijalnu skrb (ovisi da li ih je policija o tvom slučaju obavijestila) ali ti Zavod za socijalnu skrb nije baš učinkovit (ili nema interesa), barem kod nas ovdje u Slavoniji tako da te to ne bi trebalo previše brinuti. Lako je moguće da samo dobiješ opomenu ili pak umanjenu novčanu kaznu. Radije se čuvaj što se tiće tih prekršaja jer što si češće evidentiran u informacijskom sustavu MUP-a to je manja vjerojatnost da prođeš kraj policije sa upozorenjem ili ćak da te puste za neke sitnije prekršaje a još ćeš duuugo vjerojatno biti na cesti pa će te sigurno kad-tad policija uhvatiti sa sitnijim prekršajima pa bi ti bilo bolje da si rjeđe evidentiran i da dobiješ pismeno upozorenje nego da ti izbiju par sto kuna iz novčanika.

BMW Power
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Voznja bez vozacke dozvole
Mom frendu je prošlo lito tata dao 5000 kn za Apriliu RS 50 i još je nešto frend dodao. Al nije to ništa problem da mu i tata sam nezna da nema vozačku, ali kao on zna vozit al i ako ga zaustave on će mu to rješit zato jer je na nekom boljem položaju u policiji, i tako je i bilo par puta. Što je još gore on je i pao par puta i jednom je pošteno razbio motor, al jbg on i dalje vozi motor i vozit će ga bez vozačke zato jer mu niko ništa ne može.

Najgore je u svemu što većina djeci kupi motore iako zna da nemaa vozački .
Ivan
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Voznja bez vozacke dozvole

Ala se gluposti ovdje da iščitati.

Iskreno, nije ni čudo da se svakakva sranja događaju na cestama kad svi već od vrtića znaju vozit sve.

 

Nije bezveze zakon takav kakav je, nije bezveze da moraš proć obuku u autoškoli, nije bezveze da moraš položiti nakon toga. Nije bezveze da vozilo mora biti registrirano.

 

Nažalost, sustav je preblag i nedosljedan, pa se onda za "prvi put" gleda kroz prste ak se napiše neka glupa žalba, izrazi kajanje. Onda ak još naletiš da je sucu dobar dan, e onda nisi ni trebo doć.

E sad, trebalo bi se više pridržavat zakona, pa kad uhvate tako nekog onda mu zakeljit najveću moguću novčanu + odgoda ustupanja vozačke na 6-12 mjeseci, možda čak i 24, pa da vidimo kolko će onda bit nadobudnih. Iako uvijek će se nać neki tetak.

 

P.S. autor, jesi siguran da ti voziš motor od 3. osnovne?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
8888800000 kaže...

Najgore je u svemu što većina djeci kupi motore iako zna da nemaa vozački .

Mislim da je to jedino oke po ovim selima di nema prometa.

 

Jer za skuter stvarno ne treba neko znanje da ga voziš

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
12 godina
offline
Voznja bez vozacke dozvole

Mislim da je moguce polozit za 125ccm ako se ne varam i prije 18 godina ?!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
kameni_zg kaže...

Mislim da je moguce polozit za 125ccm ako se ne varam i prije 18 godina ?!

125ccm možeš sa 16

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
12 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
cuspajz kaže...
kameni_zg kaže...

Mislim da je moguce polozit za 125ccm ako se ne varam i prije 18 godina ?!

125ccm možeš sa 16

Polozis za 125ccm odmah mozes voziti i 50..

Peace!
12 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
XVII Mini kaže...

Polozis za 125ccm odmah mozes voziti i 50..

Mislim da je ovo logicno. Haha.

 

16 godina
offline
Re: Voznja bez vozacke dozvole
speedfreak18 kaže...

Trebaš dobiti takvu kaznu da ti poslije nje nebi palo na pamet sjesti na skuter ili bili kakvo drugo vozila i sudjelovati u prometu bez vozačke dozvole. Ugrožavaš u prometu sigurnost drugih sudionika pa i svoju. Kaznio bi i tebe i tvoje roditelje bez razmišljanja i imalo sažaljevanja.

Upravo to. Kazna njemu, kazna roditeljima plus prijeva centru za socijelnu skrb.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice