Koliku prosječnu plaću imaju programeri

poruka: 7
|
čitano: 4.179
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Prema državnom zavodu za statistiku, programeri prosječno zarađuju oko 8400 kn mjesečno. Koliko je to realna slika?

Izvor

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 22:49 (Jesper).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Jel to bruto ili neto? 

...ne radi ti link

11 godina
neaktivan
offline
Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Evo sad bi trebao raditi. Piše da je neto plaća. Osobno nisam stekao dojam da programeri kod nas imaju takve plaće, jesu dobre, ali koliko sam od svojih poznanika čuo, uglavnom se to kreće između 5 i 7 tisuća.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliku prosječnu plaću imaju programeri

od 10 programera ciju placu znam, nijednom nije ispod 8k neto.

+ jos sa strane sto zarade.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Za programera koji je dobar to je tek prosjek. Prošle godine sam osobno do 13k zarađivao samo u fušu na raznim projektima + redovna plaća. Ove godine posla je poprilično manje no svejedno nije da se žalim.

 

No do te razine nije nimalo lako doći. Treba imati godine iskustva a ne biti samo jedan u gomili programera. Tek tada možeš imati neku bolju ulogu u timu da osim developera budeš i savjetnik ili vođa jednog ogranka tima i sl., a tu je zapravo i najveća lova. Code monkey koji radi samo za fiksnu plaću teško da može očekivati neku veću lovu. No opet, to je sve stvar i ambicija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 0:55 (TracerCPP).
Moj PC  
9 0 hvala 4
11 godina
offline
Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Tracer koliko godina imaš iskustva? I kako si i kad počeo programirati za novac? Jel radiš samo u jednom jeziku ili vise?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliku prosječnu plaću imaju programeri

Cca 14 godina iskustva. Počeo sam se s time ozbiljnije baviti (zarađivati) sa 16 godina. Kad je riječ o aplikacijama radim najviše u C++u (C++ Builder), ali ponekad radim i .NET ako to situacija baš zahtjeva. Ipak, jedan jezik je sasvim dovoljno za znati jer ljude najčešće zanima gotov proizvod neovisno o tome u čemu ga radiš. Ako pak planiraš rad u firmi za .NET/Javu je danas u većini slučajeva veća potražnja pa je za nekoga tko tek počinje možda najbolje krenuti s time.

 

Međutim, gotovo uvijek uz programiranje radim i na modeliranju baza podataka koje se koriste u tim aplikacijama (najviše SQL Server). Općenito su programiranje i baze usko povezani jer najviše aplikacija danas su nekakva skladišta podataka. Bilo da je to riječ o desktop ili web aplikacijama znati baze je jako poželjno. U dosta slučajeva ćeš čak i puno više novaca zaraditi na modeliranju baze nego na programiranju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice