Vanjski HDD

poruka: 32
|
čitano: 7.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

Pozdrav ljudi,

 

želio bi si uzet neki vanjski HDD od nekih 500-600 kn pa možete li mi reći neke koji se tu uklapaju a da valjaju.. ja sa gledo

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=051520&id_artikl=051.520.143

 

i

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Tvrdi+disk+vanjski+500.0+GB%2C+WESTERN+DIGITAL+My+Passport+Essential+WDBACY5000ABK%2C+USB+3.0%2C+5400+okr%2Fmin%2C+2.5%27%27%2C+crni&option=artikl&id_kategorija=051520&id_artikl=051.520.224

 

prvi ima više memorije ali nebi želi da mi bude ful spor pa sad bi želio vaš mišljenje... možda i neki drugi u tom budžetu... 

 

hvala unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
mujo626 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

želio bi si uzet neki vanjski HDD od nekih 500-600 kn pa možete li mi reći neke koji se tu uklapaju a da valjaju.. ja sa gledo

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=051520&id_artikl=051.520.143

 

i

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Tvrdi+disk+vanjski+500.0+GB%2C+WESTERN+DIGITAL+My+Passport+Essential+WDBACY5000ABK%2C+USB+3.0%2C+5400+okr%2Fmin%2C+2.5%27%27%2C+crni&option=artikl&id_kategorija=051520&id_artikl=051.520.224

 

prvi ima više memorije ali nebi želi da mi bude ful spor pa sad bi želio vaš mišljenje... možda i neki drugi u tom budžetu...

 

hvala unaprijed

 

 

  Prvi tvrdi disk je osjetno brži (7,200rpm naprama 5,400rpm od ovog s drugog linka), ali i većih dimenzija...

  Ukoliko ti je bitnija brzina te kapacitet, idi na prvog, a ako ti je bitnija lakša prenosivost, idi na drugog. Samo nemoj kupovati u Linksu ako ne uzimaš na rate jer je preskup.

Sapienti sat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:10 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vanjski HDD

imam još jedno itanje prvi ima 2.0 usb a drugi 3.0 koja je razlika ako mi neko može reć

 

13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
mujo626 kaže...

imam još jedno itanje prvi ima 2.0 usb a drugi 3.0 koja je razlika ako mi neko može reć

 

  Da, drugi ima mnogo novije te mnogo, mnogo brže sučelje. Ispričavam se, to sam skroz previdio, drugi disk je naime znatno brži u prijenosu podataka zbog USB3.0 sučelja koje je oko do cca 5 puta brže od USB2.0 sučelja.

Sapienti sat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:25 (Caesar et Brutus).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
mujo626 kaže...

imam još jedno itanje prvi ima 2.0 usb a drugi 3.0 koja je razlika ako mi neko može reć

 

  Razlika je u brzini prenosa podataka sa i na disk ali to pod uvjetom da vec imas USB 3.0 na maticnoj ili kao zaseban kontroler. USB 3.0 je mnogo, mnogo brzi od 2.0

Pod pretpostavko da uzmes onaj sa 3.0 mocices da ga prikopcavas i na 2.0 i na 1.1 USB standardu

 

 

Uzmi onaj prvi disk od 7200 o/m

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Caesar et Brutus kaže...
 

  Da, drugi ima mnogo novije te mnogo, mnogo brže sučelje. Ispričavam se, to sam skroz previdio, drugi disk je naime znatno brži zbog USB3.0 sučelja koje je oko do cca 5 puta brže od USB2.0 sučelja.

  Zaboravio si da mozda nema USB 3.0 kontroler i onda nista od brzine. Disk ce raditi kao i svaki drugi USB 2.0

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
Lazarus Long kaže...
Caesar et Brutus kaže...
 

  Da, drugi ima mnogo novije te mnogo, mnogo brže sučelje. Ispričavam se, to sam skroz previdio, drugi disk je naime znatno brži zbog USB3.0 sučelja koje je oko do cca 5 puta brže od USB2.0 sučelja.

  Zaboravio si da mozda nema USB 3.0 kontroler i onda nista od brzine. Disk ce raditi kao i svaki drugi USB 2.0

  Najvjerojatnije ga i nema, zaboravih na to.

  Ima ih za kupiti već od 200-tinjak kn ako želi (USB3.0 kontrolera, 2 porta naviše).

  Također preporučam prvi disk jer ima veći kapacitet te će mu biti sasvim dobar.

 

Sapienti sat.
15 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

Da ne otvaram novu temu: Treba mi externi HDD velicine 500GB ili više. Koristio bi mi za backup tako da mi je bitno da je "siguran" da nece krepat (razumjem da se niakad ne zna)

ali da nije neka kvarljiva serija.....Moze preporuka?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Quilombo23 kaže...

Da ne otvaram novu temu: Treba mi externi HDD velicine 500GB ili više. Koristio bi mi za backup tako da mi je bitno da je "siguran" da nece krepat (razumjem da se niakad ne zna)

ali da nije neka kvarljiva serija.....Moze preporuka?

  Moze

 

Uzmi bilo koji WD Blue Disk (super performanse i cijena) ili ako je sigurnost bitna onda iz Green serije (nesto sporiji diskovi, manje se griji i navodno su trajniji)

Ja imam osobno iskustvo sa WD Blue od 500

 

Moja preporuka ti je da nabavis kutiju za disk od aluminija koja ima zasebno napajanje. Nemoj uzimati gotove diskove ili diskove koji se napajaju preko USB-a. U svakom slucaju uzmi Western Digital od 500 ili iznad

 

[edit]

Zaboravio sam napomenuti da koristim dva eksterna diska WD Blue bas za te namjene (jedan od 500 i jedan od 1TB) Nabavio sam Gembird alu kutije sa cigla napajanjem i prezadovoljan sam. Ukljucim, backupiram (2-3puta nedeljno) iskljucim i maknem u stranu

Relation to the original topic decreases with every single post
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:33 (Lazarus Long).
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
Quilombo23 kaže...

Da ne otvaram novu temu: Treba mi externi HDD velicine 500GB ili više. Koristio bi mi za backup tako da mi je bitno da je "siguran" da nece krepat (razumjem da se niakad ne zna)

ali da nije neka kvarljiva serija.....Moze preporuka?

  Izvoli:

 

  http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-25-500-gb-lg-xd5--usb-20-hxd5u50gls-crni/31583

 

  malen, lagan za prenošenje, dovoljno brz...

 

  Moja preporuka! 

 

 

Sapienti sat.
15 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

Znaci da si sklopim externog,kuciste+standardni WD Green/Blue i to je to?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
Lazarus Long kaže...
Quilombo23 kaže...

Da ne otvaram novu temu: Treba mi externi HDD velicine 500GB ili više. Koristio bi mi za backup tako da mi je bitno da je "siguran" da nece krepat (razumjem da se niakad ne zna)

ali da nije neka kvarljiva serija.....Moze preporuka?

  Moze

 

Uzmi bilo koji WD Blue Disk (super performanse i cijena) ili ako je sigurnost bitna onda iz Green serije (nesto sporiji diskovi, manje se griji i navodno su trajniji)

Ja imam osobno iskustvo sa WD Blue od 500

 

Moja preporuka ti je da nabavis kutiju za disk od aluminija koja ima zasebno napajanje. Nemoj uzimati gotove diskove ili diskove koji se napajaju preko USB-a. U svakom slucaju uzmi Western Digital od 500 ili iznad

  Tražio je preporuku eksternog, a ne internog.

  Inače, Green Caviar diskovi su kao stvoreni za tu namjenu (izuzetno pouzdani i manje se zagrijavaju)...

 

  EDIT: sada vidim da se radi o tome da ga se pretvori u eksterni, zanemari ovo što sam napisao.

Sapienti sat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:37 (Caesar et Brutus).
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
Quilombo23 kaže...

Znaci da si sklopim externog,kuciste+standardni WD Green/Blue i to je to?

  Da.

  Tako će ti biti najbolje, slažem se s Lazarusom.

Sapienti sat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:36 (Caesar et Brutus).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Quilombo23 kaže...

Znaci da si sklopim externog,kuciste+standardni WD Green/Blue i to je to?

  Da, gledaj da je metalno i da ima napajanje. Unutra svi imaju SATA to USB konverter a sa spoljnje strane mozes naici da ima e-sata, USB 2.0 ili oba prikljucka.

Ne bacaj novce i ne padaj na marke. Nije da je WD MyBook los eksterni ali je osjetno skupliji kada ga uzmes onako...sa fensi izgledom

 

A eksternih kutija imas izbor da ti pamet stane. Imas i sa LAN prikljuckom....

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Caesar et Brutus kaže...

  Tražio je preporuku eksternog, a ne internog.

  Inače, Green Caviar diskovi su kao stvoreni za tu namjenu (izuzetno pouzdani i manje se zagrijavaju)...

 

  EDIT: sada vidim da se radi o tome da ga se pretvori u eksterni, zanemari ovo što sam napisao.

  Pa ja sam davao savjet kako da pretvori interni u eksterni. U cemu je prb? (:

 

Gotove diskove znamo svi kupovati. Ovako "napor" se svodi na umetanje diska i eventualno zasrafiti dva vijka [sto ne mora da znaci] i prikopcavanje na PC

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
offline
Re: Vanjski HDD
Lazarus Long kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Pa ja sam davao savjet kako da pretvori interni u eksterni. U cemu je prb? (:

 

Gotove diskove znamo svi kupovati. Ovako "napor" se svodi na umetanje diska i eventualno zasrafiti dva vijka [sto ne mora da znaci] i prikopcavanje na PC

  Tek sad sam skužio o čemu se radi, ispričavam se.

  Odličan prijedlog, kolega{#}

Sapienti sat.
15 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

Jedno od ovih kucista kuciste 1  ili kuciste 2  i jedan od ovih HDD Blue ili Green. To me dodje izmedju oko nekih 400kn. iNace kupujem u adm ali nemaju ovih kucica{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

imam još 2 pitanja.. dali ova dva hdd-a koja sam nave trebaju dodatno napajanje odnosno dali ih moram u struju uštekat.. i dali se ova varijanta sa unutarnjim i kučištem mora u struju ukopčavat.

 

želio bi uzet sa 3.0 usb-om jer drugo ljeto uzimam neki laptop oko5k-6k kn za faks a tad će svi lapopi imat 3.0 usb.. pa bi želio odmah sad imat hdd sa 3.0 usb-om

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 19:16 (mujo626).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
mujo626 kaže...

imam još 2 pitanja.. dali ova dva hdd-a koja sam nave trebaju dodatno napajanje odnosno dali ih moram u struju uštekat.. i dali se ova varijanta sa unutarnjim i kučištem mora u struju ukopčavat.

 

želio bi uzet sa 3.0 usb-om jer drugo ljeto uzimam neki laptop oko5k-6k kn za faks a tad će svi lapopi imat 3.0 usb.. pa bi želio odmah sad imat hdd sa 3.0 usb-om

  Ako stavis 3.5" disk mora se nabaviti resenje koje ima vanjsko napajanje. Jedino 2.5" mogu biti napajani direktno iz USB-a sa +5V. Ovo ne znaci da ce taj disk raditi bez problema. Na pr. poznati su brojni slucajevi kada vanjski disk radi probleme (Windows ga ne prepoznaje ili trazi format ili gubi podatke) usled nedovoljnog napona odnosno male snage USB-a i sve to na pr. ako je prikopcan na prednji USB utor koucista.

 

Naime, prednji USB-i kod nekih ploca, da laicki objasnim, imaju manji prioritet od zadnjih odnosno do njih dolazi struja sa manjom amperazom pa zato i problemi.

 

Ja eksterne diskove percipiram tako i tako sam zamislio da ih moram koristiti za backup i da nisu non-stop prikljuceni. Netko vanjske diskove koristi kao pripomoc za skladiranje ili skladira malo-manje bitne fajlove kao sto su BD Rip filmovi od po 40GB itd.

 

 

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

ljudi da ne otvaram novu temu;

trebao bih vanjski hdd do max 600 kn, trazio sam i iskreno nemam pojma sta da uzmem pa bih molio za pomoc.

dal valja ovo http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-35-15-tb-samsung-g3-station-black-hxdu015ecab2/30798

molio bih za neku preporuku {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Mr.greenx kaže...

ljudi da ne otvaram novu temu;

trebao bih vanjski hdd do max 600 kn, trazio sam i iskreno nemam pojma sta da uzmem pa bih molio za pomoc.

dal valja ovo  http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-35-15-tb-samsung-g3-station-black-hxdu015ecab2/30798

molio bih za neku preporuku  {#}

  Eto ti gore preporuke koliko hoces. Nije raketna fizika da sastavis eksterni ali ako bas zelis fabricki onda svakako uzmi WD MyBook ili Passport

Cijena ovixi o kapacitetu

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vanjski HDD

imam problem s vanjskim diskom i histeriziram i zato ne otvaram novu temu jer mi je cijeli identitet na 500 Gb vanjskog šugavog LG-a.

Ne mogu ga otvorit jer me mutavi laptop obavještava da prvo moram formatirat vanjski disk. Šta da radim????????? POMOĆ POMOĆ POMOĆ!!!

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Marvin kaže...

imam problem s vanjskim diskom i histeriziram i zato ne otvaram novu temu jer mi je cijeli identitet na 500 Gb vanjskog šugavog LG-a.

Ne mogu ga otvorit jer me mutavi laptop obavještava da prvo moram formatirat vanjski disk. Šta da radim????????? POMOĆ POMOĆ POMOĆ!!!

  Prvo ga spoji na drugi PC da vidis da li ti daje obavjest za formatiranje. Ili...

 

Pronadi PC i spoji ga na zadnjim USB utorima (neke ploce daju vise mA na zadnjim utorima)

Ako nejde onda cemo traziti drugo resenje. Nemoj zuriti nikako!

 

Na kraju krajeva ja sam ovakve tvrdoglave slucaje rjesavao sa quick formatom i zatim cupao podatke natrag

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
neaktivan
offline
Vanjski HDD

Zanima me dali je ovaj disk dobar? A ako nije jel mozete preporucit disk do nekih 500 kn od 1 T?

Hvala!{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
Skywalker5 kaže...

Zanima me dali je ovaj disk dobar? A ako nije jel mozete preporucit disk do nekih 500 kn od 1 T?

Hvala!{#}

  Dobar je, ne trazi dalje.

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vanjski HDD
Tnx!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vanjski HDD
Quilombo23 kaže...

Jedno od ovih kucista kuciste 1  ili kuciste 2  i jedan od ovih HDD Blue ili Green. To me dodje izmedju oko nekih 400kn. iNace kupujem u adm ali nemaju ovih kucica{#}

Hoće li ovo raditi na Windows 98?

 

Kupila bih frendici za rođendan, najradije ovo: http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-35-1-tb-wd-elements-desktop-wdaau0010hbk-crni/30273 , ima i odgovarajuću brzinu i kapacitet :), no to i 98mica ne idu skupa, ak sam dobro shvatila.

 

Kombinacija ladice i diska u ovom slučaju me ograničava na 500GB, jel tak? I još jedno pitanje u vezi WD-a Caviar Blue, Green and Black. Mislim da sam negjde još davno čitala da je Black najbolji odabir, razliku u cijeni valja prožvakati. Kaj vi mislite?

 

Ak neko ima kakve druge prijedloge za Win 98, poželjno je da je eksteran i da ima 1 TB, bil abih zahvalna :)

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Vanjski HDD
laylla kaže...
Quilombo23 kaže...

Jedno od ovih kucista kuciste 1  ili kuciste 2  i jedan od ovih HDD  Blue ili Green. To me dodje izmedju oko nekih 400kn. iNace kupujem u adm ali nemaju ovih kucica{#}

Hoće li ovo raditi na Windows 98?

 

Kupila bih frendici za rođendan, najradije ovo: http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-35-1-tb-wd-elements-desktop-wdaau0010hbk-crni/30273 , ima i odgovarajuću brzinu i kapacitet :), no to i 98mica ne idu skupa, ak sam dobro shvatila.

 

Kombinacija ladice i diska u ovom slučaju me ograničava na 500GB, jel tak? I još jedno pitanje u vezi WD-a Caviar Blue, Green and Black. Mislim da sam negjde još davno čitala da je Black najbolji odabir, razliku u cijeni valja prožvakati. Kaj vi mislite?

 

Ak neko ima kakve druge prijedloge za Win 98, poželjno je da je eksteran i da ima 1 TB, bil abih zahvalna :)

  Nece na Windows 98!

  Na XP SP1 oce!

 

Windows 98 ima limit oko 60 GB, Windows 98 SE oko 130, a XP (bez SP1) 160

Windows 98/SE samo FAT32, NT familija NTFS i veliki diskovi

 

[edit]

Da pojasnim

 

Da bi radio u PC-u, veliki disk mora imati podrske od strane BIOS-a, hardwarea i naravno od operativnog sistema (preko drivera)

Vrlo je vjerojatno da se radi o starom PC-u koji moze nositi samo Windows 98. Zato preporucam prije kupnje prelazak na XP ako to PC dozvoljava ili kupiti disk kao poklon pa cekati na bolja vremena (:

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 22:01 (Lazarus Long).
13 godina
online
Vanjski HDD

Evo i nešto od mene:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Eksterno+ku%E6i%9Ate+ICY+BOX+IB-372StU3-B%2C+crno+Blue+light%2C+3.5%27%27+SATA+-+USB+3.0&option=artikl&id_kategorija=051619&id_artikl=051.619.016

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Tvrdi+disk+1000.0+GB+WESTERN+DIGITAL+Caviar+Green%2C+SATA%2C+64MB+cache%2C+5400okr.%2Fmin%2C+za+desktop&option=artikl&id_kategorija=051510&id_artikl=051.510.099

 

Znači 3.5" WD green i kućište USB 3.0 za njega.

 

ili

 

http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-ii-500-gb-wd-scorpio-blue-25-5400rpm-8mb-wd5000bpvt/39424

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Eksterno+ku%E6i%9Ate+ICY+BOX+IB-250StU3-BH%2C+crno%2C+2.5%27%27%2C+SATA+-+USB+3.0&option=artikl&id_kategorija=051619&id_artikl=051.619.003

 

2.5" WD blue disk i USB 3.0 kućište za njega.

 

 

Pa kome šta treba.

 

EDIT: Prvi većeg kapaciteta, većih dimenzija i treba vanjsko napajanje, drugi manji, bolji za prenošenje podataka, kućište renomiranog proizvođača. Oba imaju USB 3.0 priključak. Osobno imam ovaj drugi točno u ovoj kombinaciji, po meni bolji izbor ako nije potreban veći kapacitet.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Kontroler+PCIe+-+USB+3.0+%282-porta%29%2C+SHARKOON+&option=artikl&id_kategorija=0532&id_artikl=053.200.064

 

Pa evo i kontroler USB 3.0 na PCI. E da diskovi imaju 3 godine garanciju, a recimo WD My Passport im 2 godine.

 

Još nešto kućište 1 u prijašnjim postovima ima ATA sučelje ne SATA, znači na to kućište se ne može priključit SATA disk samo ATA, većina današnjih diskova su SATA.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 12:47 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vanjski HDD
Lazarus Long kaže...

  Nece na Windows 98!

  Na XP SP1 oce!

 

Windows 98 ima limit oko 60 GB, Windows 98 SE oko 130, a XP (bez SP1) 160

Windows 98/SE samo FAT32, NT familija NTFS i veliki diskovi

 

[edit]

Da pojasnim

 

Da bi radio u PC-u, veliki disk mora imati podrske od strane BIOS-a, hardwarea i naravno od operativnog sistema (preko drivera)

Vrlo je vjerojatno da se radi o starom PC-u koji moze nositi samo Windows 98. Zato preporucam prije kupnje prelazak na XP ako to PC dozvoljava ili kupiti disk kao poklon pa cekati na bolja vremena (:

Joj, puno hvala! Bum pogledala može li joj se ikako na toj kanti dići Windows XP.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice