Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.550.404
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav svima

imam kvar na plazmi panasonic tx-p50c3e nakon 10 minuta rada se ugasi ima netko kakvu ideju

hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
swlroby kaže...

pozdrav svima

imam kvar na plazmi panasonic tx-p50c3e nakon 10 minuta rada se ugasi ima netko kakvu ideju

hvala

 Po ovom šta si napiso, reko bi da je neki kondić na MBO izgubio kapacitet  Ak imaš malo elektrotehničkog znanja, fino unimer, lemilicu i šarafciger u ruke, rastavi plazmicu, otkači sve vodiče koji idu na MBO, odšarafi je i okreni je na djelu gdje su kondići, pa onda unimerom izmjeri voltažu i ako neki ima slabu, odlemi ga, na netu nađi isti takav, pa ga naruči i onda ga zalemi natrag, pa onda vrati MBO, zalemi vodiče natrag i ponovo je zašarafi, pa onda sklopi je i uključi da vidiš jel sve radi, a ako nemaš, onda ju fino u EE otpad i u trgovinu po novi, moš je otfurat u obližnji servis, ali tamo bi ti isto napravili + uračunali ruke iliti ugradnju 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 22:15 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kondenzatori ne gube kapacitet, samo elektrolitski kondenzatori a oni nisu na donjoj strani pločice već na gornjoj strani pločica.

Rađe provjeri da li TV u meni-u ima tajmer pa vidi ako je uključen na koliko min. je postavljeno.

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
AF139 kaže...

Kondenzatori ne gube kapacitet, samo elektrolitski kondenzatori a oni nisu na donjoj strani pločice već na gornjoj strani pločica.

 Hvala kolega na ispravci, zbunio sam se, trebo sam napisati da opipa pinove od elektrolita dolje, pa da okrene i sve redom 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 21:50 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vavoom kaže...
swlroby kaže...

pozdrav svima

imam kvar na plazmi panasonic tx-p50c3e nakon 10 minuta rada se ugasi ima netko kakvu ideju

hvala

 Po ovom šta si napiso, reko bi da je neki kondić na MBO izgubio kapacitet  Ak imaš malo elektrotehničkog znanja, fino unimer, lemilicu i šarafciger u ruke, rastavi plazmicu, otkači sve vodiče koji idu na MBO, odšarafi je i okreni je na djelu gdje su kondići, pa onda unimerom izmjeri voltažu i ako neki ima slabu, odlemi ga, na netu nađi isti takav, pa ga naruči i onda ga zalemi natrag, pa onda vrati MBO, zalemi vodiče natrag i ponovo je zašarafi, pa onda sklopi je i uključi da vidiš jel sve radi, a ako nemaš, onda ju fino u EE otpad i u trgovinu po novi, moš je otfurat u obližnji servis, ali tamo bi ti isto napravili + uračunali ruke iliti ugradnju 

 Molim te, ako o nečemu nemaš blage veze onda radije nemoj ništa ni pisati.

11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vavoom kaže...
swlroby kaže...

pozdrav svima

imam kvar na plazmi panasonic tx-p50c3e nakon 10 minuta rada se ugasi ima netko kakvu ideju

hvala

 Po ovom šta si napiso, reko bi da je neki kondić na MBO izgubio kapacitet  Ak imaš malo elektrotehničkog znanja, fino unimer, lemilicu i šarafciger u ruke, rastavi plazmicu, otkači sve vodiče koji idu na MBO, odšarafi je i okreni je na djelu gdje su kondići, pa onda unimerom izmjeri voltažu i ako neki ima slabu, odlemi ga, na netu nađi isti takav, pa ga naruči i onda ga zalemi natrag, pa onda vrati MBO, zalemi vodiče natrag i ponovo je zašarafi, pa onda sklopi je i uključi da vidiš jel sve radi, a ako nemaš, onda ju fino u EE otpad i u trgovinu po novi, moš je otfurat u obližnji servis, ali tamo bi ti isto napravili + uračunali ruke iliti ugradnju 

Znaci ne pises budalastine samo u onoj temi za Televizore.....

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
MEGATAMA kaže...
Vavoom kaže...
swlroby kaže...

pozdrav svima

imam kvar na plazmi panasonic tx-p50c3e nakon 10 minuta rada se ugasi ima netko kakvu ideju

hvala

 Po ovom šta si napiso, reko bi da je neki kondić na MBO izgubio kapacitet  Ak imaš malo elektrotehničkog znanja, fino unimer, lemilicu i šarafciger u ruke, rastavi plazmicu, otkači sve vodiče koji idu na MBO, odšarafi je i okreni je na djelu gdje su kondići, pa onda unimerom izmjeri voltažu i ako neki ima slabu, odlemi ga, na netu nađi isti takav, pa ga naruči i onda ga zalemi natrag, pa onda vrati MBO, zalemi vodiče natrag i ponovo je zašarafi, pa onda sklopi je i uključi da vidiš jel sve radi, a ako nemaš, onda ju fino u EE otpad i u trgovinu po novi, moš je otfurat u obližnji servis, ali tamo bi ti isto napravili + uračunali ruke iliti ugradnju 

Znaci ne pises budalastine samo u onoj temi za Televizore.....

 

 Duhovni naslijednik Garfielda i Borisa Groznog. Samo za onu dvojicu se vidi na prvu da su trolleri i nemaju pojma, ovaj bi moga nekoga neiskusnoga lako zavarati i pomisliti da cak i zna nesto o tome sta prica

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tomy92 kaže... 

 Duhovni naslijednik Garfielda i Borisa Groznog. Samo za onu dvojicu se vidi na prvu da su trolleri i nemaju pojma, ovaj bi moga nekoga neiskusnoga lako zavarati i pomisliti da cak i zna nesto o tome sta prica

 Jako si me rastužio ovim postom  Vi mislite da se ja ponašam jednako kao oni? Za razliku od njih ja prihvatim ispravke od drugih kolega, dok oni nastavljaju po svome i ne žele poslušat nikog...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 17:51 (Vavoom).
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vavoom kaže...
tomy92 kaže... 

 Duhovni naslijednik Garfielda i Borisa Groznog. Samo za onu dvojicu se vidi na prvu da su trolleri i nemaju pojma, ovaj bi moga nekoga neiskusnoga lako zavarati i pomisliti da cak i zna nesto o tome sta prica

 Jako si me rastužio ovim postom  Vi mislite da se ja ponašam jednako kao oni? Za razliku od njih ja prihvatim ispravke od drugih kolega, dok oni nastavljaju po svome i ne žele poslušat nikog...

 Stalno se nešto ispričavaš, prihvati da si neznalica i bavi se nečim drugim, a ne preporučuj ljudima nešto o čem nemaš pojma

10 mjeseci
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima. Da li netko zna koji bi razlog bio da se TCL 50 c631 svaki dan restarta, najčešće oko 20 sati...ali ponekad i u drugo vrijeme. TV je star mjesec dana i to se događa od prvog dana. Slika se smrzne i nakon 10 sekundi tv se restarta sam. Tu i tamo se desilo da se restarta 2 puta dnevno no 90% slučajeva je jednom oko 20 sati...Nikakvih drugih simpotoma nema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Tu44 kaže...

Pozdrav svima. Da li netko zna koji bi razlog bio da se TCL 50 c631 svaki dan restarta, najčešće oko 20 sati...ali ponekad i u drugo vrijeme. TV je star mjesec dana i to se događa od prvog dana. Slika se smrzne i nakon 10 sekundi tv se restarta sam. Tu i tamo se desilo da se restarta 2 puta dnevno no 90% slučajeva je jednom oko 20 sati...Nikakvih drugih simpotoma nema.

 Provjeri da li se još nešto pali ili gasi tj uključuje u utićnicu ili strujni krug gdje je taj tv uštekan. Ako imaš loše vodove kao ja onda npr uštekaš nešto u jednu utičnicu i tv se zacrni na par sekundi, doduše ne restarta se, ali se zacrni. Zvuči ludo, ali nikad ne znaš. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probao sam uključivati druge uređaje na tom strujnom krugu ali ništa. No TV je uštekan u utičnicu preko WiFi pojačivača... WiFi pojačivač direktno u utičnicu a tv u njega onda. Možda to? Budem sutra probao direktno pa vidim.

9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Da li se nekome dogodilo da su popucale rupe na TV-u koje se zašarafe za nosač TV-a?

Jučer gledam TV se nakrivio, pogledam iza kad popucala plastika na Tv-u na kojoj su šarafi od nosača

Znači, metalni navoj na Tv-u obložen je plastikom koja je popucala
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 8:16 (lola25).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kvaliteta...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

TCL 55DP660. Odjednom poceo bacati artefakte u sucelju k'o blesav. Vanjski uredjaji preko HDMIa rade najnormalnije iako i dalje sve vezano za sami UI TVa ima isti problem. Za opcije slike npr jedva vidis sto izabires.

 

Pretpostavljam maticna i nema sanse da se to isplati popravljat? Ne gledam TV kanale i imam nvidia Shield pa mi je i dalje iskoristiv ali ne znam koliko ce i ovako voziti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 16:06 (CKY).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Svako ima svoje poimanje sta se isplati a sta se ne isplati popravljati. U principu sve je isplativo osim samog ekrana. Najbolje da pitaš u ovlašteni ukoliko je matična koliko bi koštao popravak:

 

https://www.schanzek.hr/tcl-servis/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Da, kvaliteta nula bodova

Kaže servis kriva montaža.
Moš mislit.
Nek prođu ove vrućine , jer mi tlaka nosit TV, pa ćemo vidjet da li je montaža kriva.
6 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

 Radi se o Strong tv-u, kad se upali nešto se malo vidi ,a nakon možda koje sekunde idu ove crte po ekranu. Kad se mijenja kanal ili u neki meni uđe crte se nešto promijene, i onda vrate na ovako.

 

Ekran je gotov i ne isplati se nositi ga negdje ili? Nije od pada ili tako nečega, sam od sebe.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Teško za procijeniti na temelju slike, može biti ekran, matična ili tcon...

 

Problem je što za Strong i nema neke podrške u HR, pa je teže doći do dijelova i do servisa

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

sharp lc-40fg5342e je u pitanju

 

5 godina star

 

maloprije se zaiskrilo iz njega, na donjem dijelu...u sobi se osjeti miris

 

nije bilo grmljavine ili nešto slično

 

ima uopće smisla nositi nekome da pogleda ili lagano s njim u otpad?

 

hvala

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
MASVA kaže...

sharp lc-40fg5342e je u pitanju

 

5 godina star

 

maloprije se zaiskrilo iz njega, na donjem dijelu...u sobi se osjeti miris

 

nije bilo grmljavine ili nešto slično

 

ima uopće smisla nositi nekome da pogleda ili lagano s njim u otpad?

 

hvala

 može svašta biti, od izgorenog kondenzatora do neke od ploča za vertikalu ili horizontalu ili napajanje. možda je i samo osigurač izgorio. bez otvaranja i osnovnog ispitivanja je teško znati. treba ti voltmetar kako bi provjerio ploče, u 5 minuta se ustanovi što je, ako je ploča. zamjena ploča je pizdarija, 5 minuta posla, a cijene su im obično dosta niske, ali ovisi o TV-u i raspoloživosti.

 

servis će ti reći da ga baciš u smeće i kupiš novi, neda se njima gnjaviti s tim, ne znam koja im je više uopće funkcija.

 

meni se desilo slično, otišla jedna ploča, servis kaže baci TV i kupi novi jer je bio stariji od 5 godina. inače TV je super i slika odlična. uzmem voltmeta, ispitam napone, ustanovim gdje je problem. nađem ploču na internetu, 300kn trošak. zamijenim je u 5 minuta i eto TV još uvijek radi kao prvi dan. meni je bilo debilno baciti ga u smeće. radije ga popravim i poklonim nekome. sa 65" TV-om će biti sretan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 20:00 (millennial).
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

napajanje bilo u pitanju....riješeno

MIUI HR TRANSLATOR
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav imam pitanje u vezi tv-a Samsung s95B QD-Oled model 2022, tv iz nekog razloga nemoze  odrediti izvor kada prebacim na max tv televiziju, moram restartat max tv i pricekat 2 minute da se ponovo pokrene i onda radi savrseno, stvar se dogada ako se tv ne gleda 2 dana vise manje, kao da nemoze odrediti hdmi port samo izbaci poruku da hdmi nije spojen i da provjerim izvor, max tv cijelo vrijeme radi jer svijetli zelena lampica,na starom tv-u nikad problema, cak sam upalio i ugasio input plus na sva 4 porta ali nista, mislio sam da je mozda iz tog razloga, stavio novi update 1520 nista se ne mjenja, kao i na starom update-u 1503,isprike ako pise post na krivoj temi....ugl svi ostali appovi rade najnormalnije YT,Disney+,Netflix,Hbo Max, tv bio spojen i preko wifi i sad je trenutno preko kabla....postavio nekoliko puta kada je ponudilo da odredi hrvatski telekom na portu HDMI 2, radilo dok nisam ugasio tv....hvala na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
pozdrav , Lg 50 led tv samo nestao zvuk.Star 2 g, 4 mjeseca, vele garancija 2 g (Mall hr.) Probao preko daljinskog da možda nije mute ili tak nekaj stisnutog ali nije. Ima netko koju ideju što pokušati prije zvanja servisa,? Slika je odlična,nema nikakvog smrada po paljevini
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Jesi ga probao isključiti iz struje i ponovno uključiti?
Meni pomogne na mom LGu, dogodilo mi se isto par puta u zadnjih 4 godine koliko ga imam.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

hvala na pomoći,budem probao sutra ujutro, na poslu sam

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

evo proradio pislije vašeg savjeta,hvala još jednom.Jel pitrebno ažurirati softver jer tv ionak nije spojen na w fi,isprobano samo poslije kupnje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa možeš probati, iako, čini mi se da je prije bio brži, sa starijim SW.

Što se tiče ovog konkretnog problema, ne sjećam se kad mi se zadnji put dogodilo, tako da možda je update pomogao. Ali opet, dogodilo se možda par puta otkako imam tv, tako da nije neki veliki problem.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

napravljeno ažuriranje, stvarno izgleda kao da sporije radi, ali glavno da radi,hvala

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
xixi kaže...
pozdrav , Lg 50 led tv samo nestao zvuk.Star 2 g, 4 mjeseca, vele garancija 2 g (Mall hr.) Probao preko daljinskog da možda nije mute ili tak nekaj stisnutog ali nije. Ima netko koju ideju što pokušati prije zvanja servisa,? Slika je odlična,nema nikakvog smrada po paljevini

 

kratos091 kaže...
Jesi ga probao isključiti iz struje i ponovno uključiti?
Meni pomogne na mom LGu, dogodilo mi se isto par puta u zadnjih 4 godine koliko ga imam.

 

ovo je stvarno zanimljivo, znači danas sam imao identičan problem. Sony lcd. Nikada mi se to prije nije desilo, imam ga već 10 godina. Danas nema zvuka, ugasim ga na daljinac i upalim, ništa. Ugasim TV box mislio sam da je možda do njega, opet ništa. Isprobam sve HDMI portove, ništa. Prođem sve audio postavke, ništa. Na kraju izvučem kabel TV-a iz struje, ostavim dvije minute i ponovno uključim i voila sve radi ok, zvuk je tu. Sad dođem na forum i vidim da je i kod drugih ovaj problem aktualan baš u isto vrijeme. hmmm... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 18:12 (millennial).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice