Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.736
|
čitano: 15.166.307
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...

C4 je miljama daleko od A95l i po kvaliteti slike i ukupnoj kvaliteti, ali i po cijeni. Pa ko ima para, nek izvoli.

Miješate kruške i marelice 

 

A 95L je najboljši sonijev OLED model.

Jedina točna usporedba je sa najboljšim eldžijevim OLEDom LG G4, a tu nema razlike.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a95l-oled-vs-lg-g4-oled/39009/49542

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put danas u 17:20 (Zaporožac).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam LG i Samsung, Samsung soft mi je bolji, čak i daljinski...(Je LG mađik al je plastična cigla 🤷🏻)
Ja bi uspoređival najbolji Sony i Samsung 🙂
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I niste mi rekli kolko je i ako ovaj TLC bolji od mog Samsunga?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggivaggi kaže...
Sad imam samsung 65s90r (kupnjen 2019. ili 20.) s onim boxom ispod tv-a.
Nikad nikakvih problema, čak ni kad sam gledal iz kuhinje (ima taj neki premaz).
I htel bi 75 veličinu.
Zato pitam za TCL 75c855; jel bu to napredak?
Znam da je subjektivna stvar i glupo pitanje, ali dugo nisam proučaval telke ili gledal pa pitam tu iskusnjare.
Fala vnapri
(Ili kaj bi vi da je oko te cifre, 2000€?)

 Imas dovar tv, neces dobit nista bolje tclom, jedino veci ekran ako ides na to

6 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hrci kaže...

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

 

83G4, vjerojatno će cijena bit na razini 4-4500€ pa treba vidjet di će kod nas bit najpovoljniji u sljedećih mjesec, dva.

 

Vani je cijena isto tu negdje, vjerojatno će oko BF-a ić i ispod 4K no sad je cca 4300.

 

https://www.mydealz.de/deals/83-zoll-lg-g4-spitzenmodell-zum-hammerpreis-2438480

 

Čekanje modela za sljedeću godinu je uvijek obećavajuće i izazovno međutim to u praksi znači da novi modeli kod nas rijetko stignu prije travnja ili svibnja. Cijena će sigurno bit viša no ne više kao prije, lge kao i drugi proizvođači mora nać balans u tim prijelaznim razdobljima.

 

Ne znamo još ništa konkretno o G5 međutim neslužbeno je procurilo da bi u novoj Gen trebali ić cca 3700-4000 nitsa MLA 3.0 paneli. Ne bih se iznenadio da potegnu i 110G5 budući da 110" može ić bez problema iz LG Displaya sam je pitanje po kojoj cijeni:) S obzirom na neviđen kineski napad s tim velikanima i niskim cijenama (TCL 115X955 ispod 20K) onda bi moglo bit vrlo zanimljivo vidjet LG 2025 line-up i cijene.

 

A sada evo i 97" ispod 20K

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled97g48lw-246-cm-97-zoll-modelljahr-2024-mla-amazon-rabattaktion-2440599

 

 

6 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggivaggi kaže...
Znači tcl855 u 65'varijanti;
Kaj je štengu iznad, a kaj štengu ispod i kaj je isto?
Ako neko zna na brzinu...

 

C955 iznad, C805 i najnoviji C765 ispod. "Problem" s 65" je što ta veličina nije rezervirana za najbolje (X955, X965) jer takvi idu za sada samo od 85" pa prema gore. Drugi "problem" je što kinezi sve ćešće predstavljaju dvije gen u istoj godini pa imamo istovremeno puno modela na tržištu. Kod nas je još dodatna otegotna okolnost što neki modeli uopće ne dođu ili se vrlo rijetko pojave.

 

A 75C855 je sigurno dobar, još ak mu cijena padne koju stotku bit će best buy (osim ak LG ne "poludi" pa skine 77B4 na 1500€što nije nemoguće jer i sad je već kod nas ispod 2K

Poruka je uređivana zadnji put danas u 22:42 (Flagship).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice