Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

poruka: 77
|
čitano: 42.731
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko".
15 godina
online
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

planiram ubost bolji ruter s VPN mogućnostima i podesiti starcima da gledaju netflix preko vpn-a. To što oni "gledaju" na netflixu je više da me ne gnjave sa snimanjem starih filmova koje propuste na TV-u nego što uistinu aktivno koriste

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 10:50 (Ges).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Pitate li se kakav će utjecaj ovo imati na Netflix, odgovor je – pozitivan. Prema najnovijim poslovnim rezultatima, u protekla tri mjeseca ovaj je servis dobio 5,9 milijuna novih pretplatnika u svijetu

 

 

Naravno - ekipa koja je dosad koristila Netflix su većinom

  • ljudi koji ne znaju drugačije (novije generacije koje se nisu susrele s torrentima ili njihovi roditelji koji nemaju pojma uopće što je to)
  • gen X + gen Z kojima se ne da zajebavati s torrentima
  • gen Z + millenials koji nemaju novaca za pretplatu pa su se šlepali članovima obitelji koji su plaćali

 

Ako im je sad izbor dati 5€ ili opet se zajebavat s torrentima.... samo ovi zadnji će prestati biti korisnici. Od ljudi koje poznajem, većinom su iz prve dvije skupine i oni su nastavili/će nastaviti koristiti Netflix jer je 5€ mjesečno u rangu dvije kave u bircu i nije vrijedno zajebancije. 

 

S druge strane imaš okorjele pirate koji iz filozofskih razloga neće plaćati nešto što mogu dobiti besplatno ili ne podržavaju sve veću fragmentaciju streaming tržišta gdje bi trebao držati valjda 5 pretplata da gledaš ono što ti padne na pamet, a skidanje filma im je streamlinano preko Kodija/Plexa ili ručno u 2 klika

 

Takvih je možda najviše na ovom forumu :)

 
23 0 hvala 0
11 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Nije toliki problem ta zabrana nego je problem katastrofalna nekvaliteta sadrzaja na Netflixu a i ostalim streaming servisima.

Cak je i Witcher u novoj sezoni osjetno losiji nego u prijasnjima....

Svi ti streaming servisi bilo za filmove,serije,igre itd ce za posljedicu imat jeftinu produkciju i hrpe smeca/india.

To je dobrim djelom vec sadasnjost a neupitno i buducnost 🥂

Moj PC  
48 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva

zaboravio si milenialse kojima se ne da zahebavati s torrentima.

13 godina
online
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Frajer napravio psihoanalizu zadnjih 5 generacija Generaliziranje na max

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
MEGATAMA kaže...

Nije toliki problem ta zabrana nego je problem katastrofalna nekvaliteta sadrzaja na Netflixu a i ostalim streaming servisima.

 Slažem se.  I zato razmišljam o ukidanju bilo kakvih pretplata na streaming servise.

8 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Daklen vrijeme je za Jellyfin server...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
Kako ću sad bez woke sranja.
 
27 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
Gen X ovdje, reći da nam se neda jebavat s torentima je kao fail samo takav: pa torrenti samo i rade jer ih mi održavamo
 
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Ne razmišljam o ukidanju jer sam ga ukinuo prošli mjesec, dodijala su mi woke sranja

 
12 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
Ges kaže...
Gen X ovdje, reći da nam se neda jebavat s torentima je kao fail samo takav: pa torrenti samo i rade jer ih mi održavamo

Pročitaj ponovno. Generalizacija koju osporavaš ne postoji u mom postu.

 

Rekao sam da Netflix, između ostalog, plaćaju ljudi kojima se neda zajebavati s torrentima. Većina njih će nastaviti plaćati jer im ne igra ulogu skok s 2-3 eura na nez, 5 eura, koliko je sad najjeftinija ponuda

 

Ako ne plaćaš jer torrentiraš, onda si dio posljednje navedene skupine iz mog komentara i ne dira te što god Netflix radi

4 godine
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Vec neko vrijeme rokam https://zoechip.org/ i predivno radi. Svaka preporuka

Moj PC  
0 0 hvala 5
2 godine
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
encoding kaže...
Većina njih će nastaviti plaćati jer im ne igra ulogu skok s 2-3 eura na nez, 5 eura, koliko je sad najjeftinija ponuda

 

Ako ne plaćaš jer torrentiraš, onda si dio posljednje navedene skupine iz mog komentara i ne dira te što god Netflix radi

 Istina, ne igra 2,3 eura ali nije poskupilo samo to već apsolutno sve a to onda igra ulogu jer dva, tri eura * n je već ogroman novac koje će neke, mnoge natjerati da se ponovno okrenu torrentima.

4 godine
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Kome god 5 eura igra značajnu ulogu u životu, taj nema ni za plačanje interneta koji ti je nužan  za torrent i netflix. Treča skupina koju je "encoding" naveo, više služi kao "suptilna uvreda" za "neistomišljenike", nego što ima veze sa realnošču.  Netflix je toliko pun "dobrih stvari" da svaka iole inteligentnija osoba ta dva puta godišnje (kad netflix izbaci nešto solidno) ode na torrent i skine to, umjesto da za ta dva puta godišnje plača svaki mjesec 5eura netflixu. Nema to veze sa financijama kako "encoding" želi prikazati, već sa zdravim razumom... Osim ako si ko moja baba u mirovini, pa nemaš pametnijeg posla od gledanja netflixa po cijele dane. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 13:31 (NoDe31).
Moj PC  
0 12 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
NoDe31 kaže...

Kome god 5 eura igra značajnu ulogu u životu, taj nema ni za plačanje interneta koji ti je nužan  za torrent i netflix. Treča skupina koju je "encoding" naveo, više služi kao "suptilna uvreda" za "neistomišljenike", nego što ima veze sa realnošču.  Netflix je toliko pun "dobrih stvari" da svaka iole inteligentnija osoba ta dva puta godišnje (kad netflix izbaci nešto solidno) ode na torrent i skine to, umjesto da za ta dva puta godišnje plača svaki mjesec 5eura netflixu. Nema to veze sa financijama kako "encoding" želi prikazati, već sa zdravim razumom... Osim ako si ko moja baba u mirovini, pa nemaš pametnijeg posla od gledanja netflixa po cijele dane. 

 

U krivu si. Srednjoškolci, studenti i ljudi na minimalcu koriste masovno te sheme dijeljenja lozinki, znam ih par. Zivkaju se stalno "jel ti sad gledaš", "e prekinuo mi stream, moj je red danas" i sl.

 

Od njih stvarno nisam siguran koliko će nastaviti koristiti, pogotovo srednjoškolci i studenti koji gledaju svaku kunu.

 

svaka iole inteligentnija osoba ta dva puta godišnje (kad netflix izbaci nešto solidno) ode na torrent i skine to

 

Vjerovao ili ne, pola današnjih klinaca (dio Gen Z + milenijalci) ne znaju skinuti stvari s torrenta. Pola ih ne zna instalirati printer na PC-u i guglati osnovni troubleshooting kad se desi neko sranje, nedajbože Blue screen. Odrasli su s mobitelima i znaju razne šeme s aplikacijama, kako screenshotati bez da sugovornik na snapchatu dobije obavijest o tome, kako spremiti snepove koji nestaju itd.... sasvim drugo tehničko "znanje"

 

Osim ako si ko moja baba u mirovini, pa nemaš pametnijeg posla od gledanja netflixa po cijele dane

 

i opet, poznajemo različite ljude, ali velik dio mlade populacije gleda Netflix. Dal je to po cijele dane ili ne, ne znam, ali normalna je pojava u krugu frendova da "bingaju" sezonu nečega preko vikenda, gledaju po 3-4 serije u paraleli i svako malo kad izađe neka nova serija, gledaju i to. Ne znam odakle im vremena, ali valjda ga nađeš kad prioritiziraš serije nad ostalim stvarima

12 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Istina je da torrenti odumiru. rarbg, partis, btjunkie, isohunt, popcorntime, originalni kickass, torrentz - svi prdnuli na rosu.

od većih igrača 1337x koji za većinu magneta ili torenta traži signup, koji vodi na neke scammer stranice - realno polufunkcionalan i tpb koji se trucka, ali to nije ni blizu originalnom tpb-u.

 

nije više stvar tko će skakat po torentima, već da je i ta "ponuda" pošteno osakaćena. eto idem po titlove neki dan - titlovi.com ne rade. 

i u takvom stanju naravno da ja platim netflix, buraz plati disney+, kum plati amazon prime - i svi troje gledamo sve, jer možemo na više uređaja odjenom. ako netflix bude stvarno tražio nadoplate ili onemogućio gledanje trećima izvan kućanstva, otprdim ih i uzmem hbo max.

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

da ne govorimo o stupidnosti gledanja streama po IP adresi.....

 

kaj ćeš klincu studošu otvarati novi račun uz postojeći "obiteljski" za 5?

 

Ili dok te stepe ak si na službenom putu vani pa želiš nešto pogledati a da nije sinkano na poljski s jednim glasom za sve glumce ili indijsku bollywoodsku produkciju na hotelskoj TV....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 13:48 (Stric_Jura).
Moj PC  
9 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
encoding kaže...

 

Vjerovao ili ne, pola današnjih klinaca (dio Gen Z + milenijalci) ne znaju skinuti stvari s torrenta. Pola ih ne zna instalirati printer na PC-u i guglati osnovni troubleshooting kad se desi neko sranje, nedajbože Blue screen. Odrasli su s mobitelima i znaju razne šeme s aplikacijama, kako screenshotati bez da sugovornik na snapchatu dobije obavijest o tome, kako spremiti snepove koji nestaju itd.... sasvim drugo tehničko "znanje"

 

 

 

i opet, poznajemo različite ljude, ali velik dio mlade populacije gleda Netflix. 

 Kad čitam tvoj post, kao da čitam 24 sata... Pola ovoga, pola onoga. Večina ovoga, večina onoga. Na temelju čaga si došao do tih podataka? 

2 godine
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
NoDe31 kaže...

 Kad čitam tvoj post, kao da čitam 24 sata... Pola ovoga, pola onoga. Večina ovoga, večina onoga. Na temelju čaga si došao do tih podataka? 

 Vjerujem na temelju istih onih podataka kojima si ti došao do zaključka da... "Kome god 5 eura igra značajnu ulogu u životu, taj nema ni za plačanje interneta koji ti je nužan za torrent i netflix.", a ja da vjerujem kako u životu nisi platio račun za troškove života, stanovanja, prehrane itd. kad tako nešto možeš tvrditi jer te očigledno boli kuki za to što je osim netflixa poskupilo apsolutno sve, niti znaš odrediti prioritete kad je u pitanju što platiti, bez čega se može i ne može, što se mora i što ne mora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 14:28 (notloB).
9 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Yo-ho, all together
Hoist the colors high
Heave ho, thieves and beggars
Never shall we die

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
Od svega im je najveći fail što ne daju doplatu unutar obitelji. Sad bi starci i ja trebali imati dvije pretplate. Starcima ću uzeti pretplatu, a ja se snađem.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

 

 

Budi muško, plati Netflix.

Kaj je Netflix dnevni kruh, da ga moraš konuzmirati svaki dan?

 

Jel vi uopće cijenite sadržaj koji pronađete na Netflixu?

 

Vi bi i struju krali sa bandere da možete i znate.

dzg
Moj PC  
3 33 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
Stric_Jura kaže...

da ne govorimo o stupidnosti gledanja streama po IP adresi.....

 

kaj ćeš klincu studošu otvarati novi račun uz postojeći "obiteljski" za 5?

 

Ili dok te stepe ak si na službenom putu vani pa želiš nešto pogledati a da nije sinkano na poljski s jednim glasom za sve glumce ili indijsku bollywoodsku produkciju na hotelskoj TV....

 .. ništ od tog.. tj eu-građanska (ne)jednakost eu građana, uz slobodu protoka roba-usluga-ljudi.. ali ne za film-glazbu, to se ne mijenja, ostaje narednih '100' godina jer je av ind jaka, blokira promjenu i do neke nove agende dok dođe na red ništa od promjene dok recimo roaming mobača radi uredno za usporedbu.. a paradox što je ovo ekšli globalno, ip adresa, internet... tj sve je 'novonormalno' unazad neku godinu .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
PzKpfw kaže...

 

 

Budi muško, plati Netflix.

Kaj je Netflix dnevni kruh, da ga moraš konuzmirati svaki dan?

 

Jel vi uopće cijenite sadržaj koji pronađete na Netflixu?

 

Vi bi i struju krali sa bandere da možete i znate.

 well yes... da znas da te nitko nece uloviti - like apsolutno i odmah! :D

NULL!=NULL
12 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Netflix je bio loš.

Onda je postao jeftin i loš.

Kako uvode woke i lgbt smeće, a kvalitetnim sadržajem su limitirani ne bih ga preporučio nikome. 

vicious
Moj PC  
7 5 hvala 1
13 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Živo me zanima kako Netflixovi korisnici gledaju na plaćeni model sa reklamama.Zar nije dovoljno RTL-a?

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Ne znam za vas, ali meni Netflix služi isključivo kao neki katalog sadržaja. Vidim što ima novo, pa gledam drugdje. 😂

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Nije čak ni toliko stvar u samom ukidanju dijeljenja.

 

Problem je konstantno ukidanje serija bez završavanja priče - problem kabelske televizije za koji se vjerovalo da će ga streaming servisi koji ne brinu o timeslotovima riješiti.

Problem je što onda vidiš da ta lova ide u trpanje servisa gomilom niskokvalitetnog junka koje je jeftino za producirati, baš kao kabelske televizije.

Problem je što se miče vlastiti sadržaj da se ne bi trebalo plaćati tantijeme ljudima koji su radili na tom sadržaju.

Problem je što se u 2023. 4K streaming skriva iza najskuplje pretplate.

Problem je što i sa 4 streaming pretplate i dalje najčešće ne mogu naći određeni film ili seriju koja mi se gleda.

 

Netflix mi je najsimpatičniji od velike streaming četvorke, ali ću ga na žalost ukinuti. Možda kratkoročno i dignu broj pretplatnika al dugoročno sumnjam. Ljudi će skužiti da postoji Disney+, jeftiniji, s kino hitovima i na kojem mogu shareati acc (za sad)

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 2
4 godine
offline
Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrvatsko

Uz sve mane koje su kolege istakle, mislim da je Netflix ( barem u mom primjeru ) i nadalje najgledaniji servis..... ne toliko što se tiče američkih serija i filmova već europskih, azijskih, prvenstveno korejskih kao i južnoameričkih sadržaja.... tih 10 Eura mogu mi se čini fer naspram tome što sin, supruga i ja servis korsitimo gotovo svakodnevno....

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana dijeljenja lozinki za Netflix i u Hrva
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice