Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.247
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Koja je razlika kod Huawei modela tableta MediaPad vs MatePad ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 8:14 (tintin).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
tintin kaže...
Koja je razlika kod Huawei modela tableta MediaPad vs MatePad ?

 https://www.gadgetsnow.com/compare-tablets/Huawei-MatePad-vs-Huawei-MediaPad-M6

 

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Helexia kaže...

Trebam vašu stručnu pomoć. Poklonila bih mužu za Božić tablet (ili neki manji notebook). Bitno mi je da je lako prenosivo, da ima tipkovnicu jer bi mu prvenstveno koristio za pisanje, ali i da može bez problema gledati streamove (Twitch) i serije, filmove pa bi bilo poželjno da ima utor za slušalice ili bar da se mogu povezati bežične preko BT. Tražim neki best buy, do nekih 2000 kn, ako je moguće. 

 Vidim jedan potencijalni problem.

Tableti (uglavnom) dolaze bez tipkovnice, koja se mora kupiti odvojeno. Ako mu treba prvenstveno za pisanje, onda bi rekao da mu je to čak važnija stavka od samog tableta 

Ja osobno sam do sad imao iskustva s 2 jeftine Bluetooth prenosive tipkovnice i to bi bio užas za pisati da se radilo o velikim količinama teksta. 

Tako da mislim da će trebati isprobati tipkovnicu prije kupnje (ako to koji dućan dozvoli) ili prema preporuci kojoj se 100% vjeruje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Stigao mi danas "novi" Huawei Matepad T8.
E sad, došao je u kutiji bez ikakve zaštitne folije ili nekakve markice kakva je obično na mobitelima da se zna sa nije korišten.
Na sebi nema vidljivih tragova korištenja, ali vidio sam u postavkama baterije da piše nešto kao 70 dana upotrebe.
Zanima me znači li to da je tablet korišten ili nešto drugo?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
tintin kaže...
Stigao mi danas "novi" Huawei Matepad T8.
E sad, došao je u kutiji bez ikakve zaštitne folije ili nekakve markice kakva je obično na mobitelima da se zna sa nije korišten.
Na sebi nema vidljivih tragova korištenja, ali vidio sam u postavkama baterije da piše nešto kao 70 dana upotrebe.
Zanima me znači li to da je tablet korišten ili nešto drugo?

 Gdje si ga kupio ???

 

Lako moguće da je bio izložbeni primjerak pa su ga očistili i vratili u kutiju što nije fer jer su ti to trebali reći ako je tako i čak sniziti cijenu.

Prije možda 15 god. kupio sam tipkovnicu Logitech G19 koštala je 600 kn. bila je u kutiji na stalaži  ništa nisam sumnjao kad sam došao doma kad sam je izvadio iz kutije puna prašine između tipki , odmah sam znao što je popizdio sam i sutra natrag u trgovinu u Rijeci  jebo sam im oca i mater i tražim lovu nazad ovi mi nude drugu , poslovođa se ispričava  ja hoću lovu i vrate mi lovu nazad .

Svega ima.

15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Svijet medija...

Poslan mail sa zahtjevom da se ili dostavi novi original zapakiran ili obrazac za raskid ugovora
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 7:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pokušao sam pomoću Googlefier_nas aplikacije instalirati Googlove aplikacije na Huawei Matepad T8, ali nisam uspio pa me zanima ima li koja druga varijanta da to napravim?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav!

 

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

 

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
MUĆAK kaže...

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

 

napisao sam ti u privatnoj poruci, ali evo da vide i drugi kolege;


pitanja: 

1.Displaj kvaliteta videa i odziv ( touch ) to je na ovom mom tabu A6 očaj.
2.Brzina CPU i RAMA i koliko guta memorije kad se boota i pokrenu app.
3.Zvučnici su stereo ali kakav je zvuk
4.Baterija koliko izdrži gledajući IPTV, YOU TUBE ...
5.Kakav je signal na WIFI i koje brzine dobiješ na njemu

 

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
3. za videopoziv skroz ok, ali nisam slušao muziku
4. hm...u 4h videopoziva se potrošio cca 50% baterije
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

 

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

 

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

 odgovor vidiš gore :)

7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

 

napisao sam ti u privatnoj poruci, ali evo da vide i drugi kolege;


pitanja: 

1.Displaj kvaliteta videa i odziv ( touch ) to je na ovom mom tabu A6 očaj.
2.Brzina CPU i RAMA i koliko guta memorije kad se boota i pokrenu app.
3.Zvučnici su stereo ali kakav je zvuk
4.Baterija koliko izdrži gledajući IPTV, YOU TUBE ...
5.Kakav je signal na WIFI i koje brzine dobiješ na njemu

 

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
3. za videopoziv skroz ok, ali nisam slušao muziku
4. hm...u 4h videopoziva se potrošio cca 50% baterije
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

 

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

 

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

 odgovor vidiš gore :)

 

Super opis i hvala ,

ali trenutno ga nema kod nas ispod

 1800 čuna (WIFI)  a ( LTE ) 2300 čuna , 

još sam u dvojbi  za Sam.tab  S5e kojo je

 1000 čuna više ali je Amoled i nešto kvalitetniji u svemu  a ima i jako dobrih Kineza za  250 $  ali sve je to veliki rizik kad nemaš garanc.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Lijepi pozdrav svima.
Kupio sam prije par mjeseci A7 10.4 silver.
Bila je neka Samsung akcija na eKupi, koštao je 1519,20 kn.
Razlog kupovine je bila iskljucivo konzumacija multimedije, prvenstveno ipTV. Utakmice, filmovi, serije...
Bilo mi je bitno dobiti što veci zaslon za što manje love. Bili su mi bitni i što bolji zvučnici za što manje love. Mislim da je taj tablet i za 1800 kn best buy. Zaslon je odličan u toj kategoriji, što potvrđuju i strane recenzije. 4 zvučnika uz Dolby Atmos također. Zaista je užitak gledati film, ili seriju na ovom ekranu od 10.4 inča. Nisam gamer, to me ne zanima, tako da ne znam kako bi se ponašao na tom polju. Što se tiče svega ostaloga, iznimno je fluidan za cijenovni rang. Ponekad ne mogu vjerovati da taj tablet košta relativno normalno, s obzirom koliko nudi.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

 

napisao sam ti u privatnoj poruci, ali evo da vide i drugi kolege;


pitanja: 

1.Displaj kvaliteta videa i odziv ( touch ) to je na ovom mom tabu A6 očaj.
2.Brzina CPU i RAMA i koliko guta memorije kad se boota i pokrenu app.
3.Zvučnici su stereo ali kakav je zvuk
4.Baterija koliko izdrži gledajući IPTV, YOU TUBE ...
5.Kakav je signal na WIFI i koje brzine dobiješ na njemu

 

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
3. za videopoziv skroz ok, ali nisam slušao muziku
4. hm...u 4h videopoziva se potrošio cca 50% baterije
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

 

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

 

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

 odgovor vidiš gore :)

 

Mozda Lenovo Yoga kao opcija?

 

https://www.amazon.de/dp/B0857LVFWM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_dlC_hqn.Fb5B1PNT3?_encoding=UTF8&psc=1

7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Chriss kaže...
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

 

napisao sam ti u privatnoj poruci, ali evo da vide i drugi kolege;


pitanja: 

1.Displaj kvaliteta videa i odziv ( touch ) to je na ovom mom tabu A6 očaj.
2.Brzina CPU i RAMA i koliko guta memorije kad se boota i pokrenu app.
3.Zvučnici su stereo ali kakav je zvuk
4.Baterija koliko izdrži gledajući IPTV, YOU TUBE ...
5.Kakav je signal na WIFI i koje brzine dobiješ na njemu

 

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
3. za videopoziv skroz ok, ali nisam slušao muziku
4. hm...u 4h videopoziva se potrošio cca 50% baterije
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

 

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

 

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

 odgovor vidiš gore :)

 

Mozda Lenovo Yoga kao opcija?

 

https://www.amazon.de/dp/B0857LVFWM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_dlC_hqn.Fb5B1PNT3?_encoding=UTF8&psc=1

 

 

Ma joj bilo kakav Lenovo  bježi od toga ća  ljudi koji su ga kupili po svijetu kažu da  Android koji su dobili na tabletu je prvi i posljednji  na njemu dakle  nema nikakve nove nadogradnje verzije Androida  niti kvartalnih zakrpa , a nije bolji ni Huawei po tom  a bolji su onda drugi Kinezi poput  Teclast,Chuwi ,Aldocube  ...

 

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Uskoro na tržište stiže Lenovo P11, čini mi se da donosi dobre specifikacije za svoju cijenu (230 $ u USA):

 

Snapdrago 662

11" 2K (2000 x 1200) IPS ekran

 

  • 4GB RAM + 64GB ROM, 4GB RAM + 128GB ROM ili 6GB RAM + 128GB ROM
  • 4 zvučnika + Dolby Atmos
  • 7700mAh baterija
  • također se za njega kao dodatna oprema može kupiti tipkovnica sa touchpadom i olovka.

 

https://www.lenovo.com/us/en/coming-soon/Lenovo-TB-J606/p/ZZITZTATB1J

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Bok svima :)

 

U tablete nisam uopce upucen tak da se uzdam u vas i googla.

Trebam tablet iskljucivo za whatsapp video komunikaciju sa SIM karticom.

Moram osposobit to za punicu da moze gledat i pricat sa kceri i unukama.

Pa sad, neke preporuke,ideje?

U svakom slucaju, android a za kolko $$$ nemam blage, dajte nekaj mid range, da je ok a opet ne tam da kosta ko sv.petra kajgana.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav.zanima me ako koristi netko Teclast tablet?

kakva su iskustva sa tim tabletima i preporuka za neki dobar.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
tweety_04 kaže...

Pozdrav.zanima me ako koristi netko Teclast tablet?

kakva su iskustva sa tim tabletima i preporuka za neki dobar.

 Ja imam. Klinci koriste. Jako sam zadovoljan tabletom. Daleko iznad očekivanja za cijenu koliko je koštao.

Gore desno potraži Teclast u ovoj temi, dosta se razgovaralo o njima, ima cijena, linkova i opisa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozz ekipa, trebao bi neki tablet za necaka koji ima 3.5 godine. Nesto za lagano igranje.

 

Razmisljam o Samsung Galaxy Tab A8.4 2020

 

Samsung Galaxy Tab A 8.4 (2020) - Full tablet specifications (gsmarena.com)

 

Da ali ima nesto bolje od toga da da su takve dimenzije i cijena cca do 200 eura.

 

 

 

ps. A vidim i da ima jeftinih na Aliexpressu. Ne znam koliko su ti "dobri"

 

Teclast P80X 4GTablet Android 9.0 SC9863A IMG GX6250 8inch 1280 x 800 IPS Octa Core 1.6GHz 2GB RAM 32GB ROM Dual Cameras Tablet|Tablets| - AliExpress

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 18:12 (Zero Waste).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Nađi na Youtubeu kanal TechTablets, nedavno testirao neke Alldocube tablete, izgledaju dosta dobro.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Preporuka od techtableta umjesto A7...samo nema netflix hd certifikat, ostalo kaže da je bolje...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav.

 

Ne razumijem se previse u tablete, nisam nikad pratio taj segment previse pa ne znam sta je tocno dobro i kvalitetno.

Ako netko ovak zna za preporucit s vrha glave nesto polovno s njuskala do 1000kn. Sta je najsolidnije za uzeti polovno u tom rangu?

Naravno, budem trazio maksimalno ocuvan primjerak.

 

Hvala i pozdrav!

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ima li netko tko je pretvorio ili ima viziju pretvoriti tablet u mini PC? Zanima me koliko su kompatibilne bluetooth tipkovnice i oni držači za tablete da se na njima nesmetano može napraviti Word dokument,PPT Prezentacija,poslati mail a kada bi se priključio Wireless gamepad nešto i zaigrati?

Isto tako novi sam u svijetu tableta i laptopa, koja je razlika između Wifi i LTE? Zanima me da li ovaj Wifi ima mogućnost spajanja na net da se uzme bežični router s internetom? Vidim da ovaj LTE funkcionira da se ubaci kartica ko u mob sa internet tarifom? Znači u LTE kartica a sa Wifi nosi sa sobom router ili postoji neka manja forma?

 

Po ovom pitanju, koji tablet mi se može preporučiti zajedno sa svim potrebnim dodacima kako bi se zadovoljilo ovo navedeno. Vidim da današnji tableti imaju Snapdragon procesore kako on npr. stoji protiv low budget laptopa u smislu performansi koji recimo imaju Celerone ili Pentium Silver?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 9:51 (oldtech).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji tablet da uzmem?

Ljudi molim za pomoć. Naime, imam problem sa tabletom koji koriste stariji ukućani, gotovo isključivo sa surfanje. Radi se o tabletu HUAWEI MediaPad T5, 2GB RAM, 16GB interne, 8 jezgri procesor, Android 8.0. Kupljen je u prvoj polovici 2019, što znači da još nema ni 2 god. Problem je što je tablet postao više manje neupotrebljiv, sporo otvara stranice, zamrzava, daje upozorenje da je memorija gotovo puna (što nije ni čudno s obzirom na skromnih 16GB memorije). E sad, moje pitanje je, dali je ovaj tablet pregazilo vrijeme, što mi je čudno jer gledajući današnju ponudu ne vidim nešto bitno bolje tablete u nižoj cijenovnoj kategoriji? Ili je problem samo u napunjenoj internoj memoriji pa zbog nje blokira i usporava? I ako je tako, da li sve riješim sa kupnjom dodatne memorije? Ako ne, koji bi mi tablet preporučili za do 2 tis kn, a ponavljam 90% vremena se korisiti samo za surfanje? Mislio sam galaxy tab A7 kao najbolju opciju, pa molim za mišljenje, jel to ok ili ima i neki bolji...?Sorry na dužem tekstu, nekome je ovo banalan problem, al meni bi baš puno značilo da pomognem svojim ukućanima...Pozz

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
pippo1312 kaže...

Ljudi molim za pomoć. Naime, imam problem sa tabletom koji koriste stariji ukućani, gotovo isključivo sa surfanje. Radi se o tabletu HUAWEI MediaPad T5, 2GB RAM, 16GB interne, 8 jezgri procesor, Android 8.0. Kupljen je u prvoj polovici 2019, što znači da još nema ni 2 god. Problem je što je tablet postao više manje neupotrebljiv, sporo otvara stranice, zamrzava, daje upozorenje da je memorija gotovo puna (što nije ni čudno s obzirom na skromnih 16GB memorije). E sad, moje pitanje je, dali je ovaj tablet pregazilo vrijeme, što mi je čudno jer gledajući današnju ponudu ne vidim nešto bitno bolje tablete u nižoj cijenovnoj kategoriji? Ili je problem samo u napunjenoj internoj memoriji pa zbog nje blokira i usporava? I ako je tako, da li sve riješim sa kupnjom dodatne memorije? Ako ne, koji bi mi tablet preporučili za do 2 tis kn, a ponavljam 90% vremena se korisiti samo za surfanje? Mislio sam galaxy tab A7 kao najbolju opciju, pa molim za mišljenje, jel to ok ili ima i neki bolji...?Sorry na dužem tekstu, nekome je ovo banalan problem, al meni bi baš puno značilo da pomognem svojim ukućanima...Pozz

 

Problem ti je u 2 GB Rama a ne u ovih 16 GB  jer to ćeš nadoknaditi sa MC karticom a ovo ni sa čim , dakle danas uzimati  tablet i mobitel ispod 4 GB nikako a preporuka je bar 6 GB jer je uskoro neupotrebljiv  , imam Sam. tab sa 2 Gb i Asusov sa 1Gb iz 2012  taj se jedva pokrene .

 

Dakle sve je jasno što veći RAM to je bolje u svakom slučaju .

3 godine
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Hm, onda ni ovaj galaxy tab a7 nije baš riješenje, on ima 3gb RAM. Neka sugestija za najbolje riješenje za tablet do 2 tis kn?

10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ja ciljam na S6 lite, ali on je 3000 kn. Bio je na BF 2400 kn i čekam opet neki sličan popust, 3000 kn mi je ipak puno. 

HZV
3 godine
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

To mi je def previše. Tablet od 3tis samo za surfanje mi se čini preskupo. Čudno mi je kako low end mobiteli od 2tis rade ok, a tableti u istom rangu su upitni za korištenje dulje od godine dana...

7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
pippo1312 kaže...

Hm, onda ni ovaj galaxy tab a7 nije baš riješenje, on ima 3gb RAM. Neka sugestija za najbolje riješenje za tablet do 2 tis kn?

 

Za 1500 čuna  iz Kine naručiš vrhunski tablet sa 4 zvučnika,Amoled,6/128 gb, LTE, super ....

Aldocube,Teclast,Chuwi .

I ja sam u trilemi između ovih ...

Koliko će trajati u ovoj situaciji dostava tko zna kad bi bar bilo iz skladišta EU .

I da mi krepa nebi mi bilo žao jer imam treću godinu Samsung tab A6 10.4  i nakon godinu dana krepiva baterija a touch zasona je katastrofa od prvog dana , Samsung tableti su vrhunski S6,7 a ovo sve ostalo je isto kao i Kineski .

 

 

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
oldtech kaže...

Isto tako novi sam u svijetu tableta i laptopa, koja je razlika između Wifi i LTE? Zanima me da li ovaj Wifi ima mogućnost spajanja na net da se uzme bežični router s internetom? Vidim da ovaj LTE funkcionira da se ubaci kartica ko u mob sa internet tarifom? Znači u LTE kartica a sa Wifi nosi sa sobom router ili postoji neka manja forma?

 wifi znaci da tablet ima samo wifi chip za spajanje na net, koristi kucni / kafanski wifi ili hotspot sa moba

LTE znaci 4G bezicnu mrezu ko mob, preko sim kartice

wifi su puno jeftiniji od 3g/4g varijanti istih tableta, mogu bit 500-soma kn razlike

iako ima jos u zalihama kod nas i 3G tableta i mobitela, vecina je 4G / 4G+ / 5G (mozda jos nema kod nas)

4g se razlikuju po brzini downloada, imas cat 4/ cat 6, malo to guglaj (cat4 do 150 Mbit/s, cat6 do 300)

i to mega BITA, ne bajta, znaci 150 dijelis sa 8 da iz bita dobis bajte, znaci max 20 MB (megabajta) u sekundi - teoretski

dobro citaj jeli je Mbit ili MB, nije isto (trgovacka fora da se izbaci veci broj da namami neiskusne)

max  brzina ovisi o mrezi tj. jel t kom, vip/a1 ili tele2, lokaciji i dobu dana

tableti primaju i glasovne i podatkovne tarife (zavisi kaj aktiviras na sim kartici)

 

opcija za wifi i hotspot koji nije od moba nego je 3g/4g ruter je mini ruter za u djep / ruksak / torbu, idi do dna stranice ima ih jos hrpa predlozenih, bio je takav mini alcatel za kupit u tele 2 za nekih 500kn prije korone

 https://www.amazon.com/TP-Link-Wireless-Travel-Router-TL-WR902AC/dp/B01N5RCZQH/ref=psdc_300189_t1_B07R16G6XB

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 2:51 (ED63).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice