FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 279.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

jao ljudi moji citam ovaj forum malo i pocinje me strah malo hvatat da li cu uopce upisat fer haha prosjek ocjena mi je 3,5 kad uzmemo sve 4 godine skolovanja gimnazije. matematiku i fiziku imam vrlo dobar. kolike su sanse da upadnem na fer? mislim racunao sam si malo i kroz ocjene dobijem 228 boda cca. a kroz matisu i fiziku ajmo rec da cu imat oko 80% tocno rjeseno oba testa. otprilike bih imao oko 700 bodova :P hoce li to biti dovoljno?

11 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

jao ljudi moji citam ovaj forum malo i pocinje me strah malo hvatat da li cu uopce upisat fer haha prosjek ocjena mi je 3,5 kad uzmemo sve 4 godine skolovanja gimnazije. matematiku i fiziku imam vrlo dobar. kolike su sanse da upadnem na fer? mislim racunao sam si malo i kroz ocjene dobijem 228 boda cca. a kroz matisu i fiziku ajmo rec da cu imat oko 80% tocno rjeseno oba testa. otprilike bih imao oko 700 bodova :P hoce li to biti dovoljno?

 i ja sam u slicnoj situaciji kao i ti, samo ce mi ukupni prosjek biti 3.3 ili 3.2. prosle godine je zadnji upisani imao oko 740, tako da moramo doslovno rasturit maturu :D.

13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

auh hahah ma nadam se da cemo upast :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

auh hahah ma nadam se da cemo upast :D

 Ja sam imo prosjek svih razreda 3.6 u gimnaziji. Upiso sam se 197. na rang listi,

doduse imo sam zbroj 10 (matematika + fizika na DM) jer se tad to jos trazilo (minimum 7).

 

Tako da ne bih brinuo za upis, samo to ocete li polozit prvi semestar do kraja,

jer ako budete tad bute vjerojatno i zavrsili u roku :)

mojpismonosa
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

eh al problem je sto se ne uzimaju danas tako bodovi, nego ocjene nose 40% bodova, a matematika i fizika ostalih 60% bodova :P

ma nadam se da cemo upast..

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

eh al problem je sto se ne uzimaju danas tako bodovi, nego ocjene nose 40% bodova, a matematika i fizika ostalih 60% bodova :P

ma nadam se da cemo upast..

 Kad sam se ja upisivao isto se tako bodovalo, samo je jos postojao uvijet upisa

mojpismonosa
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mojpismonosa kaže...
brisac kaže...

eh al problem je sto se ne uzimaju danas tako bodovi, nego ocjene nose 40% bodova, a matematika i fizika ostalih 60% bodova :P

ma nadam se da cemo upast..

 Kad sam se ja upisivao isto se tako bodovalo, samo je jos postojao uvijet upisa

 Vjeruj mi da to nije samo :)

You have to be odd to be number one
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Top Bugovac kaže...

 Vjeruj mi da to nije samo :)

 Vjeruj ti meni da ti to nesto znaci tek ako si 500+ na rang listi, a nije tesko biti ispred, jer

gledali smo statistike od proslih godina s profesorom iz osnova, 4. ljudi unutar rang liste od

prvih 350 nije imalo zbroj 7...

 

EDIT: sto je i logicno jer matura iz matematike i fizike nose puno

 

EDIT2: kad vec pricam o tome, evo i nekih drugih stvari koji nam je dobri stari Knezevic rekao:

 

Od prvih 100 na rang listi, u prosjeku 90 polozi u roku, 2 padne jednu godinu, ostali se prebace

Od 100-200, oko 75 polozi u roku (drugo nije receno)

 

Od svih prvih 300, oko 65% zavrsi u roku

 

Od zadnjih 200 tek 20ak.

 

Prico nam je da su nekad grupe se grupirale po rang listi, pa je u zadnjoj grupi svega par ljudi

zavrsilo uopce, danas se ide bas na to da ima od svega po malo.

 

U svakom slucaju nema vas kaj to brinut, poznam ja takvih koji su bili daleko na rang listi a jos

uvijek se drze :)

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 8:35 (Mojpismonosa).
14 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Takoder, ovo zasluzuje novi post jer mislim da je dosta vazno iako sam to vec negdje napisao.

 

Po ocjenama smo ja i neki kolege koji smo upisivali FER, bili na 400+ mjestu (ja osobno 1040., da, tisucu)

prije rezultata mature, tako da nikako nedajte da vas to plasi!

mojpismonosa
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

 Zato ti onda pokažeš veće znanje na državnoj maturi i pretekneš te iste učenike. Vrlo jednostavan princip.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Dodinho kaže...
brisac kaže...

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

 Zato ti onda pokažeš veće znanje na državnoj maturi i pretekneš te iste učenike. Vrlo jednostavan princip.

 Jednostavan princip po kojem cu ja sa istim rezultatom na DM,sa nekim izgubit radi prosjeka jer je neki profesor imao svoj "nacin" rada.Ili jos bolje,za inozemstvo kada pogledaju ocjene i usporede sa nekim drugim,prihvatit ce drugog gdje npr. ja,nemam sanse jer oni vani tesko razlikuju gimnaziju od elektrotehnicke(znaju razliku,al im nije presudna ako je razlika ocjena primjetna).Nitko nece slusat opravdanje za nekog profesora,nit se zelim opravdavat.

 

Di2 & EPS FTW!
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

 Moje iskustvo je bas suprotno, kao gimnazijalac sa losim prosjekom maturu sam napisao bolje (jer se to valjda od gimnazijalca ocekuje).

 

DM je najsavrsenije rjesenje do sad.

 

Uzevsi u obzir da je prosjecan gimnazijalac na DM bolji od `obicnog` srednjoskolca. Naravno iznimke stoje i vrijedne su spomena, no

to je za neku drugu temu...

mojpismonosa
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Dodinho kaže...
brisac kaže...

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

 Zato ti onda pokažeš veće znanje na državnoj maturi i pretekneš te iste učenike. Vrlo jednostavan princip.

 Čuo sam iz prve ruke da u nekim vrlo lošim školama profesori puštaju učenike da prepisuju na maturi da nebi imali katastrofalne rezultate... Tako da opet cijeli taj sistem pada u vodu i bilo bi puno bolje da se ocjene gledaju još manje. Ionako u gimnaziji se ima preko 15 predmeta iz svih mogućih smjerova, npr. imao sam povijest i sociologiju lošu ocjenu jer su to štreberski predmeti i nemaju veze sa FER-om i to mi ruši cijeli prosjek pa tako imam i manje bodova za FER, a ovi u tehničkoj školi nemaju taj hendikep. Mogu ja napisat maturu 90% šta mi to znači ako je netko u nekoj školi prepiso za 80%, opet će imat više bodova od mene kad je imao ujedno i "bolje" ocjene.

16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
ivanoile kaže...
Dodinho kaže...
brisac kaže...

msm takoder mi je bezveze sto npr. ljudi iz nekih drugih laksih skola mogu proci sa prosjekom iznad 4.0 ili boljim i imat ce vise bodova od mene koji sam u gimnaziji.. taj sistem mi je bezveze skroz..

 Zato ti onda pokažeš veće znanje na državnoj maturi i pretekneš te iste učenike. Vrlo jednostavan princip.

 Jednostavan princip po kojem cu ja sa istim rezultatom na DM,sa nekim izgubit radi prosjeka jer je neki profesor imao svoj "nacin" rada.Ili jos bolje,za inozemstvo kada pogledaju ocjene i usporede sa nekim drugim,prihvatit ce drugog gdje npr. ja,nemam sanse jer oni vani tesko razlikuju gimnaziju od elektrotehnicke(znaju razliku,al im nije presudna ako je razlika ocjena primjetna).Nitko nece slusat opravdanje za nekog profesora,nit se zelim opravdavat.

 

 Ne kužimo se baš. Išao sam u elektrotehničku školu, sve četri godine imao solidnu četvroku iz fizike, u trećem razredu peticu. Prijatelj mi je išao u gimnaziju i relativno muku mučio sa fizikom, imao je uglavnom 2-3. Ja sam na maturi fiziku dobio jedva 50%, on laganih 83%.

Doduše, nismo se "natjecali" za isti faks. Ja sam upisao Riteh, sa ocjenama sam bio 40. na listi, nakon mature 72. Znao sam što upisujem i koliko mi treba, tako sam se i spremio.

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Imam ja jedno pitanjce uvezi fizike. Ovak, ja idem u opću gimnaziju i imam fin prosjek, nekih 4.8. Matematika mi nije bila problem, ocekujem bar 4 na maturi. Al problem je fizika, 2 godine nisam imao stalnu profu (uvijek neke zamjene koje bi dosle i nis ne bi radile) i sad imam problem sto vecinu fizike uopce ne znam. Za maturu se ne bojim tolko, dosta je to lagana fizika, ipak su to samo osnove. Sad mene zanima kolko je bitna fizika na FER-u? Svi pricaju samo o matisi kao najvecem problemu (u sto vjerujem), al ima li ikakvih problema sa fizikom tamo, ili je ona vise usputan predmet?

14 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

imate krivi dojam o tome koliko ljudi uistinu prepisuje na maturi. vrlo mali dio.... zanemariv

mojpismonosa
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Loza kaže...

Imam ja jedno pitanjce uvezi fizike. Ovak, ja idem u opću gimnaziju i imam fin prosjek, nekih 4.8. Matematika mi nije bila problem, ocekujem bar 4 na maturi. Al problem je fizika, 2 godine nisam imao stalnu profu (uvijek neke zamjene koje bi dosle i nis ne bi radile) i sad imam problem sto vecinu fizike uopce ne znam. Za maturu se ne bojim tolko, dosta je to lagana fizika, ipak su to samo osnove. Sad mene zanima kolko je bitna fizika na FER-u? Svi pricaju samo o matisi kao najvecem problemu (u sto vjerujem), al ima li ikakvih problema sa fizikom tamo, ili je ona vise usputan predmet?

Tu fiziku ionako tamo učiš otpočetka (neke stvari nećeš znati odmah jer je zavod u qurcu i ne zna što smo učili iz matematike, a što još ne). Za fiziku se baš nitko ne brine, hrpa ljudi to mora ići na ljeto (i ja vjerojatno) jer nam je ostatak bitniji da prođemo sada. A sad, nije fizika teška i koliko god sad znaš neće ti pomoći na faksu. To vrijedi i za matematiku (iako je tu dobro predznanje poželjno).

Beware of the sharp edged weapon called human being
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

e tocno to sta si rekao! potpuno se kuzimo i slazem se sa tim.. i to je ono sto ovaj sistem rusi i ne cini ga pravednim. trebali bi barem bodove ocjena iz gimnatije vrijednovati sa 1,5 umjesto 1 i tako bi odma imali prednost, jer smo se mi namucili malo vise da udemo u gimnaziju, a ne elektrotehnicku ili neku trecu..

16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

e tocno to sta si rekao! potpuno se kuzimo i slazem se sa tim.. i to je ono sto ovaj sistem rusi i ne cini ga pravednim. trebali bi barem bodove ocjena iz gimnatije vrijednovati sa 1,5 umjesto 1 i tako bi odma imali prednost, jer smo se mi namucili malo vise da udemo u gimnaziju, a ne elektrotehnicku ili neku trecu..

Ne slažem se s tobom. Tko je nekom kriv što na kraju 8. razreda nije znao što želi i onda je upisao gimnaziju i učio niz bespotrebnih predmeta samo zato da bi u naredne 4 godine imao vremena shvatiti što želi biti... Zašto bi ti netko bodovao likovni i glazbeni za tehničke fakultete?

 

Elektrotehničke\računalske\strojarske itd. škole nemaju ništa slabiji program što se tiče matematike i fizike od gimnazije, dok gimnazije imaju slabiji program što se tiče te struke jer u gimnaziji nemaš strojarstvo, računalstvo i tak neke slične predmete...

 

Ako ćemo gledat na taj način na koji želiš, onda bi ja dao tih pol boda ekstra strukovnoj školi, a ne gimnazijama 

 

A sustav je poprilično pravedan sad. Rješi državnu matruru, pokaži se boljim (kad se već smatraš boljim, nebi ti to trebalo biti problem pokazati, zar ne?), i upadaš na faks (eventualno još prijamni na nekim fakultetima).

 

Ocjene iz srednje ja iskreno nebi puno ni vrednovao jer je po meni bitnije trenutno znanje nego nešto što si znao prije 3 godine, i do danas zaboravio, a bome nisu ni svi profesori isti pa se i tu kriteriji razilaze.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 15:04 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
lllnuclearlll kaže...
brisac kaže...

e tocno to sta si rekao! potpuno se kuzimo i slazem se sa tim.. i to je ono sto ovaj sistem rusi i ne cini ga pravednim. trebali bi barem bodove ocjena iz gimnatije vrijednovati sa 1,5 umjesto 1 i tako bi odma imali prednost, jer smo se mi namucili malo vise da udemo u gimnaziju, a ne elektrotehnicku ili neku trecu..

Ne slažem se s tobom. Tko je nekom kriv što na kraju 8. razreda nije znao što želi i onda je upisao gimnaziju i učio niz bespotrebnih predmeta samo zato da bi u naredne 4 godine imao vremena shvatiti što želi biti... Zašto bi ti netko bodovao likovni i glazbeni za tehničke fakultete?

 

Elektrotehničke\računalske\strojarske itd. škole nemaju ništa slabiji program što se tiče matematike i fizike od gimnazije, dok gimnazije imaju slabiji program što se tiče te struke jer u gimnaziji nemaš strojarstvo, računalstvo i tak neke slične predmete...

 

Ako ćemo gledat na taj način na koji želiš, onda bi ja dao tih pol boda ekstra strukovnoj školi, a ne gimnazijama 

 

A sustav je poprilično pravedan sad. Rješi državnu matruru, pokaži se boljim (kad se već smatraš boljim, nebi ti to trebalo biti problem pokazati, zar ne?), i upadaš na faks (eventualno još prijamni na nekim fakultetima).

 

Ocjene iz srednje ja iskreno nebi puno ni vrednovao jer je po meni bitnije trenutno znanje nego nešto što si znao prije 3 godine, i do danas zaboravio, a bome nisu ni svi profesori isti pa se i tu kriteriji razilaze.

 

 

 ako tako govoris onda zasto je preko 90% ljudi iz gimnazije na medicinskom fakultetu? oni koji zavrse medicinsku srednju skolu imaju jako male sanse da zavrse medicinski fakultet. takoder je i sa ferom. matematika je jaca u gimnazijama i matematickim gimnazijama. takoder sam znao od malena sto zelim studirati i ici u smjeru informatike...

16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

 

 

 ako tako govoris onda zasto je preko 90% ljudi iz gimnazije na medicinskom fakultetu? oni koji zavrse medicinsku srednju skolu imaju jako male sanse da zavrse medicinski fakultet. takoder je i sa ferom. matematika je jaca u gimnazijama i matematickim gimnazijama. takoder sam znao od malena sto zelim studirati i ici u smjeru informatike...

A ne znam... Možda je kvaka u tome da se gimnazijalci više odlučuju za faks nego strukovne škole... Generalno gledano nakon gimnazije moraš dalje jer si nitko i ništa...

 

Što se tičé ovog za "jako male šanse", ne slažem se.

 

Sam nisam gimnazijalac i završio sam tehnički fakultet (nije fer, nego TVZ koji je generalno nešto lakši, no svejedno znam i ljude koji su iz tehničkih škola pozavršavali i FER i FOI i strojarstvo, itd.). Sestra mi je recimo završila srednju farmaceutsku i nakon toga farmaceutski fakultet, i isto je bila priča da neće upast na taj faks s farmaceutskom srednjom i da ga neće završit... Ako mene pitaš, radi se o praznim pričama, i kao što kažem, treba se više cijenit i gledat trenutno znanje na upisima na fakultete, a ne prošlo i zaboravljeno. Naravno da uspjeh u školi, natjecanja i sl. trebaju nosit neku prednost, no ne tako veliku da se ne može dostići maturom i prijamnim ispitom. A ić radit razliku strukovne tehničke i klasične gimnazije mi stvarno nema smisla jer kao što sam naveo, bitni predmeti imaju isti program + što strukovna ima još i neko predznanje kad upiše faks o stručnim predmetima, za razliku od gimnazije.

 

Ne vidim poantu da ideš još otežavati upis recimo medicinarima na med. fakultet, ako i sam kažeš da ih je već i sad malo, a to su vjerojatno oni najbolji koji su to i zaslužili.

 

No. razvali i školu i maturu i prijamni i nemaš nikakvog problema. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 15:53 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
brisac kaže...

 ako tako govoris onda zasto je preko 90% ljudi iz gimnazije na medicinskom fakultetu? oni koji zavrse medicinsku srednju skolu imaju jako male sanse da zavrse medicinski fakultet. takoder je i sa ferom. matematika je jaca u gimnazijama i matematickim gimnazijama. takoder sam znao od malena sto zelim studirati i ici u smjeru informatike...

 Nemoj se brinut oko takvih gluposti. Ako spremiš matematiku i fiziku za maturu i dobro napišeš, upast ćeš na FER. Ko je iz kakve škole nema nikakav utjecaj. Prijatelj iz gimnazije mi se spremao na FER, a napisao je matematiku jedva 50% i nije upao. I dobro da nije jer ga nikad ne bi završio i samo bi izgubio godine života.

Nije bitna škola, bitan si ti, koliko ti ide matematika, kakve imaš radne navike i kako ćeš napisati.

Mali hint: mature su vam puno lakše nego što mislite, pogotovo fizika. Za dva mjeseca ćete se smijati kako ste se brinuli bezveze. Barem oni koji išta radili :P

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
lllnuclearlll kaže...

 

1) Elektrotehničke\računalske\strojarske itd. škole nemaju ništa slabiji program što se tiče matematike i fizike od gimnazije, dok gimnazije imaju slabiji program što se tiče te struke jer u gimnaziji nemaš strojarstvo, računalstvo i tak neke slične predmete...

 

2) A sustav je poprilično pravedan sad. Rješi državnu matruru, pokaži se boljim (kad se već smatraš boljim, nebi ti to trebalo biti problem pokazati, zar ne?), i upadaš na faks (eventualno još prijamni na nekim fakultetima).

 

3) Ocjene iz srednje ja iskreno nebi puno ni vrednovao jer je po meni bitnije trenutno znanje nego nešto što si znao prije 3 godine, i do danas zaboravio, a bome nisu ni svi profesori isti pa se i tu kriteriji razilaze.

 1) totalno zujis i u krivu si, govorim u ime pete, mioca, kuslanove, osamnaeste, druge, sedme, nadbiskupske gimnazije....

u strukovnim skolama imas strucne predmete i definitivno imas vise potencijala nego u gimnaziji, ali opcenito gledajuci striktno

nastavni program (pogotovo matematika, fizika, programiranje) nisi u pravu. Strukovne program (na zalost ili ne)

prilagoduju vecini ucenika koji ih upisuju, a to su i vrlo cesto oni koji ne znaju kaj bi upisali ili su jednostavno losi...

 

2) slazem se, ne treba nikakav hendikep na ocjene u gimnazijama, razlika se u dovoljnoj vecini nadoknadi i prestigne na drzavnoj maturi, 

pogotovo tih debelih debelih 60% na DM, dok je razlika izmedu nekog tko je prolazio s 2.0 i 5.0 svega 24% (moram li pojasnjavati kako sam do toga dosao?)

od mogucih 1000 upisnih bodova. 24% (u ovom grozno najgorem slucaju) je da prostite govno na sibici.

 

3) ocjene iz srednje treba vrednovati, trud se treba nagraditi, po tome sto kazes bi ispalo da netko tko je ucio sve predmete jednak onome

tko je ucio samo ono kaj ga zanima, sto ne smije biti tako jer se trud mora isplatiti (pogotovo za mlade kojima jos nije skroz jasno sto

bi zbilja trebao biti motiv za ucenje, damn pa ja sam to tek na faksu skuzio!!). Ne puno, sto se fera tice sasvim dovoljno.

 

Opet, sustav nije savrsen, ali ako niste na rang listi u 99% slucajeva to ni nije faks za vas. teska istina za neke mozda....

Uostalom, ukinut je prag, sad je sve to i bolje, zadnjih 200 na rang listi prakticki nema kaj trazit na tom faksu, ali

ako 5, ili 2 ili 1 ipak uspije, isplatilo se, jer koliko god ce vam na feru bit lose i skuzit cete da nije bas kak ste mislili da je,

iskustvo je  neprocjenjivo. Sad pak imate pravo i izac pred prvi popravni pred maturu, ide se na ruku srednjoskolcima, i

treba.

 

Sam ne kukajte, malo proucite to sve izdurajte ovih mjesec dana, trud ce se isplatit, a pred vama je najdulje ljeto u zivotu, cheers 8)

 

 

mojpismonosa
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Bok, imam pitanje kao mogući budući student kako izgleda jedan dan na fer-u i koliko se uopće vremena mora provesti na faksu(ujutro ili popodne i takve stvari)?

informatikazasve.blogspot.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Na prvoj godini ćeš morat dosta ić na predavanja da se uhodaš i vidiš koliko moraš pratiti, a koliko možeš sam. Predavanja nigdje nisu obavezna, samo se ponegdje boduje prisutnost.

Računaj nekakvih 4-5 sati predavanja ( bez rupa, dok ništa ne padneš) s pauzama 15 min između. Najčešće jednom tijedno imaš labos iz nekog od predmeta, a zna se desiti da u nekom tjednu imaš i po 3-4 labosa. Labosi su obavezni, ali najčešće nisu teški. traju 45min - sat ipo, i ako si u jutarnjoj smjeni onda su popodne.

 

I nema slobodnih dana u tjednu, kao na nekim drugim "fakultetima", dakle ništa od izlaska srijedom  :)

 

Kasnije ćeš malo po malo odustajati od nekih predavanja tako da će ti se raspored isprazniti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 16:48 (yeo).
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
dario-dsa kaže...

Bok, imam pitanje kao mogući budući student kako izgleda jedan dan na fer-u i koliko se uopće vremena mora provesti na faksu(ujutro ili popodne i takve stvari)?

 Dogodi se 3-4 puta u semestru da si od 8 do 8, al inace kao sto je kolega iznad napisao, uglavnom 4-5 sati.

10 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Zanima me jeli netko upisivao diplomski na FER-u sa nekog drugog fakulteta.

Ja mislim upisati programsko inzinjerstvo diplomski, pa moze mi netko reci jeli tezak prijemni ispit?

Imam ok znanje iz matematike/fizike i dobar sam u programiranju, ali vidio sam puno zadataka sa signalima i nekim drugim stvarima koje nemam pojma.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 17:21 (RikiMaro).
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
RikiMaro kaže...

Zanima me jeli netko upisivao diplomski na FER-u sa nekog drugog fakulteta.

Ja mislim upisati programsko inzinjerstvo diplomski, pa moze mi netko reci jeli tezak prijemni ispit?

Imam ok znanje iz matematike/fizike i dobar sam u programiranju, ali vidio sam puno zadataka sa signalima i nekim drugim stvarima koje nemam pojma.

 Na kojem se to tehnickom fakultetu ne radi neka verzija signala i sustava? Mislim da ti nije bitan samo prijamni vec i neke predmete moras upisat prethodno i polozit ukoliko

tvoj faks nije imo slicne (a slicnost se svodi na 95% gradiva).

 

Najbolje nam reci svoje kolegije na kojem faksu i koji bi diplomski upisao. Najlakse upisuju FERovci, pa PMF matematicari-fizicari, negdje uz koji ispit razlike, kasnije ostali tehnicki fakulteti. TVZ i to uglavnom jako tesko bez da godinu dvije ne odradis par postenih predmeta...

mojpismonosa
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav kolege,

Da li mi netko od trenutnih FER-ovaca može ispričati kako se upisuje dodatna vještina odmah na 1. semestru na FER-u? Konkretno Natjecateljsko programiranje i Osnove linuxa i da li ću moći upisati i dobiti ECTS ako dolazim sa PMF-MAT?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice