Najbolji program za čičćenje registrya

poruka: 193
|
čitano: 67.150
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

A šta sad? Kupio sam prekjuče novi Bug na kiosku i proletio malo naslovnice tema i vidio onaj besplatni 100 freeware. Kako me zanima od softvera naj Utility i Security stavio sam sa DVD na komp Ashampoo Win 2010. Dobio sam free license key nakon registracije na webu i updateao program na višu verziju. Dole su screenshots. Uzgred rečeno dva najbolja utility za Windowse pokazuju oprečne rezultate. Dosad TU nije naškodio otkad ga kupujem nikada pa pitam za ovaj Ashampoo jer mu se isplati vjerovati štogod.

ty

Ashampoo Full Scan Ashampoo Full Scan
One-Click Optimization One-Click Optimization
free speech for the dumbxD
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

A šta sad? Kupio sam prekjuče novi Bug na kiosku i proletio malo naslovnice tema i vidio onaj besplatni 100 freeware. Kako me zanima od softvera naj Utility i Security stavio sam sa DVD na komp Ashampoo Win 2010. Dobio sam free license key nakon registracije na webu i updateao program na višu verziju. Dole su screenshots. Uzgred rečeno dva najbolja utility za Windowse pokazuju oprečne rezultate. Dosad TU nije naškodio otkad ga kupujem nikada pa pitam za ovaj Ashampoo jer mu se isplati vjerovati štogod.

ty

Da, naravno da mu se isplati vjerovat.. Imam ga i ja i po meni je cak bolji od tune up-a i laksi sto je isto bitno

Google IS your friend!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Jer se može one start-up mijenjati i tweaking po OS-u isto mu se dat za pravo dopustiti da mjenja? Jer mi se ne da baš kasnije opet reinstalirat winze zbog jedne greške ili radit u najmanju ruku System Restore? Koliko je pouzdan po tebi? Koliko vremenski ga koristiš?

free speech for the dumbxD
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Ja ga koristim tek tjedan-2, pa ti ne mogu sa sigurnoscu rec o njegovim kvalitetama.. Ali evo, u ova 2tjedna sam i vise nego zadovoljan

Google IS your friend!!!
15 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ja koristim:

 

CCleaner - registry i delete 

 

Defraggler - defragmentacija diska

 

To je to, TuneUp sam prestao koristiti.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Dragi forumaši,

 

Imam problem kod nadogradnje Malwarebytes' Anti-Malware programa. Naime uopće se ne mogu spojiti s malwarebytes.org nego mi javlja Error code: 732 (12007,0) pa ako mi netko moze pomoći bio bih jako zahvalan. Pozdrav.

16 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
ibrica kaže...

Dragi forumaši,

 

Imam problem kod nadogradnje Malwarebytes' Anti-Malware programa. Naime uopće se ne mogu spojiti s malwarebytes.org nego mi javlja Error code: 732 (12007,0) pa ako mi netko moze pomoći bio bih jako zahvalan. Pozdrav.

Moguće da je došlo do nekih problema vezano za update i server, jer je i meni update /4,66 Mb/ skidao nekoliko minuta.

Radio, ne radio, svira radio!
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ponekad server šteka ali ništa zabrinjavajuće. Pričekaš malo i probaš ponovo:)

 

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
ibrica kaže...

Dragi forumaši,

 

Imam problem kod nadogradnje Malwarebytes' Anti-Malware programa. Naime uopće se ne mogu spojiti s malwarebytes.org nego mi javlja Error code: 732 (12007,0) pa ako mi netko moze pomoći bio bih jako zahvalan. Pozdrav.

Ovo je off topic!!!! Ali evo,reći ću ti u čem je stvar. I kod mene je bilo isto tako,stalno error kad dođe do 100% update-a.

Odinstaliraj Malwarebytes' pa ponovno instaliraj.

Odgovori dali je uspjelo,.ako nije,kažem ti drugi način.

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

mbam imam duže vrijeme nikad nije bilo problema s updateom ja sam svoj namjestio da se svakih sat vremena spaja na server i automatski update-a.

defragmentaciju ne vršim samo optimizaciju i defragmentaciju svakih mjesec dana s auslogicsom i neće bit posljedica po hard disk. sve zajedno traje 37 minuta uključujući opciju guranja bitnih fileova na početak diska d ase sistem brže diže i još nekih caka koje se namjeste u opcijama. najbolji defrag program kojeg sam imao. tune up je bio veliko razočarenje odavno sam ga deinstalirao, tek kad sam stavio druge progame vidio sam koliko je toga nerješenog ostalo iza njega.

karma slijepom daje vid
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Hyperion kaže...

Ja koristim:

 

CCleaner - registry i delete 

 

Defraggler - defragmentacija diska

 

To je to, TuneUp sam prestao koristiti.

Tune up si prestao koristiti jer je istekao period od 30 dana ili...?

Google IS your friend!!!
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

evo ja mogu reći zašto sam prestao koristiti tune up: zato što je bio niškoristi. program je gotovo beskoristan (ove godine sam ag deinstalirao), toga nisam bio svjestan dok nakon njega nisam instalirao zeooptimizer našao mi je smeće i nerješenih problema svake vrste popriličnu količinu. naravno sve ih je riješio. zeo ne tune up.

sada sam sve riješio s laganim i odličnim programima za optimizaciju. pogledaj moj pc ako te zanima.

karma slijepom daje vid
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 21:19 (karakteran).
15 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ma nije TuneUp toliko loš program kao što je precijenjen. Licenca bi trebala doći 19.95$, a upgrade za stalne korisnike 9.95$. I tek onda bi se isplatio.

Ja ga koristim jer mu VJERUJEM. A to što drugi optimizatori pronalaze brdo critical errors posvuda od harda do registry preko system32 Winza ja sam se opekao previše puta da bih mu manje vjerovao.

Sa TU2010 još nemam zamjerke!Namigiva

free speech for the dumbxD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Ma nije TuneUp toliko loš program

Ja ga koristim jer mu VJERUJEM.

..to bi trebala biti poanta cijele priče o registry cleanerima,da se koriste provjereni programi poput tuneupa ili glary utilitiesa..(kokretno njihovi reg cleaneri po modulima)
jer ne vrednuje se program/alat prema broju stavki u reg koje nađe za brisanje/popravak,nego po tome da  točno zna šta smije obrisati..

ja vjerujem i reg cleaneru koji je sastavni dio ccleanera,ne radim ni backup registra..

.. ako netko ne želi optimizator kao takav,postoji samostalni reg cleaner,mali alat (inače integriran u glary utilitiesu) :glary registry repair  brz , pouzdan i besplatan..
..kao što kaže @black..to je samo moje mišljenje..

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 9:12 (seneka).
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Ja npr. nemam nista protiv tune up-a, samo nije dobio pocasno mjesto na mom HDD-u jer je pretezak za takvu vrstu programa

"Uvijek radi", za razliku od shampooa kojeg pokrenes, optimiziras, iskljucis... a ne kao tune-up koji je stalno pokrenut i bezveze koristi memoriju (RAM)

Google IS your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 12:05 (passat).
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

ja koristim Slow pc fighter i jako dobor radi,,

 

 

rappy
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
rappy kaže...

ja koristim Slow pc fighter i jako dobor radi,,

 

 

nemoj se ljutit, ali mi svi ti "super, fighter, ultimate, extreme, best" ne piju vodu sto ne mora biti u tvom slucaju

Google IS your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 22:49 (passat).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Neznam,,na šta misliš ali koristio sam mnogo programa

i ovaj mi se pokazo najbolji do sad,, jer se osječa

svježina nakon njegovog rada,, znači brži sustav rada..

rappy
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
passat kaže...
rappy kaže...

ja koristim Slow pc fighter i jako dobor radi,,

 

 

nemoj se ljutit, ali mi svi ti "super, fighter, ultimate, extreme, best" ne piju vodu sto ne mora biti u tvom slucaju

 

rappy kaže...

Neznam,,na šta misliš ali koristio sam mnogo programa

i ovaj mi se pokazo najbolji do sad,, jer se osječa

svježina nakon njegovog rada,, znači brži sustav rada..

Ok, to sam i naglasio

Google IS your friend!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Što god da bilo i što god da vam trebalo nemojte sa ove stranice uzimati i vjerovati. Ja sam probao većinu sistemskih alata, raznoraznih tune up servisa za održavanje windowsa u top formi i ove vam ne bih preporučio. Iznimno ako baš hoćete licencirani od ovih onda su male šanse da izvučete nekakvu korist od ovog Registry Mechanica. Samo taj se opet plaća, ali i odradi svoje. Jer se netko možda osjeća sigurnijim ako plati za softwareBogataš

free speech for the dumbxD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Što god da bilo i što god da vam trebalo nemojte sa ove stranice uzimati i vjerovati. Ja sam probao većinu sistemskih alata, raznoraznih tune up servisa za održavanje windowsa u top formi i ove vam ne bih preporučio. Iznimno ako baš hoćete licencirani od ovih onda su male šanse da izvučete nekakvu korist od ovog Registry Mechanica. Samo taj se opet plaća, ali i odradi svoje. Jer se netko možda osjeća sigurnijim ako plati za softwareBogataš

ha čuj svako ko ima wot na browseru dobro će znati s koje str može skidati programe..
uz neke free registry cleanere,mislim da nema potrebe za registry mechanicom

15 godina
odjavljen
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ja nikad nisam instalirao te programe za čišćenje registrya i nikad nisam imao problema sa dotičnim. Inače ne volim kopat puno po registryu (unatoč 10+ godina iskustva sa kompjuterima) jer nikad ne znaš o kakvom "bezveznom" ključu ti ovisi cijeli sistem.

 

Recimo, .net fw upiše hrpu ključeva. Obrišete 1 pogrešan, cijeli framework ode u qurac. Naravno, ti programi su napisani tako da ne diraju kritične ključeve ali... Nikad ne znaš kakav se bug potkrao i što bi on mogao smatrati "pogrešnim" unosom. Dođe vam na isto kao da ste ostavili auto kod mehaničara kod kojeg ste prvi put i onda otišli na kavu. Možda nemate pojma o automobilima ali vam vjerojatno nije svejedno što onaj tamo radi pod haubom...

 

Linux FTW! Kakav registry... Belji se

 

EDIT: ista stvar vrijedi za alate tipa TuneUP i sličnih "optimizacijskih" programčića i Revo Uninstallera. Nikad ih nisam koristio niti je bilo potrebe za time. Program ima svoj setup/uninstaller. Napraviš frišku inst windowsa i najpotrebnijih programa, image sys particije i svakih 6 mjeseci digneš čist i sustav spreman za uporabu za 20ak min. Samo updateaš windowse/AV i vozi dalje...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 11:34 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Slažem se s tobom,, 

rappy
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Sležem se!

Najbolje je ne dirati u registry nikako.Osmijeh

free speech for the dumbxD
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Uspjelo je!!! Zahvaljujem.

16 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

nekoliko postova prije sam napisal da koristim tune up, evo prekjučer sam nanovo stavil win 7 na hdd i nisam ni jedan kliner instaliral, koristim onaj koji je u winovima, za sad win 7 radi ko podmazan, pobrani svi updeiti, bumo vidli dokle bu tak.....

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Hyperion kaže...

Ja koristim:

 

CCleaner - registry i delete

 

Defraggler - defragmentacija diska

 

To je to, TuneUp sam prestao koristiti.

  CCleaner je najmanje invazivan (zmiri na jedno oko) prilikom skeniranja registry-a. Obicno nade obsolete registry key-eve koji su ostatak nekog deinstaliranog programa i kada radi "popravak" nudi vam backup kljuceva koje ce biti obrisani.

  Uostalom sto vise ceprkate po registry-ju to cete manje vise imate glavobolje. Usporenje ipak lezi u starost Windows-a (Windows Update) u nakrcavanju mnogo programa slicnog tipa, programi koji se ponasaju da su jedini na PC pa ulete u startup, virtualni driveovi (ovo najvise), ostatak neuspelih instalacija drivera....

Na primjer previse preglednika slika stavi svoje asocijacije u registry pa na kraju dobijete shell context menu nakrcan sa Open With

 

Sve ovo treba spreciti ...disciplinom.

Na primjer koristenje Revo Uninstallera stedi vas glavobolja, virtualizacija isto tako (XP mode, Sandboxie...)

  i na kraju a ne i najmanje bitno..koristite imaging alate kao sto su Acronis   True Image, Ghost...uradite image sistemske particije pa maltretirajte Windoze do mile volje i kada jednom zase*ete vratite sistem na pocetno stanje i to je to.

Mali hint: Acronis obicno je besplatan na stranama prozivodaca HDD-a i moze se kriti pod raznim imenima. Na primjer kod WD-a ga ima pod punim nazivom i radi samo sa WD-diskovima (Acronis_True_Image_Home_11_WD_Edition), ima ga i kod Maxtora cini mi se da se zove MaxBlast ili DiskWizard... potrazite ih, svaka preporuka.

Defragmentirajte disk jedan put mjesecno i to je to. Manijakalno paljenje defragmentera ne vodi nikud.

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 12:14 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Lazarus Long kaže...

  CCleaner je najmanje invazivan (zmiri na jedno oko) prilikom skeniranja registry-a. Obicno nade obsolete registry key-eve koji su ostatak nekog deinstaliranog programa i kada radi "popravak" nudi vam backup kljuceva koje ce biti obrisani.

da,nikad ne radim taj backup..

mali offtopic:daj long stavi taj wot na browser da ti se ovo ne dešava

http://www.mywot.com/en/scorecard/www.exterminate-it.com

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 12:47 (seneka).
16 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

dobra stvar za back up kod win 7 je več u njima ugrađen program za back up, winovi sa svim programima su za 20 min nazad.....trebate sam napravit si repair disc, to vas nakraju pita, dali želte ili ne.....i radi skroz dobro...

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...


mali offtopic:daj long stavi taj wot na browser da ti se ovo ne dešava

http://www.mywot.com/en/scorecard/www.exterminate-it.com

  Ili mozda da koristim  http://www.urlvoid.com/ . U opisu strane kaze Scan Websites for Viruses  ili ovo ti je pandan www.virustotal.com  gde link koji stavite na urlvoid.com biva skeniran svim poznatim alatima ove namjene

 

Uzgred, koliko j a vidim taj tvoj WOT donekle preteruje http://www.urlvoid.com/scan/exterminate-it.com ...ajd` dobro, na toj strani ima linkova koji vode do fake antiviruse ali ..ko vas tera da klikcete na sumnjive linkove bez koristenja Sandboxie. Skinite odavdewww.sandboxie.com

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice