Najbolji program za čičćenje registrya

poruka: 193
|
čitano: 67.156
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

@brixy  imašrevo unistaller potrable
                     glary utilities potrable
                    auslogics disk defrag portable
                    ccleaner potrable (on  zauzima 2.28 mb..zanemarivo a i češće se koristi)
i ušparaćeš nešto prostora na disku ako ti je bitan svaki mb
sve to kopiraj na stick(osim ccleanera) i imaš programe za optimizaciju i održavanje windowsa, i to vrlo dobre..

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 5:18 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Mene odlično služi Advanced SystemCare PRO,koji obavlja svoj posao odlično. Probo sam i Glary Utilies PRO,i imam CCleaner,i Registry Mechanic,ali Advanced SystemCare PRO je bolji od njih - po meni.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čišćenje registrya

Koristim WinASO Registry Optimizer, probao sam nekoliko čistača registrya i s ovim sam bio najzadovoljniji, kako sa opcijama tako i sa stabilnošću i količinom nađenih "grešaka", nažalost plaća se Mršti se

 

BTW. kažu znalci da registry nije potrebno čistiti, eventualno je dobro napraviti defrag... međutim ja sam picajzla i paranoik pa nevolim ostavljati izdajničke tragove kao ni ključeve na davno obrisane fileove te postavke za nepostojeći software (slikica u prilogu)

...malo sam testirao...
16 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

ja koristim Windows 7 Manager i Tune Up i čini mi se da Windows 7 Manager počisti dosta toga tako da Tune Up i nema baš posla posle njega, tune up koristim samo za defr. registia i def. sistemskog diska, do sad sam zadovoljan....

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čišćenje registrya
(s)izgoreo kaže...

Koristim WinASO Registry Optimizer, probao sam nekoliko čistača registrya i s ovim sam bio najzadovoljniji, kako sa opcijama tako i sa stabilnošću i količinom nađenih "grešaka", nažalost plaća se Mršti se

 

BTW. kažu znalci da registry nije potrebno čistiti, eventualno je dobro napraviti defrag... međutim ja sam picajzla i paranoik pa nevolim ostavljati izdajničke tragove kao ni ključeve na davno obrisane fileove te postavke za nepostojeći software (slikica u prilogu)

 Potpuno se slažem s Tvojim postom. WinASO Registry Optizer je vrhunski program. Nažalost nije besplatan, kako i Ti kažeš.

Neka "znalci" kažu što got hoće ali je čišćenje regisrtya pa i njeno defragmentiranje potrebno, pa čak u nekim stvarima i neophodno. Kod korištenja ovih alata ostavite po defultu zadane postavke i gotovo u 99 % slučajeva nećete imati problema. Kako ovi alati rade i backup, u slučaju da nešto poslije toga ne radi dobro, uvijek možete vratiti na početno stanje.    

15 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Revo Uninstaller nije stoposto pouzdan uninstaller i registry cleaner. Naletio sam na brisanje ponuđenog fliea koji je potreban sistemu da radi, onda onaj system restore point koji je napravio pritom, nije radio kad sam uočio da sam krivi trag izbrisao sa njega. So watch out. Što se toga pita ja koristim Total Uninstall. Glary utilities je ružnog sućelja, ali veoma koristan, CCleaner isto naiđe na ključeve koje ne smijem brisati, u to sam se uvjerio jednom, ali dobro nitko nije savršen, uvijek postoji registry snapshot prije brisanja kao opcija pa se napravi registry restore ako pogriješi. TU2010 je najmanje agresivan, ali zati i najpouzdaniji iako shareware. Ja ga koristim. Registry Mechanic sam probao par godina za redom, ali sam odustao od PcToolsa kao firme iz vlastitih razlogaxD

sticky boredom with a book:S
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čišćenje registrya
BlackFoot kaže...
(s)izgoreo kaže...

Koristim WinASO Registry Optimizer, probao sam nekoliko čistača registrya i s ovim sam bio najzadovoljniji, kako sa opcijama tako i sa stabilnošću i količinom nađenih "grešaka", nažalost plaća se Mršti se

 

BTW. kažu znalci da registry nije potrebno čistiti, eventualno je dobro napraviti defrag... međutim ja sam picajzla i paranoik pa nevolim ostavljati izdajničke tragove kao ni ključeve na davno obrisane fileove te postavke za nepostojeći software (slikica u prilogu)

 Potpuno se slažem s Tvojim postom. WinASO Registry Optizer je vrhunski program. Nažalost nije besplatan, kako i Ti kažeš.

Neka "znalci" kažu što got hoće ali je čišćenje regisrtya pa i njeno defragmentiranje potrebno, pa čak u nekim stvarima i neophodno. Kod korištenja ovih alata ostavite po defultu zadane postavke i gotovo u 99 % slučajeva nećete imati problema. Kako ovi alati rade i backup, u slučaju da nešto poslije toga ne radi dobro, uvijek možete vratiti na početno stanje.    

ne znam zašto se ova tema našla pod sigurnosnim softwareom ali ajde..
optimizatori znaju nači i zaražene stavke u registru a ccleaner pobriše neke" zločeste" cookies..
i ja sam bio paranoik i pokretao najmanje dva registry cleanera nakon silnih instalacija i deinstalacija
i ccleanerov reg cleaner bez napravljenog backupa i to nebrojeno puta..
u zadnje vrijeme vrlo rijetko to radim,jednom mjesečno? i to s integriranim glaryjevim reg cleanerom..
što se tiče defragmentacije registra nikad nisam vidio da je išta ubrzala perfomanse,niti kod dizanja os-a(tu dapače suprotno),niti ičeg drugog..

dok kod defragmentacije jednim auslogic disk defragom,to se osjeti..
i tako na nekoliko računala..

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 14:32 (seneka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čišćenje registrya
seneka kaže...
BlackFoot kaže...
(s)izgoreo kaže...

Koristim WinASO Registry Optimizer, probao sam nekoliko čistača registrya i s ovim sam bio najzadovoljniji, kako sa opcijama tako i sa stabilnošću i količinom nađenih "grešaka", nažalost plaća se Mršti se

 

BTW. kažu znalci da registry nije potrebno čistiti, eventualno je dobro napraviti defrag... međutim ja sam picajzla i paranoik pa nevolim ostavljati izdajničke tragove kao ni ključeve na davno obrisane fileove te postavke za nepostojeći software (slikica u prilogu)

 Potpuno se slažem s Tvojim postom. WinASO Registry Optizer je vrhunski program. Nažalost nije besplatan, kako i Ti kažeš.

Neka "znalci" kažu što got hoće ali je čišćenje regisrtya pa i njeno defragmentiranje potrebno, pa čak u nekim stvarima i neophodno. Kod korištenja ovih alata ostavite po defultu zadane postavke i gotovo u 99 % slučajeva nećete imati problema. Kako ovi alati rade i backup, u slučaju da nešto poslije toga ne radi dobro, uvijek možete vratiti na početno stanje.    

ne znam zašto se ova tema našla pod sigurnosnim softwareom ali ajde..
optimizatori znaju nači i zaražene stavke u registru a ccleaner pobriše neke" zločeste" cookies..
i ja sam bio paranoik i pokretao najmanje dva registry cleanera nakon silnih instalacija i deinstalacija
i ccleanerov reg cleaner bez napravljenog backupa i to nebrojeno puta..
u zadnje vrijeme vrlo rijetko to radim,jednom mjesečno? i to s integriranim glaryjevim reg cleanerom..
što se tiče defragmentacije registra nikad nisam vidio da je išta ubrzala perfomanse,niti kod dizanja os-a(tu dapače suprotno),niti ičeg drugog..

dok kod defragmentacije jednim auslogic disk defragom,to se osjeti..
i tako na nekoliko računala..

 Sa svime rečenim u potpunosti se slažem. Ali samo da kažem zašto ja radim defragmentaciju,a time i sažimanje registrya. Na računalu puno instaliram, testiram sve i svašta, pa onda shodno tome i puno deinstaliram. Kako nakon čišćenja registrya što nekim od alata, što ručno, ostane mi dosta "rupa" i "praznih" polja u Registry bazi u kojima su nekada bili zapisani ili još jesu neki fragmenti podataka o nekom deinstaliranom programu. Windowsi mi već dosta dugo nisu bili reinstalirani i ovo mi dosta pomaže. Osjetim da mi bolje rade, iako ne baš značajno. Probleme nakon ovih radnji nikada nisam imao niti mi se što usporilo. Normalno slažem se i s tobom da ako računalo radi dobro i brzo da nema potrebe da se vrši defragmentacija registrya. Ono što dobro radi ne treba dirati. 

14 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

jel tko kada probao auslogics reg cleaner? odličan je. koristim advanced option sa svim poklikanim boxevima i sve čisti. nikad problema. ne kontroliram uopće prije čišćenja, sve 5.

inače imam i cleaner ali samo za očistit disk. ništa drugo. svaki dio računala traži drugi alat, drugu marku, vidi moj pc.

karma slijepom daje vid
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

meni je rekao jedan stručnjak da nije dobro brisati registry? da isto radi pc, sta kazete

15 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

CCleaner da, ali ti drugi registry cleaneri i optimizatori nisu pouzdani. To tvrdim nakon višegodišnjeg vlastitog iskustva i reinstalacija-system restore Windowsa od XP-a do Win7. Eventualno je ponajbolji TuneUp Utilities. Njega kupujem od 2006. S time da imam popust na upgrade kao već postojeći korisnik aplikacije te da sam preskočio TU2009 zbog malih promjena spram prošle verzije. Ovaj novi je najbolji do sada. eventualno  sve skine šta ne valja od disk cleanera do registry cleanera, ima i disk defragmenter koji je solidan, registry defrag jednom mjesečno reda radi, a ostalo u Safe Mode kad ne možeš iz Windowsa pobrisati tu i tamo samo... Možda jedino PcTools Registry Cleaner, ali i na taj sam se znao opećiViče

free speech for the dumbxD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
veki101 kaže...

meni je rekao jedan stručnjak da nije dobro brisati registry? da isto radi pc, sta kazete

ja nisam stručnjak ali načelno se slažem da ne treba previše prčkat po registru..
ako se već to radi, onda se radi s provjerenim programima,specijaliziranim za to..
loše održavanje os-a,silne deinstalacije i instalacije mogu napravit zbrku i onda je potrebno pokrenut neki provjereni alat koji ne zadire preduboko..
znači s razlogom i povremeno ne može štetiti..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
veki101 kaže...

meni je rekao jedan stručnjak da nije dobro brisati registry? da isto radi pc, sta kazete

uostalom ovdje se svojedobno vodila interesantna rasprava o tome,s tim da se u međuvremenu pojavio windows 7 što isto treba uzeti u obzir..

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...
veki101 kaže...

meni je rekao jedan stručnjak da nije dobro brisati registry? da isto radi pc, sta kazete

ja nisam stručnjak ali načelno se slažem da ne treba previše prčkat po registru..
ako se već to radi, onda se radi s provjerenim programima,specijaliziranim za to..
loše održavanje os-a,silne deinstalacije i instalacije mogu napravit zbrku i onda je potrebno pokrenut neki provjereni alat koji ne zadire preduboko..
znači s razlogom i povremeno ne može štetiti..

 @ seneka

ma može se i prčkati po regisrtry bazi, samo je pitanje da li ljudi znaju što se može ukloniti, a što ne. U svakom slučaju prije prčkanja i drugih stvari poželjno je i gotovo neophodno  napraviti kopiju registrya. Kao što kažeš deep scan je zahtjevan i ne preporuča se neiskusnim korisnicima. Pozdrav.

15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Ovo mi je dosta. Samo to vrti svakih tjedan dana i po potrebi još malo pročačkam po opcijama programa jednom-dvaput mjesečno. Sasvim OK solucija..!

One Click Mainteinance One Click Mainteinance
free speech for the dumbxD
14 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

"Ashampoo"(ja imam 6-icu koja je kompatibilna sa xp-om) , osim registrya ima kao i tune up mnoge druge mogucnosti za poboljsanje performansi.. Tune up mi nekako previse opterecuje racunalo(a nepotrebno), te mi smanjuje potpuno suprotno od ocekivanja prioritete procesa, premda se to moze iskljuciti.. Spomenuti program ashampoo nije free, ali upravo to nesto i govori

Google IS your friend!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Ma zauzima TU2010 oko 2MB u idle i nešto kao ne baš puno u optimizaciji.

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

A šta mislite o Comodo System Cleaner?

Sta radi Chuck Norris u prokljucaloj vodi? -Ladi jaja.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
hrabri zec kaže...

A šta mislite o Comodo System Cleaner?

nemam iskustvo s njim ali pogledaj odnos downloada..
glary utilities

comodo system cleaner

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 1:12 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...
hrabri zec kaže...

A šta mislite o Comodo System Cleaner?

nemam iskustvo s njim ali pogledaj odnos dowloada..
glary utilities

comodo system cleaner

da, brojke su definitivno na strani Glary-a.

Sta radi Chuck Norris u prokljucaloj vodi? -Ladi jaja.
14 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ajde probajte diskmax.ja preporučam

lol
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Fox Mulder kaže...

Ajde probajte diskmax.ja preporučam

 Hvala na preporuci. Ovaj software je vrlo dobar do odličan. Indijski tvorac ovog programa je poznat po još dobrih stvari koje su većinom besplatne. A ovaj program nakon isprobavanja i ja preporučam.

15 godina
protjeran
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ja sam danas pročešljao registry nakon par instalacija-deinstalacija na hard. I mogu reć da je TU2010 na koji sam ponosam što sam ga kupio licencu za ovu god našao 65 problema i nakon prvog skeniranja sve očistio. Pročešljao sam još jednom registry bazu i nije se provukao niti jedan problem. Dakle ako ne onda samo reboot pa tipka F8-Safe Mode i od tamo Tuneup Utilities i registry cleaner samo.

I da još jedna fora.

Disk mi je trebao defragmentaciju nakon jedno mjesec dana jer stalno nešto prčkam i radim novo pa sam išao na Google tražiti: disk defragmenter. Ponudili su se od komercijalnih rješenja PerfectDisk 11 i Diskeeper 2010 Home. Ja sam instalirao oba radi provjere i Perfect Disk je registrirao nizak nivo fragmentacije, Diskeeper severe level, znači ozbiljno loše stanje fragmentacije harda i onda sam probao sa TU2010 i ovaj je registrirao samo par %-taka fragmentaciju.

Nakon pet minuta disk defragmentera iz tuneup utilities sam dovršio defragmentaciju. Inače traje po par sati i više, ali ja ga svakih par mjeseci.

Poslije sam stavio analyze sa Perfect Disk 11 i Diskeeper 2010 i oba su odgovorili sa 0% fragmentacije na hardu.

Znači TuneUp Utilities koristite i kao Registry Cleaner i Disk Defragmenter zbog ovoga!Namigiva

free speech for the dumbxD
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Ja sam danas pročešljao registry nakon par instalacija-deinstalacija na hard. I mogu reć da je TU2010 na koji sam ponosam što sam ga kupio licencu za ovu god našao 65 problema i nakon prvog skeniranja sve očistio. Pročešljao sam još jednom registry bazu i nije se provukao niti jedan problem. Dakle ako ne onda samo reboot pa tipka F8-Safe Mode i od tamo Tuneup Utilities i registry cleaner samo.

I da još jedna fora.

Disk mi je trebao defragmentaciju nakon jedno mjesec dana jer stalno nešto prčkam i radim novo pa sam išao na Google tražiti: disk defragmenter. Ponudili su se od komercijalnih rješenja PerfectDisk 11 i Diskeeper 2010 Home. Ja sam instalirao oba radi provjere i Perfect Disk je registrirao nizak nivo fragmentacije, Diskeeper severe level, znači ozbiljno loše stanje fragmentacije harda i onda sam probao sa TU2010 i ovaj je registrirao samo par %-taka fragmentaciju.

Nakon pet minuta disk defragmentera iz tuneup utilities sam dovršio defragmentaciju. Inače traje po par sati i više, ali ja ga svakih par mjeseci.

Poslije sam stavio analyze sa Perfect Disk 11 i Diskeeper 2010 i oba su odgovorili sa 0% fragmentacije na hardu.

Znači TuneUp Utilities koristite i kao Registry Cleaner i Disk Defragmenter zbog ovoga!Namigiva

 Tune Up Utilities je odličan komercijalan alat za optimizaciju računala. Jedino što mi se njegova starija verzija 2009 više sviđa od ove današnje ali o tome drugom prilikom. Zanima me samo koji je to alat vršio defragmentaciju diska par i više sati, a Tune up je kako kažeš izvrši za 5 minuta. Da li je taj alat vršio samo defragmenataciju diska ili je možda obavljao čišćenje slobodnog prostora na disku. E, to zna trajati jako, jako duuuugo.  I još nešto Diskeeper je vrhunski program, nažalost komercijalan i preporučam ga svakome.    

15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Defragmentacija diska se u pravilu vrši jednom-dvaput godišnje. I po prilici za prosječnog korisnika sa prosječnim hard diskom danas od 1TB to potraje i po 2-3 sata ako se vrši optimizirana defragmentacija.

Ja sam napisao da je TuneUp Utilities napravio defragment za 5 minuta jer je imao malo toga za "posložiti", a da je kod mene slučaj ja to radim svakih mjesec dana , a ne svakih godinu dana koliko se može izdržati.

free speech for the dumbxD
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Defragmentacija diska se u pravilu vrši jednom-dvaput godišnje. I po prilici za prosječnog korisnika sa prosječnim hard diskom danas od 1TB to potraje i po 2-3 sata ako se vrši optimizirana defragmentacija.

Ja sam napisao da je TuneUp Utilities napravio defragment za 5 minuta jer je imao malo toga za "posložiti", a da je kod mene slučaj ja to radim svakih mjesec dana , a ne svakih godinu dana koliko se može izdržati.

 U redu. Ali ne postoji pravilo kada i nakon koliko se treba izvršiti defragmentacija diska. Većina današnjih alata ili programa se može podesiti da rade automatsku defragmentaciju koja nije vezana za vremenski period već za nešto drugo. Kažeš da je danas prosječni hard disk kod većine prosječnih korisnika 1 TB. Za tako "velike " diskove to će sigurno trajati toliko ako će ih defragmentirati nakon toliko vremena, ali da je danas prosjek HD toliki...... malo sam sumnjičav? Bez zamjerke. Pozdrav.

15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Prosječan većini korisnika PC-ja nije, ali je nekakav standard uzeti ne manji od 1TB dns.

Za disk defragmentere je uobičajeno da rade automatsku defragmentaciju dok je sustav u idle modu, ali ja to ne volim jer ne volim puno programa istovremeno pa radije pričekam koji mjes da ga ručno aktiviram.

Napune ti memoriju ti utility, defragmenteri, antispyware, antivirus i svačega danas nude automatsko. To mi se ne da imat u memoriji kad ne treba!Namigiva

free speech for the dumbxD
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Prosječan većini korisnika PC-ja nije, ali je nekakav standard uzeti ne manji od 1TB dns.

Za disk defragmentere je uobičajeno da rade automatsku defragmentaciju dok je sustav u idle modu, ali ja to ne volim jer ne volim puno programa istovremeno pa radije pričekam koji mjes da ga ručno aktiviram.

Napune ti memoriju ti utility, defragmenteri, antispyware, antivirus i svačega danas nude automatsko. To mi se ne da imat u memoriji kad ne treba!Namigiva

 Slažem se. Ja malo češće radim defragmentaciju od tebe, ali stvar navike, i isto ne koristim automaticu. Zato mi je i draža starija verzija Tune Up-a ( 2009 ) jer današnja radi automatsku on-line optimizaciju memorije, koja svojim pokrenutim servisom samo bezveze troši RAM-e i draža mi je bila opcija u Tune Up 2009 gdje si to mogao pokrenuti kako kažeš ručno.Namigiva

15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

To se slažem. Prenatrpali su je bezveznjarijama, ali svejedno par stvari su mi se svidjele pa sam i apgrejdao na 2010Cool

free speech for the dumbxD
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Sve sam to ja i rekao.. Tune up(2010) ti dodaje nekih 4-5 procesa

Google IS your friend!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice