Najbolji program za čičćenje registrya

poruka: 193
|
čitano: 67.113
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ako se ne varam,nigdje se ne spominje a inače vrlo dobar program za čišćenje registrya : Argente - Registry Cleaner

14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Auslogics ima dobre proizvode....http://www.auslogics.com/en/software/

ZIG ZAG
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
ZIG ZAG
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
siketa kaže...

 

Si ga isprobao? Daj neku usporedbu sa nekim proizvodom pa da vidim dali se isplati stavljati ga. Trenutno koristim TuneUP 2010, CCleaner i uvijek mi je tu negdje nCleaner (stari, ali meni odlican program).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Ja mislim da ne treba previše vjerovati tim novim cleanerima.. I CCleaner mi je jednom shebao neku datoteku i nis ga htio koristiti.

Ja imam TU2010 sad če možda i nova 2011 verzija.

Inače u njega se uzdam i nije nikad pogriješio ni u čemu. Sasvim je dostatan i pouzdan registry čistač i to još od onih prijašnjih verzija.{#}

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 16:46 (stoncin3).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
stoncin3 kaže...

Ja mislim da ne treba previše vjerovati tim novim cleanerima.. I CCleaner mi je jednom shebao neku datoteku i nis ga htio koristiti.

Ja imam TU2010 sad če možda i nova 2011 verzija.

Inače u njega se uzdam i nije nikad pogriješio ni u čemu. Sasvim je dostatan i pouzdan registry čistač i to još od onih prijašnjih verzija.{#}

Tune Up Utilities 2011 je već izašla. Link

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ja koristim TuneUp Utilities od verzije 2009 sad sam na 2011 to je super program i vrlo siguran za koristiti jer još nisam čuo da je obrisao nešto što nije smio. Ali mislim da Advanced SystemCare ima najbolji reg cleaner od ovdje navedenih. Ima duboki sken koji pronađe i do sto grešaka poslije TuneUp-a i Glary-a. Ja sam ga koristio dvije god u pro inačici i nikad mi nije obrisao ništa što nije smio.

14 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Ja koristim Tune Up Utilities 2011 + Ccleaner. A za defragmaciju  imam taj program u Tune Up, Dakle prezadovoljan sam ;)

My Only Fear of Death Is Coming Back Reincarnated.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 18:29 (jukiii).
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

Evo po preporukama ovdje iz teme stavio malo Advanced System Care od IoBita da zamijeni TU2010, nakon skeniranja nije bio loš našao je brdo grešaka u registry, dosta cooikes i drugo čišćenje diska isto nije zabalavio..{#} Sad zašto dalje, zašto ovaj smajlić..

Huh Stavio TU2011 trial 15-days i odvrtio po instalaciji na disk stari dobri One-Click Maintenance koji je nažalost postao malo šepav tj. sporiji nekih 30-tak sec, ali ipak dobro radi svoj posao

i nakon ovog advanced system care našao još desetak registry keys i dalje neke druge datoteke nepotrebne tako da sam ostao na tome da ću i dalje biti TU korisnik. Znači apgrejd ide sa stare 2010 na 2011 verzije nakon 15 dana

kad istekne trial..

Inače GUI (sučelje) je super lijepo, lakše je za navigaciju, ima gadget na desku koji olakšava start aplikacije, moduli su ugl isti kao sam mogao primijetiti onako odokativno nakon 15 min korištenja{#}

I evo par slikica za korisnike PC-ja i kojima ja sugeriram da ga probaju pa makar i ne kupe da vide o kakvom se vrhunskom programu radi.

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 2:59 (stoncin3).
13 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Tune Up Utilities sam prestao koristiti od inačice 2009.Proširili su mu mogućnosti i to je sve lijepo,ali njegov način rada da mi čuči u trayu i da mi prati moj sustav i da me malo po malo upozorava,savjetuje u vezi mog sustava ,antivirusa i neznam koječega mi se ne sviđa.Tako da nisam imao volje ga više zadržati na računalu i počeo sam se koristiti malim ali specijaliziranim programima.Pa tako jedan čisti registy i defragmentira,drugi defragmentira disk,treći čisti disk ili deinstalira programe itd.Tako u zadnje vrijeme ipak koristim kompletno(dobro skoro kompletno) riješenje a zove se Glary Utilities.Besplatan je ,nije gladan za resursima,ne upozorava te malo po malo o svakojakom stvarima,obavi pošteno svoje zadatke i to je to.To je tako u životu mislim da se ja i tune up više nećemo susresti,ali bilo nam je lijepo dok smo bili zajedno.{#}

foobar2k
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 8:24 (zitzko).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
zitzko kaže...

Tune Up Utilities sam prestao koristiti od inačice 2009.Proširili su mu mogućnosti i to je sve lijepo,ali njegov način rada da mi čuči u trayu i da mi prati moj sustav i da me malo po malo upozorava,savjetuje u vezi mog sustava ,antivirusa i neznam koječega mi se ne sviđa.

apsolutno,iako je tune up dobar i provjeren optimizator, ako bi ga koristio prvo bi mu ugasio automatiku
takvi programi se pokreću ručno,i to je jedina potpuna kontrola nad sistemom
ručno pokrenuti besplatni glary utilities je i više nego dovoljan za sve

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

imam ccleaner i revouninstaller free i to je sve što koristim za čišćenje registryja. od defragmentera samo windows disk defragmenter i to je to. zasad sve radi kako treba. jel nužno staviti glary? i kako se manifestiraju prvi problemi kad registry nije očišćen?

May justice be done though the heavens fall
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
karakteran kaže...

imam ccleaner i revouninstaller free i to je sve što koristim za čišćenje registryja. od defragmentera samo windows disk defragmenter i to je to. zasad sve radi kako treba. jel nužno staviti glary? i kako se manifestiraju prvi problemi kad registry nije očišćen?

Ma dovoljno je no ako staviš i Glary ništa nećeš pogriješiti. Inače čišćenjem registrya mogu se poboljšati perfomanse rašunala i dobiti na brzini. Ovo se pogotovo odnosi na računala koja su dugo u upotrebi bez reinstalacije Winsa jer se sve informacije o kompu Winsi pohranjuju u Registry bazu ( software, hardware, instalacije, deinstalacije, active x, flash, korisnici i strašno puno toga ) pa se tu vremenom nakupi nepotrebnih, zastarjelih, ostataka od deinstalacija i drugo koje kada se nagomila može usporavati rad. To je samo moje mišljenje. Ja regitrye čistim s vremena na vrijeme, a nakon jako dugog korištenja vršim i defragmentaciju registrya. E sada koji ćeš program izabrati za ove radnje stvar je izbora ali svakako mora biti dosta kvalitetan, provjeren i mora imati mogućnost backupa i vraćanja u prethodno stanje ( jer se nekvalitetnim čišćenjem mogu izazvati veliki problemi do potpunog rušenja sustava). No više možeš pročitati i ovdje pod ovom temom. Gotovo je sve rečeno.   

14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
thx black, ostajem pri ccleaneru koji je moj omiljeni alat za čišćenje (svega). po potrebi proskeniram revom free i to je to.

registry defragment tool je gotovo beskoristan, nakon analize (više puta) kaže mi nije potrebno defragmentirati, nećete ništa poboljšati performanse.
May justice be done though the heavens fall
14 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
zitzko kaže...

Tune Up Utilities sam prestao koristiti od inačice 2009.Proširili su mu mogućnosti i to je sve lijepo,ali njegov način rada da mi čuči u trayu i da mi prati moj sustav i da me malo po malo upozorava,savjetuje u vezi mog sustava ,antivirusa i neznam koječega mi se ne sviđa.Tako da nisam imao volje ga više zadržati na računalu i počeo sam se koristiti malim ali specijaliziranim programima.Pa tako jedan čisti registy i defragmentira,drugi defragmentira disk,treći čisti disk ili deinstalira programe itd.Tako u zadnje vrijeme ipak koristim kompletno(dobro skoro kompletno) riješenje a zove se Glary Utilities.Besplatan je ,nije gladan za resursima,ne upozorava te malo po malo o svakojakom stvarima,obavi pošteno svoje zadatke i to je to.To je tako u životu mislim da se ja i tune up više nećemo susresti,ali bilo nam je lijepo dok smo bili zajedno.{#}

Koristim glary vec neko vrijeme, imam samo rijeci hvale za njega

http://singlenesia.com/eris/w
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
karakteran kaže...
thx black, ostajem pri ccleaneru koji je moj omiljeni alat za čišćenje (svega). po potrebi proskeniram revom free i to je to.

registry defragment tool je gotovo beskoristan, nakon analize (više puta) kaže mi nije potrebno defragmentirati, nećete ništa poboljšati performanse.

To je dobro. Nije on beskoristan već jednostavno nema fragmenata u tvom registryu koje treba defragmentirati i optimizirati odnosno da pojedostavnim nemaš "rupa" u njima. Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 12:25 (BlackFoot).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
karakteran kaže...
thx black, ostajem pri ccleaneru koji je moj omiljeni alat za čišćenje (svega)

dobar je ccleaner,samo ima manu da ne radi automatski backup registra,za razliku od glary-ja, koji je uz to i pregledniji
ta dva optimizatora se sasvim dobro nadopunjuju,odnosno njihovi registry cleaneri

14 godina
odjavljen
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Isprobao sam Comodo System Cleaner (dolje SS-ovi).

Instalacija je protekla nevjerojatno brzo. Nakon otvaranja programa ostao sam ugodno iznenađen lijepim i iznimno jednostavnim sučeljem (iznenađen kažem jer nisam navikao na to kod Comodovih proizvoda). Dosta je bogat opcijama s obzriom da je besplatan, a sve radnje se odvijaju iznimno brzo (da i full scanovi).

Program sadrži kreiranje backupova, a sadrži i kreiranje schedules scana.

Poslije toga skeniranje je odrađeno s glary utilitiesom koji je pronašao 1 problem u registryu, a nakon toga CCleaner nije ništa pronašao. Znači da Comodov čistač dobro radi svoj posao.

 

 

...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 13:14 (kingmedo).
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

GNU+Linux.

15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

duboko čišćenje koje koristi heuristiku?
to mi se ne sviđa..

15 godina
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...

duboko čišćenje koje koristi heuristiku?
to mi se ne sviđa..

zašto?

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

Registry booster?

Kraj razgovora s Kobeom kaže novinar: "Mozda ipak nije kao drazen petrovic ali ipak igra kao super zvijezda"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
mind_challenge kaže...
seneka kaže...

duboko čišćenje koje koristi heuristiku?
to mi se ne sviđa..

zašto?

kod antivirusa da,ali kod kopanja po registru?
šta radi pretpostavja da se neka stavka može brisati?
ne volim te duboke i agresivne penetracije u registar

16 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
karakteran kaže...

imam ccleaner i revouninstaller free i to je sve što koristim za čišćenje registryja. od defragmentera samo windows disk defragmenter i to je to. zasad sve radi kako treba. jel nužno staviti glary? i kako se manifestiraju prvi problemi kad registry nije očišćen?

kad staviš glary vidjet ćeš koliko je smeća ccleaner propustio.

 

kad registry nije očišćen pojavljuju se problemi s browserima, usporava se računalo itd.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 13:43 (Bugofil).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
seneka kaže...
mind_challenge kaže...
seneka kaže...

duboko čišćenje koje koristi heuristiku?
to mi se ne sviđa..

zašto?

kod antivirusa da,ali kod kopanja po registru?
šta radi pretpostavja da se neka stavka može brisati?
ne volim te duboke i agresivne penetracije u registar

Zato i koristim glary. Bilo bi lijepo kada bi u jednom od slijedećih brojeva BUG-a napravili test programa za čišćenje i optimizaciju Windowsa, što sam i predložio ovdje.

...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Bugofil kaže...

kad staviš glary vidjet ćeš koliko je smeća cc cleaner propustio.

 

 

zako kažem da se odlično nadopunjuju,jer situacija zna biti i obrnuta

ccleaner - kontrola strartupa,i jednostavno onemogućavanje nepotrebnih programa kod dizanja os-a
              - obično čičćenje diska od cookija ,privremenih file-ova i ostalog

              - i druge mogućnosti,meni ne toliko bitne

glary      - 1- click maintenance (sve u jednom) + spyware remover
              - po modulima vrlo dobar registry cleaner
              - solidan process manager
              - system information
              - i druge mogućnosti
             
             

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 14:15 (seneka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
Bugofil kaže...
karakteran kaže...

imam ccleaner i revouninstaller free i to je sve što koristim za čišćenje registryja. od defragmentera samo windows disk defragmenter i to je to. zasad sve radi kako treba. jel nužno staviti glary? i kako se manifestiraju prvi problemi kad registry nije očišćen?

kad staviš glary vidjet ćeš koliko je smeća ccleaner propustio.

 

kad registry nije očišćen pojavljuju se problemi s browserima, usporava se računalo itd.....

 nisam još čisti registry kako sam stavio 7 ima tome skoro 3 mjeseca, a lap radi od jutra do mraka. za sada nemam problema s usporavanjem računala ni ti sa IE 9. doduše samo na ovom forumu ne rade neke stvari, dok se nije promijenio nije bilo problema, ali to nije do registryja nego do bete IE 9.

no sve u svemu možda dam šansu glaryju (portable dakako). jel postoji šansa da se izbriše nešto što ne bi smjelo?

May justice be done though the heavens fall
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya
karakteran kaže...

no sve u svemu možda dam šansu glaryju (portable dakako). jel postoji šansa da se izbriše nešto što ne bi smjelo?

registry cleaner? teško
jedino budi oprezan kod brisanja duplih foldera,ako ćeš to raditi,bolje nemoj
ako nešto i zezneš ,radi automatski backup,pa možeš vratiti

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 14:25 (seneka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za čičćenje registrya

nakon prvog scana otkako imam 7 (skoro 3 mjeseca) evo rezultata:

da li smijem stisnut repair bez straha da nekaj ne zeznem (u registriju)?

May justice be done though the heavens fall
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za čičćenje registrya

popgledaj si rezultate- show details kod registry cleanera
nemaš puno grešaka,i nema potrebe ga bezveze  pokretati
što se mene tiče klikni repair

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice