Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.742
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
cinco44 kaže...

Kupio sam S9 u studenom 2018. i od onda imam istu verziju softvera. Znači mobitel nije instalirao nikakav update od prvog dana korištenja. I dalje je Android 8 i sigurnosne zakrpe od 1. listopada 2018. Kad pokušam ručno updejtati piše "najnovije aktualizacije već su instalirane". Zna li netko u čemu je problem i kako da instaliram Android 10?

 Ma to ti je neko ranije flesovao neki sistem.. To se meni desavalo kada sam koristio nasu karticu, a flesovao njemacki firmware i posle nisu stizala azuriranja jer je moralo taj koju sim karticu imas, i mislim da je bilo u pocetku sa 9 to problem a posle je reseno.. Sad za 10ku, nzm, vidicu za mjesec dana kada dodje novi update da li ce biti azuriranja jer sam opet flesovao njemacki. Jednom mi je radilo, stizala, a 2 puta nisu, pa sam morao rucno. Tako da skini SEE flesuj i dolazice ti. A i svakako je bolje novi android cist flesovati nego apdejtat sa 8 na 9 ili sa 9 na 10

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 17:53 (antifriz13).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
morrisoN kaže...

Telefon je s9+

 

Dvije stvari:

 

1. Imao sam csc TEB (BiH). S obzirom da sam bio nestrpliv da dobijem Android 10 odmah, odinom sam stavio gore UK/Ireland verziju sa XEU csc-om. Kasnije je izašao UK BTU, no nije mi se dalo ponovo downloadati. Pri instalaciji sam stavio csc, a ne home csc. Prije instalacije sam odradio backup svega bitnog i resetovao telefon na tvorniške postavke.

 

Ono što je problem mi je da je telefon i nakon instalacije desetke zadržao TEB csc, te kao defaultni jezik ponudio srpski i ponudio instalaciju dodatnih aplikacija operatera. (Ovo sa aplikacijama operatera je jedan od važnijiih razloga što sam htio BTU ili XEU rom koji su bez tih s*anja.

 

Zna li neko zađto nije prihvatio csc roma kojeg sam instalirao odinom?

 

2. Primijetio sam sinoć jedan bug (osim ako je fature). Pri optrebi dark moda, vidget kalendara, kao i ikone aplikacija sa svih ostalih ekrana osim defaultnog su mi nestali. Nakon vraćanja na normal (svijetli) mod, nisu se vratili. Vratili su se tek kad sam ponovo ugasio i upalio telefon.

 

P.S. Ostatkom sam poprilično zadovoljan. Nisam primijetio neko ubrzanje, s obzirom da je telefon odlično radio i sa androidom 9. Broj novih featurea me pozitivno iznenadio, s obzirom da se svugdje moglo čuti da ih baš i nema. Ima ih itekako.

Ne mozes promjeniti bez rootanja telefona, barem tako pisu po internetu jer firmwar za Samsung telefone novije koristi multi CSC i cim ubacis nasu karticu, on se promjeni kao aktivan csc u tvom slucaju taj TEB, a kod mene SEE. 
Skini phone info(od samsunga app) i vidi Firmware CSC i Active CSC. Kod mene pise Firmware DBT, a active SEE. Sto znaci da je sistem DBT ali aktivan je SEE. 
I mora se rotovat tel da bi promjenio (ili kupiti tel koji je za tu drzavu predvidjen pa onda se moze promjeniti) ili koristiti sim karticu te zemlje. 

https://forums.whirlpool.net.au/archive/2720077\

Ono sto sam jos shvatio je  da ti MultiCSC imaju DBT kao defaultni i sad ako ti skines BTU, pisace ti firmware DBT a activni TEB.. Tako da skidao njemacki ili BTU isto ti dodje jer su oni iz iste kolecije multi csc-a i defaultni ce ti biti DBT firmware, jedino se mjenja ako imas neku drugu sim karitcu iz te liste multi csc-ova. A u svakom drugom slucaju ostaje DBT kao firmware. 

Mislio sam da sam skinuo Njemacki ali sam skinuo UK firmware, flesovao i posto nemam UK sim karticu, meni je automatski kao zadani defaulnit CSC postavljen na DBT. E sad, sim kartica je aktivirala SEE i sada mi stoji Aktivini SEE, firmware DBT kod. TO je zbog toga sto imaju defaulnit CSC iz tog ranga multi CSC-ova, ima dosta drzava i sad je meni potpuno isto doslo da li skinuo DBT,BTU ili firmware Francuske npr bilo koji da instaliram, ja cu kao defaultni firmware csc imati DBT, a kao aktivni SEE osim u slucaju da koristim UK ili Francusku sim karticu, u tom slucaju bi kao firmware csc bio Uk ili FR i takodje aktivni. Valjda si razumio? :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 18:21 (antifriz13).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
antifriz13 kaže...
morrisoN kaže...

Telefon je s9+

 

Dvije stvari:

 

1. Imao sam csc TEB (BiH). S obzirom da sam bio nestrpliv da dobijem Android 10 odmah, odinom sam stavio gore UK/Ireland verziju sa XEU csc-om. Kasnije je izašao UK BTU, no nije mi se dalo ponovo downloadati. Pri instalaciji sam stavio csc, a ne home csc. Prije instalacije sam odradio backup svega bitnog i resetovao telefon na tvorniške postavke.

 

Ono što je problem mi je da je telefon i nakon instalacije desetke zadržao TEB csc, te kao defaultni jezik ponudio srpski i ponudio instalaciju dodatnih aplikacija operatera. (Ovo sa aplikacijama operatera je jedan od važnijiih razloga što sam htio BTU ili XEU rom koji su bez tih s*anja.

 

Zna li neko zađto nije prihvatio csc roma kojeg sam instalirao odinom?

 

2. Primijetio sam sinoć jedan bug (osim ako je fature). Pri optrebi dark moda, vidget kalendara, kao i ikone aplikacija sa svih ostalih ekrana osim defaultnog su mi nestali. Nakon vraćanja na normal (svijetli) mod, nisu se vratili. Vratili su se tek kad sam ponovo ugasio i upalio telefon.

 

P.S. Ostatkom sam poprilično zadovoljan. Nisam primijetio neko ubrzanje, s obzirom da je telefon odlično radio i sa androidom 9. Broj novih featurea me pozitivno iznenadio, s obzirom da se svugdje moglo čuti da ih baš i nema. Ima ih itekako.

 Pa trebo si izvaditi sim karticu kad si flesovao, ovako ti se aktivirao stari csc jer je multicsc. Skini phone info samsung app i vidi sta pise pod firmware csc i active csc. Meni pise firmware taj koji sam skinuo, a active ovaj SEE
Ja izmedju SEE i DBT ne vidim razliku.. A tvoj taj je od nekog operatera pa ti zato nudi taj bloatware. 

 Originalni je ovaj TEB (BiH - Mtel). Otud i bloatware. Sad sam stavio XEU firmvare, no nisam znao da će zbog sim kartice zadržati stari csc. Koliko se sjećam sa starijim galaxy telefonima nikad nisam vadio sim prilikom stavljanja rom-a, a csc se uredno "primio".

Znam da sad, naknadno mogu csc promijeniti, ali mi se ne da jer to povlači ponovno vraćanje na tvorničke postavke (grrrr, taman sam ga sredio kako treba)

morrisoN
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
morrisoN kaže...
antifriz13 kaže...
morrisoN kaže...

Telefon je s9+

 

Dvije stvari:

 

1. Imao sam csc TEB (BiH). S obzirom da sam bio nestrpliv da dobijem Android 10 odmah, odinom sam stavio gore UK/Ireland verziju sa XEU csc-om. Kasnije je izašao UK BTU, no nije mi se dalo ponovo downloadati. Pri instalaciji sam stavio csc, a ne home csc. Prije instalacije sam odradio backup svega bitnog i resetovao telefon na tvorniške postavke.

 

Ono što je problem mi je da je telefon i nakon instalacije desetke zadržao TEB csc, te kao defaultni jezik ponudio srpski i ponudio instalaciju dodatnih aplikacija operatera. (Ovo sa aplikacijama operatera je jedan od važnijiih razloga što sam htio BTU ili XEU rom koji su bez tih s*anja.

 

Zna li neko zađto nije prihvatio csc roma kojeg sam instalirao odinom?

 

2. Primijetio sam sinoć jedan bug (osim ako je fature). Pri optrebi dark moda, vidget kalendara, kao i ikone aplikacija sa svih ostalih ekrana osim defaultnog su mi nestali. Nakon vraćanja na normal (svijetli) mod, nisu se vratili. Vratili su se tek kad sam ponovo ugasio i upalio telefon.

 

P.S. Ostatkom sam poprilično zadovoljan. Nisam primijetio neko ubrzanje, s obzirom da je telefon odlično radio i sa androidom 9. Broj novih featurea me pozitivno iznenadio, s obzirom da se svugdje moglo čuti da ih baš i nema. Ima ih itekako.

 Pa trebo si izvaditi sim karticu kad si flesovao, ovako ti se aktivirao stari csc jer je multicsc. Skini phone info samsung app i vidi sta pise pod firmware csc i active csc. Meni pise firmware taj koji sam skinuo, a active ovaj SEE
Ja izmedju SEE i DBT ne vidim razliku.. A tvoj taj je od nekog operatera pa ti zato nudi taj bloatware. 

 Originalni je ovaj TEB (BiH - Mtel). Otud i bloatware. Sad sam stavio XEU firmvare, no nisam znao da će zbog sim kartice zadržati stari csc. Koliko se sjećam sa starijim galaxy telefonima nikad nisam vadio sim prilikom stavljanja rom-a, a csc se uredno "primio".

Znam da sad, naknadno mogu csc promijeniti, ali mi se ne da jer to povlači ponovno vraćanje na tvorničke postavke (grrrr, taman sam ga sredio kako treba)

 Editiro sam gore post pa procitaj ponovo ono gore jer sam sad nasao neki forum strani sta pisu da ne moze se mjenjati bez rootanja telefona. (Osim po meni ako postoji oficijalni firmware koji je single CSC, tad bi mogao ali ne znam da li postoji) ovako moras root i onda neki custom rom staviti a verovatno je moguce i posle roota samo na oficijalni rom promjeniti. 

E sad, davno sam nasao nesto neke kodove kucas u dialer i tu se otvore opcije za csc ali bilo je nekih 10-15 koraka za uraditi i nije bilo bas sigurna opcija da nesto ne pojebes tel pa nisam tad dirao. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 18:14 (antifriz13).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Denyken kaže...

 Evo SS.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
antifriz13 kaže...

 Ma to ti je neko ranije flesovao neki sistem..

 Ne znam kako bi to netko napravio; mobitel je kupljen nov i zapakiran direktno od Samsunga.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo jednostavnije objasnjenje:
Aktivni CSC se ne moze promjeniti bez root telefona.

Firmware CSC moze, ali nista ti to ne znaci, vazan je Active CSC, a ne csc kod Firmwera.

Noviji telefoni, barem sto se tice Samsunga, imaju multi csc u svojim sistemima.

MultiCSC znaci da ima vise drzava u jednom CSC. Njemacka, Francuska, United Kingdom, Spanija itd.. Ima 15-20 drzava cini mi se u ovom nasem paketu drzava sto spominjemo ovde kao dobri firmware(ocisceni).

Skidanjem United Kingdom ili Njemackog ili Francuskog sistema, ne pravi se razlika kod nas. Zato sto su oni u skupu OXM multi csc-a. 

Svaki multiCSC ima zadani defaultni CSC kod. U ovom slucaju je od ovih drzava nabrojanih i jos nekih, iz skupine OXM, defaultni CSC postavljen na DBT!

Ja koristim Srbijansku karticu za primjer:

Ako flesujem United Kingdom, Njemacki ili Francuski (ciste sisteme, ne ove operatorske) ja cu imati potpuno isti sistem i csc. U tom slucaju nema razlike. Zasto?

Zato sto ako nemam ni jednu sim karticu od drugih drzava, moj aktivni CSC ce da se aktivira na osnovu Srbijanske sim kartice i toga da li je telefon kupljen kod operatera ili u slobnodnoj prodaji.

 

A, ako imam npr United Kingdom sim karticu neku, e tada ce i Firmware kod i Active kod da bude BTU. 

A ako nemam neku sim karticu stranih zemalja, onda Firmware kod se postavlja na DBT po defaultu, a aktivni kod SEE.

E sad za ovo sto cu sledece napisati u zagradi, nisam siguran. (Mozda ko je kupio kod operatera, mozda moze promeniti CSC ali na nas region,a to je na SEE, South East Europe. Ili cak i ne moze, zadrzava mu se opet operatorski operatorski sa tom istom sim karticom sve dok ne otkljuca telefon (sim unlock) e tada bi trebalo da mozes ali samo na SEE, ne dalje od toga bez neke strane SIM kartice koja ce uvek biti u telefonu)

Ovo zadnje, to je neko sad moje logicko misljenje, ne znaci da je tacno.

Ove zemlje sam lupio da spadaju u OXM skupinu, mozda i ne spada UK sa Njemackom i Francuskom..

Ovo sto sam naveo gore da je potpuno svedno SEE,BTU ili DBT mozemo zakljuciti iz ovog slucaja. Evo uporedio sam firmware te 3 drzave, u sva tri slucaja je ovaj prvi  andorid 10 officialni sistem. I sva tri su identicna sistema, nema razlike nikakve. Sto znaci da li ti skinuo BTU DBT ILI SEE nemas nikakve razlike. Sva tri imaju isti size 4954866256 bytes. Ono sto odredjuje najvise kakav ce se sistem instalirait je SIM kartica ako pricamo o ovim clean verzijama(bez operatora).

 

Checking firmware for SM-G960F/BTU/G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
Model: SM-G960F
Version: G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
OS: Q(Android 10)
Filename: SM-G960F_2_20200114090255_fqpv57iq4m_fac.zip.enc4
Size: 4954866256 bytes
LogicValue: 8ovdcgch0r4672cq


Checking firmware for SM-G960F/DBT/G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
Model: SM-G960F
Version: G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
OS: Q(Android 10)
Filename: SM-G960F_2_20200114090255_fqpv57iq4m_fac.zip.enc4
Size: 4954866256 bytes
LogicValue: 8ovdcgch0r4672cq

 

Checking firmware for SM-G960F/SEE/G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
Model: SM-G960F
Version: G960FXXU7DTAA/G960FOXM7DTAA/G960FXXU7DTA3/G960FXXU7DTAA
OS: Q(Android 10)
Filename: SM-G960F_2_20200114090255_fqpv57iq4m_fac.zip.enc4
Size: 4954866256 bytes
LogicValue: 8ovdcgch0r4672cq

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 18:50 (antifriz13).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
cinco44 kaže...
CrossDeath kaže...
Denyken kaže...

 Evo SS.

skini smart switch na PC i provjeri s njim hoce li ti ponuditi azuriranje.. ako ne, onda mozes rucno azurirati SW tako da flesas najnoviju verziju.. jednostavan je postupak, ne ponistava garanciju i podaci na uredaju ostaju sacuvani

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Hvala na odgovorima
Evo stanje koje pokazuje phone info.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
morrisoN kaže...
Hvala na odgovorima
Evo stanje koje pokazuje phone info.

 Tako je i meni, eto gore ti pise da je taj koji si skinuo ali aktivan je ovaj sto mu sim kartica kaze

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Smart switch mu nece ponuditi azuriranje, nego samo preko Odina najnoviji, onako kako sam napisao.

I taj gore tko je napisao da mu je neko ranije flesovao neki sistem je netocno, tto se desava na potpuno novim mobitelima, a ne mobitelima druge ruke.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
cinco44 kaže...
CrossDeath kaže...
Denyken kaže...

 Evo SS.

 Pa vec sam ti rekao da je isti slucaj kao i kod mene. 

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Mobitel Samsung Galaxy S9+ , nadograđen prije koji dan  (OTA) na Android 10.

I pazi sad.. želim odjaviti Samsungov račun sa moba i nema te mogućnosti kao prije .. ili ju ja ne vidim ili nije dostupna .

Zna li tko, gdje se i kako sad na Androidu 10 Galaxy S9+ ,odjavljuje  sa Samsung Account  ?

Hvala.

 

Edit: uklonijo sam acount , ako nekom još treba evo  link do videa po kojem sam radio 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 18:39 (razjaren).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Vi koji ste na android 10, svi ste flesali ili? Koja je situacija sa mobitelima kupljenima u tcomu? Kad mi dobivamo update?

Dolje po slikama sta ja imam, i sa samsung members aplikacije di pise sijecanj 2020, al od updatea nist..
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni je došao OTA putem slobodan uređaj. Kad imaš mob preko t-coma ili A1 uvijek se čeka duže, to operator pušta nadogradnju
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
qwxy kaže...
Vi koji ste na android 10, svi ste flesali ili? Koja je situacija sa mobitelima kupljenima u tcomu? Kad mi dobivamo update?

Dolje po slikama sta ja imam, i sa samsung members aplikacije di pise sijecanj 2020, al od updatea nist..

 Kupljen u T-comu, update sam instalirao prošli tjedan, ne znam koji dan je baš došao jer sam ručno provjerio.

Samomrzeći hrvat
8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni je stigao OTA sinoc oko 2h. Mob kupljen u A1. Jutros azurirao. Bez problema.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pitanjce vezano uz ono "znacke za ikone aplikacija".Kad mi dode obavijest/poruka ja recimo ne zelim odmah odgovorit i ja obrisem te obavijesti sa zaslona.No kasnije zaboravim da sam uopce dobio tu obavijest jer mi nigdje vise ne pise.Znam da je na starijim android verzijama bilo pisalo na ikoni aplikacije gore u kutu broj neprocitanih poruka.Gledao sam po netu i nisam nasao rjesenje.To me malo zivcira.Izgleda da cu se morati naviknuti na to da stalno provjeravam pojedine aplikacije 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni to rješenje čak i nije tako loše. Ako je nešto bitno, reagiram. Ako nije, ne smeta me... Mislim da Nova launcher ima opciju koju tražiš .
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
stribs kaže...

Pitanjce vezano uz ono "znacke za ikone aplikacija".Kad mi dode obavijest/poruka ja recimo ne zelim odmah odgovorit i ja obrisem te obavijesti sa zaslona.No kasnije zaboravim da sam uopce dobio tu obavijest jer mi nigdje vise ne pise.Znam da je na starijim android verzijama bilo pisalo na ikoni aplikacije gore u kutu broj neprocitanih poruka.Gledao sam po netu i nisam nasao rjesenje.To me malo zivcira.Izgleda da cu se morati naviknuti na to da stalno provjeravam pojedine aplikacije 

 Ima samsungova app iz good locka koja biljezi sva obavestenja i cuva ih pa mozes pregledat posle kad hoces.. Ne znam sad kako se tacno zove, mislim da je notistar

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/notistar/notistar-2-1-20-0-release/samsung-notistar-2-1-20-0-android-apk-download/

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 13:19 (antifriz13).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav , radi li ko zamjenu stakla na s9  ?znaci ne cijeli ekran

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Kristijan-Kiko kaže...

Pozdrav , radi li ko zamjenu stakla na s9  ?znaci ne cijeli ekran

https://smartphoneservice.hr/

4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li ko sto su izbacili iz onog optimizatora koji je ugradjen u sistem brisanje nepotrebnih fajlova, kesa i onih ostataka takodje su ga izbacili i iz samsung members aplikacije, vidjoh i na S9 i na A50 da je izbaceno? Ja to kroistim 1 u mesec dana ono da pocisti,  bude nekad dosta a sad vidim da nema.. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Danas doslo preko tcoma update, e sad kako stavit neku drugaciju melodiju za notifikacije tj. Poruke... znaci imam jedan mp3 koji zelim postavit za zvuk notifikacije, za pozive imam gore desno plus pa izaberem sa kartice a ovo nikako
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
antifriz13 kaže...

Zna li ko sto su izbacili iz onog optimizatora koji je ugradjen u sistem brisanje nepotrebnih fajlova, kesa i onih ostataka takodje su ga izbacili i iz samsung members aplikacije, vidjoh i na S9 i na A50 da je izbaceno? Ja to kroistim 1 u mesec dana ono da pocisti,  bude nekad dosta a sad vidim da nema.. 

 Zato jer je bilo bazirano na kodu neke kineske kompanije za koju se pokazalo da nekim drugim aplikacijama koje su radili špijuniraju i šalju podatke kineskoj komunitičkoj partiji i uključeni su u cenzuru koju provodi ista te je zbog velikog broja korisnika koji su se žalili na takav softvare onda taj dio izbačen.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
JozoBozo121 kaže...
antifriz13 kaže...

Zna li ko sto su izbacili iz onog optimizatora koji je ugradjen u sistem brisanje nepotrebnih fajlova, kesa i onih ostataka takodje su ga izbacili i iz samsung members aplikacije, vidjoh i na S9 i na A50 da je izbaceno? Ja to kroistim 1 u mesec dana ono da pocisti,  bude nekad dosta a sad vidim da nema.. 

 Zato jer je bilo bazirano na kodu neke kineske kompanije za koju se pokazalo da nekim drugim aplikacijama koje su radili špijuniraju i šalju podatke kineskoj komunitičkoj partiji i uključeni su u cenzuru koju provodi ista te je zbog velikog broja korisnika koji su se žalili na takav softvare onda taj dio izbačen.

 onaj 360 security.. 

Jbg, sreca pa su izbacili nakon apdjeta 10ke, moze se izbrisati update za device care i bice vracena opcija jer nekad treba izbrisati i to smece u mjesecu se nakupi, a ne valja koristiti neke druge app jer obrisu nesto sto ne treba, pa ne bude stabilan sistem kao i za win 10 sto je preporuceno samo njegov onaj sens cleaner u windowsu ugradjen, tako i za telefone

4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
JozoBozo121 kaže...
antifriz13 kaže...

Zna li ko sto su izbacili iz onog optimizatora koji je ugradjen u sistem brisanje nepotrebnih fajlova, kesa i onih ostataka takodje su ga izbacili i iz samsung members aplikacije, vidjoh i na S9 i na A50 da je izbaceno? Ja to kroistim 1 u mesec dana ono da pocisti,  bude nekad dosta a sad vidim da nema.. 

 Zato jer je bilo bazirano na kodu neke kineske kompanije za koju se pokazalo da nekim drugim aplikacijama koje su radili špijuniraju i šalju podatke kineskoj komunitičkoj partiji i uključeni su u cenzuru koju provodi ista te je zbog velikog broja korisnika koji su se žalili na takav softvare onda taj dio izbačen.

 A imas neku foru napravis na internoj memoriji ili sd kartici folder pod tacnim nazivom sad lupam, mozda "Notifications" i u njega ubacis mp3 i pojavice se tamo.. Samo istrazi, vidi kako tacno folder da nazoves

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam primjetio znacajno  poboljsanje u battery lifeu nakon zadnjeg updejta na ui 2.0 te android 10 na svom S9.

Skoro sam ga bacio i uzeo S20 ultra . ali neee, updejat me spasio 

Eire
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DukeOs kaže...

Ja sam primjetio znacajno  poboljsanje u battery lifeu nakon zadnjeg updejta na ui 2.0 te android 10 na svom S9.

Skoro sam ga bacio i uzeo S20 ultra . ali neee, updejat me spasio 

 

Također!

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nakon zadnjeg updatea na s9 uporno mi mob baca gresku "bluetooth keeps stopping"..
Zna li netko u cemu je problem? Pokusao sam sa brisanjem cache i data itd ali ne pomaze.
Jako je iritantno, nije valjda jedino rješenje reset na tvorničke, hebem ga
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice