Kako napravit zvucnike za mob?

poruka: 120
|
čitano: 57.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Evo imam nekvake zvucnike od kompa, i ja bi htio da budu za mob ako je ikako moguce? I tako da ih netrebam ustekavat u struju nek da je neka baterija za punjenje da mogu to nosit po gradu u skolu . . Itd?
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Zar niko nezna?
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Nemogu vjerovat da niko nezna? A dajte ljudi pisite nesto?
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Nemogu vjerovat da niko nezna? A dajte ljudi pisite nesto?
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
Imaš 4 posta zaredom u 24 sata, pričekaj malo da se neko javi. A jesi li probao po internetu tražit? Ja mislim da bi ovo išlo lako ako zvučnici neidu u struju
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Po netu sam trazil i nisam nis naso? A sad ovi zvucnici se ustekavu u struju a ja bi htio taka da ne ustekavu da mogu nosit po skoli?

P.s Nezz zakaj mi dupla post!
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Po netu sam trazil i nisam nis naso? A sad ovi zvucnici se ustekavu u struju a ja bi htio taka da ne ustekavu da mogu nosit po skoli?

P.s Nezz zakaj mi dupla post!
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Kad ides poslati post nemoj 100 puta klikniti na "Pošalji". Jednom je dovoljno i nece se duplati.

Za prijašnje postove, nemoj spamati, pricekaj ljude, a ako nesto trebas reci 2 put zaredom uredi stari post i stavi tu -.-

 

Nisam neki stručnjak za struju ali kako bi ti da radu zvučnici koje uštekaš u struju (napon 220V), kako da rade na baterije od mobitela (~4V) ?!?!

Ajde molinte razmisli malo sta pitas.

 

Klasicne zvucnike od compa moze spojiti na uređaj poput MP3, iPoda i slicnih koji imaju isti ulaz za bananu (jack, kako očeš) ALI ih moras jos ukljuciti u utičnicu. Iz utičnice dobiju potrebnu struju a iz MP3 (whatever) glazbu (bla bla)

 
7 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

mozes na mp3/4 player spojit zvučnike koji imaju 3,5mm jack izlaz, ako mp3/4 player ma takav ulaz(velika je šansa da ima), no onda se moraš pobrinut za vanjski izvor napajanja zvučnika, odnosno uključit ih u utičnicu gradske mreže da crpe energiju jer inače neće radit jer je player preslab da ih napaja...slično se događa sa nekim boljim headsetovima , samo što oni nemaju vanjski izvor napajanja nego onda sve crpe iz playera, no onda zna zvuk bit jako nekvalitetan ili tih jer neam dovoljno snage... a i baterija se brže troši

 

no ako imaš zvučnike s kablom za utičnicu onda možeš to izvest, tako sam nešto i ja radio sa starim zvučnicima(od starog kompa) i sve je funkcioniralo...samo bih ti onda preporučio da volume na zvučnicima staviš na max jer onda će oni više struje vuć iz utičnice(što ti je bolje nego da vuku iz mp3 playera jer bi njemu crpio bateriju) a detaljnije uštimavaš volume na playeru, tako ćeš manje baterije potrošit, vjeruj mi

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
crazy_luđak kaže...

mozes na mp3/4 player spojit zvučnike koji imaju 3,5mm jack izlaz, ako mp3/4 player ma takav ulaz(velika je šansa da ima), no onda se moraš pobrinut za vanjski izvor napajanja zvučnika, odnosno uključit ih u utičnicu gradske mreže da crpe energiju jer inače neće radit jer je player preslab da ih napaja...slično se događa sa nekim boljim headsetovima , samo što oni nemaju vanjski izvor napajanja nego onda sve crpe iz playera, no onda zna zvuk bit jako nekvalitetan ili tih jer neam dovoljno snage... a i baterija se brže troši

 

no ako imaš zvučnike s kablom za utičnicu onda možeš to izvest, tako sam nešto i ja radio sa starim zvučnicima(od starog kompa) i sve je funkcioniralo...samo bih ti onda preporučio da volume na zvučnicima staviš na max jer onda će oni više struje vuć iz utičnice(što ti je bolje nego da vuku iz mp3 playera jer bi njemu crpio bateriju) a detaljnije uštimavaš volume na playeru, tako ćeš manje baterije potrošit, vjeruj mi

 

jel se meni samo cini ili sam ja isto rekao post prije, samo na jednostavniji nacin?!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2010 7:41 (wrathchild).
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Ja sam mislil stavit zvucnike na neku bateriju i da se moze punit!
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

ukljuci ih u struju i to je to

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Da a kam bum ih ustekal u skoli itd?
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Dokle god ne nađeš bateriju od 220 volti koja daje izmjeničnu struju to je neizvedivo.

Groucho Marx: I refuse to join any club that would have me as a member.
Moj PC  
13 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
To znaci da nista od zvucnika za mob?!
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
To znaci da nista od zvucnika za mob?!
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Možeš ih spojit na bateriju. Trebaš izvaditi trafo i diode koje tvore graetz-ov spoj. Kondezator za peglanje možeš izvaditi, a možeš i ostaviti, s obzirom na kvalitetu takvih zvučnika nema neke razlike. Paralelno kondezatoru dovedeš + i - (minus je označen na kondezatoru, tako ćeš ga lakše prepoznat nego po diodama). Napon koji ćeš dovesti bi najbolje bilo izmjeriti prije izmjena tako da mjeriš napon na kondezatoru dok zvučnici rade, ali kako je u tom slučaju na trafo doveden napon od 220 V, ne bih ti to preporučio ako baš ne znaš. U pravilu većina tih zvučnika radi na naponu od oko 6 do 10 V. Ispod 6 ti ne bih preporučio jer postoji mogučnost velikog izobličenja zvuka. Gornji napon ti ne bih preoručio preko 10, maksimalno 12V, ako je kondezator za 25, a ne 16 V stavljen. Međutim za veći napon ti treba i više baterija. Ako ćeš koristiti standardne AA baterije za punjenje najbolje bi bilo staviti 6 komada. Kad su pune, to je oko 9V, a kad su prazne oko 6V. Ukoliko si dovoljno vješt, možeš uz baterije staviti u jack za vanjski adaptor kako bi mogao uštekat i u struju tamo gdje imaš struje. U tom slučaju uzimaš jack s tri nožice, jedna zajednička, a druga radi kao sklopka tako da kad uštekaš adaptor, odspoji baterije. Ako bi baterije primale struju od adaptora, vrlo vjerojatno bi jako brzo stradale zbog nekontroliranog punjenja.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
10 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

koliko imas iskustva sa polovima, otporom i jakosti struje?

koliko imas prakse sa lemilicom i jel znas sto je prazan hod bez citanja wikipedie?

 

imas li ti osnovnog znanja za tako nesto?

pricamo o IZRADI ZVUCNIKA SA BATERIJOM?!!

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Nemam bas iskusva! Ali mene to elektronika zanima i pokusat cu nesto?
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?
Nemam bas iskusva! Ali mene to elektronika zanima i pokusat cu nesto?
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Ajde, molim te nauči jednom kliknit pošalji.

S obzirom na znanje, radi onda sigurniju varijantu. Bez mjerenja stvarnog napona i bez jacka za adaptor. Najgora stvar što možeš napraviti je uništiti zvučnike. Malo prouči, ako ne znaš rađe postaj slike nego da ideš nešto na pamet.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
MrBlc kaže...

Ajde, molim te nauči jednom kliknit pošalji.

S obzirom na znanje, radi onda sigurniju varijantu. Bez mjerenja stvarnog napona i bez jacka za adaptor. Najgora stvar što možeš napraviti je uništiti zvučnike. Malo prouči, ako ne znaš rađe postaj slike nego da ideš nešto na pamet.

unistit ono na sta je spojio zvucnike...

 

 

potpis :D
15 godina
odjavljen
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Evo.To je to što tražiš. Napravio sam ih u sedmom mjesecu prošle godine. Ne trebaju nikakvo napajanje (jednostavno se napajaju iz mobitela). Troše čak i manje baterije nego slušalice(otpor im je 4 ohma,a slušalice imaju 8). Nadam se da ti pomaže.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2010 22:00 (vexx5555).
Moj PC  
5 1 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
vexx5555 kaže...

Evo.To je to što tražiš. Napravio sam ih u sedmom mjesecu prošle godine. Ne trebaju nikakvo napajanje (jednostavno se napajaju iz mobitela). Troše čak i manje baterije nego slušalice(otpor im je 4 ohma,a slušalice imaju 8). Nadam se da ti pomaže.

ne pomaze jer nema ni linka ni slike

potpis :D
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
Hacker-ri kaže...
vexx5555 kaže...

Evo.To je to što tražiš. Napravio sam ih u sedmom mjesecu prošle godine. Ne trebaju nikakvo napajanje (jednostavno se napajaju iz mobitela). Troše čak i manje baterije nego slušalice(otpor im je 4 ohma,a slušalice imaju 8). Nadam se da ti pomaže.

ne pomaze jer nema ni linka ni slike

 E sad ima!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
vexx5555 kaže...
Hacker-ri kaže...
vexx5555 kaže...

Evo.To je to što tražiš. Napravio sam ih u sedmom mjesecu prošle godine. Ne trebaju nikakvo napajanje (jednostavno se napajaju iz mobitela). Troše čak i manje baterije nego slušalice(otpor im je 4 ohma,a slušalice imaju 8). Nadam se da ti pomaže.

ne pomaze jer nema ni linka ni slike

 E sad ima!

Pa reci kako baci neki tutorial

::::::::::::::::::::::::::::::::))))))))))
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
tandara kaže...
vexx5555 kaže...
Hacker-ri kaže...
vexx5555 kaže...

Evo.To je to što tražiš. Napravio sam ih u sedmom mjesecu prošle godine. Ne trebaju nikakvo napajanje (jednostavno se napajaju iz mobitela). Troše čak i manje baterije nego slušalice(otpor im je 4 ohma,a slušalice imaju 8). Nadam se da ti pomaže.

ne pomaze jer nema ni linka ni slike

 E sad ima!

Pa reci kako baci neki tutorial

 Tutorial??! Šta je danas tako teško spojit nekoliko žica. OMG-slijedi uber tajna: + se spaja na +, - se spaja na -!

15 godina
neaktivan
offline
Kako napravit zvucnike za mob?

Ajd spojim ja zvučnike i nebude radilo...

Ma nema šanse da su to zvučnici za komp,treba napajanje

::::::::::::::::::::::::::::::::))))))))))
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2010 22:39 (tandara).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
tandara kaže...

Ajd spojim ja zvučnike i nebude radilo...

Ma nema šanse da su to zvučnici za komp,treba napajanje

 Ne,to nisu zvučnici za komp-to su zvučnici iz radija.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napravit zvucnike za mob?
vexx5555 kaže...
tandara kaže...

Ajd spojim ja zvučnike i nebude radilo...

Ma nema šanse da su to zvučnici za komp,treba napajanje

 Ne,to nisu zvučnici za komp-to su zvučnici iz radija.

Imam jedan 4 ohma,3w

::::::::::::::::::::::::::::::::))))))))))
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice