Problem sa zvukom

poruka: 7
|
čitano: 3.800
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
problem sa zvukom

znam da je više ovakvih tema,ali nigdje ne piše pravi odgovor

 

sve je skroz pojačano i čuje se,ali jako slabo

zvučniki nisu krepali jer je tak i na slušalicama

 

pomoć?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa zvukom

Da li si provjerio volume control (speakers) ili si  možda uključio neke postavke u driverima za zvuk (environments)?

 

Kad je već tema otvorena da i ja napišem o jednoj anomaliji koja mi se dešava sa zvukom već par mjeseci.

Zvuk radi sasvim normalno no primijetim veliku razliku u jačini zvuka u windowsu (slušanje muzike i ostali zvukovi) koji je duplo jači na istoj postavci glasnoće nego u igrama.

U igrama nije ništa dirano oko zvuka, nije smanjivana glasnoća, i zvuk je dosta tiši pa uvijek prilikom igranja moram pojačavati. 

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvukom
boxer kaže...

Da li si provjerio volume control (speakers) ili si  možda uključio neke postavke u driverima za zvuk (environments)?

 

Kad je već tema otvorena da i ja napišem o jednoj anomaliji koja mi se dešava sa zvukom već par mjeseci.

Zvuk radi sasvim normalno no primijetim veliku razliku u jačini zvuka u windowsu (slušanje muzike i ostali zvukovi) koji je duplo jači na istoj postavci glasnoće nego u igrama.

U igrama nije ništa dirano oko zvuka, nije smanjivana glasnoća, i zvuk je dosta tiši pa uvijek prilikom igranja moram pojačavati. 

volume control je na 100% a drivere nisam dirao nikad

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvukom

@Boxer,

uključi Volume Mixer (ikona zvuka u trayu) i provjeri je li klizač (kad su ti programi uključeni) na maksimumu. (Ne klizač ikone, nego jedan od mnogo onih u samom mixeru!

 

@Kurt, probaj zamijeniti zvučnu karticu nekom drugom, možda je ona oštećena. Ako koristiš Windowse 7, u start upiši Troubleshooting problems, odnosno Otklanjanje poteškoća i odaberi pripadajući alat za zvuk

SilvioS, MSP Lead, Windows Desktop Experience MVP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvukom
SilvioS kaže...

@Boxer,

uključi Volume Mixer (ikona zvuka u trayu) i provjeri je li klizač (kad su ti programi uključeni) na maksimumu. (Ne klizač ikone, nego jedan od mnogo onih u samom mixeru!

 

@Kurt, probaj zamijeniti zvučnu karticu nekom drugom, možda je ona oštećena. Ako koristiš Windowse 7, u start upiši Troubleshooting problems, odnosno Otklanjanje poteškoća i odaberi pripadajući alat za zvuk

nemože pronači probleme :( onda ga nosim jedan dan na servis pa nek se oni s tim igraju

12 godina
offline
Problem sa zvukom

Da ne otvaram bezveze novu temu, ovdje cu postati svoj problem...

 

SLozio sam za necaka jednu staru konfiguraciju da ima za net, office i sl.

 

Sve lijepo slozio i sve super radi osim jedne stvari a to je zvuk.

Maticna je Matsonic ms9147c, te koje god drivere instalirao za zvuk, on jednostavno kao da mu nista nije istalirano.

A kad skinem originalni drivere sa matsonic stranice, onda mi se pojavi ovaj problem kod instalacije "VIA 97 Audio chipset is not enabled on this system. Please enable it first on the BIOS then run this setup again" te udem u bios i tam pod audio pise enabled. 

 

Sad me zanima dal je to uopce softwerska greska ili je greska u maticnoj, jer ako je u maticnoj da kupim neku zvucnu karticu, a ako nije da ne kupujem bezveze zvucnu

 

Hvala Vam na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvukom

Jesu li instalirani svi driveri za matičnu ploču? Trebalo bi ih sve instalirati sa CDa koji ide uz matičnu ploču. Nakon toga mislim da nebi trebalo biti takvih problema.

SilvioS, MSP Lead, Windows Desktop Experience MVP
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice