Problem s firefoxom

poruka: 14
|
čitano: 2.181
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s firefoxom
pitanje

Ovako imam jedan problem koji se poceo pojavljivati prije kojih 2 dana. Naime komp mi je star podosta vremena, 6 godina, stara kanta ne valja nista, al trpim jos :). Problem je ovaj: kad god upalim komp, win se dignu, i sve ostalo. E sad ja pokrenem firefox i cekam kojih 5 minuta da se on digne, i kad upisem adresu na koju zelim ic on 3 dana trazi tu adresu, tj. nikad ju ne loada, vec moram izadji iz firefoxa i ponovno uci u njega sto traje 10 minuta... imam najnoviju verziju ff. Al to nije sve, sad kad sve to napravim, nekad mi nece loadati adresu iz prve, vec moram ju ponovno loadati, tj. refreshati. Isto tako kad idem na playtoy na belu, prije sve islo glatko, al sad mi tri dana otvara sobe i steka mi u igri (nije u pitanju njihov server).. Konfiguracija kompa i nije tolko bitna, jadna je jako, imam 256 rama i athlon 2000 radeon 9000 128 mb, tako da moze biti u tome stvar, makar mi je prije 2 dana sve dobro islo. skenirao sam komp i nisam nista nasao... defragmentirao disk... ništa.... defragmetirao registry... ništa... ostaje mi samo reinstall windowsa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s firefoxom

mislim da je vrijeme za format c: hehe Cool

a probaj u IE otvoriti stranicu pa ako je isto, probaj  obrisati cookies, history u Firefoxu i te ostale stvarčice, možda se puno toga nakupilo... ako to ne pomogne, reinstall Firefoxa pa opet vidi. u krajnjem slučaju možda je ipak vrijeme za friške windowze Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom

Format c: definitivno.

16 godina
neaktivan
offline
Problem s firefoxom

Da li se taj problem javlja i kod ostalih browsera: IE ili recimo probaj Operu.

Ako  imaš  dugo  instalirane  windowse,  i  ja  mislim  da  je  bolje:  Format  c:


There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
A da probaš možda na ostalim browserima, kao Opera, ili Safari.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
Može biti i da imaš previše upaljenih programa u računalu, pa ti uzimaju previše rama i onda je spor.
16 godina
neaktivan
offline
Problem s firefoxom

Ma negdje mi po glavi seta ova misao.... pri otvaranju browsera (odnosno neke stranice) prvo putanja ide preko "doubleclick" servisa ( mislim da je to sada googleov servis) i u kombinaciji sa Spybot-om se upravo desavaju opisani simptomi pri otvaranju neke stranice jer spybot stavlja tu stranicu pod zabranu (barem je tako prije bilo) i jednostavno nedozvoljava otvoriti hrpetinu stranica (ne sve), mozda to nije problem kod tebe ali eto mozda nekome pomogne.

 

Ali System Restore je isto tako dobra opcija za isprobati.

 

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2008 10:49 (croart).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
autorov komentar

Hm.. znam da je vrijeme za reinstall windowsa, al moram probat bez toga :).. Isto se dogadja i sa IE-om...

 

@croart

imam spybot S&D, kak onda da odblokiram taj doubleclick?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
Allen kaže...

Hm.. znam da je vrijeme za reinstall windowsa, al moram probat bez toga :).. Isto se dogadja i sa IE-om...

 

@croart

imam spybot S&D, kak onda da odblokiram taj doubleclick?

 

 Evo probaj ovako: idi u - C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC, i tamo otvori "hosts" file, zatim pronadi doubleclick.com i doubleclick.net i izbrisi ih.
Zatim napravi "Save" tog "hosts" filea, ali....... moras spremiti ne kao "text documents" nego odaberi opciju "All files", jer hosts file je bez ekstenzije!

Naravno, za svaki slucaj napravi si backup tog filea!

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
autorov komentar

Hm.... napravil sam to kaj si rekel, ali u host file-u nemam doubleclick nikakav...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
Allen kaže...

Hm.... napravil sam to kaj si rekel, ali u host file-u nemam doubleclick nikakav...

Hm... kao sto sam rekao, mozda to nije slucaj kod tebe, ali eto vrijedi pokusati.

Nego... nisi nam rekao da li si probao sa System Restore?

 

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2008 14:18 (croart).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
autorov komentar

Nisam probavao System Restore.. Nemam bas iskustva s tim, pa neznam kako ce mi djelovat na komp i ne zelim nista riskirat... U biti pojavio se i drugi problem, kad kod pokrenem my computer ili explorer oko minutu mi ide onda lampica i ucitava diskove... Mislim da komp polako krepava... :)

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
Allen kaže...

Nisam probavao System Restore.. Nemam bas iskustva s tim, pa neznam kako ce mi djelovat na komp i ne zelim nista riskirat... U biti pojavio se i drugi problem, kad kod pokrenem my computer ili explorer oko minutu mi ide onda lampica i ucitava diskove... Mislim da komp polako krepava... :)

 

 Ma hebem mu strinu!!!! Kakvo riskiranje sa System Restore? ...   nosi ga onda u servis.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s firefoxom
autorov komentar

Ma kakav servis... Jedan dan je komp sam od sebe krepao... Odnio ga majstoru on veli nista, gotovo je za njega... I nakon tjedan dana ja upalim komp da vidim dal ide to sta, kad ono sve pocelo radit... Nema veze, komp mi je u banani, tak da bas i nema pomoci oko ovog mog problema... Nista moze se zakljucat ova tema kaj se mene tice...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice