Laptop uzasno spor

poruka: 16
|
čitano: 9.266
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor

Pozdrav vec duze pratim forum al danas sam se i registrirao u nadi da cu dobiti strucnu pomoc {#}

 

Kako stoji u naslovu laptop je pre spor minutama otvara youtube,a onda steka itd jednom rjecu neizdrzivo.

Os:Win 7 64bit....Cpu:Amd Sempron SI-42, 2.10ghz i 2gb rama (1.75 usable) cdisk je dopola pun a d skroz prazan tako da mislim da nije nesto preopterecen..

citajuci forum napravio sam po savjetima sken sa malwareom i cclenerom i nasli su neke greske,spamove i pocistili ih,defregmentaciju radim redovno,avast je antivirus

da li je laptop pre slab da radi normalo i sta mi je iduce ciniti da ga ubrzam popravim unaprijed hvala..

inace u performance memory stoji stalno na 1.09 ako sta znaci

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

Pozdrav vec duze pratim forum al danas sam se i registrirao u nadi da cu dobiti strucnu pomoc {#}

 

Kako stoji u naslovu laptop je pre spor minutama otvara youtube,a onda steka itd jednom rjecu neizdrzivo.

Os:Win 7 64bit....Cpu:Amd Sempron SI-42, 2.10ghz i 2gb rama (1.75 usable) cdisk je dopola pun a d skroz prazan tako da mislim da nije nesto preopterecen..

citajuci forum napravio sam po savjetima sken sa malwareom i cclenerom i nasli su neke greske,spamove i pocistili ih,defregmentaciju radim redovno,avast je antivirus

da li je laptop pre slab da radi normalo i sta mi je iduce ciniti da ga ubrzam popravim unaprijed hvala..

inace u performance memory stoji stalno na 1.09 ako sta znaci

ako želiš možemo pogledati o čemu se radi

 

skini Farbar Recovery Scan Tool i spremi na desktop

-pokreni program klikom na scan i sačekaj dok ne završi s scaniranjem

-kad program završi s scanom dobit ćeš dva log file-a FRST.txt i Additional.txt

-logove copy/paste na pastebin, klik na submit i linkove koje dobiješ zaljepi

 

isto tako kopiraj zadnji malwarebytes scan log file 

10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 14:11 (tiho777).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor

nemaš tragove malwarea na računalu, zato imaš ozbiljnih grešaka na računalu, korumptiran (oštečen) firefox i ostatke eset antivirusa

 

-eset ćeš izbrisati s ovim alatom

 

greške koje imaš na računalu

 

Error: (03/29/2014 09:23:46 AM) (Source: volsnap) (User: )

Description: The shadow copies of volume C: were aborted because of an IO failure on volume C:

 

link za detalje o grešci

 

Error: (03/29/2014 09:23:16 AM) (Source: atapi) (User: )

Description: The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort0.

 

link za detalje o grešci

 

bilo bi dobro da odradiš scan  system file checker tool, nakon toga reinstaliraj firefox

 

sfc /scannnow

 

10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor

Druga greska mi nije jasna sta bi trebao uraditi i kako {#}

 

a avast uinstalater me pita ``enter sequance number of av product to uinstall and press enter``

 

i kad kliknem 1 kaze mi da moram pokreniti u safe modu... jel to ok

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

Druga greska mi nije jasna sta bi trebao uraditi i kako {#}

 

a avast uinstalater me pita ``enter sequance number of av product to uinstall and press enter``

 

i kad kliknem 1 kaze mi da moram pokreniti u safe modu... jel to ok

druga greška je više hardwerske prirode, možda se  javi neko ko se više razumije u hardwer i objasni bolje nego što ja znam 

 

za eset unistaler

samo prati upustva i potvrdi

10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor

Ok..hvala ti

maloprije je zavrsio sfc/scannow kaze da je nasao corrupt files but was unable to fix some of them....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

Ok..hvala ti

maloprije je zavrsio sfc/scannow kaze da je nasao corrupt files but was unable to fix some of them....

nažalost, očekivano da ima corrupt files...

 

uradi još ovo

 

pokreni cmd.exe kao administrator , ovu naredbu kopiraj i potvrdi s enter, 

 

cmd /c chkdsk c: |find /v "percent" >> "%userprofile%\desktop\checkhd.txt"

 

na desktopu ćeš dobit checkhd.txt file čiji ćeš sadržaj kopirat

10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop uzasno spor

http://pastebin.com/ZtufNS8p

hvala ti na dosadasnjoj pomoci stanje se malo popravilo {#}

mozda da ti napisem i koji su mi sve programi otvoreni kad idem u windows task manager-processes i koji se bootaju sa winsima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 22:25 (tiho777).
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

http://pastebin.com/ZtufNS8p

hvala ti na dosadasnjoj pomoci stanje se malo popravilo {#}

mozda da ti napisem i koji su mi sve programi otvoreni kad idem u windows task manager-processes i koji se bootaju sa winsima 

ne trebaš, ovi programi se podižu s windowsima i možeš ih sve onemogućiti osim antivirusa

 

HKLM\...\Run: [RTHDVCPL] - C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe [12503184 2012-06-11] (Realtek Semiconductor)

HKLM\...\Run: [NvCplDaemon] - C:\Windows\system32\NvCpl.dll [15960096 2009-01-29] (NVIDIA Corporation)

HKLM-x32\...\Run: [Adobe ARM] - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [959904 2013-11-21] (Adobe Systems Incorporated)

HKLM-x32\...\Run: [AvastUI.exe] - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastUI.exe [3854640 2014-03-28] (AVAST Software)

Winlogon\Notify\igfxcui: C:\Windows\system32\igfxdev.dll (Intel Corporation

 

napravit ćemo sada jedan test

 

1.instaliraj najnovije drivere za grafičku karticu

2. otvori firefox>plugins i onemogući ova dva plugina

 

FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI ipt;version=2.0.59 - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIIPT.dll (Intel Corporation)

FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI updater - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIUpdater.dll (Intel Corporation)

 

nakon toga koristi računalo jedan dio dana bez firefoxa, a jedan dio s firefoxom, recimo do sutra

 

a za sutra odradi novi FRST scan

s tim da ćeš najprije izbrisati ovaj folder

C:/FRST

 

ako se ništa ne popravi, onda su velike šanse da je hardware u pitanju

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop uzasno spor

Neznam tacno koja mi je graficka kartica mislim da je integrirana a mozzilu sam izbrisao nisam je nesto ni koristio zamjenio ga je google chrome..i da napomenem da se spajam bezicno od gazde ali signal je dobar 4/5 crtica pa mozda i to malo utice na brzinu

15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

Neznam tacno koja mi je graficka kartica mislim da je integrirana a mozzilu sam izbrisao nisam je nesto ni koristio zamjenio ga je google chrome..i da napomenem da se spajam bezicno od gazde ali signal je dobar 4/5 crtica pa mozda i to malo utice na brzinu

do signala nije sigurno...

kako se točno zove laptop ?

 

nema veze što si izbrisao mozilu, nakon instalacije novih drivera, prati jedan dan kako će se računalo ponašati..

10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor

Instalirao sam najnoviji driver za graficku,a naziv laptopa svagdje pise samo MSI..kako da ono pobrisem u mozzili kad sam je izbrisao mislis da ponovo instaliram i onda ono uradim sa pluginovima 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Laptop uzasno spor

evo i ja sam nekidan dobio neki laptop,ugl. trebao sam instalirat neke programe,itd. no sve bi bilo super da se sistem ne diže 30min. windows je vista,laptop je lenovo 3000 n200 i ima 40-tak gb slobodno,windows nikad nije rušen,a lap je iz 2006-te xD prvo sam mislio da je hdd,ali sam htio reinstallirat windows,da vidim da nije do njega....sutra ću pokrenit hd tune,pa ćemo vidit.....p.s. ovo radi otkad nema bateriju(izgubila kapacitet) pa je sad stalno na punjaču,jel moguće da ne dobija dovoljnu struju/napon?

fra Krsto Narkoman
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 12:56 (kivic15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop uzasno spor

Inače kod sporih računala koristim Baidu PC faster

Samo što ne treba ići na onaj one click clean nego treba ići redom po karticama, označivati sve i čistiti

Vidjet ćete o čemu govorim kad instalirate program

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop uzasno spor
tiho777 kaže...

Instalirao sam najnoviji driver za graficku,a naziv laptopa svagdje pise samo MSI..kako da ono pobrisem u mozzili kad sam je izbrisao mislis da ponovo instaliram i onda ono uradim sa pluginovima 

MSI download center

 

trebalo bi pisat još nešto osim MSI ? npr. MSI CR620 

nemožeš ono više pobrisat kad nema mozzile :)

 

sad samo prati kako laptop radi

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice