Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

poruka: 14
|
čitano: 10.881
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?
pitanje

 

Imam jedno konkretno pitanje...

Konfiguracija je slijedeća:

Athlon XP 3200+, 2x 512MB DDR 400MHz, Radeon x1650 256MB, ASRocK K7S41GX, 160GB Segate, 420W Codegen, Samsung SM2253BW...

 

Problem:

Kad puštam neki video u HD ready (720p) ili većoj kvaliteti uglavnom mi zauzeće procesora bude 100%, slika pomalo trza a zvuk zapinje i kasni.

Znam da je to zbog procesora - kojem fali snage za dekodiranje zvuka za zvučnu (Integrirana C-Media AC'97 Sis 7012) i HD materijala istovremeno.

Isto tako, poznato mi je i da sve ATI grafe serije X i HD podržavaju hardversko dekodiranje HD videa te da mogu rasteretiti procesor.

 

Pitanje je, šta trebam staviti (od programa) i šta podesiti (kako i gdje) kako bi mi grafička pomogla procesoru u obradi HD signala?

Koristim GOM player i K-Lite codec pack.

 

Svaka pomoć mi je dobro došla. Namjeravam računalo preurediti u HTPC dodavajući tv-karticu čim dođe kod nas obavezni HD signal.

Piratstvo je grozna stvar! Kako netko može drugima pljačkati brodove?! Nedozvoljivo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor

imam samo jedan savjet. kupi novi proc. ustvari promjeni cijeli komp. sad sam tek skužiio ostatak konfe. čudim se kako si uopće na toj konfi pokrenuo hd video.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
16 godina
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

Nije to. Problem je u tome što si se ti zabunio.

Radeoni serije X ne mogu dekodirati HD video nego samo na svojim izlazima podržavaju HDCP. Za dekodiranje HD videa ti treba bilo koja grafička iz serije HD,samo ne 2900XT jer je ona prva iz HD serije i nije imala integriran UVD video dekoder.

 

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
Matatata krele od zanata kaže...

imam samo jedan savjet. kupi novi proc. ustvari promjeni cijeli komp. sad sam tek skužiio ostatak konfe. čudim se kako si uopće na toj konfi pokrenuo hd video.

 
Joj joj joj, kak ne volim kad mi, bez uvrede, odgoavaraju n00bovi.
Kad budeš imao računala dugo kao ja, radio na/sa računalima dugo kao ja, načitao se literature kao ja, završio barem za prvostupnika računarstva
i načitao se Hackera/PCPlaya/Vidija/Bugova/PCChipova onda pametuj. Sad bolje nemoj jer baš ti i neide. Bez uvrede.
Ak imaš para kupi si neki po tvom mišljenju slab komp samo da se naučiš raditi na računalu.
Znaš, ne postoji jako i slabo računalo, samo korisnik. Ako si zadovoljan onim što imaš onda ti je ono i dovoljno jako.
Ako si nezadovoljan, nikad ti neće biti dovoljno jako.



A sad da se vratim na temu...

Problem sam riješio, to s Grafom i HD materijalom...

originalni izvor rješenja:
http://en.wikipedia.org/wiki/AVIVO

Software support

* WinDVD
* PowerDVD
* Media Player Classic Home Cinema
* MediaPortal
* Microsoft Windows Vista internal MPEG-2 decoder
* The KMPlayer

Stavio sam Media Player Classic Home Cinema - sad zauzeće procesora ide oko 60%a video se vrti bez trzanja i zvuk radi dobro (HD ready 720p).
FullHD (1080p) prilagođen na 1680x1050 zbog monitora (u playeru na fullscreen)vrti bez trzanja, zauzeće proca max 80-85%

Da grafa ima UVD proc bi išao na 25-30% max. Al ona ima prethodnik toga.
To što nema UVD ne znači da nema mogučnost da grafa rastereti proc. Smao ga manje rastereti nego s UVD.

Edit 06.05.2009.:
Radi i ovako; staviti GOM player i nikakve druge codecke. U GOM playeru Prefrences - Filter - Disable filters i tu uključiti Enable Quick Play Mode (disable internal video filter). Tada i GOM player koristi DXVA, kojeg podržavaju sve grafe od serije x1000 naviše.
Atijev UVD (serija HD) preuzima sav posao procesora u dekodiranju, kod starijih kartica AVIVO preuzima samo dio posla.

No skill, just 191x7!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 12:03 (191x7).
14 godina
protjeran
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

tvoj problem je sljedeći video integrator kod X ati grafičkih karata nije predviđen za HD Videa i to pogotovo na monitorima iznad 20" onda zvuk i šteka i ostala sranja moj savjet je da uzmeš neku solidnu grafu iz HD serijala npr HD2600 ili nešto malo jače X serijali su mnogo stariji od HD serijala i oni služe za pokretanje starijih naslova igara i rad na malim monitorima i malim rezolucijama

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

Zato i je Media Player Clasic Home Cinema sjajan mali programcic i to bas za slabije kompove posebno itekak a usput moze otvorit bilo koji video a sve to u 3 mb.SmijehOn automatski po defoltu koristi Video procesor na novim grafickim karticama bez da treba prckat po podesenjima ko kod GOM playera kaj ne valaj nikak. Problem je kaj to svi ne znaju podesit tj DXVA funkcija ili misle da vec je ukljuceno ali nije pa se cude kak im to na GOM zapinje HD video a imaju recimo HD 3650  ili HD 2600.Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

neka kupi onda Real Player Ultra Edition i moći će i na p3 gledati HD videa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=142972

 

 

sve objašnjeno + slike, a i u novom bugu ima mali djelić stranice o HD akceleraciji.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?
autorov komentar

Dobro da je netko nakon 10ak mjeseci oživio temu.

Od tad se štošta promijenilo.

1. Rješenje je davno pronađeno.

2. Konfiguracija je promijenjena nedavno (hehe prije 4 mjeseca).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor
191x7 kaže...

Dobro da je netko nakon 10ak mjeseci oživio temu.

Od tad se štošta promijenilo.

1. Rješenje je davno pronađeno.

2. Konfiguracija je promijenjena nedavno (hehe prije 4 mjeseca).

Šta ti ovo znači u "MOJ PC"

 

@ HD4810? WTF?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor
autorov komentar
Hyperion kaže...

Šta ti ovo znači u "MOJ PC"

 

@ HD4810? WTF?

 

ATI driveri seriju HD 4730 vide kao 4810.

 

HD 4730 je srezana HD 4870, slabija od HD 4770, negdje u rangu s HD 4830.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor
191x7 kaže...
Hyperion kaže...

Šta ti ovo znači u "MOJ PC"

 

@ HD4810? WTF?

 

ATI driveri seriju HD 4730 vide kao 4810.

 

HD 4730 je srezana HD 4870, slabija od HD 4770, negdje u rangu s HD 4830.

Ne! HD4730 ti je RV790 čip (hd4890) koji nije zadovoljio kriterije za hd4890 tj. stabilni clock od 850MHz, pa su od tih slabijih čipova napravili novu grafičku karticu HD4730 sa manje memorije, užom sabirnicom, manje tmu, rop-a itd. , ali jedno nisu mogli smanjit previše -> potrošnju, zato performance per watt je malen kod te dok kod hd4770 je puno veći.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor
autorov komentar
Hyperion kaže...

Ne! HD4730 ti je RV790 čip (hd4890) koji nije zadovoljio kriterije za hd4890 tj. stabilni clock od 850MHz, pa su od tih slabijih čipova napravili novu grafičku karticu HD4730 sa manje memorije, užom sabirnicom, manje tmu, rop-a itd. , ali jedno nisu mogli smanjit previše -> potrošnju, zato performance per watt je malen kod te dok kod hd4770 je puno veći.

 

Pobrkao si, HD 4730 od Sapphire je na PCB-u od HD 4870 i tako i izgleda. Hladnjak je onaj od Sapphire HD 4850 verzije s nereferentnim hlađenjem.

Dva pci-e naponska konektora su preostala jer se radi o PCB-u 4870, no potrošnja nije tolika. I pogotovo ne troši kao neki HD 4890. Isprobano, radi i samo s jednim.

Powercolor to i pokazuje tako što je ostavio samo jedan naponski konektor.

 

HD 4730 je srezani RV770.

 

http://www.hardwarebase.net/recenzije.php?akcija=pokazi&recenzija_id=314&stranice_rec=0-1&prikazi_novu_stranicu

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
neaktivan
offline
Kako da grafa dekodira HD i rastereti procesor?

Zanimljiva tema.

Izgleda da sam konačno upogonio UVD dekoder na svojoj grafičkoj. Dosad nisam jer je sam procesor bez problema obavljao posao, ali lijepo je vidjeti da podrška za HD video u integriranom Radeonu HD3300 nije pusto obećanje.

Media Player Classic i Splayer su zauzeće procesora sa nekih 30-ak % (BSP&K-Lite) smanjili na 5-12%. Primjer je video 720p sa 6 kanalnim zvukom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice