Instaliranje windowsa

poruka: 19
|
čitano: 7.949
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

bok ja sam ovdije novi i zelim vas svih pozdravit...SmijehNeodlučanCoolimam jedan problem do prije par dana na kompjuteru su mi bili virusi ja sam odlucio da cu to rijesit ovaj vikend,ali prekasno virusi su savladali kompjuter kada pokrenem kompjuterna ekranu mi se pojavi a disk read erroroccurred insert a system diskette and restart thr system jasam pokuso instalirat kopiran windows pokaze mi se ono press any key to booth from cd jastisnem i nisse ne pojavi molim vaspomozite sto prije......Viče

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

kao prvo koj vindovs imas?

ako imas xp netreba ti disketa samo provjeri u biosima dal pise first boot device cd pukni cd unutra,i pisat ce ti da ucitava cd i onda klikni neki gumb i zbrisi sve partricije i napravi ih kako zelis pozz!

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

sorryimam xp mozes malo bolje objasnit jer to nemogu nac hvalaCool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

kaj tocno nemres nac?

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

neznam kako to pokrenut sa boota pa da mi objasnis

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

Ubaci bootabilni CD od windows xp nakon pokretanja računala i pokreni instalaciju, tj. pritisni neku tipku kad zatraži.

Dalje prati upute, a kad zapneš - na forum.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2008 21:56 (mrgud).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

VAŽNO:Za početak vam želim napomenuti da ako stavljate frišku verziju os-a poželjno je da back-up-ate sve fajlove koji su vam potrebni ili one za koje ne bi željeli da nestanu.Stoga prije instalacije novog os-a snimite sve svoje fajlove na cd/dvd,usb/prijenosne hardove ovisno o mogučnosti.Poželjno je i da zapamtite sve interent stranice koje ste koristili te korisničke račune,e-mail adrese i ostalo.Svakako valja napomenuti da je poželjno da sa starim operativnim sustavom ukoliko imate mogučnost internetu skinete sve nove drivere za vaš hardware(driveri za ploču,grafu.tv kartice i ostalo) te bitan software(antivirus,antispyware,firewall...),što če vam uvelike olakšati posao nakon uspješne instalacije novog operativnog sustava.


0. Prije nego što počnete sa instalacijom Windowsa XP. U postavkama BIOS-a namjestite boot priority tako da izgleda kao na prikazanoj slici. Nakon što izmjenite postavke, snimite sve promjene te izađite iz BIOS-a.


1.Za početak otvorite svoj originalni cd i umetnite ga u cd/dvd rom na vašem računalu.

2.Nakon što se upali monitor i krenu vam one magične brojke u crno-bijeloj kombinaciji na ekranu ispod če vam se pojaviti press any button to boot off your Windows XP CD....e nakon tog trebate brzo pritisnuti bilo koju tipku na tipkovnici...Ako ste uspijeli idite na korak broj 3 a ukoliko niste uspijeli čitajte dalje.Ukoliko vam to ne piše i ne događa se ništa ili vam cd-nije bootan moramo promjeniti postavke u vašem biosu.Razlog?Pa nije vam metnut autoboot sa cd-a nego vjerovatno prvo sa hard diskova što predstavlja problem.Stoga ponovno restartajte svoje računalo i pritiščite tipku del(DELETE).Pošto su biosevi drugačiji od ploče do ploče ovaj dio čete morati sami potražiti.Uglavnom kada pronađete mjesto gdje piše "first boot device" morate dođi do te pozicije kliknuti na nju i označiti cd/dvd čime čemo omugučiti da se bootanje odvija prvo preko cd/dvd-a ukoliko smo u mogučnosti.Nakon što to pronađete i spremite promjene (SAVE) koje ste učinili izađite iz biosa i nastavite na korak broj 3.

3.Na sljedećem skrinu če vam pisati "Press F6 if you need to install a 3rd Party SCSI or RAID driver." pa ukoliko ih nemate ne pritiščite ništa...a ukoliko ih imate pritisnite tipku F6 i slijedite upute.Znači da napomenem još jednom ukoliko imate S-ATA diskove,SCSI,ili RAID morate sad u ovom koraku posebno instalirati drivere za njih.Samo slijedite upute!


4.Napokon smo zajedno došli u magičan svijet Windows xp instalacije,sada pritisnite ENTER...ulazimo u Licensing Agreement skrin te nakon što se pričitali sva prava tj.End-User Agreement pritisnite F8 za nastavak....


5.Sljedeći korak če vam omogućiti da popravite prijašnju verziju os-a ukoliko to i sami žalite(za koruptirane i oštečene prijašnje sustave)...ali pošto mi ovaj put želimo napraviti veliko čiščenje i staviti sve potpuno novo i svježe pritisnite ENTER

6.Korak broj 6 nam predstavlja editiranje i stvaranje novih particija...Pa da objasnim...Particiju je najlakše objesniti kao da od jednog većeg diska želimo napraviti 2 osrednja....dakle 1 pravi disk a u biti 2 virtualna mjesta.Važno je napomenuti u ovome dijelu da jedan pravi hard disk može imati najviše 4 particije tj ghost hardova.

Ukoliko želite formatirati(izbrisati) stari hard disk:
-Pritisnite D da bi izbrisali trenutnu particiju
-Nakon toga pritisnite ENTER da bi setup shvatio da vi želite izbrisati particiju na kojoj je bio prijašnji operativni sustav(OS)
-Nakon toga čete biti informirani da če nakon ovog postupka svi fajlovi na vašem harddisku nestati...Pritisnite tipku F.

Ako je vaš hard disk prazan(nov) ili ste ga već formatirali učinite sljedeće:
-Pritisnite C da bi kreirali particiju na neparticijaniranom prostoru
-Sada sredite veličinu vaše particije.Najmanja i največa svota za particiju vam je prikazana u MB(megabajtima).Napišite najveću moguču svotu moguču u mb i pritisnite ENTER.


7.Nakon sređivanja particija screen nas je vratio na početan dio za particije i ako smo sve učinili kako treba biti če prikazan novi C: disk....nakon toga pritisnemo samo enter.

8.Došli smo do dijela gdje biramo način formatiranja(duži i brži) te način file systema na hard disku-NTFS ili FAT...Odaberite normal format sa NTFS formacijom(Format the partition by using the NTFS file system)....Ukoliko imate novi hard disk preporučam duži format naravno NTFS formacijom....Fat ne preporučujem nikome.O razlozima čemo detaljnije kasnije.Kad ste se odlučili pritisnite enter.

9.Sada če vam se formatirati disk i kopirati potrebni fajlovi za nastavak instalacije xp-a...i nakon toga automatski če vam se restartati računalo....ne činite ništa neka sistem radi sve sam...samo sjednite i uživajte.


10.Sljedeća opcija koja vam se otvori je podešavanje jezika i jezika tipkovnice koju čete koristiti.Odaberite "customize" u oba slučaja i podesite vaš jezik na Croatian.Nakon toga odaberemo "Languages"...kliknite na "details" pa zatim na add i pod "input language" i "keyboard layout" odaberemo "Croatian"...Jedan trick:Ukoliko se želite riješiti Engleske tipkovnice iditew na "keyboard layot"-pa na details..stavite Croatian jezik...nakon toga označite english i kliknite na remove....reči če vam da nemožete maknuti engleski jezik...nakon toga stisnite apply...i ponovno na english i opet na remove...ali ovaj put je maknuto.


11.Nakon što ste sredili Jezik kliknite na next.Sada če se od vas tražiti da napišete vaše ime i prezime te naziv firme/tvrtke ukoliko je posjedujete.Pod name morate obavezatno napisati vaši ime ili nickname ali pod organisation niste obavezni ništa napisati.Nakon što unesete podatke kliknite na next.


12.Sada je na redu da unesete vaš unikatan cd-key koji ste dobili sa originalnim windowsima...Potražite ga na poleđini cd-a ili papiru/kutiji u kojem ste našli cd i nakon upisa pritisnite NEXT


13.Na sljedećem koraku napišite ime vašeg računala tj kako želite da vam se zove a pod Administrator password možete unijeti šifru ukolite želite imati zaštitu prije ulaska u sam os...ali pažnja-šifru dobro upamtite ako je unesete..I pazite na velika i mala slova.next


14.Na sljedećem slajdu podesite vrijeme i datum.i pritisnite next po završetku.

 

 

 



http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2008 21:55 (UBIZEC cORPORATION).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

ej ovo mi je pomoglo alise sad javlja neki novi problem ise mi ono press...jastisnem tipku alimi se ne ucita instalacija windowsa nego ostane crno molim vas pomozite.pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windowsima

99% nevalja ti cd

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa

nije to vec samprobo dva razlicita

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa windowsima
sricha kaže...

bok ja sam ovdije novi i zelim vas svih pozdravit...SmijehNeodlučanCoolimam jedan problem do prije par dana na kompjuteru su mi bili virusi ja sam odlucio da cu to rijesit ovaj vikend,ali prekasno virusi su savladali kompjuter kada pokrenem kompjuterna ekranu mi se pojavi a disk read erroroccurred insert a system diskette and restart thr system jasam pokuso instalirat kopiran windows pokaze mi se ono press any key to booth from cd jastisnem i nisse ne pojavi molim vaspomozite sto prije......Viče

 A da pokušaš flash-at bios to bi ti trebalo otklonit taj disk read error Cool
Ne učimo za školu nego za ocjenu
16 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa

Neznam bas da flashanje biosa otklanja disk errore,makar postoji sansa za bilo sto, meni je najcesce kod fantomskih kvarova bio kriv ili sam disk ili napajanje-iako bi tu mogli biti i ostarjeli kondenzatori sa maticne.

Ili pokusaj nabaviti negdje live cd od Linuxa pa isprobaj sto ti je sa kompom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa windowsima
vistma kaže...
sricha kaže...

bok ja sam ovdije novi i zelim vas svih pozdravit...SmijehNeodlučanCoolimam jedan problem do prije par dana na kompjuteru su mi bili virusi ja sam odlucio da cu to rijesit ovaj vikend,ali prekasno virusi su savladali kompjuter kada pokrenem kompjuterna ekranu mi se pojavi a disk read erroroccurred insert a system diskette and restart thr system jasam pokuso instalirat kopiran windows pokaze mi se ono press any key to booth from cd jastisnem i nisse ne pojavi molim vaspomozite sto prije......Viče

 A da pokušaš flash-at bios to bi ti trebalo otklonit taj disk read error Cool
 joj nikako ti nebi preporucio flash biosa ako ces to radit odnesi u servis jel samo jednom mozes fleshat a ako ga zajes onda ti ode maticna u vjetar,probaj odspojt sve nepotrebne komponente i i onda odi u bios i stavi opciju da ti vrati sve postavke na default zatim odi na ono first boot device i stavi enabed zatim probaj bootat cd ak ne uspijes izvadi hdd i stav cd rom na master i bez harda probaj bootat !pa javi
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
15 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa

imam problem imam neki cd od windowsa sp2 i kad sam dizo sustav sve je bilo dobro kad je instalacija dosla do kraja ima da upisem jezik i kad sam to napravio trzi mi neki product key  a ja ga nemam i neznam sta da sad radim ako ima neki key koji moze na sve windowse da mi date

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instaliranje windowsa
zex1993 kaže...

imam problem imam neki cd od windowsa sp2 i kad sam dizo sustav sve je bilo dobro kad je instalacija dosla do kraja ima da upisem jezik i kad sam to napravio trzi mi neki product key  a ja ga nemam i neznam sta da sad radim ako ima neki key koji moze na sve windowse da mi date

 Pa odkud ti windowsi bez key-a
Intel Celeron 2,2GH mb Jetway i845 s478 DIMM SDRAM 184 pin DDR2 1GB Grafika ATI RADEON 9250 256MB RAM 1,5 GB služi još uvijek
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instaliranje windowsa

pa imam neki al nevalja

 

15 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa

imam problem imam dual boot windowse i ubuntu al su se windowsi smrdali pa sad zelim napravit reinstal al da na cjelom hardu imam samo windowse bez ubuntua kako da to napravim

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instaliranje windowsa
zex1993 kaže...

imam problem imam dual boot windowse i ubuntu al su se windowsi smrdali pa sad zelim napravit reinstal al da na cjelom hardu imam samo windowse bez ubuntua kako da to napravim

 a sad... budi precizniji koji win želiš instalirati. recimo xp...

prilikom instalacije kod odabira particije na koju želiš instalirati xp, obrišeš onu na kojoj je ubuntu i onda kad se windows instalira, odeš u computer managment i tamo  od slobodnog prostora na disku napraviš novu particiju i formatiraš ju
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instaliranje windowsa

hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice