Image diska na ostala računala

poruka: 9
|
čitano: 4.839
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Image diska na ostala računala

Pozdrav dečki.

Evo, imam jedan problem. Imam šest istih računala s potpuno istim konfiguracijama. Sad sam ja instalirao windowse (sedmicu) na jednog, sve uredno podesio, instalirao programe i napravio backup. E, sad mene zanima da li je moguće taj backup ili image diska klonirati na ostala ista račinala? Znači, sad taj backup pomoću pojedinog programa da nasnimam na sva ostala računala. Probao sam sa acronisom, napravio backup (na eksternom je disku) i bootabilni dvd ali kad stavim bootabilni dvd u drugo računalo nutra piše mi da nemam winse (naravno) i ne mogu napraviti baš ništa. Znači, u principu, moram najmanje instalirati winse da bih mogao bilo što što sam pokušao izbjeći. Probao sam i s drugim programom, paragonom i ista pi...zdarija. Ima li isto kakvo rješenje? Molim za pomoć. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Image diska na ostala računala
dassa kaže...

Pozdrav dečki.

Evo, imam jedan problem. Imam šest istih računala s potpuno istim konfiguracijama. Sad sam ja instalirao windowse (sedmicu) na jednog, sve uredno podesio, instalirao programe i napravio backup. E, sad mene zanima da li je moguće taj backup ili image diska klonirati na ostala ista račinala? Znači, sad taj backup pomoću pojedinog programa da nasnimam na sva ostala računala. Probao sam sa acronisom, napravio backup (na eksternom je disku) i bootabilni dvd ali kad stavim bootabilni dvd u drugo računalo nutra piše mi da nemam winse (naravno) i ne mogu napraviti baš ništa. Znači, u principu, moram najmanje instalirati winse da bih mogao bilo što što sam pokušao izbjeći. Probao sam i s drugim programom, paragonom i ista pi...zdarija. Ima li isto kakvo rješenje? Molim za pomoć. Hvala.

Probaj Norton Ghost-om sa Hiren's bootCD klonirati image diska na sva računala, ako su dotićna zaista jednaka po konfiguraciji.

http://www.hiren.info/pages/bootcd

 

16 godina
offline
Re: Image diska na ostala računala
dassa kaže...

Pozdrav dečki.

Evo, imam jedan problem. Imam šest istih računala s potpuno istim konfiguracijama. Sad sam ja instalirao windowse (sedmicu) na jednog, sve uredno podesio, instalirao programe i napravio backup. E, sad mene zanima da li je moguće taj backup ili image diska klonirati na ostala ista račinala? Znači, sad taj backup pomoću pojedinog programa da nasnimam na sva ostala računala. Probao sam sa acronisom, napravio backup (na eksternom je disku) i bootabilni dvd ali kad stavim bootabilni dvd u drugo računalo nutra piše mi da nemam winse (naravno) i ne mogu napraviti baš ništa. Znači, u principu, moram najmanje instalirati winse da bih mogao bilo što što sam pokušao izbjeći. Probao sam i s drugim programom, paragonom i ista pi...zdarija. Ima li isto kakvo rješenje? Molim za pomoć. Hvala.

skini si hirens verzija 9.x . na njemu imaš norton ghost. s njim napravi image prvog kompa i prebaci na ostala. treba ti dodatni hdd koji ćeš priključiti kao druge kompove kao drugi hdd , na njega kopiraj image, pokreni hirens i odaberi ghost (normal), odaberi from image i nađi di ti se nalazi image i pokreni

12 godina
neaktivan
offline
Re: Image diska na ostala računala

Da li obavezno moraju biti iste konfiguracije(bilo pc-a ili laptopa) da bi se windowsi mogli klonirati?

12 godina
neaktivan
offline
Image diska na ostala računala

Nemoraju bit iste konfe, makar je preporučljivo.

Radil sam to 100 puta, em doma em u firmi, ne vidim di ti je problem, ako u acronisu napraviš bootabilni cd, napraviš full backup kompa na kojem je sve složeno.
Ubaciš cd u novi, bootaš sa njega (pita te 3 mogućnosti na startu acronisa sa cd-a, true image home, report wizard neki i windows), tu naravno odabereš true image home, ideš na recovery, recover whole discs and partitions, odabereš kaj hoćeš (c, d, mbr..) i z apar min je image/backup gore i spremno za korištenje.

Samo si pazi sa aktivacijom vindoza, jer nebi ih smio aktivirat prije, tek poslije šta vratiš backup, ako u firmi imaš kms aktivaciju onda moraš napravit image u sysprep / audit modu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Image diska na ostala računala

-mješaš termine image/clon/umnažanje i backup (+restore). Može se umnožiti na više računala, ''ali'' ... MS to ne želi olakšati, licenca.

-poželjno je da su računala jednaka ili barem slična, bitna je zapravo samo MBO-chipset tj da Win ne vidi promjenu hardwarea koji je vezan IDom. CPU-RAM.. su sporedni, za HDD je potreban chkdsk kako bi win popravio SID za drugi disk.

-ali to se ne radi, jer.. tad imaš problem licenci i mrežne kolizije, mrežne postavke moraš promijeniti na svakom računalu (pc-name).

-ono što želiš je zapravo predinstaliran OS, kad sve podesiš sysprepom se uklanjaju sve userske postavke, ugasiš (ne restart!) i kloniraš takav sistem. Tad kod prvog paljenja win podešava potrebno i key-licencu.. ali to nije ušteda vremena za ipak premali broj računala, jer priprema i dovršetak ipak traju.. pojedinačna instlacija OSa je 15-30 minuta, može istovremeno.. tako da se to radi tek za masovno štancanje (OEM), jer sve ostale userske postavke moraš ponoviti (ono što je sysprep uklonio, OOBE...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 10:56 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Image diska na ostala računala

Imam ovakav slučaj. Na starom laptopu na poslu imam instaliran XP(original) te jedan program koji je bilo potrebno aktivirati nakon instalacije.

Mene zanima da postoji nekakva mogućnost da ja taj program prebacim na novi laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Image diska na ostala računala
dRoID kaže...

Imam ovakav slučaj. Na starom laptopu na poslu imam instaliran XP(original) te jedan program koji je bilo potrebno aktivirati nakon instalacije.

Mene zanima da postoji nekakva mogućnost da ja taj program prebacim na novi laptop?

Najvjerojatnije ga ponovo aktivirat. Licence se obično vežu na hardver (hard disk, matična), pa kad se to promijeni aktivacija nije više valjana.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
10 godina
protjeran
offline
Re: Image diska na ostala računala
dRoID kaže...

Imam ovakav slučaj. Na starom laptopu na poslu imam instaliran XP(original) te jedan program koji je bilo potrebno aktivirati nakon instalacije.

Mene zanima da postoji nekakva mogućnost da ja taj program prebacim na novi laptop?

Možeš probati kopirati taj program iz program filesa originala u program files mapu na novom laptopu. Pri prvom pokretanju, program će te vjerojatno tražiti licencu, odnosno vidjeti da nije registriran. E,sad...kakođer 95% programa prilikom prvog pokretanja upisuju u registry stablo svoju prisutnost i situaciju, pa bi ti trebao prepisati i registry ključeve iz originalnog računala na taj novi laptop, te nakon reseta vidjeti rezultat.

Druga metoda bi bila ponovna registracija programa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice