Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

poruka: 6
|
čitano: 1.480
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

Imam stolni komp i on je spojen na BNet kablovski internet i na njemu ima dosta filmova, muzike, slika (HDD 2TB)

Nedavno sam kupio laptop i kako sada na taj laptop kopirati neke fajlove sa ovog stolnog PC-a na HDD od laptopa?

Laptop je na net povezan bežično preko rutera na koji je ovaj stolni PC spojen LAN kabelom. (BNetov bežični ruter Technicolor)

Pošto nemam USB prijenosni HDD (npr. 2,5" 500GB), a stickovi su mi max 8GB ne znam kako da "spojim" Stolni PC i laptop?

Nekakav USB kabel? Napraviti lokalnu mrežu u kojem su PC i laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

Tako da na tom stolnom PCju napraviš shareani folder. Ovako nekako. Lijepo pročitaj sve jer te upoznaje sa osnovama windows sharinga.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
11 godina
neaktivan
offline
Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

 

Stvarno djeluje komplicirano, a i strah me da mi se netko ne spoji na tu kreiranu grupu na mreži i presnimava/modificira disk na PCu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?
dkomar kaže...

 

Stvarno djeluje komplicirano, a i strah me da mi se netko ne spoji na tu kreiranu grupu na mreži i presnimava/modificira disk na PCu

 kad prekopiraš ono što želiš, makni share sa tog foldera

i ovako i onako ti se netko (ako to želi) može spojiti na tvoju mrežu, zato postoje lozinke za wifi (koliko god ih se može probiti)

11 godina
neaktivan
offline
Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

Tako je, u prošloj poruci sam zaboravia stavit znak smileya da se vidi da i ja shvaćam da bezveze trolam

Ipak, iako mi je aktivan wifi pod šifrom, imam paranoju da ako enejblam "printer i disk sharing" da će mi netko preko neta kroz kabel "vidit" komp :)

OK, možda nabavim jednostavan 2,5" hdd od recimo 500GB pa samo prenesem kao stickom.

Što je sa onim USB "mrežnim" kabelima kao ovaj na slici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kopiranje sa HDD desktop na HDD laptopa?

kompliciraš.. unutar 'tvoje' mreže ne moraš ni shareati (samo ćeš se teže snaći), tj ako znaš na PCju admin/user pass tad možeš. Istovremeno, to je zaštita tak da se ne moraš besmisleno bojati, osim ako ti po kući hodaju nepoznate osobe koje znaju tvoj pass..

mreža je sve, pa i internet. modem te defaultno štiti iz vana, to je dovoljno. sheraj, kopiraj, makni share ili prouči kako radi, permisions i sl pa podesi, bit će jednako (ne)sigurno kao i bez sharea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice