Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

poruka: 26
|
čitano: 14.410
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Pozdravvv 

 

Imam dvije kuće, jednu preko puta druge, između je javna cesta. U jednoj kući se nalazi ruter koji osigurava WiFi signal u većem dijelu te iste, te minimalnom dijelu ove druge kuće. Cilj je osigurati stabilan signal unutar obje gradnje. Trenutno u drugoj kući imamo uređaj koji pojačava signal, AP ili kako već, ali je domet šugav i veza krepava prečesto. Kako jednu mrežu provesti kroz obje kuće? Trenutno me ne zanima ni cijena ni koliko je komplicirano ni išta slično, nego kako napraviti to da valja jednom zauvijek, obzirom da sam dosad potrošio previše para na ovo slušajući ideje desetaka raznih specijalista koji se navodno razumiju u to, pa i vas molim da ne komentirate ako ni sami ne znate. Čuo sam za nekakav način putem struje, ali ona nije ista u obje kuće. Međutim iskoristili smo priliku tijekom nedavnih gradskih radova te postavili tanju cijev ispod ceste tako da kroz nju možemo spojiti kuće nekakvim kabelom.

 

Nije mi baš jasna kategorizacija ove internet rubrike, ispričavam se ako sam pogriješio temu 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Kad bi bar postojao nekakav kabel kroz koji može ići internet....

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Koliko su kuce udaljene jedna od druge?

Opticka vidljivost? Prepreke?

 

Uglavnom, ja bi isao na Ubiquiti ili Mikrotik. Na svakoj kuci isti i nemas probleme. 

Naravno, ako zelis bezicno.

 

Ali kad vec mozes to rijesiti kabelom, zasto ne? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 23:52 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Pa obično se onda provuče cat 5e za vanjsku upotrebu i skrimpaju se konektori na krajeve. Jedan uštekaš u izvor interneta, a drugi u router gdje želiš širiti internet. Obično repeateri mogu korisiti ethernet kao dolaznu vezu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Nema tu neke znanosti kad se može provući kabel, znači jedan kraj u glavni ruter prve kuće, drugi kraj u AP druge kuće i nema prekida

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?
andreas11 kaže...

Koliko su kuce udaljene jedna od druge?

Opticka vidljivost? Prepreke?

 

Uglavnom, ja bi isao na Ubiquiti ili Mikrotik. Na svakoj kuci isti i nemas probleme. 

Naravno, ako zelis bezicno.

 

Ali kad vec mozes to rijesiti kabelom, zasto ne? 

 Udaljenost je cca 30m, prepreka nema, ruter je odmah na prozoru. Ubiquiti i Mikrotik rade Apove koliko sam shvatio, znači spojim njihov uređaj s glavnim ruterom kabelom kroz tu cijev, a taj njihov AP je dovoljno jak za pokrit cijelu kuću signalom? Ima dva kata, parking, rivu, taracu, šire područje svakako.

 



Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 15:16 (Kreten_Toms).
8 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?
Diablo86 kaže...

Kad bi bar postojao nekakav kabel kroz koji može ići internet....

 ?

8 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?
ivo454 kaže...

Nema tu neke znanosti kad se može provući kabel, znači jedan kraj u glavni ruter prve kuće, drugi kraj u AP druge kuće i nema prekida

 Koji bi to kabel bio? Kako napraviti da u drugoj kući ima svugdje signala obzirom da ovaj trenutni AP očito nije opcija?

14 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

To je ovaj kabel, uzmi duljinu koja ti treba. U ovoj drugoj kući uzmi još jedan AP pa ga postavi kao repeater ili ga također poveži kabelom sa ovim postojećim AP-om

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Kupi si 2 SXT-a na 5GHz, trenutno najjeftiniji sto mogu nac je u pro-ping-u http://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7FTuj3HjncU1v2BrqZyCBZ1zNCO3w-TgcQT95ikmZn0U6IfxTgrPiRn&check=6ceb2dca24539ce7d00ea698d7852ceea29ac773dfb4fb2d9e0c617e1c261023

kabel do rutera u jednoj kuci( gdje je adsl), kabel do ap-a(preporucam tp-link wr-841nd http://www.nabava.net/search.php?q=wr-841n) u drugoj kuci. 1000kn investicija, al nemas brige nakon toga.

 

Samo smanji snagu na najmanje na SXT-ovima, ako hoces skonfam ti ja za 5 minuta preko teamviewera ili napisem konfiguraciju ako neces moc sam.

 

Kakav imas AP? Jel to onaj tp-link kaj se u uticnicu usteka? Ako je onda nis cudnoga, ustekaj ga u produzni i nek ti produzni visi ispred prozora XD.

 

Napisi tocno sto imas i koliki ti je budzet, nacrtaj i neku shemu obje kuce pa da vidimo kaj ti vise odgovara.

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?
Ante kaže...

Kupi si 2 SXT-a na 5GHz, trenutno najjeftiniji sto mogu nac je u pro-ping-u http://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7FTuj3HjncU1v2BrqZyCBZ1zNCO3w-TgcQT95ikmZn0U6IfxTgrPiRn&check=6ceb2dca24539ce7d00ea698d7852ceea29ac773dfb4fb2d9e0c617e1c261023

kabel do rutera u jednoj kuci( gdje je adsl), kabel do ap-a(preporucam tp-link wr-841nd http://www.nabava.net/search.php?q=wr-841n) u drugoj kuci. 1000kn investicija, al nemas brige nakon toga.

 

Samo smanji snagu na najmanje na SXT-ovima, ako hoces skonfam ti ja za 5 minuta preko teamviewera ili napisem konfiguraciju ako neces moc sam.

 

Kakav imas AP? Jel to onaj tp-link kaj se u uticnicu usteka? Ako je onda nis cudnoga, ustekaj ga u produzni i nek ti produzni visi ispred prozora XD.

 

Napisi tocno sto imas i koliki ti je budzet, nacrtaj i neku shemu obje kuce pa da vidimo kaj ti vise odgovara.

 

AP koji trenutno imam je WP-5460AP v2   - oba uređaja su trenutno na prozorima 1. kata, tako da ne mogu biti bliže jedan drugome.

 

Nisam shvatio što je ovaj SXT, znači moram kupit novi AP i plus dva ta SXT-a? Molim te pojasni mi to malo detaljnije :)

Ispod šaljem shemu koju sam u minimalnom vremenu sklopio u PS-u.

 

Obzirom na to koliko sam para dosad potrošio i koliko je strke bilo jer su se gosti žalili da ne radi internet, tisuću kuna mi je prava sitnica. Samo nek proradi jednom zauvijek.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 19:27 (Kreten_Toms).
10 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

ivo454 ti je napisao najbolju i naj jeftiniju opciju, povuci kabal između kuća ( može i u cjevi)  pa si miran što se tiče stabilnosti bez pucanja konekcije a za AP možeš koristiti postojeći ili neki noviji sa "b,g,n" modom jer taj ima samo "b.g" (max54Mbps) i još ti tad ostane taj postojeći (koji se u slučaju potrebe može spojiti kablom na drugom kraju te druge kuće ako tamo bude lošiji signal).

AP podesiš na različite kanale a možeš tada ostaviti isti pasword i SSID.

15 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

s obzirom da imas cijev, kabel provuci i kraj price, u najgorem slucaju ces morat povremeno promjenit kabel ako ga glodavci napadnu, to je trivijalno.

 

nema potreba zajebavat se s wirelessom, kabel je kabel.

Linux, Arch Linux.
9 godina
neaktivan
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Pozdrav ekipa Trebala bi ki pomoc.Naime wifi signal mi slabije radi na gorenjm katu jer je maoo udaljen I ima zidova.Ima signala al ne jako jako slabo.Pa bi volio uzet neki pojacivac

Ne znam sto je vazno prilikom gledabja kojeg al vidim da je ovo nekako najpopularniji na nabavi.net 

https://www.protis.hr/products/details/tplink-tlwa850re-bezicni-pojacivac-dometa-universal-range-extender-300mbps-wall-mount-24ghz-80211bgn-interna-antena-range-extender-tipka/73231

Dal ga se isplati kupit oce mi signal bit onda jaci?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?
croGOREatia kaže...

Pozdrav ekipa Trebala bi ki pomoc.Naime wifi signal mi slabije radi na gorenjm katu jer je maoo udaljen I ima zidova.Ima signala al ne jako jako slabo.Pa bi volio uzet neki pojacivac

Ne znam sto je vazno prilikom gledabja kojeg al vidim da je ovo nekako najpopularniji na nabavi.net 

https://www.protis.hr/products/details/tplink-tlwa850re-bezicni-pojacivac-dometa-universal-range-extender-300mbps-wall-mount-24ghz-80211bgn-interna-antena-range-extender-tipka/73231

Dal ga se isplati kupit oce mi signal bit onda jaci?

 Kako misliš dovesti signal s donjeg routera na gornji wifi extender?

Bežično - do gore dolazi slab signal pa se vjerojatno nećeš puno usrećiti, osim vjerojatno neke skupe opreme.

Preko strujne utičnice - utičnice na katovima bi trebale biti na istoj fazi, što često nije slučaj. Al bi bio vrlo jednostavan način.

Preko kabla - najbolji način, al trebaš nekako dovesti mrežni kabel na gornji kat.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 14:56 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Dobro kažeš , gore ionako nema dobar signal pa to sa bežičnim pojačivačem dometa bi bilo jako teško pogotovo ovaj na njegovom linku koji nema vanjske antene kao npr. TP-LINK TL-WR841ND a i utičnice su nisko gdje bi morao stajati :(

Inače  pojačivač dometa bi normalno morao biti negdje na pola puta između rutera i njegovog kata.

Najbolje provući UTP kabal do gore i spojiti neki AP .( neki su provlačili kroz dimnjak koji se ne koristi ili paralelno sa koaksom koji ide od kata do kata sve do krova kroz cjevi).

 

ps: može ako ima tel. instalacija blizu rutera i gore na katu ukoliko ima 4 žice slobodne koje se prespoje da rade kao lan-kabal.

9 godina
neaktivan
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Gle ovakva je stvar.Na drugom katu je router te je on u prizemlju gdje su mi dva apartmana ravno ispod tog routera wifi radi odlicno.U gornja dva apartmana koji oba imaju po 2 sobe I kuhinju.....wifi radi u jednoj od soba jako dobro signal je odlican al cim odes u kuhinju ili drugu sobu signal se vec gubi.Kuca je gradena prije 7 God I sve instalacije su vodenje u pod tako da nemam mogucnosti provodenja kabela iz routera jedino kroz terasu I prozor a ne želim da kabel strsi po terasi....

Imam telefonsku uticnicu u sobi.Sad me zanima dal ikako mogu pojacat signal ako kupit extender ili acces point I ustekam ga u hodnik na mjesto gdje je signal jos uvijek jak te da ga uređaj taj ocita I salje dalje u kuhinju?

Dal je izvedivo ikako da ne provodim kabel iz routera da imam bolje signale u ostale dvije sobe I kuhinje

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Naravno, ako ima mjesto gdje je signal dobar, onda možeš iskoristitu wifi extender.

Model ti ne mogu preporučiti, jer nisam radio s njima.

 

Vjerojatno će se javiti netko tko ima iskustva s njima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Ima mjesta stvarno gdje wifi radi ko zmaj :)

Al ne znam u cemu je kvaka izmedu extwndera 

 https://www.svijet-medija.hr/art/wireless-range-extender-d-link-dap-1520-wi-fi-ac750-dual-band/66764 ili acces pointa http://www.adm.hr/tp-link-tl-wa850re-bezicni-pojacivac-dometa-universal-range-extender-300mbps-wall-mount-24gh/16671ADM/product/

 ne znam sta uzet od ovo svoje tj u cemu je razlika

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Osnovna razlika je  sto tp link ima lan prikljucak i moze raditi kao access point i sto je d link dual band.... Sad zavisi sta tebi treba? Ako ti treba samo range extender idi na d link radi dual banda a ako imas i lan negdje onda idi na tp link

 

9 godina
neaktivan
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Ovaj dlink mi izgleda kao da je uticnica na americku shemu?

Oce li mi trebat I adapter za ukljucit u nasu atruju?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Americke su pljosnate a ovdje su okrugle a i ne smiju se se prodavati ako nisu eu uticnice....

15 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Ovaj Xiaomiev mi djeluje interesantan za 13$. Uzeo bi Mini verziju zbog USB-a i naravno Wifi brzine, ali s carinom bi izašlo preko 20$ skuplje rješenje.

 

Imate kakave preporuke za cijenu do "PDV granice" (160kn)? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

Ekupa moze pomoc.Dakle kuca mi ima 4 kata.Na 2.katu mi je glavni router mi je na 2. katu wifi signal je dobar al ne u svim prostorijama na katove povise.Eh sad......posto ja mogu provuc lan kabel na zadnji kat,dal je moguce tipa kupit jos jedan router I spojit ga na taj lan kabel?

Dal ce wifi radit na zadnjme katu ako to napravim I da ga smjestim povise te kuhinje dal ce I ispod u toj kuhinji bit signal dobar?

Te sto trebam kupit jos jedan router ili acces point?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

 

...

bf4: [G] hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 12:57 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako osigurati WiFi signal u cijeloj kući?

....

 

može delete, dobio sam potrebne informacije

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 20:46 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice