Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

poruka: 21
|
čitano: 20.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Verbatim vanjski hard disk 250 GB 2,5'' problem

dakle, imam verbatimov vanjski hard otprilike jednu godinu, malo manje

posto imam krntiju od racunala staru preko 7 godina konstantno imam probleme sa svacime; od zvucne kartice do optickih pogona

sa hardom je sve bilo dobro, radio je korektno bez ikakvih problema, no odjednom se prije par tjedana poceo gasiti sam od sebe. skuzio sam da je problem u vodafone modemu za mobilni internet jer ga računalo izbaci čim ja upalim internet. hard bi jednostavno poceo raditi "na mahove" a LED lampica bi treperila. ja sam to vise manje ignorirao i samo bi iskljucio hard iz USB-a. No prije otprilike tjedan dana komp se restartao 3 puta zaredom sam od sebe i od tada hard vise ne radi; ukljucim ga a on pocme skljocati dok LED-ica treperi. otisao sam do susjeda: njemu ucita hard, ali ne moze otvoriti nista, samo mu blokira explorer. pomislio sam da je mozda stvar u elektronici u kucistu pa sam uzeo novo kuciste i pokusao ali nista, ponovo isti problem. sad me samo zanima, posto je ocito da je hard otisao, da li mogu i kako spasiti podatke (jer se radimo nekih 70GB glazbe, 15-ak filmova, stotinjak dokumenata itd.) koje sam sakupljao otkad imam racunalo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB 2,5'' proble
DeniO kaže...

dakle, imam verbatimov vanjski hard otprilike jednu godinu, malo manje

posto imam krntiju od racunala staru preko 7 godina konstantno imam probleme sa svacime; od zvucne kartice do optickih pogona

sa hardom je sve bilo dobro, radio je korektno bez ikakvih problema, no odjednom se prije par tjedana poceo gasiti sam od sebe. skuzio sam da je problem u vodafone modemu za mobilni internet jer ga računalo izbaci čim ja upalim internet. hard bi jednostavno poceo raditi "na mahove" a LED lampica bi treperila. ja sam to vise manje ignorirao i samo bi iskljucio hard iz USB-a. No prije otprilike tjedan dana komp se restartao 3 puta zaredom sam od sebe i od tada hard vise ne radi; ukljucim ga a on pocme skljocati dok LED-ica treperi. otisao sam do susjeda: njemu ucita hard, ali ne moze otvoriti nista, samo mu blokira explorer. pomislio sam da je mozda stvar u elektronici u kucistu pa sam uzeo novo kuciste i pokusao ali nista, ponovo isti problem. sad me samo zanima, posto je ocito da je hard otisao, da li mogu i kako spasiti podatke (jer se radimo nekih 70GB glazbe, 15-ak filmova, stotinjak dokumenata itd.) koje sam sakupljao otkad imam racunalo?

Koje si vanjsko kuciste uzeo novo koji proizvođac sumnjam da je disk krepal osim ako ti nije pao na pod ipak je unutra dobar Samsung disk. Jesi ga probal ustekat odozada na maticnu tj USB pa vidi jel tamo radi jer oni prednji USB utori nekad zezaju pa na njima diskovi vanjski cudno rade.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Ja imam dotičnoga, nakon godinu dana ga otvorio i izbacio SATA-USB konverter i sad ga koristim ko unutarnji. Rješenje svih mojih problema :)

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
RoyalBlood kaže...

Ja imam dotičnoga, nakon godinu dana ga otvorio i izbacio SATA-USB konverter i sad ga koristim ko unutarnji. Rješenje svih mojih problema :)

Da to bi islo da on nema 7 godina stari komp koji vjerojatno nema SATA prikljucke tj maticna s tim bi isprobal jel disk radi normalno ili ne onda ne bi bilo vise sumnje. No zato moze odnest taj disk kod frenda koji ima maticnu sa SATA konektorima i tam to isprobat onda bude znal je li disk ispravan ili nije. Problem kod Verbatim kucista je kaj ima unutra los SATA-USB kontroler koji ne valja šrot uglavnom kineska elektronika pa ljudi imaju problema preko glave.Nevinašce Samom zamjenom vanskog 2.5 kucista sa nekom renomiranom markom kucista kao ICY BOX taj problem se rjesi na jeftin nacin jer ih ima po 100 kn vec. No kod nekih maticnih ploca postoje problemi sa musicavim prednjim USB konektorima koji znaju dat nedovoljno struje prek jednog USB prikljucka, pa treba koristit onda onaj Y dvostruki USB prikljucak pa se s tim rjesi i taj problem ako ga ima.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

kod moje maticne takvih problema nema... ustvari, uopce nema prednjih USB utora Belji se

meni je kompletna oprema ustekana straga

vec sam pokusao sa zamjenom kucista i u njemu sam dobio USB-SATA kontroler, ali svejedno neradi....mislim da se radilo o tom ICY BOX-u

takodjer sam probao sa Y usb prikljuckom (dobio ga s modemom) i nema rezultata

izgleda da cu trebat otic ponovo do susjeda da mi on pokusa spojit direktno s maticnom preko SATA kabla

u slucaju da ne bude islo, sto da napravim?

16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
DeniO kaže...

kod moje maticne takvih problema nema... ustvari, uopce nema prednjih USB utora Belji se

meni je kompletna oprema ustekana straga

vec sam pokusao sa zamjenom kucista i u njemu sam dobio USB-SATA kontroler, ali svejedno neradi....mislim da se radilo o tom ICY BOX-u

takodjer sam probao sa Y usb prikljuckom (dobio ga s modemom) i nema rezultata

izgleda da cu trebat otic ponovo do susjeda da mi on pokusa spojit direktno s maticnom preko SATA kabla

u slucaju da ne bude islo, sto da napravim?

Prvo ti njega odnesi kod frenda pa ga ustekaj kod njega na SATA u komp da se vidi jel disk ok, i ak radi normalno tamo onda je uredu sigurno a tvoj komp nije ili USB na maticnoj.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

odnio sam disk kod prijatelja koji ima instaliran programv EASEUS Data Recovery Wizard Professional (v. 4.3.6) i opet nije ispalo dobro...

naime, racunalo disk ocita i on je čak uspio vratiti neke datoteke, ali ni jednu od njih ne mogu pokrenuti u bilo kojem programu jer je "format nepoznat"

zatim My computer uopce ne prikazuje particiju koja bi trebala oznacavati novi disk... nakon restarta pokusam uci u tu particiju, ali ne ide, vec otp. 2 min komp blokira, a onda prikaze obavijest "Disk u pogonu nije formatiran, želite li ga formatirati sada?".

ja kliknem "Da", kad tamo ne moze jer "Windows nije uspio formatirati disk" i onda ga ponovo ukloni iz My computer-a

inace pri startup-u ga normalno registrira i bez ikakvih problema ocita u BIOS-u

stvarno ne znam sto da radim, pokusavam ne misliti na ponovno sakupljanje svih podataka...

mislim, je*e mi se za hard, kupit cu novog, ali htio bi povratiti podatke sacuvane na njemu

16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
DeniO kaže...

odnio sam disk kod prijatelja koji ima instaliran programv EASEUS Data Recovery Wizard Professional (v. 4.3.6) i opet nije ispalo dobro...

naime, racunalo disk ocita i on je čak uspio vratiti neke datoteke, ali ni jednu od njih ne mogu pokrenuti u bilo kojem programu jer je "format nepoznat"

zatim My computer uopce ne prikazuje particiju koja bi trebala oznacavati novi disk... nakon restarta pokusam uci u tu particiju, ali ne ide, vec otp. 2 min komp blokira, a onda prikaze obavijest "Disk u pogonu nije formatiran, želite li ga formatirati sada?".

ja kliknem "Da", kad tamo ne moze jer "Windows nije uspio formatirati disk" i onda ga ponovo ukloni iz My computer-a

inace pri startup-u ga normalno registrira i bez ikakvih problema ocita u BIOS-u

stvarno ne znam sto da radim, pokusavam ne misliti na ponovno sakupljanje svih podataka...

mislim, je*e mi se za hard, kupit cu novog, ali htio bi povratiti podatke sacuvane na njemu

Znaci spojil si disk kod frenda na SATA sucelje na matcinoj jel i opet disk ne radi kak treba i iz windowsa nece formatirat disk. Srecom kaj se i nakon formatiranja mogu vratit podaci s tim programom i on to dobro radi da, izgleda da bus bas trebal formatirat pa to onda napravi s posebnim programom ovim dole je odlican  i besplatan. U njemu samo treba napravit Quick Format tog diska ak na kraju nista drugo ne bude pomoglo, probaj odradit i one druge opcije ostale u tom programu Easeus prije nego kaj formatiras to ti je zadnja opcija. Normalno nakon kaj disk formatiras onda treba ic vracat podatke i po potrebi upotrijebit jos koji program uz ovaj Easeus, jer ne rade bas svi na isti nacin pa obicno neki vrate ono kaj drugi ne mogu vratit. Zato si jos skini na komp i ovaj besplatan i odlican program za vracanje podataka Diskdigger Cool

 

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

http://www.partitionwizard.com/help/format-partition.html

 

http://dmitrybrant.com/diskdigger

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Moj dotični HD ne radi kad ga uštekam na PC star 4 godine. Neće ga pokrenut! Spojim ga na USB izvana, krene, zažmiga lampica(plava) i to je sve...Idem iza...uštekam na USB..pokrene...proradi...ali kod prijenosa podataka sve "krepa".Pitanje: WHY?????????

poletarac u duši i još sasvim zelen
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

IMAO SAM I JA TAJ PROBLEM.ZAŠTEKAJ GA OTRAGA DIREKTNO NA MATIČNU I RADIĆE. POZDRAV

15 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
cupek kaže...

IMAO SAM I JA TAJ PROBLEM.ZAŠTEKAJ GA OTRAGA DIREKTNO NA MATIČNU I RADIĆE. POZDRAV

 zaštek`o ga od guza, proradio jedanput i nikad više!!!"Pojeo" mi USB! Zanimljivo, na laptopu radi besprijekorno.Pitao stručnjake o dvostrukom usb napajanju, ali oni pojma nemaju.Šta da radim?

 

poletarac u duši i još sasvim zelen
16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
žeto kaže...

Moj dotični HD ne radi kad ga uštekam na PC star 4 godine. Neće ga pokrenut! Spojim ga na USB izvana, krene, zažmiga lampica(plava) i to je sve...Idem iza...uštekam na USB..pokrene...proradi...ali kod prijenosa podataka sve "krepa".Pitanje: WHY?????????

Procitaj kaj sam gore napisal moje postove nije tesko pa ti bude onda otprilike jasno u cem je problem i kaj napravit.Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Ma,zaboravi.Meni samo nije jasno jedno:Kad ga zaštekam odostraga,direktno,pokrene se ali mu je preslabi napon(ili kaj?) za prijenos podataka, jer tada "pukne"I,kako kažem, taj USB mi više ne radi????Mršti seZašto?Ne znam.I tako potrošim sve USB-ove.Ma fučkaj ga kad nitko ne kuži, a svi su pametnjakovići u raznim servisima i dućanima.A nitko nije nikad čuo za "dupli USB" u obliku "Y" konektora, mada znam da to postoji,jer ga imadoh u upotrebi od frienda i to radi!Al, friend je 350 km daleko, a mamlazi u VŽ-u za to nikad čuli.I sad...j...ga!

poletarac u duši i još sasvim zelen
14 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
žeto kaže...

Moj dotični HD ne radi kad ga uštekam na PC star 4 godine. Neće ga pokrenut! Spojim ga na USB izvana, krene, zažmiga lampica(plava) i to je sve...Idem iza...uštekam na USB..pokrene...proradi...ali kod prijenosa podataka sve "krepa".Pitanje: WHY?????????

 

 

imam isti HDD. naime kabel koji si dobio uz njega je vrlo loš, kupi drugi, neki kvalitetniji i raditi ce. Sto se tice podataka na hardu. Oni su sada u RAW. Stoga skini nekoliko programa za vracanje podataka. Easus je vrlo dobar ali ima i drugih (data recovery wizard), itd... Spasi sve podatke, formatiraj NTFS i deri nazad sve. Preporucam napraviti jos jednu particiju gore, mozda za boot OS-a ili neceg drugog.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

evo me ponovo na forumu nakon mnogo vremena...

naime, tijekom pokusaja vracanja podataka, komp se smrznuo i otisao je i unutarnji hard

nije li to sjajno??? -.-

sada se odlucujem kakvo racunalo kupit, a nakon sto si nabavim neko, vracam se vanjskom hardu

inace, imao sam vise puta problem dok sam vracao podatke prije neg je crknuo drugi hard; dogadjalo mi se da komp blokira a onda bih ga trebao restartati. najvjerojatniji uzrok tome, prema mom misljenju, je pregrijavanje vanjskog.

onda sam nasao inovativnu metodu: plasticnu vrecicu sam napunio ledom i smotao je u obicnu krpu. na to sam stavio verbatimov disk i funkcioniralo je...

 

Nothing last forever, even cold November rain...
15 godina
neaktivan
offline
Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Ako imaš onaj Verbatim externi što T-Scum dijeli onda ti probleme u 99% slučajeva zadaje elektronika u kućištu.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Moj frend ima problem sa Verbatim-om od Tcoma...Naime, kad se spoji na USB, hard jedva da prepoznaje, a na SATA ide normalno....Probao je više USB kabela i isto je...

Isto mu preko HDtunea nađe jedan bad sector i hard se nakon kopiranja više od 35 GB zblesira i stane...
U čem je problem...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
Ad4pt3r kaže...

Moj frend ima problem sa Verbatim-om od Tcoma...Naime, kad se spoji na USB, hard jedva da prepoznaje, a na SATA ide normalno....Probao je više USB kabela i isto je...

Isto mu preko HDtunea nađe jedan bad sector i hard se nakon kopiranja više od 35 GB zblesira i stane...
U čem je problem...

 To se upravo i ja pitam ?

poletarac u duši i još sasvim zelen
16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
žeto kaže...
Ad4pt3r kaže...

Moj frend ima problem sa Verbatim-om od Tcoma...Naime, kad se spoji na USB, hard jedva da prepoznaje, a na SATA ide normalno....Probao je više USB kabela i isto je...

Isto mu preko HDtunea nađe jedan bad sector i hard se nakon kopiranja više od 35 GB zblesira i stane...
U čem je problem...

 To se upravo i ja pitam ?

U cem je problem pa to je vec jasno ko dan di je problem, šrot elektronika do daske u tom kucistu tj USB-SATA Controler ili ovo na slici zaokruzeno. Kak si uopce Verbatim moze to dopustit ko jedna velika firma nije mi bas jasno, osim ak se ne radi opet o specijalnoj seriji proizvoda za nas balkance koje je dijelio T-Šrot.Nevinašce

Ništ koristi šrot elektronika!!! Ništ koristi šrot elektronika!!!
16 godina
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem

Da ne otvaram novu temu, imam sličan problem, naime kada god prikopčam hard disk na računalo ili se explorer (a ponekad i cijeli komp) zablokira ili ga uopće ne prepoznaje, a pri paljenju se i čuje neki čudan zvuk. Budući da na disku nisi bile nikakve važne stvari, mislm da je to za servis, ili ima neka druga mogućnost?

Btw, od t-coma je, pretpostavljam da se može u njihovu središnjicu u Rijeci odnijeti to, da se ne šalje u zg uvozinku?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim vanjski hard disk 250 GB problem
jesi li probao na nekom drugom racunalu?
Nothing last forever, even cold November rain...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice