Stara konfa nece bootat

poruka: 10
|
čitano: 2.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Stara konfa nece bootat

Pozdrav

 

Danas sam spajao staru konfu koja je do prije mjesec dva radila kao nova.

Dakle danas spojim sve, proc stavim, cooler gore, rame gore, (grafa integrirana) spojim napajanje i sve to na hard disk koji sad koristim, jer mi je taj jedini.

Sad mi normalno radi s trenutnom konfom ovaj hard disk, a kad ga spojim na staru dode do win7 logo loada i onda se odjednom resetira. I tako ukrug.

 

Htio sam spojit sve to da budem siguran sta radi a sta ne radi jer ide sve u prodaju i evo nece bootat..

 

Konfa stara je:

ASrock alivenf6g-vsta

AMD Athlon x2 2.11 GHz

Ram 1gb DDR II 800MHz

Neon napajanje

Hard disk hitachi 160gb koji sad koristim.

 

Pa ako imate neka rjesenja stvarno bi mi trebalo da to rješim.

Ne kuzim zasto sad nece radit ako je sve normalno radilo prije max 2 mjeseca!

 

Hvala!

LP

 

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
DommY kaže...

Pozdrav

 

Danas sam spajao staru konfu koja je do prije mjesec dva radila kao nova.

Dakle danas spojim sve, proc stavim, cooler gore, rame gore, (grafa integrirana) spojim napajanje i sve to na hard disk koji sad koristim, jer mi je taj jedini.

Sad mi normalno radi s trenutnom konfom ovaj hard disk, a kad ga spojim na staru dode do win7 logo loada i onda se odjednom resetira. I tako ukrug.

 

Htio sam spojit sve to da budem siguran sta radi a sta ne radi jer ide sve u prodaju i evo nece bootat..

 

Konfa stara je:

ASrock alivenf6g-vsta

AMD Athlon x2 2.11 GHz

Ram 1gb DDR II 800MHz

Neon napajanje

Hard disk hitachi 160gb koji sad koristim.

 

Pa ako imate neka rjesenja stvarno bi mi trebalo da to rješim.

Ne kuzim zasto sad nece radit ako je sve normalno radilo prije max 2 mjeseca!

 

Hvala!

LP

 

Probaj staru konfiguraciju bootati s Live Linux distribucijom (kako bi otklonio hardverske greške).

 

Da ti nisi možda prebacio disk na kojem su instalirani windowsi iz novog računala u staro. Ako jesi, ne trebaš se čuditi zašto se nisu podigli.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
mario.L_hr kaže...

Da ti nisi možda prebacio disk na kojem su instalirani windowsi iz novog računala u staro. Ako jesi, ne trebaš se čuditi zašto se nisu podigli.

Jesam :D

Znaci win7 je na disku koji koristim sada.

Taj sam disk spajao na staru konfu prije kad sam radio.

Mislis da je to razlog ?? Al zasto? Driveri ili nesto drugo??

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
13 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
DommY kaže...
mario.L_hr kaže...

Da ti nisi možda prebacio disk na kojem su instalirani windowsi iz novog računala u staro. Ako jesi, ne trebaš se čuditi zašto se nisu podigli.

Jesam :D

Znaci win7 je na disku koji koristim sada.

Taj sam disk spajao na staru konfu prije kad sam radio.

Mislis da je to razlog ?? Al zasto? Driveri ili nesto drugo??

Pa daj sam razmisli. Konfiguracije ti imaju različite matične, različite procesore (možda čak jedan AMD a drugi Intel) i sve ostalo i ti očekuješ da će se sve dići samo od sebe. Windowsi tako ne funkcioniraju i dobro si prošao da se nije nešto shebalo pa da moraš raditi novu instalaciju.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat

-windowse nećeš podići na drugom hardwareu (preduvijet je identičan chipset), to je OK.

-za test se ne kreće s windowsima, HDD spajaj tek na kraju, još bolje ne spajati uopće jer će ti zbrljaviti windowse (kad ih vratiš na drugo računalo).

-imaš za takve potrebe LiveCD (linux, miniPE, Hirens, UBCD..)

 

edit: jedina mogućnost koja bi radila bez problema je dualboot s dvije instalacije windowsa za svaku konfiguraciju posebno.

edit2: na pitanje zašto? Da zbog drivera i potpuno različitog hardwarea, još važnije, zbog samih windowsa, tj zaštite - reaktivacije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2012 22:58 (ihush).
15 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
mario.L_hr kaže...
DommY kaže...
mario.L_hr kaže...

Da ti nisi možda prebacio disk na kojem su instalirani windowsi iz novog računala u staro. Ako jesi, ne trebaš se čuditi zašto se nisu podigli.

Jesam :D

Znaci win7 je na disku koji koristim sada.

Taj sam disk spajao na staru konfu prije kad sam radio.

Mislis da je to razlog ?? Al zasto? Driveri ili nesto drugo??

Pa daj sam razmisli. Konfiguracije ti imaju različite matične, različite procesore (možda čak jedan AMD a drugi Intel) i sve ostalo i ti očekuješ da će se sve dići samo od sebe. Windowsi tako ne funkcioniraju i dobro si prošao da se nije nešto shebalo pa da moraš raditi novu instalaciju.

Je..da..proc su amd oboje..

Nije ne..sve je ok.

Ali, kad sam ja tu staru konfu sta sad spajam na svoj hdd spojio na hdd od laptopa koji je na sebi imao win xp (koji je instaliran na laptopu) bootalo je bez problema, cak sam cod mogao igrat!

Tako da sam odmah iskljucio ovo da je problem driveri i to sve.kad mi je radio xp sa laptopa.

ihush kaže...

-windowse nećeš podići na drugom hardwareu (preduvijet je identičan chipset), to je OK.

-za test se ne kreće s windowsima, HDD spajaj tek na kraju, još bolje ne spajati uopće jer će ti zbrljaviti windowse (kad ih vratiš na drugo računalo).

-imaš za takve potrebe LiveCD (linux, miniPE, Hirens, UBCD..)

 

edit: jedina mogućnost koja bi radila bez problema je dualboot s dvije instalacije windowsa za svaku konfiguraciju posebno.

edit2: na pitanje zašto? Da zbog drivera i potpuno različitog hardwarea, još važnije, zbog samih windowsa, tj zaštite - reaktivacije.

kako to misis da hdd spajam tek na kraju??

ovo Live cd i sve to, nikad nisam radio s tim, sta je to? cemu sluzi? pretpostavljam za testiranje.

Hvala svima!

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
14 godina
online
Stara konfa nece bootat

Svašta, tri godine si na forumu i ............. jesi li naučio što o hardweru i softwareu..............???!!!   Ili samo igrice igraš???????????

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
DommY kaže...
..

Je..da..proc su amd oboje..

Nije ne..sve je ok.

Ali, kad sam ja tu staru konfu sta sad spajam na svoj hdd spojio na hdd od laptopa koji je na sebi imao win xp (koji je instaliran na laptopu) bootalo je bez problema, cak sam cod mogao igrat!

Tako da sam odmah iskljucio ovo da je problem driveri i to sve.kad mi je radio xp sa laptopa.

...

kako to misis da hdd spajam tek na kraju??

ovo Live cd i sve to, nikad nisam radio s tim, sta je to? cemu sluzi? pretpostavljam za testiranje.

Hvala svima!

- prvi slučaj je samo slučaj (slučajno je radilo, vjerojatno isti chipset).

- koji je razlog prespajanja HDDa na staro računalo, koliko si napisao, samo da vidiš dali radi... -nije potreban HDD, u pravilu ne možeš bootati OS. Ako želiš raditi na tom računalu, instaliraj ili reinstaliraj OS, potrebni su driveri, ali i očekuj problem s aktivacijom, jer bi inače MS mogao besplatno dijeliti OS.

- ako ti je neki pojam nepoznat, postoji google... odgovor dobiješ trenutno umjesto čekanja na forumu..

 

jedno od pravila, Sys-HDD se ne seljaka s kompijutera na kompijuter, storage-HDD (npr ext.USB) služi za to, mreža itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 11:54 (ihush).
15 godina
offline
Re: Stara konfa nece bootat
bodija kaže...

Svašta, tri godine si na forumu i ............. jesi li naučio što o hardweru i softwareu..............???!!!   Ili samo igrice igraš???????????

 

jesam.

jako puno toga. 

pogotovo u zadnje vrijeme jer sam slozio prvi puta komp sam.

ne igram igrice nikakve trenutno..tu i tamo znam zaigrat cod.

ihush kaže...
DommY kaže...
..

Je..da..proc su amd oboje..

Nije ne..sve je ok.

Ali, kad sam ja tu staru konfu sta sad spajam na svoj hdd spojio na hdd od laptopa koji je na sebi imao win xp (koji je instaliran na laptopu) bootalo je bez problema, cak sam cod mogao igrat!

Tako da sam odmah iskljucio ovo da je problem driveri i to sve.kad mi je radio xp sa laptopa.

...

kako to misis da hdd spajam tek na kraju??

ovo Live cd i sve to, nikad nisam radio s tim, sta je to? cemu sluzi? pretpostavljam za testiranje.

Hvala svima!

- prvi slučaj je samo slučaj (slučajno je radilo, vjerojatno isti chipset).

- koji je razlog prespajanja HDDa na staro računalo, koliko si napisao, samo da vidiš dali radi... -nije potreban HDD, u pravilu ne možeš bootati OS. Ako želiš raditi na tom računalu, instaliraj ili reinstaliraj OS, potrebni su driveri, ali i očekuj problem s aktivacijom, jer bi inače MS mogao besplatno dijeliti OS.

- ako ti je neki pojam nepoznat, postoji google... odgovor dobiješ trenutno umjesto čekanja na forumu..

 

jedno od pravila, Sys-HDD se ne seljaka s kompijutera na kompijuter, storage-HDD (npr ext.USB) služi za to, mreža itd.

ok. hvala. budem rješio nešto onda!

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
13 godina
offline
Stara konfa nece bootat

ovako prijatelji stari,imam problem s starom kantom,ovako radi se o Amd Ahtlon 64,tj ili je amd xp,2600,rami su ddr,1gb i nesto,

ovako na ime sam podigao windows 7 ultimate 32 bit,na hardu od 40gb,a drugi je hard od 80 gb,grafa je od 256mb,

e sad jucer je sve radilo okej,danas se instalirao avg,a imam skener,malware bites.

iskreno me zanima od kad se instalirao avg windowsi nece da prepoznaju ovaj hard od 80gb,i nece ni da se komp upali dok taj hard od 80,ne iskljucim,zanimame dali se to dogada zbog ovoga skenera,ili avg,ili imam malo ramske memorije,ili su windowsi prejaki za tu staru komfiguracij,molim hitno pomoc,i rad se o ide kablovima.ili me  zanima dali nisam nesto u biosima  napravio kak spada,uglavnom sam probao spojit sve na jedan ide kabal, dvd i hard od 40 sto su windowsi na njemu,a na drugi ide kabal sam spojio ovaj od 80gb koji je prazan i rad dan dva sve, i onda opet nece da propozna taj hard od 80 gb zasto i zbog cega,molim odgovor{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice