Problem sa Računalom

poruka: 92
|
čitano: 23.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Desni klik na E particiju i Extend Volume ... to je sve.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Ovako imam puno problema sa kompom puno je bolji na win 7 nago na osmici ali svejedno imam jos dosta problema najvise kod paljenja palim ga jedno 5 puta

1.pojavi se ova zelena pozadine i ceko sam 30min i nista se nije dogodilo pa sam ga morao restartat

2.ovaj crni ekran znaci nesto radim na kompu i ili nisam na njemu samo se odjedamput crkne ekran i moram ga restartat

3.ova slika sa crticom je poslje ove zelene pri paljenju kompa samo stoji to jest titra preko 30min ii opet ga moram restartat

4. ova skika se stalno pri paljenu racunala pojavi jer ga moram nasilu restartat pa uvjek stisnem da se windows pokrene normalno

5.isto pri paljenu kompa tako stoji 30min pa ga restartam

znaci komp moram palit jedno 5 puta da se upali i onda ili crkne ekran,zasteka sve (nemogu pomicat mis ni nista),samo se pocne jako cut ventilator i samo crkne komp to jest sam se restarta

sad mi pomozite ili cu ga morat opet voziti na servis? oprostite sta su slike mutne

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Kratko i jasno - promjeni grafičku!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...

Kratko i jasno - promjeni grafičku!

 Zasto kupio sam je prije par tjedna?

Posto ima garnaciju da je zamijenim ili?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Prvo - ako je nova ,upikni u drugi PC i isprobaj jel radi!

 

Drugo - ako imaš garanciju ,a kartica se ponaša isto i u drugom PC-u ,da ,nosi na zamjenu (iako ,prvo ćeš čekat barem tjedan dana dok kartica bude u servisu da se utvrdi šta joj je) ,i onda ,ako je stvarno pokvarena ,dobit ćeš drugu.

 

Treće - prije nošenja kartice u servis ,upikni neku drugu karticu u svoju matičnu i istestiraj da možda nije problem u matičnoj ploči!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 14:04 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...

Prvo - ako je nova ,upikni u drugi PC i isprobaj jel radi!

 

Drugo - ako imaš garanciju ,a kartica se ponaša isto i u drugom PC-u ,da ,nosi na zamjenu (iako ,prvo ćeš čekat barem tjedan dana dok kartica bude u servisu da se utvrdi šta joj je) ,i onda ,ako je stvarno pokvarena ,dobit ćeš drugu.

 

Treće - prije nošenja kartice u servis ,upikni neku drugu karticu u svoju matičnu i istedtiraj da možda nije problem u matičnoj ploči!

 Dobro to cu i napraviti

Samo je problem sto nemam drugu karticu da isprobam maticu plocu iako mislim da ako nesto nije u redu sa maticnom da graficka nebi radila

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

 Dobro to cu i napraviti

Samo je problem sto nemam drugu karticu da isprobam maticu plocu iako mislim da ako nesto nije u redu sa maticnom da graficka nebi radila

Kad se nekaj takvo dogodi ,dobro je prije nošenja kartice na zamjenu isprobati sve živo ,da budeš siguran i da ti nitko ne može reći da je s karticom sve u redu i da s tvojim ostalim hardverom nekaj nije u redu!

 

Posudi od nekog karticu i probaj!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...

 Dobro to cu i napraviti

Samo je problem sto nemam drugu karticu da isprobam maticu plocu iako mislim da ako nesto nije u redu sa maticnom da graficka nebi radila

Kad se nekaj takvo dogodi ,dobro je prije nošenja kartice na zamjenu isprobati sve živo ,da budeš siguran i da ti nitko ne može reći da je s karticom sve u redu i da s tvojim ostalim hardverom nekaj nije u redu!

 

Posudi od nekog karticu i probaj!!

 ok kada ce mi starci ic sa posla porci ce kod dede da izvade graficku sa njegovog kompa pa cu je stavit i vidjet dali s njom radi sve normalno

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Evo prije par dana su mi javili da nije nesto u redu sa grafickom i da je u zagrebu trebao bi dobit novu uskoro

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

Ovako imam puno problema sa kompom puno je bolji na win 7 nago na osmici ali svejedno imam jos dosta problema najvise kod paljenja palim ga jedno 5 puta

1.pojavi se ova zelena pozadine i ceko sam 30min i nista se nije dogodilo pa sam ga morao restartat

2.ovaj crni ekran znaci nesto radim na kompu i ili nisam na njemu samo se odjedamput crkne ekran i moram ga restartat

3.ova slika sa crticom je poslje ove zelene pri paljenju kompa samo stoji to jest titra preko 30min ii opet ga moram restartat

4. ova skika se stalno pri paljenu racunala pojavi jer ga moram nasilu restartat pa uvjek stisnem da se windows pokrene normalno

5.isto pri paljenu kompa tako stoji 30min pa ga restartam

znaci komp moram palit jedno 5 puta da se upali i onda ili crkne ekran,zasteka sve (nemogu pomicat mis ni nista),samo se pocne jako cut ventilator i samo crkne komp to jest sam se restarta

sad mi pomozite ili cu ga morat opet voziti na servis? oprostite sta su slike mutne

To može biti i do loših drivera, ja sam imao takvih problema i pomaže svježa instalacija Windows-a!

Samo Hajduk živi vječno !
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
MARKOZD15 kaže...
oo7 kaže...

Ovako imam puno problema sa kompom puno je bolji na win 7 nago na osmici ali svejedno imam jos dosta problema najvise kod paljenja palim ga jedno 5 puta

1.pojavi se ova zelena pozadine i ceko sam 30min i nista se nije dogodilo pa sam ga morao restartat

2.ovaj crni ekran znaci nesto radim na kompu i ili nisam na njemu samo se odjedamput crkne ekran i moram ga restartat

3.ova slika sa crticom je poslje ove zelene pri paljenju kompa samo stoji to jest titra preko 30min ii opet ga moram restartat

4. ova skika se stalno pri paljenu racunala pojavi jer ga moram nasilu restartat pa uvjek stisnem da se windows pokrene normalno

5.isto pri paljenu kompa tako stoji 30min pa ga restartam

znaci komp moram palit jedno 5 puta da se upali i onda ili crkne ekran,zasteka sve (nemogu pomicat mis ni nista),samo se pocne jako cut ventilator i samo crkne komp to jest sam se restarta

sad mi pomozite ili cu ga morat opet voziti na servis? oprostite sta su slike mutne

To može biti i do loših drivera, ja sam imao takvih problema i pomaže svježa instalacija Windows-a!

 Instalirao sam 2 puta windowse i svaki put sam stavio najnovije drivere

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

 Instalirao sam 2 puta windowse i svaki put sam stavio najnovije drivere

Onda je kartica definitivno neispravna!

Samo Hajduk živi vječno !
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
MARKOZD15 kaže...
oo7 kaže...

 Instalirao sam 2 puta windowse i svaki put sam stavio najnovije drivere

Onda je kartica definitivno neispravna!

 Da znam sada ce doc nova i serviser ju je pregledao prije nego sto su je poslali za zagreb i imao je iste probleme

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
offline
Problem sa Računalom

evo prije otpirilike tjedan dana sam dobio komp serviser mi je stavio novi procesoor koji je slab novu graficku i novu maticnu e sad zelim promijenit procesor u knjizici od maticne pise da mogu stavit i3 pa bih najrađe stavio jedan i3 samo mi je serviser rekao da to sve ovisi jedno o drugom pa me zanima dali ja na svoj komp mogu stavit i3  procesor po mogucnosti ovaj http://www.comel.hr/katalog/racunalne-komponente/procesori/111368/intel-core-i3-2120-socket-1155 ili cak ovaj koji nije i3 a jeftiniji je http://www.comel.hr/katalog/racunalne-komponente/procesori/111661/intel-pentium-g840-socket-1155?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
pozdrav. Imam jedan problem sa kompom. Naime u trenutku svog bjesa udario sam kućište i razbio onaj utor od napajanja, no to sam sredio u servisu. Sad imam problem da kako sam jednom restartirao komp na ekranu kad upalim komp imam START WINDOWS NORMALY i nesto jos, no ništa ne mohu izabrati jer mi ni tipkovnica ni miš ne rade. Kad upalim komp svjetle kao da rade no za 3 sec se ugasi. Njihovi utori nisu oštečeni, pokušavao sam na više utora jer su usb, ali ništa...
HELP!!!!!!!
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Dobio sam jucer racunalo bilo je na servisu i kupio procesor serviser ga je ugradio. Kad sam ga upalio poceo se startati windows i nakon onih tockica kod startanja windowsa iskljuci se slika ne ekranu. Nazvao sam servisera i on kaze da windowsi normalno rade ali se ne prikazuju zbog krivo postavljene rezolucije kod starta sa f8 poriktati rezoluciju ali toga nema. Safe mod radi normalno.Reinstaliro sam windowse nekoliko puta i onda sam skuzio da kada instaliram drivere za graficku nakon restarta opet isti problem.Ucemu je problem kako to rijesiti.

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

ovako, neznam puno o računalima, imam laptop sony vaio i instaliranu win 8-icu, 8 GB ram, 1 terabajt memorije, te intel i7 procesor, ugl solidan laptop, star oko 3 mjeseca.
problem je u tome sta ima dana kad on sam odluci da ce me tlacit i stekat svako malo, znaci jedan dan savrseno sve radi i gledam normalno filmove dok drugi dan mi steka sve i probija me, nemam skoro nista na njemu, osim par filmova i stvari sa itunesa.
prije mjesec dana mi se ugasio i pisalo je kolko sam stigao procitati : "DPC watchdog violation" sad da li to ima veze s tim sta se on freeza svako malo ili nema, trebam pomoc jer je laptop ajmo rec nov jos .

(sony VAIO E series)

milutina
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom
Scan hdd,memtest86+...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa Računalom

 

Pozdrav ispričavam se što uletavam ko padobranac u temu ali zanima me nešto u vezi dijagnostike za kvar na računalu.Problem je bio sljedeći komp od frenda nije se htio upaliti znači nema slike, nema bipa, nema vrtnje ventilatora. Netko mu je rekao da pobriše pinove od rama gumicom. Te da pet puta stisne power tipku "kao tak se bios restarta". Kompjuter je poslje toga proradio. Sada mene zanima dali je moglo doći do kratkog spoja u slucaju da je ostatak gumice završio u utoru memorije? Da li se stvarno bios može tako restartati ? Znam da se bios restarta pomoću micanja one male baterije  + pomicanje onog jumper na matičnoj ploci.
 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 22:19 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BRE OVA 4 SLIKA TO I MENI PISE!!!!!!!!!!!!!!!!!1 POMOCCCCCCCCCC

PROBLEM SA KOMP!!
15 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Amki kaže...

007 OVA TVOJA 4 SLIKA TAKO JE I MENI!! SAFE MODE I TO

Pa stisnes enter na "Start Windows Normally" i sta je tu problem?

Softwer
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Da brate stisko sam pogledaj njegovu sliku isto sve haman sve i iso na safe mode pa na safe mod network pa na safe mod comand pa iso na start windows normaly i onda se makne to i  onda se kao da se komp restartovo prode ono sve windows xp 5 kad se pali kao ona njegova slika i opet dode na to crno ??? Molim te pomoziiiteee

PROBLEM SA KOMP!!
15 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Amki kaže...

Da brate stisko sam pogledaj njegovu sliku isto sve haman sve i iso na safe mode pa na safe mod network pa na safe mod comand pa iso na start windows normaly i onda se makne to i  onda se kao da se komp restartovo prode ono sve windows xp 5 kad se pali kao ona njegova slika i opet dode na to crno ??? Molim te pomoziiiteee

Ljudi zar je toliko problem reinstalirati windows?..

Softwer
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

a kako ja se u to ne razumijem ??? evo opet sam iso i nece i nece odem na safe mode i onda dode nekih 100213012031 brojki

PROBLEM SA KOMP!!
15 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Amki kaže...

a kako ja se u to ne razumijem ??? evo opet sam iso i nece i nece odem na safe mode i onda dode nekih 100213012031 brojki

Ako bljesne plavo to je onda BSOD!..

Softwer
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Eh sad ni u to se ne razumijem sta je bsod? -.- :'(

PROBLEM SA KOMP!!
15 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Amki kaže...

Eh sad ni u to se ne razumijem sta je bsod? -.- :'(

Uzmi to računalo i nosi na servis...Kraj priče..

Softwer
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Evo sad sam iso na safe mode i nekih 55 puta mi  jedno ispod drugog pise multidisk partition i neke brojke

PROBLEM SA KOMP!!
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

"bsod",plavi ekran smrti.Iskopčaj svu moguču periferiju sa compa koju imaš.Ostavi samo tipkovnicu i miš.Ako imaš boot opciju "recovery console",odaberi windows instalation i upiši fixboot i vidi.  Uradi onda  "chkdsk"(cmd-chkdsk),ako uspiješ preko fixboot-a.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Zdravo
Nedavno sam dosao da gejmerske centralne,vec je bilo povađenih nekih dijelova,ali ostalo je jos po nesto,pa sam izvadio to sto je ostalo.Pokusam da stavim 2 corosair rama po 1gb,zajedno sa svoja 2 rama isto po 1gb,nece da se se pokrene monitor,kao da ne radi graficka,ali kada izvadim jedan corosair ram,i stavim u rad 2 samsungova i 1 corosair radi sve ok,
Jel mi moze neko pomoci i odgovoriti u cemu je problem? Lp
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice