Problem sa Računalom

poruka: 92
|
čitano: 23.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Koju error javi BSOD?
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

E sry al neznam što je BSOD

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Uspio sam pokrenuti komp, pokrenuo sam ga u modu "disable automatic restart computer when an failure appear" u tom smislu nešto i pokrenuo je windows i odmah je izbacilo prozor da nešto u system32 nije dobro s nekom datotekom startup...al nema veze, meni je važno da sam ja pošao u njega i da sada podatke mogu prebaciti na svoj komp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Zura kaže...
oo7 kaže...
Gigabyte091 kaže...

Koju matičnu ploču imaš, Gigabytice imaju pod Advanced BIOS options opciju za biranje koji je primarni slot i piše ti PCI, PEG i PEG1 ako ima podršku za 2 grafe, ti izabereš PEG ili ako imaš neku drugu matičnu, može pisat PCI-e, e ti onda odabereš ili PEG ili PCI-e

 To cu sutra vidjejet kada ce mi stari bit doma jer se bojim da nesto ne shebem nikada nisam nista gledao u biosu

da li mozes provjeriti (za svaki slučaj):

Odi u Control panel -> Appearance & Personalization -> Display -> Screen Resolution -> Advanced settings -> Adapter

napravi i screen capture pa stavi ovdje

zatim na istom prozorčiću od Adapter klikni na Properties, pa Driver.

opet napravi i screen capture pa stavi ovdje

 Sta sada?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Imam matičnu:ASRockN68C-S UCC Mogu li na nju staviti procesor phenom ll x4 965 box quad core

mk
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
logan42 kaže...

Imam matičnu:ASRockN68C-S UCC Mogu li na nju staviti procesor phenom ll x4 965 box quad core

Po ovoj listi podrzanih procesora  , NE !

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

ne kužim se baš puno i zašto ima 2 utora za ddr2 i 2 utora za ddr3 i koji procesor bi mogao staviti da je jači od dual co

ra bez veze sam kupio ramove ddr3 hyperx genesis 2x2 gb 1600 MHz i sad ih ne mogu prodati.

mk
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 14:43 (logan42).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

da li mozes provjeriti (za svaki slučaj):

Odi u Control panel -> Appearance & Personalization -> Display -> Screen Resolution -> Advanced settings -> Adapter

napravi i screen capture pa stavi ovdje

zatim na istom prozorčiću od Adapter klikni na Properties, pa Driver.

opet napravi i screen capture pa stavi ovdje

 Sta sada?

Adjust resolution pa ono ostalo.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

nezna kako to ide reci šta treba i može li to preko aide

mk
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
@Sheldon moras napisati tocnu poruku plavog ekrana! Slikaj foticem.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Zura kaže...
oo7 kaže...

da li mozes provjeriti (za svaki slučaj):

Odi u Control panel -> Appearance & Personalization -> Display -> Screen Resolution -> Advanced settings -> Adapter

napravi i screen capture pa stavi ovdje

zatim na istom prozorčiću od Adapter klikni na Properties, pa Driver.

opet napravi i screen capture pa stavi ovdje

 Sta sada?

Adjust resolution pa ono ostalo.

 Evo sliko sam to sta si trazio?

Molim vas pomozite mi jer sam vec puno potraosio novaca na proc i graficku popravak i slicne stvari

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 16:09 (oo7).
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Sada kada sam pokrenuo komp pod "disable automatic restart computer when a failure appear" nema više plavog ekrana, ali kada sam došao u my computer uočio sam da ima 0 bytes slobodnog prostora na C discu...možda je zbog tog bilo problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...
 Evo sliko sam to sta si trazio?

Molim vas pomozite mi jer sam vec puno potraosio novaca na proc i graficku popravak i slicne stvari

Daj shvati: imaš instaliranu Osmicu i na njoj ,za tvoju grafičku ,rade SAMO Windows driveri ,koji su ,ajmo reć ,tu tek toliko da grafička radi!

 

Hoćeš se igrat - instaliraj Sedmicu ,instaliraj na njoj ''prave'' ATI drivere i mirna Bosna! Kraj priče!!

 

Koliko puta to treba ponavljati?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...
 Evo sliko sam to sta si trazio?

Molim vas pomozite mi jer sam vec puno potraosio novaca na proc i graficku popravak i slicne stvari

Daj shvati: imaš instaliranu Osmicu i na njoj ,za tvoju grafičku ,rade SAMO Windows driveri ,koji su ,ajmo reć ,tu tek toliko da grafička radi!

 

Hoćeš se igrat - instaliraj Sedmicu ,instaliraj na njoj ''prave'' ATI drivere i mirna Bosna! Kraj priče!!

 

Koliko puta to treba ponavljati?!

 ok hvala ti puno dns sigurno idem instalirat sedmicu ali me muci kod dual boot-a da nesto ne shebem

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...
 ok hvala ti puno dns sigurno idem instalirat sedmicu ali me muci kod dual boot-a da nesto ne shebem

Dobro ,ako već mora biti dual boot:

Otvori Disk Management - u Osmici ,najbrže ,tipke Win i X otvaraju ''X meni'' i izabereš ''Disk Management''!! Otvori Disk Management - u Osmici ,najbrže ,tipke Win i X otvaraju ''X meni'' i izabereš ''Disk Management''!!
 
Shrinkaj neku particiju i napravi mjesto za Sedmicu! Shrinkaj neku particiju i napravi mjesto za Sedmicu!
 
Koliko - minimalno je 20 GB! Koliko - minimalno je 20 GB!
 
Eto mjesta! Eto mjesta!
 
Sada ,napravi particiju i daj joj neko ime ... Sada ,napravi particiju i daj joj neko ime ...
 
.. da ju možeš prepoznati kod instalacije! .. da ju možeš prepoznati kod instalacije!
 
Sada - ubaci Windows 7 dvd ,idi na Settings i Sada - ubaci Windows 7 dvd ,idi na Settings i
 
restartaj PC ... restartaj PC ...
Tu ćeš instalirati Sedmicu ,bez straha .. Tu ćeš instalirati Sedmicu ,bez straha ..
 
.. za drugi OS! (Znači Osmicu) .. za drugi OS! (Znači Osmicu)
 
..... instalacija ..... ..... instalacija .....
 
... Restart ..... ... Restart .....
 
Nakon restarta ,vidiš 'dobar ,stari' ,crno-bijeli boot meni Sedmice! Nakon restarta ,vidiš 'dobar ,stari' ,crno-bijeli boot meni Sedmice!
 
Uđi u nju ,pusti da se instalacija .... Uđi u nju ,pusti da se instalacija ....
 
..dovrši ... daj sistemu neko ime ... ..dovrši ... daj sistemu neko ime ...
 
i voala - Sedmica je tu ,Osmica je netaknuta na drugoj particiji!! Dalje ćeš valjda znati!! i voala - Sedmica je tu ,Osmica je netaknuta na drugoj particiji!! Dalje ćeš valjda znati!!
 Jel sada jasnije?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 19:32 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Imam matičnu:ASRockN68C-S UCC ne kužim se baš puno i zašto ima 2 utora za ddr2 i 2 utora za ddr3 i koji procesor bi mogao staviti da je jači od dual cora. šta tu moram mjenjati da bi mogao koristiti ddr3 memoriju i koji cpu
mk
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...
 ok hvala ti puno dns sigurno idem instalirat sedmicu ali me muci kod dual boot-a da nesto ne shebem

Dobro ,ako već mora biti dual boot:

               Jel sada jasnije?!

 Stvarno ti hvala puno to me je jedino mucilo a prije nego sto krenem napraviti dualboot da te nesto pitam imam 3 particije to su C,D,A i sada sam jednu ispraznio ali ovo nemogu isprazniti ovo zasto? dali moram raditi jos jednu ili je dobro na toj?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...
Stvarno ti hvala puno to me je jedino mucilo a prije nego sto krenem napraviti dualboot da te nesto pitam imam 3 particije to su C,D,A i sada sam jednu ispraznio ali ovo nemogu isprazniti ovo zasto? dali moram raditi jos jednu ili je dobro na toj?

Ne moraš. Jednostavno ju formatiraj ,odmah sad ,ili prije same instalacije. Tome služi Drive Options (Advanced)!!

Klik na ... Klik na ...
 
Formatiraj željenu particiju i instaliraj Sedmicu na nju! Formatiraj željenu particiju i instaliraj Sedmicu na nju!
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 21:34 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...
Stvarno ti hvala puno to me je jedino mucilo a prije nego sto krenem napraviti dualboot da te nesto pitam imam 3 particije to su C,D,A i sada sam jednu ispraznio ali ovo nemogu isprazniti ovo zasto? dali moram raditi jos jednu ili je dobro na toj?

Ne moraš. Jednostavno ju formatiraj ,odmah sad ,ili prije same instalacije. Tome služi Drive Options (Advanced)!!  

 Ma ma lako za formiranje nego me muci jer mi je na tom disku windows back up pa se bojim tu iinstalirat da nesta ne shebem znaci dali tu mogu win 7 na tu particiju?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

 Evo sliko sam to sta si trazio?

Molim vas pomozite mi jer sam vec puno potraosio novaca na proc i graficku popravak i slicne stvari

htio sam vidjeti što ti vidi sistem kao instaliranu grafičku i koji driver je instaliran, ali vidim dolje da je čovjek već dao dobar i konstruktivan savjet.

kizo2703 kaže...

Dobro ,ako već mora biti dual boot:

....

 Jel sada jasnije?!

jbt. svaka čast :)

oo7: čovjek je zaslužio cugu za ovo.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Zura kaže...
oo7 kaže...

 Evo sliko sam to sta si trazio?

Molim vas pomozite mi jer sam vec puno potraosio novaca na proc i graficku popravak i slicne stvari

htio sam vidjeti što ti vidi sistem kao instaliranu grafičku i koji driver je instaliran, ali vidim dolje da je čovjek već dao dobar i konstruktivan savjet.

kizo2703 kaže...

Dobro ,ako već mora biti dual boot:

....

 Jel sada jasnije?!

jbt. svaka čast :)

oo7: čovjek je zaslužio cugu za ovo.

 Da ja isto ono kad sam vidio ove slike stvarno si je covjek dao truda svaka mu cast :)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...
Ma ma lako za formiranje nego me muci jer mi je na tom disku windows back up pa se bojim tu iinstalirat da nesta ne shebem znaci dali tu mogu win 7 na tu particiju?

Ne ,ako je to particija za backup! Iako ,backup se normalno radi na drugi ,najbolje vanjski disk. Jel koja korist od backupa ako ti krepa disk?!

 

Znači ,napravi više još jednu particiju ,instaliraj Sedmicu!! I prvom prilikom nabavi jedan disk SAMO ZA BACKUP!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 22:09 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...
Ma ma lako za formiranje nego me muci jer mi je na tom disku windows back up pa se bojim tu iinstalirat da nesta ne shebem znaci dali tu mogu win 7 na tu particiju?

Ne ,ako je to particija za backup! Iako ,backup se normalno radi na drugi ,najbojle vanjski disk. Jel koja korist od backupa ako ti krepa disk?!

 

Znači ,napravi više još jednu particiju ,instaliraj Sedmicu!! I prvom prilikom nabavi jedan disk SAMO ZA BACKUP!!

 ok to cu i napravit jops jednom puno ti hvala krecem sa instalacijom :)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Zura kaže...

jbt. svaka čast :)

oo7: čovjek je zaslužio cugu za ovo.

Ma ,deset minuta posla ,koliko je trajala instalacija u WMVareu i pet minuta za ispis komentara.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 21:50 (kizo2703).
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Evo uspjesno sam instaliro win 7 to jest dualboot sve je super samo sta sada moram lagano sve premijestat na win 7 hvala vam svima puno sutra cu probat dalo je sve normalno kada probam ukljucit igru

Evo upravo sam sve instalirao i brza je sedmica i sve ali prikazuje mi jos goru ocijenu za komp 1.0 ali jos nisam instalirao drivere pa cemo jops vidjet

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 10:24 (oo7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Ovako imam dualboot win 7 i sada sam stavio da mi je i glavni wndows win 7 i sada me zanima kako da maknem jednog to jest kako da maknem dualboot?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Dual boot mičeš brisanjem jednog od OS-ova iz boot managera. Najlakši i najjednostavniji način je System Configuration - tab Boot.

(Ali ,tu ne možeš obrisati onaj OS u kojem si trenutno)

 

Pravi način je uređivanje bcdeditom u Command promptu.

Bcdedit komande

 

Drugi način je EasyBCD i uređivanje boot managera s njim.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Problem sa Računalom

E sad sam maknuo jedan  windows i zanima me kako da spojim dvije particije u jednu na windows 7 nema onog Disk Management-ta

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 12:49 (oo7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

BS!! Nema?! Desni klik na Computer ,idi na Manage i tu ćeš pod Storage naći Disk Management!!

Drugi način - u Run (klik na tipke Win + R) ukucaj diskmgmt.msc i klikni OK
 

Ili ,samo upiši disk u tražilicu na Start Meniju i u prva tri je odmah Disk Management!!

Ovo radi samo ako su u Indexing opcijama u Control Panelu uključeni i svi diskovi!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 13:32 (kizo2703).
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Nasao sam ga sta sada?

kako da spojim ove gigabajte na neki disk?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice