Problem oko paljenja kompjutera

poruka: 56
|
čitano: 31.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera
Ja sam ja, a ti si ti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Kad sam ga htio ugasiti piše mi da drugi ljudi koriste ovo računalo.

Što to znači?

Ja sam ja, a ti si ti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera

To znači da koji god da si AV koristio da je on jako loš ili je crackiran.

 

Nađi pošten free antivirus (Avira) i skeniraj komp.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Meni se isto nešto čudno događa prilikom paljenja kompjutera.

Nekad se normalno upali,  a nekad nikako da se podignu  windowsi,  npr. piše  mi  Start windows normally,  Last known good  configuration, Safe mode.  

To mi se nekad prikazuje ,a  prošli tjedan  nisam uopće  mogla   upalit komp, jedino je pomogla   reinstalacija  windowsa, ali  opet mi se ista  stvar  nekad događa . Dali tko zna u čem bi mogao biti problem???Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Atomic-7 kaže...

Meni se isto nešto čudno događa prilikom paljenja kompjutera.

Nekad se normalno upali,  a nekad nikako da se podignu  windowsi,  npr. piše  mi  Start windows normally,  Last known good  configuration, Safe mode.  

To mi se nekad prikazuje ,a  prošli tjedan  nisam uopće  mogla   upalit komp, jedino je pomogla   reinstalacija  windowsa, ali  opet mi se ista  stvar  nekad događa . Dali tko zna u čem bi mogao biti problem???Hvala

Provjeri disk sa HDtuneom

13 godina
protjeran
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Atomic-7 kaže...

Meni se isto nešto čudno događa prilikom paljenja kompjutera.

Nekad se normalno upali,  a nekad nikako da se podignu  windowsi,  npr. piše  mi  Start windows normally,  Last known good  configuration, Safe mode.  

To mi se nekad prikazuje ,a  prošli tjedan  nisam uopće  mogla   upalit komp, jedino je pomogla   reinstalacija  windowsa, ali  opet mi se ista  stvar  nekad događa . Dali tko zna u čem bi mogao biti problem???Hvala

Osteceni Windowsi ... defragat  disk  mozda  ?

MasterOdisasteR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 22:05 (Maharaja).
13 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Skenirao sam s Avirom i našla je virus SPR/Shutdown i obrisala ga je.

Restartao sam komp i bilo je sve dobro ali kad sam ga u gasio i upalio opet je bilo isto.

Ja sam ja, a ti si ti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
budala498 kaže...

Skenirao sam s Avirom i našla je virus SPR/Shutdown i obrisala ga je.

Restartao sam komp i bilo je sve dobro ali kad sam ga u gasio i upalio opet je bilo isto.

To su ti windowsi 

MasterOdisasteR
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera

Napravi backup podataka, reinstaliraj windowse, instaliraj av na njih i vrati podatke.

 

EOD.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Maharaja kaže...
Atomic-7 kaže...

Meni se isto nešto čudno događa prilikom paljenja kompjutera.

Nekad se normalno upali,  a nekad nikako da se podignu  windowsi,  npr. piše  mi  Start windows normally,  Last known good  configuration, Safe mode.  

To mi se nekad prikazuje ,a  prošli tjedan  nisam uopće  mogla   upalit komp, jedino je pomogla   reinstalacija  windowsa, ali  opet mi se ista  stvar  nekad događa . Dali tko zna u čem bi mogao biti problem???Hvala

Osteceni Windowsi ... defragat  disk  mozda  ?

Defragmentirala disk,i sad ćemo vidjet sljedećih par dana  dali će se isto dešavati....

Hvala!

13 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

HVALA SVIMA!!!

 

Ja sam ja, a ti si ti.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Ovako momci....Upalim komp i odma se prikaze crno pise mi safe mode.safe mode networting,safe mod commandt proptor i tako nesto...Onda dole se odbrojavaju sekunde od 30 pa prema nuli i ako nista ne stisnem on se sam restarta i opet tako i to crno dode i pise mi -.- neznam sta je to neznam ni kako da vam objasnim -.-POMOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

PROBLEM SA KOMP!!
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera

Ja ni ne mogu onu da unesem sifru pa da vidim imal virusa da mi ude nego odma to crno dode -.-

PROBLEM SA KOMP!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera

I ja sam mjenjao kabele i mislim da mi je zbog toga...:/

PROBLEM SA KOMP!!
11 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera
Molim vas za pomoc.
Radi se o laptopu hp compaq 6715s na kojem se pokvarila mbo (grafika) pa sam kupio drugu-rabljenu ali provjereno ispravnu.Rastavio sam lap,izvadio staru stavio drugu ispravnu mbo,ustekao ram,cpu i sve ostalo,stavio bateriju,prikljucio adapter.Kada sam na kraju pritisnuo tipku za paljenje na moje veliko razocarenje lap ne radi.Naime ledica za power svjetli,vent vrti punom parom i to je to,uopce ne dize sistem a prilikom paljenja pozadinsko svjetlo na displayu samo na trenutak zabljesne.Napominjem da su sve komponente koje sam stavio na "novu" mbo ispravno radili (ram,wlan...) osim cpu.Na ovoj "novoj" mbo bio je AMD Sempron 3800 koji je izvadjen,a ja sam stavio Turion 2x2GHz.Dali je moguce da mbo ne podrzava ovaj procesor ili je nesto drugo.
Unaprijed hvala na odgivorima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Kada vadiš,stavljaš bitne komponente,kao što su proc,grafa,hdd...radi se clear cmos(reset biosa)i update istog.A za ovaj proc provjeri na stranici mbo.

 

-navedi koja je mbo,izvadi bateriju na 30tak sek i stavi je natrag(u videu se prikazuje stavljanje nove baterije)

-update možeš uraditi preko softwera ili hardwera(ovisi o tvojoj mbo),update isto skidaš sa staranice mbo

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2013 13:42 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Hvala na odgovoru.
Jel mi mozete ukratko objasniti kako se to radi-reset i update.
Znaci moguce je da mbo koja je imala obican proc ne prepoznaje dual core proc?
Hvala.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Probao sam sve sto ste rekli i nista ne pomaze.Mislim da mi preostaje samo flash biosa.Posto nisam u mogucnosti sam napraviti flash biosa moram lap nosit na servis.Jel znate mozda kako se krecu cijene za flashanje?
Hvala.
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Clear cmos je" isto" što i flash biosa(vađenje baterije postavlja bios na tvorničke postavke izrade mbo).I zašto nebi mogao sam napraviti flash bios.

Napiši koja je mbo.Novija verzija biosa pomaže mbo prepoznavanje novijih hardwera...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2013 17:30 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Napominjem da se radi mbo za laptop hp 6715s.Mozda grijesim ali kako da stavim novi bios na stik kada na laptopu nista od slike.
Na mbo sam nasao ovu oznaku:
IEC S/N : RL7AMC05G7A.
Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Jel možeš uči u bios?Ako da,potrebno je samo podesiti instal bios softwera sa usb sticka,pa restart.I koliko si siguran u točnost ispravnosti postupaka stavljanja komponenti i ispravnost proca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
U tome i je problem sto ne mogu doci do biosa,jer kada palim komp samo na kratko bljesne pozadinsko osvjetljenje i to je to,ekran je dalje crn.
Za komponente znam da su radile na staroj mbo.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Ovo postaje zanimljivo.
Izvadio sam dual core proc jer sam mislio da lap ne radi zato sto maticna ne podrzava dual proc i stavio obican sigle core proc ali lap nije proradio.
Pomagajte!
Hvala.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Ovo postaje zanimljivo.
Izvadio sam dual core proc jer sam mislio da lap ne radi zato sto maticna ne podrzava dual proc i stavio obican sigle core proc ali lap nije proradio.
Pomagajte!
Hvala.
6 godina
neaktivan
offline
Problem oko paljenja kompjutera

Komp mi se mnogo sporo ukljucuje??

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem oko paljenja kompjutera
Pasa kaže...

Komp mi se mnogo sporo ukljucuje??

 

Konfiguracija? Starost komponenti? Jesi li ga čistio CCleanerom/defragmentirao diskove? Što se sve pokreće sa sustavom?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice