Pregrijavanje grafičke

poruka: 17
|
čitano: 2.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pregrijavanje grafičke

Imam grafičku karticu stari 1 godinu kupljnu negdje u 7. mjesecu prošle godine i ovog ljeta sam primjetio da se jako zagrijava, nakon igranja igre temperatura je 92 c, a u sobi zna smrditi kao da se nešto pali. Ako bi itko znao u čemu je problem bio bih jako zahvalan. Ja sumnjam na prašinu u ventilatoru inače u kompjuteru je sve uredno i čisti, nema nikakvih dodatnih kabela.

That was awesome// Xfire: unimarker
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje grafičke

Vjerojatno je do prašine i do lošeg venta. Očisti ga, ako je i dalje previsoka temperatura nabavi novog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pregrijavanje grafičke

Očistio sam ventilator, sada ću vidjet kako će to funkcionirati.

That was awesome// Xfire: unimarker
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje grafičke

Ocisti ventilator, napravi air tunnel aka propuh u kucistu. Koju grafu imas? Ako je to 9600gt kolko sam uspio iscitati iz ove zbrke u moj pc onda sa temperaturom ne bi trebao imati problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje grafičke

Meni je moj komp-majstor rekao ubaci vent ako imaš gdje jer mi se isto događalo to sa DDR.Jako su se grijali pa sam ubacio još jedan vent i sad ih hladi i dobro je...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pregrijavanje grafičke
Dodinho kaže...

Imam grafičku karticu stari 1 godinu kupljnu negdje u 7. mjesecu prošle godine i ovog ljeta sam primjetio da se jako zagrijava, nakon igranja igre temperatura je 92 c, a u sobi zna smrditi kao da se nešto pali. Ako bi itko znao u čemu je problem bio bih jako zahvalan. Ja sumnjam na prašinu u ventilatoru inače u kompjuteru je sve uredno i čisti, nema nikakvih dodatnih kabela.

vjerojatno hladnjak se napunija prašine a vjerojatno bi tribalo zaminit i termo vodivu pastu koja se zna skamenit te zbog tog loše odvodi toplinu

I Jadantisi
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje grafičke

ovako..imam nvidiju geforce  7950 gt na matičnoj intelovoj d975xbx2 , 3 gb rama, chieftec 550w..a problem je u zagrijavanju grafičke...everest kaže da temperatura iznosi 79 celzija  bez ikakvih aktivnosti na računalu...dok prilikom igranja određenih igara navuče se temperatura do 108 celzija. Napominjem da kartica ima pasivno hlađenje..a kućište sam otvorio...obje bočne i gornju da pokušam smanjiti temperaturu.. Sad zanima me jeli to normala temperatura ili je niznad normale za ovaj tip kartice i općenito. Napominjem da mi igra zna ponekad zamrznuti..Instalirani su najnoviji driveri..toliko..Zahvaljujem na savjetima..Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje grafičke
Denny kaže...

ovako..imam nvidiju geforce  7950 gt na matičnoj intelovoj d975xbx2 , 3 gb rama, chieftec 550w..a problem je u zagrijavanju grafičke...everest kaže da temperatura iznosi 79 celzija  bez ikakvih aktivnosti na računalu...dok prilikom igranja određenih igara navuče se temperatura do 108 celzija. Napominjem da kartica ima pasivno hlađenje..a kućište sam otvorio...obje bočne i gornju da pokušam smanjiti temperaturu.. Sad zanima me jeli to normala temperatura ili je niznad normale za ovaj tip kartice i općenito. Napominjem da mi igra zna ponekad zamrznuti..Instalirani su najnoviji driveri..toliko..Zahvaljujem na savjetima..Pozdrav

To nikako nemože biti normalna temperatura.

Punk's not dead!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje grafičke

promjeni coller na grafičkoj,i stavi niovi-aktivni(cca od 150 do 200 kn),stavi novu termalnu pastu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

Probaj stvit neki vent da puse po njoj ako ne pomogne, probaj sam nesto

iskombinirat tako da stavis ventilator gore na taj pasivni hladnjak, jer se

novi neisplati kupovati posto je vec stara graficka.

torrentolog!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

hvala Vam svima na savjetima..:)..kad malo razmislim mislim kupiti novu grafu...do 1000 kuna..koju predlažete?....Hvala unaprijed.......

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje grafičke
Denny kaže...

hvala Vam svima na savjetima..:)..kad malo razmislim mislim kupiti novu grafu...do 1000 kuna..koju predlažete?....Hvala unaprijed.......

ATI 4850
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=6598

15 godina
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

ja takoder imam problem sa pregrijavanjem. imam ati4850 kad upalim komp nakon 5 minuta ona je vec na 75/80C a dok igram neke malo zahtjevnije igre bude na 110C i komp se ugasi sam nakon 5/10 minuta. Dal neko moze preporucit neki novi vent ili kako rijesiti taj problem.

15 godina
online
RE: Pregrijavanje grafičke

Imaš par načina za rješit.

  1. Bi bio da si preko ati-evog softvera pojačaš vrtnju ventilatora na 100% ali onda ćeš imat avion u kući pa neznam koliko ti to paše.
  2. opcija je da otvoriš bočnu stranu od kučišta da topliji zrak može izać van jer očito nema cirkulacije zraka unutra
  3. možeš si (ako ti kučište ima mjesto)da si ugradiš bočni ventilator koji bi ti upuhavao hladan zrak u grafu.To obično jako dobro ohladi grafu
  4. da si uzmeš novi cooler za grafu,mada ne vjerujem da bi pomoglo previše jer bi i dalje unutar kučišta bilo toplog zraka i ne bi pomoglo previše u hlađenju.
  5. *EDIT*-sjetio se još jedne opcije:jedna opcija je također kupnja novog kučišta koje ima bolje ugrađeno hlađenje i eventualno više mjesta za sređivanje kabela i slično-ali to i je isto malo skuplja solucija(skuplja od kupnje coolera al bi mogla bit isplativa)

 

Moja preporuka bi ti bila pod 3. da si staviš bočni vent koji puše u grafu,nije skupo(120mm ventilator dođe 30-50kn)jedino ak ga možeš montirat na kučištu.Ako ne,onda probaj samo otvorit bočnu stranu  kučišta to bi mu dosta trebalo pomoćNamigiva

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2009 14:02 (Stoja).
15 godina
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

1. opcija: je vec napravljena ali opet je temp oko 75C i vise dok neigram a kad igram je opet preko 100C

2. opcija: je takoder napravljena ali isto ne pomaze

3. opcija: isto tako bocni vent vec imam i opet nista

4. opcija: to sam razmisljao ali neznam ja di kupit cooler jer zivim u puli i ogranicen sam na samo par trgovina

5. opcija: to sam vec namjeravo ucinit ali najvecije je problem nedostatak para ali ako nista nebudem mogao to cu sigurno napravit

15 godina
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

Probaj očistiti cooler od grafičke. Na onim limićima se uvijek skupi prašine. Puhni unutra ili probaj s kompresorom.

I have balls of steel
15 godina
offline
RE: Pregrijavanje grafičke

vec sam je cistio i to al da je cijelu rastavljam nebi se usudio jer nisam bas strucan a para za drugu ako nesto zeznem nemam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice