Popravak monitora ili kupnja novog

poruka: 7
|
čitano: 2.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Popravak monitora ili kupnja novog

Pozdrav svima, kao prvo isprike ako negdje već postoji isti problem a nisam ga u ovom letimičnom paničarenju uspio pronaći pa ću na brzake iznijeti svoj... 

Vlasnik sam monitora Samsung T220 dugi niz godina (5+ barem) i danas mi je počeo raditi probleme.

Na prvu sam mislio sam da je stvar u grafičkoj i otišao ga prikopčat na drugi komp i uvidio da nije jer je i tamo radio sr... 

Dakle problem je sljedeći, monitor pokazuje sliku bez i jednog mrtvog piksela (zbog čega mi ga je žao samo baciti u smeće) i čak su mu i boje još uvijek dobre, ali nakon što se digne OS, počnu se na ekranu pojavljivati crne crte i kvadrati cijelom širinom (više kao neko titranje) i problem ostaje takav dok ga ne ugasim :\

Jedina stvar je što je monitor spajan sa VGA kabelom u silnoj strci (što zbog oblivanja znojem izazvanog šokom, a dijelom jer mi se nije dalo odšarafljivati DVI kabel sa drugog monitora) makar sumnjam da bi to moglo riješiti problem, ili možda bi?! :O

Dakle, ako je netko upućen u dječje ili u ovom slučaju staračke boljke monitora, da li je ovakav kvar otklonjiv popravkom i koliko bi mi se to isplatilo s obzirom da je garancija, a i sama firma gdje je kupljen odavno ugašena?

Bilo kakvi savjeti "uradi sam" su isto poželjni.

Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak monitora ili kupnja novog

Hmmm

imao sam iste simptome na također na samsungovom monitoru ...

meni ej bija problem u kondenzatorima na napajanju ...sad nisan sto posto siguran jel i tebi ista stvar 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak monitora ili kupnja novog

Hvala na brzom odgovoru i savjetu. Stavljam na popis mogućih opcija kad ga otvorim.

12 godina
offline
Popravak monitora ili kupnja novog

bilo bi dobro da problem slikas foticem. ako su kvar kondenzatori na napajanju onda se uglavnom monitor nebi palio ili bi se upalio samo na trenutak. ako su vec kondenzatori u pitanju, prije bi rekao da je kondenzator napuhnut na drugoj ploci (tamo gdje su vga/dvi prikljucci). ali ipak spoji dvi kabelom iako i sa vga bi trebalo sve normalno radit

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Popravak monitora ili kupnja novog

Jedino u elektronici što vremenom rada oslabi su el.kondenzatori..gube elektrolit zagrijavanjem  i samim tim kapacitet ..dakle treba gledat one što su napuhani i što se vide tragovi curenja iz njih i obično su u napajanju.

Dodao bi još jednu mogućnost...meni se pojavili artifakti ali zamjenom monitora vidjeh da je do grafe...otvorim a ono sloj prašine {#}.

Poslije čišćenja usisivačem i četkicom iz ženine šminke{#}  sve je bilo ok ...nije čudo po ovom vremenu uz veliki postotak vlage u zraku da su osjetljiva kola i memorije zbog toga pravile problem.

16 godina
neaktivan
offline
Popravak monitora ili kupnja novog

Nakon poduljeg izbivanja od kuće konačno sam uhvatio vremena, otvorio monitor, identificirao 3 lagano napuhnuta kondenzatora (možda su dobili kapicu od 1 mm u razliku na ostale) i zamijenio sa novima...

Sklopio sam sve skupa uz obavezni višak dijelova na kraju i stvar radi...

 

Stoga puno hvala svima još jednom na ohrabrivanju za ovaj korak, nije me čak ni 20 kuna koštalo sve skupa. {#}

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak monitora ili kupnja novog

pa nije monitor laptop da ti ostane šeraf viška. laptopi imaju po 30+ šerafa pa je još razumljivo da ostane koji viška ali monitori ih imaju oko 10. da li si ih zamjenio na matičnoj koja smanjuje napon ili na logičkoj ploči na koju se spaja vga/dvi kabel?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice