Novi komp sporiji od p1

poruka: 47
|
čitano: 9.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
evo znaci frend mi uzo novi komp prije nekih 3 tjedna. iz amd
sve super nisu spojili przu to spojio stavio winse unloco mu iz 2 jezgre u 4 jezgre. nije se crashalo i sve ok.
da me nakon 3 tjedna zove da mu je komp spor ko puz i ja dans dodem i ajmo rec da sam od 4 sata do sad 10 izgubio.
komp kada se pali treba mu 15minuta da ude u winse. kada se ude u njih bilo sta sta se klikne otvara se nakon 5minuta.
nis ajmo rusit windowse.
windowsi su se instalirali nakon 2 sata prosli put trebalo pol sata.
instaliraju se windowsi ista stvar.
ja sumljam na hdd ili memoriju. a njegova mama neda komp kod mene da istestiram komponente
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1

Jedna od prvih stvari koja se provjeri su temprature, memorija čisto sumnjam da je jel bi se rušio komp, ovako kad je usporen najvjerovatnjije je do harda ili do pregrijavanja procesora

14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
temperature su normalne proc oko 30 u biosu dalje nisam ni mogo provjerit jer nisam mogo pokrenut windowse.
doslovno pokrenes komp onako trazi boot device ne nade nista krene podizat winse
prvo crni ekran 5 minuta
pa 5minuta starting windows ali bez onih tockica
onda dodu tockice i 5 minuta se to vrti
i jos 5 minuta da ude u winse
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Novi komp sporiji od p1

u najgoru ruku ploca al nitko ti to ovdje napamet nece znat rec ves samo nebuloze bubat.. provjeri komponentu po komponentu ako imas kod koga..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
pa mogo bi provjerit hdd kod sebe i grafu drugo neam jer je amd a ja imam intel i ddr2.
matična je asrock u3ma
memorija crosair 2x2gb 1333mhz
napajanje crosair 600w cx mislim ili oko 600 w
proc amd phenom 2x kada se otkljuca dode phenom b445 tako nesto ne drzite me za rijec za proc.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Lacko kaže...
unloco mu iz 2 jezgre u 4 jezgre
možda je tu uzrok problemima,mladiću
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1

Testiraj HDD, možda ima puno Bad Sectora, takodje provjeri flashovat Bios, možda taj procesor ne podržaje ovu vrstu Biosa!

Kako fleshovat bios... negdje na forumu ima kak se flasha bios!

harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
znam kako flashat bios..
dobro moram naci neki boot test za testirat hdd ili linux da puknem gore.
ali cudno kako je 3 tjedna sve radilo savrseno i onda sra*nja. hdd je novi covjece malo u rekordnom roku da je otiso hahah
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1

Nek prvo proba vratit proc na default, pa onda ak nije tu greška mislim da je hardu, drugo nista mi nema logike.

14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
stavio sam proc na default napravio sam bio cmos.
provjeravo sam memorije i vidio da ovi u adm su stavili u krive slotove pa ih stavio u prave slotove svejedno nista zamjenio mjesta przilici i hdd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1

A nist onda 90% da je do HDD-a probaj mu skeniratu sektore, i ukoliko se pokaže da ima loših sektora nosi ga na servis nek vam daju drugi

15 godina
offline
Novi komp sporiji od p1

Meni ovo smrdi na sata controller....

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Bugy kaže...
Lacko kaže...
unloco mu iz 2 jezgre u 4 jezgre
možda je tu uzrok problemima,mladiću

Moguće, probaj vratit nazad defoult postavke u biosu, tj. vrati nazad na 2 jezgre pa onda probaj...{#}

14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
kao sta rekoh prva stvar mi je bilo racanja na default zato molim vas citajte sta pisem
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Intel&ATI kaže...
Bugy kaže...
Lacko kaže...
unloco mu iz 2 jezgre u 4 jezgre
možda je tu uzrok problemima,mladiću

Moguće, probaj vratit nazad defoult postavke u biosu, tj. vrati nazad na 2 jezgre pa onda probaj...{#}

  probao je ma garant je nes sa hardom

zvoneXP
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
jel mu hdd mozda seagate barracuda? lol
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
8ax kaže...
jel mu hdd mozda seagate barracuda? lol

  ja nejverujem ja mislim da je wd, ali hdd garant je u banani

zvoneXP
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
evo odlucio je slat cijeli kompjuter na servis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Nadam se da zna da će platiti dijagnostiku kvara.
Ne znam za ADM, no u Linksu to naplacuju 120kn po ispravnoj komponenti donesenoj na servis - osim u slučaju da je na računala garantna naljepnica netaknuta, onda je dijagnostika besplatna.
www.dreamteh.com
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
ovoga znaci. neznam samo znam da ej reko da je pito amd za ono sta je otvaro komp da spoji przilicu da su rekli da nema veze. sta g aje otovrio jer prilikoim transporta
se kao zna desiti da se nesto "otkači" i da i dalje vrijedi garancija na kuciste samo da mora sacuvati mail
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1

Javi da znamo što je bilo.{#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Lacko kaže...
ovoga znaci. neznam samo znam da ej reko da je pito amd za ono sta je otvaro komp da spoji przilicu da su rekli da nema veze. sta g aje otovrio jer prilikoim transporta
se kao zna desiti da se nesto "otkači" i da i dalje vrijedi garancija na kuciste samo da mora sacuvati mail

nije amd jeboga.adm

13 godina
neaktivan
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Lacko kaže...
... prilikoim transporta se kao zna desiti da se nesto "otkači"...

Ma da?

Otkad se to u transportu može dogoditi da se npr. sata kabel odspoji (ako je isti normalno spojen u pržilicu)?

Price za malu djecu... Ni da bacis komp s par metara se kabel nebi odspojio da je bio spojen.

 

Inace, sto se ove naljepnice tice, svaka cast ADMu, inace Links i ostali ne izlaze u susret ako je naljepnica ostecena.

www.dreamteh.com
14 godina
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
Cuo sam nekoliko slucajeva da adm zaboravi spojito koji kabel to mi je vec jako cudno! Zadnji slucaj je kad na maticnu nisu dobro napajanje spojili pa komp nije radio! Jel oni to testiraju kad sloze ili samo slazu?
My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
moderator
online
RE: Novi komp sporiji od p1
CroVandal kaže...
Cuo sam nekoliko slucajeva da adm zaboravi spojito koji kabel to mi je vec jako cudno! Zadnji slucaj je kad na maticnu nisu dobro napajanje spojili pa komp nije radio! Jel oni to testiraju kad sloze ili samo slazu?

ne testiraju, slože i šalju

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
slazu i salju i stave memoriju u kriva mjesta ne spoje pola toga. i hard crkne nakon 3 tjedna no big deal :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Novi komp sporiji od p1
DreamTeh kaže...
Nadam se da zna da će platiti dijagnostiku kvara.
  Ne znam za ADM, no u Linksu to naplacuju 120kn po ispravnoj komponenti donesenoj na servis - osim u slučaju da je na računala garantna naljepnica netaknuta, onda je dijagnostika besplatna.
...
Inace, sto se ove naljepnice tice, svaka cast ADMu, inace Links i ostali ne izlaze u susret ako je naljepnica ostecena.

Dezinformacija. Ako je poslano kompletno računalo na dijagnostiku, plaća se 120 kn dijagnostika računala. Ako se šalju pojedinačne komponente onda je 120 kn dijagnostika neispravne komponente. Ako si 100% sigurna koja je komponenta, šalješ nju i ne plačaš ništa ako je neispravna. Ako nisi siguran, onda je bolje platiti 120 kn i biti siguran da će kvar biti otklonjen nego poslati krivu komponentu, platiti 120 kn i ne znati koja je komponenta zapravo neispravna.

 

Iako, to je službena verzija. Ja sam slao računalo koje sam sam slagao i nikada nije imalo naljepnicu (sve komponente iz Linksa) i nisu mi naplatili dijagnostiku već su mi nakon servisa vratili računalo s naljepnicom.

 

DreamTeh kaže...

Ma da?

Otkad se to u transportu može dogoditi da se npr. sata kabel odspoji (ako je isti normalno spojen u pržilicu)?

Price za malu djecu... Ni da bacis komp s par metara se kabel nebi odspojio da je bio spojen.

Ako su kablovi organizirani na način da jedni druge drže. a SATA konektor nema onu sigurnosnu kopču, ispade bez problema jer ga težina ostalih kabela izvuće. Viđao sam to i za data i power SATA konektor. Naravno, ako su kabeli dobro organizirani, to se neće dogoditi.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
moderator
online
RE: Novi komp sporiji od p1
MrBlc kaže...

Ako su kablovi organizirani na način da jedni druge drže. a SATA konektor nema onu sigurnosnu kopču, ispade bez problema jer ga težina ostalih kabela izvuće. Viđao sam to i za data i power SATA konektor. Naravno, ako su kabeli dobro organizirani, to se neće dogoditi.

sam si rekao gdje je problem :D

 

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp sporiji od p1
ehhe ma ja cu mu jos reci da dofura hard kod mene da ga upiknemo da vidimo dali je on jer i skupo ce mu doci slat postom gore cijelo kuciste a onako ako je samo hdd mogu mu ja uletit neki ata od 80gb pa da igra covjek mw2 hahahah
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: Novi komp sporiji od p1
Lacko kaže...
skupo ce mu doci slat postom gore cijelo kuciste

ako je pod garancijom i neispravno, oni će platit poštarinu, treba se samo s njima dogovorit

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice