Napajanje smrdi pri paljenju

poruka: 19
|
čitano: 5.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

Znači, napajanje je ovo iz Moj PC.

Smrdi samo dok se "ne zagrije", znači nije do prašine.

Kad se zagrije, dobro radi i ne smrdi.

Siguran sam da je do napajanja, jer sam mirišao, i opet je isto.

---

PC je iz Moj PC, kao i napajanje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Znači, napajanje je ovo iz Moj PC.

Smrdi samo dok se "ne zagrije", znači nije do prašine.

Kad se zagrije, dobro radi i ne smrdi.

Siguran sam da je do napajanja, jer sam mirišao, i opet je isto.

---

PC je iz Moj PC, kao i napajanje.

Fino u servis ili ak ima garanciju na zamjenu. nemaš kaj previše razbijat glavu, ovako samo riskiraš da "prdnu" i ostale komponente.

Never trust a computer you can't throw out a window.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Znači, napajanje je ovo iz Moj PC.

Smrdi samo dok se "ne zagrije", znači nije do prašine.

Kad se zagrije, dobro radi i ne smrdi.

Siguran sam da je do napajanja, jer sam mirišao, i opet je isto.

---

PC je iz Moj PC, kao i napajanje.

Ma rješi se tog Coolermastera i kupi si pošteno napajanje, tvoja konfa nije zahtjevna ali za tog CM-a je prevelik zalogaj reko bih da neće još dugo.

Kupi si XFX 450W ili Corsaira nekog.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

Pa 420W je, i već 2 godine je radilo dobro.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Pa 420W je, i već 2 godine je radilo dobro.

ma nemaš kaj razmišljat mijenjaj napajanje dok nije "kasno", pitanje jel to " pravih" 420w uopće. Kak ti veli kolega zemi si neš od corsaira ili xfx-a.

Never trust a computer you can't throw out a window.
12 godina
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Pa 420W je, i već 2 godine je radilo dobro.

Ajd prvo ti baci pogled na napajanje je li puno prasine. zna smrditi ako se prasina nakupi pa zagori zbog temperature.

Ako je napajanje cisto onda bi bilo bolje promijeniti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
tutanjkamen kaže...
DarkBoss kaže...

Pa 420W je, i već 2 godine je radilo dobro.

Ajd prvo ti baci pogled na napajanje je li puno prasine. zna smrditi ako se prasina nakupi pa zagori zbog temperature.

Ako je napajanje cisto onda bi bilo bolje promijeniti.

Čisto je napajanje.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

Kupuj novo napajanje dok jos nije kasno ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 16:29 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

miči to napajanje prije nego ti svi kondenzatori na matičnoj pobubre.A jes pogledo da ti ventilator radi uključi računalo i promatraj napajanje možda je samo ventilator najpokretljivije komponente obično najbrže stradaju npr hdd.Samo se nadam da ga nisi dobio s kompjutorom.Jel ako mijenjaš često komponente u računalu to napajanje je za ništa drugo nego ogrjev.

 

Evo baš sam na netu pogledo izgleda da moja teorija nije tako blesava liku je isto tako riknuo ventilator pa sve se dim osjeća

http://www.tech-forums.net/pc/f77/psus-fans-died-will-work-now-254158/

No on je bio veoma inovativan pa je 120 mm fan-ove na kučištu usmjerio na psu probaj i ti to dok ne stigne novi 

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 19:11 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

tako ti je i meni bilo ,al se meni nakon nekog vremena ventilatoric prestajao okretati,pa je isto smrdjelo,ja sam napajanje rastepo i podmazao ga uljem.

I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 20:39 (mato007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
mato007 kaže...

tako ti je i meni bilo ,al se meni nakon nekog vremena ventilatoric prestajao okretati,pa je isto smrdjelo,ja sam napajanje rastepo i podmazao ga uljem.

Budi pametan i slušaj ovoga.

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju

Vidi ovako,ako ti rikne napajanje,koliko su me uputili elektroničari postoji mogućnost da ti spali ostale komponente jer prejaka struja prođe kroz njega,navodno je uzrok većine kvarova na kompu upravo napajanje,jer kad počne rikavati popratna pojava mu je da skuri neki dio u kompu. Savjet,potraži novo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
srele35 kaže...

Vidi ovako,ako ti rikne napajanje,koliko su me uputili elektroničari postoji mogućnost da ti spali ostale komponente jer prejaka struja prođe kroz njega,navodno je uzrok većine kvarova na kompu upravo napajanje,jer kad počne rikavati popratna pojava mu je da skuri neki dio u kompu. Savjet,potraži novo.

istina nabubrit će ti kondenzatori a onda ništa više ne možeš.

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
13 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

Da je do ventilatora, ne bi li stalno smrdio? A ne samo pri paljenju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju

Stavi novo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Da je do ventilatora, ne bi li stalno smrdio? A ne samo pri paljenju?

Mislim da ne jer pri bootanju procesor se maksimalno iskorištava.Znam to iz vlastitog iskustva prvo računalo koje sam imao pri paljenju zvučalo je kao da mi u sobi polijeće F-16 kasnije se stišalo isto tako i sa drugim samo što ovo drugo jedva čujem i to samo pri paljenju to ti je moje mišljenje.Mislim da bi ti najbolje bilo skinuti cpu-z da vidiš temperaturu svoje grafičke,fan psu-a ako je moguće i usporediš to sa rezultatima anandtech(imaju bechmarkove skoro svih komponenti) ako vidiš da ti je temperatura za oko 20 viša od normale znači da nekaj ne štima.Pa bi ti bilo najbolje odšerafiti jedan side panel kučišta i staviti onaj kućni ventilator da puše u kučište ili ako to nemaš jedan od 120 mm fanova kućišta moddati da ti puše na komponente(pogledaj na netu kako moddati fanove).Naravno to je samo privremeno rješenje dok ne nabaviš novi psu.A možda opet samo imaš prašine jesi li to temeljito pregledao čak i ako ništa ne vidiš probaj sa usisavačem on će naći sve što bi trebalo tamo biti.Samo mi reci ovo je jako važno smrdi li možda po gumi ili spaljenoj plastici jer ako da mislim da samo trebaš zamijeniti fan znam isti takav slučaj.

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju
“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanje smrdi pri paljenju

Hvala na linku.

Ali, zanimljivo je to što, kad pokrenem Prime95, ništa ne smrdi iz napajanja.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje smrdi pri paljenju
DarkBoss kaže...

Hvala na linku.

Ali, zanimljivo je to što, kad pokrenem Prime95, ništa ne smrdi iz napajanja.

Mislim da Prime 95 ima torture test opciju pa probaj to pa onda reci jer smrdi tj. ako si od onih koji uživaju gledati komponente kako cvile za milost.No prije toga moraš obavezno skinuti side panel i vidjeti vrti li se ventilator i ako nisi provjeriti usisavačem za prašinu za svaki slučaj.Jer ako se ventilator ne vrti ne raditi torture test i pod razno jer će ti voltaža može spržiti cijeli kompjutor.

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice