Nakon stavljanja novog cpu coolera problemi

poruka: 9
|
čitano: 4.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Help...???

zzzz svima evo ovako stavljao sam cooler na cpu tj kupio sam novi cooler i sve ja vratim ljepo na maticnu i kada palim komp pokaze se ovo i onda moram prtisnut f1 da bi iso na resume jer neko razumje sta ovdje pise skidao sam i onu bateriju od maticne ali nema pomoci evo slike

 

http://img191.yfrog.com/img191/7963/dsc00088yy.jpg

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Help...???
deklok kaže...

zzzz svima evo ovako stavljao sam cooler na cpu tj kupio sam novi cooler i sve ja vratim ljepo na maticnu i kada palim komp pokaze se ovo i onda moram prtisnut f1 da bi iso na resume jer neko razumje sta ovdje pise skidao sam i onu bateriju od maticne ali nema pomoci evo slike

 

http://img191.yfrog.com/img191/7963/dsc00088yy.jpg

Jesi stavio nakon ponovnog montiranja coolera novu pastu?

Da li si siguran da je cooler pravilno okrenut?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Help...???
luckyluke kaže...
deklok kaže...

zzzz svima evo ovako stavljao sam cooler na cpu tj kupio sam novi cooler i sve ja vratim ljepo na maticnu i kada palim komp pokaze se ovo i onda moram prtisnut f1 da bi iso na resume jer neko razumje sta ovdje pise skidao sam i onu bateriju od maticne ali nema pomoci evo slike

 

http://img191.yfrog.com/img191/7963/dsc00088yy.jpg

Jesi stavio nakon ponovnog montiranja coolera novu pastu?

Da li si siguran da je cooler pravilno okrenut?

sve sam stavljao po uputama a da rusim windowse??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Help...???

a da probam rusit windovse

16 godina
neaktivan
offline
RE: Help...???

Ili si utaknuo konektor od kulera na pogrešno mjesto na matičnoj ili je kuler neispravan.

Tačnije ne radi mu senzor za brzinu okretaja.

 

Može biti i da ti je neki kabl ostao zapetljan u kuleru pa mu ne dozvoljava da se okreće.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Help...???

okrece se on sve radi na njemu ali jednostavno mi se pojavljuje ta slika ja bi probao deinstalirat windovse????? OCE POMOC TO STA

16 godina
neaktivan
offline
RE: Help...???

Neće, nema to veze sa Windows-ima.

Stvar je u tome što tvoja matična ploča ne dobija podatke o brzini vrtnje ventilatora na kuleru procesora.

Uzroci kao što sam napisao mogu biti razni.

Jedan od najčešćih je da je konektor od kulera utaknut u pogrešno mjesto na matičnoj. Mora biti utaknut tamo gdje piše CPU_FAN, a ne AUX_FAN ili POWER_FAN. Ventilator i tada radi, ali ploča upozorava samo ako preko CPU_FAN ne dobije informacije o broju okretaja ventilatora.

Drugi uzrok je da je sam senzor vrtnje unutar ventilatora neispravan i ne daje signal matičnoj. To se može desiti ako se slučajno pogrešno okrene konektor prilikom priključivanja kulera. Jedino riješenje zamijeniti ventilator.

Treće, može biti da je dio na matičnoj ploči zadužen za detekciju broja okretaja neispravan. U tom slučaju ili nova matična ili isključiti u BIOS-u kontrolu broja okretaja ventilatora. Doduše, ovaj zadnji slučaj još u praksi nisam imao, ali je moguć.

 

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Help...???
dragans kaže...

 

Stvar je u tome što tvoja matična ploča ne dobija podatke o brzini vrtnje ventilatora na kuleru procesora.

 

nešta je on tu krivo spojio,ostala dva uzroka teško da su...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 3:36 (mindstorm).
15 godina
offline
RE: Help...???

lol. a rjesenje je jednostavno ode u bios i disejbla upozorenje za ventove i to je to.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice