Moguci problem sa maticnom

poruka: 21
|
čitano: 3.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Moguci problem sa maticnom

Dakle ovako stvari stoje,

brat je otvorio kuciste, odspojio kuler sa procesora tj. maticne ploce, pocistio kuler i vratio na svoje mjesto. Isto je uradio sa grafickom. Sve ponovo spojio. Ja sam pokrenuo racunalo, cujem da se pali, ali monitor ne reagira. 

 

Jel moguce da je crkla maticna zbog toga sto nije stavio termalnu pastu na procesor?

 

Maticna je Asrock g41c-gs.

 

Na drugom kompu sam isprobao graficku, radi, isto tako i hard disk i procesor

 

Pomagajte

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moguci problem sa maticnom

Obavezno mora ocistiti staru pastu i staviti novu i na GPU i CPU inace se pregrijavaju procesori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Moguci problem sa maticnom

Stavljena je pasta na procesor danas, staru smo skinuli, stanje isto. Nema slike na monitoru nikako :/

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 18:12 (Kuzco).
14 godina
neaktivan
offline
Moguci problem sa maticnom

Provjerite jos jednom jesu li ventilatori ukopcani u graficku odnosno maticnu i jeste li ukopcali kabel od napajanja nazad u graficku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Moguci problem sa maticnom

Ventilator od maticne spojen i vrti se normalno. Koliko sam skontao graficka nema spajanje sa napajanjem, samo je spojena na maticnu.

probali smo vaditi ram, i nema onog "beep" kad se pali, ni kad je bez rama.

14 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Da li je kod skidanja procesora pazio na pinove od socketa na matičnoj, toliko su osjetljivi da ih se ne smije taknuti. Prva sumnja je na to, pažljivo skinuti procesor i sa lupom (povećalom) pogledati jesu li svi pinovi netaknuti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 21:09 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Pozzz...Imam problem sa kompom,tocnije vjerujem da je MBO u banani,ali mi treba vase misljenje.Ugl,nocas sam testirao ram memoriju cijelu noc i nije nasao nikakvu gresku.Ugl tjekom restarta,komp je zablokirao i primoran sam bio da ga prisilno ugasim.Kada sam ga krenuo upaliti,komp vie se nije htio upaliti.Samo malo zavrti vent od napajanja,ali nista vise.Iskopcao sam grafu,jer sam posumnjao da nije mozda da nema dovoljno struje za sve komponente,ali ista stvar.Vratio sam graficku i istekao sam onaj 6 pinski konektor,koji ide u maticnu.Onda se sve upalilo,ali nije bilo slike niti nista.Kada sam vratio taj konektor,opet nece ga upaliti,nego samo malo zavrti vent od napajanja i to je to.Znate mozda do cega bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
Endymon kaže...

Pozzz...Imam problem sa kompom,tocnije vjerujem da je MBO u banani,ali mi treba vase misljenje.Ugl,nocas sam testirao ram memoriju cijelu noc i nije nasao nikakvu gresku.Ugl tjekom restarta,komp je zablokirao i primoran sam bio da ga prisilno ugasim.Kada sam ga krenuo upaliti,komp vie se nije htio upaliti.Samo malo zavrti vent od napajanja,ali nista vise.Iskopcao sam grafu,jer sam posumnjao da nije mozda da nema dovoljno struje za sve komponente,ali ista stvar.Vratio sam graficku i istekao sam onaj 6 pinski konektor,koji ide u maticnu.Onda se sve upalilo,ali nije bilo slike niti nista.Kada sam vratio taj konektor,opet nece ga upaliti,nego samo malo zavrti vent od napajanja i to je to.Znate mozda do cega bi mogao biti problem?

 Jesi li pokušao s drugim napajanjem,možda je u njemu problem?

Softwer
11 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Evo,imam update.Istekao sam sve osim napajanja i proca.Dok je taj 6 pinski konentor unutra,nece ga upaliti.Samo zasvijetli napajanje i to je to.Cim njega izvadim vrti napajanje i proc.Zato ne vjerujem da je do napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom

za MBO je 4-8pin 6-8 je za vga

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
ihush kaže...

za MBO je 4-8pin 6-8 je za vga

 

 Da,izvini 8 pinski.Ne vjerujem da je do napajanja,jer onda mi ne bi vrtio kada bi izvadio taj 8 pinski konektor.

15 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
Endymon kaže...
ihush kaže...

za MBO je 4-8pin 6-8 je za vga

 

 Da,izvini 8 pinski.Ne vjerujem da je do napajanja,jer onda mi ne bi vrtio kada bi izvadio taj 8 pinski konektor.

- vjerovanje nije stvar činjenica...

- što se nebi vrtilo, ventilatori? To ne znači baš ništa, tj tad je napajanje ili MBO problem (kratki spoj i sl.) dok u ovom slučaju može biti i VGA krivac pa i RAM itd.

- test, izvadi VGA, ako nema integriranu, mora beep-alarm.. itd. (kad se traži kvar, odspojiš sve, kreneš od najosnovnijeg i pratiš beepkodove, alarm mora označavati npr VGA, tipkovnicu (ovisno kako je podešen BIOS). Zapravo tako ćeš potvrditi da problem nije napajanje, jer će se PC upaliti+alarm. Ako je napajanje (ili MBO) tad neće biti razlike.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Povadio sam sve komponente,osim proca i napajanja i ista stvar.Vent od napajanja se malo zavrti i stane.A kada izvadim 6 pinski konektor,vrti se vent od napajanj i proca.Beepa nema jer moja ploca nema intergriranu grafu.Znaci,samo se vrte ventovi i to je to.Probao sam i sa frendovim napajanjem i ista stvar se desava.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 12:07 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
Endymon kaže...

..Probao sam i sa frendovim napajanjem i ista stvar se desava.

-znači MBO je dala svoje.. jedino je još pokušati 'nagovarati', CLR_CMOS ...

-btw, jesi li probao i bez RAMa, .. neki alarm?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Da ne otvaram novu temu pa da i ja kazem o cemu se radi kod mene pa da prvo napisem sto mi je u PC-u od kompneti 

Maticna Ploca: Gigabyte 990FXA-UD5 rev 3.0

Procesor: AMD FX 8350 (OC) 4.7GHz

Graficka Kartica: R9 270x (x2)CF

Napajanje:Thermaltake 730W Smart SE Modular

RAM:2x4GB DDR3 1333MHz 

Znaci ocemu se radi nakon nekog vremena dok pc radi restartuje se i salje mi nonstop kratke beepove posto sam malo trazio po google o cemu se tocno radi nasao sam ovo na LINK

Prvo sam uradio neki dan update maticne ploce i sve je bilo ok do danas nisam imao tih problema  da bi maloprije bio afk vratim se u sobu i pc salje kratke beepove nonstop 

Iskljucio sam pc izvadio graficke i ramove i opet sve vratio nazad  ponovno pokusao upaliti i sve radi ok.E sad mene zanima kako da testiram ovo napajanje jer najvejervotnije ono zeza jos uvjek je pod garancijom.  

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
ihush kaže...
Endymon kaže...

..Probao sam i sa frendovim napajanjem i ista stvar se desava.

-znači MBO je dala svoje.. jedino je još pokušati 'nagovarati', CLR_CMOS ...

-btw, jesi li probao i bez RAMa, .. neki alarm?

 Da i bez rama sam probao,jednostavno nema nicega.BTW...Taj CLR_CMOS sta je to i kako to napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 12:23 (Endymon).
14 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Testirati napajanje je prilično lako. Skini I pokreni HWMonitor. Taj software će ti očitati napone a zatim optereti računar i opet prati vrijednosti napona. Također očitaj napone i u BIOS-u jer nekad se zna desiti da se prikažu pogrešne vrijednosti. da sam na tvom mjestu ja bih prvo provjerio ispravnost tipkovnice i podešavanja u BIOS-u za nju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Moguci problem sa maticnom

Ljudovi pozdrav.

 

konfa sljedeća: matična - Gigabayte GA-990XA-UD3

                        proc - amd 3820e (3.2ghz)

                        grafa - 2x sapphire tri-x 280x 3gb

                        memorija 2x4gb

                        ssd 240bg

                        napajanje - corsair 750W.

 

Naime o čemu se radi. Kad mi je samo jedna grafa aktivna sve ok radi. Kad aktiviram i drugu grafu, počne mi se gubit grafika na gtaV, a na bf4 mi se pojavljuju neki kvadrati (kockice) po ekranu. ili je matična ili je preslabo napajanje. pomagajte!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Moguci problem sa maticnom
dančije kaže...

Ljudovi pozdrav.

 

konfa sljedeća: matična - Gigabayte GA-990XA-UD3

                        proc - amd 3820e (3.2ghz)

                        grafa - 2x sapphire tri-x 280x 3gb

                        memorija 2x4gb

                        ssd 240bg

                        napajanje - corsair 750W.

 

Naime o čemu se radi. Kad mi je samo jedna grafa aktivna sve ok radi. Kad aktiviram i drugu grafu, počne mi se gubit grafika na gtaV, a na bf4 mi se pojavljuju neki kvadrati (kockice) po ekranu. ili je matična ili je preslabo napajanje. pomagajte!

Pitaj u ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-catalyst-topic-o-driverima/58470.aspx

8 godina
neaktivan
offline
Re: Moguci problem sa maticnom

nije do drivera, jer sam sve već istražio. izvadim jednu grafičku, druga je u matičnoj i sve ok radi. zamijenim i opet sve ok. kad stavim obje, grafika mi u određenim trenucima pošandrca. evo konkretno u bf4 samo na određenim dijelovima nekih mapa. mislim da je matična preopterećena

14 godina
offline
Moguci problem sa maticnom

Ako je ispravno, napajanje ne bi trebalo biti uzrok problema. ja sam kod sebe testirao Matrix 7970 i Matrix 280x sa istim napajanjem i radilo je bez problema. Deinstaliraj driver sa DDU i instaliraj Catalyst 13.12.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice