Jesam li masno pogrijesio??

poruka: 18
|
čitano: 2.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Jesam li masno pogrijesio??
pitanje

Ovako tu sam postavio u ovom forumu da trazim cooler neki za phenoma al nisam pogledo to jest,bacio sam bio za oko u jednom ducanu za ovaj cooler http://www.formel.hr/artikl.php?id=1901

 

sta se desilo,naime sa stock coolerom ja sam svojega phenomcica mogo dici do vjerovali vi ili ne nevjerojatnih 3.0ghz sa time da mi nije radilo nikakve probleme osim veceg zagrijavanja,zato sam odlucio kupit cooler,heh neznam zasto al taj zalmancic mi zapeo za oci i trgovci su rekli da je odlicno rijesenje za phenomcica ,ma lol rijesenje sa tim coolerom mi nece niti do 2.7ghz se dici,jednostavno mi se komp prilikom ulaska u windovse restarta,jedino mi se svidja sta ima kontrolu brzine vrtnje sta je tih i sta ima ovaj led,e da bilo mi je nekakvih nejasnoca kada sam cooler stavljao na am2 plocu dobio sam hrpu dijelova za sve vrste socketa praktciki,lijepo sam ja nanio pastu i sve po uputama,ucvrstio sam ga ali ja ga mogu malo okrenut na lijevo malo na desno gore dolje ne samo ga malko mogu okrenut pa jel to tak treba biti il?neznam glupo mi je sta sam dao za cooler 315 kuna a nisam nista dobio sa time osi lijepog izgleda,pa ljudi pomagajte.

 

Temperatura mi je u normalnom radu 32 stupnja a jezgre po 24 stupnja,u igranju i ostalim radnjama povisi se za nekih 3-4 stupnja nekada dodje do 39 najvise.Mjereno sa everestom ultimate,mjereno sa hardware monitrom

 

Evo u ovom linku sve govori da je to dobar cooler i tu se vide dijelovi koje sam dobio za njega

 

http://techreport.com/articles.x/8922/2

Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2008 15:21 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
autorov komentar

Jos jedna stvar koju moram napomenuti ovaj sta sam dobio sa njime fan speed controler a i sam cooler imaju 3 pina te ih nisam se usudio stavit u cpu utor jer tamo treba 4 pina ,pa sam stavio u 3 pinski posto ovi imaju 3 pina ovako to izgleda

 

http://img28.picoodle.com/img/img28/4/5/15/f_pinovim_59f6724.gif


Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
15 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Ljepo si ga digo al mi nije jasno kak si to uspio(po testovima phenom  9850 Black Edition ide tek malo bolje a ima rjesen famozni tlb bug)??

ps. za cooler mi nije jasno na svim je testovima medu prvimaBelji se(najboljima)...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
autorov komentar

Ma imas u pcekspert forumu kako sam ga digo jednostavno,al ne kuzim zasto sada nece niti na 2.7 ghz doc pas mater,sta se tice tlb buga to je tak prenapuhano da boli glava ja opce sa time nemam problema jos mi je u biosu iskljucen patch,a mozda su problem jos 2 keksa po 1 gb memorije sada imam 4 pa je njih teze klokat jer kada ja dignema takt o proca automatski mi se memorija digne iznad 1000 mhz al to je prije bilo super radilo,i jos sam dodao dodatni cooler da mi se northbridge ne grije mali xilencov temperatura mi je niza na njemu,ne razumijem opce koji k al jednostavno je tak


Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
16 godina
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Koliko znam, taj Zalman možda nije najbolji, ali nije ni loš. U svakom slučaju, ne bi trebalo da je gori od box kulera. Četiri stvari mi padaju na pamet: iz nekog razloga hladnjak nije dobro legao na procesor, pasti treba neko vreme da "proradi" (većini pasti treba nekoliko dana, ako se ne varam), kuler se ne vrti odgovarajućom brzinom zato što ploča misli da se radi o kuleru na kućištu pa ne reaguje na povećanje temperature procesora ili si nakon montiranja novog kulera zaboravo na nešto što si prvi put uradio. Inače, OC koji si prvobitno postigao je prilično dobar i teško da možeš izvući više, ako ne budeš imao sreće sa novim kulerom, vrati fabrički i uživaj. Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
toxic kaže...

Jos jedna stvar koju moram napomenuti ovaj sta sam dobio sa njime fan speed controler a i sam cooler imaju 3 pina te ih nisam se usudio stavit u cpu utor jer tamo treba 4 pina ,pa sam stavio u 3 pinski posto ovi imaju 3 pina ovako to izgleda

 

http://img28.picoodle.com/img/img28/4/5/15/f_pinovim_59f6724.gif


 Ak sam dobro skužio ti si uključio cooler u taj cooler za kučišta pa t to možda probleme dela...

Moja matična isto ima tak 4 pinski a cooler na sebi 3 pina.Uključi slobodno u taj slot jer jedan pin ti ostane vani ko i meni.
Ja nisam to znao al su mi u servisu u Ve-milu rekli da je meni to probleme radilo,naime meni se sistem uoće nije dizo zbog tog.

Znači cooler sa 3 pina slobodno uključi u 4 pinski slot neće se niš desit bar ja mislim jer moj komp sad radi bez beda.

Al za svaki slučaj provjeri ako možeš to još kod nekog profesionalca.

Pa javi jel to pomoglo
15 godina
offline
Jesam li masno pogrijesio??
autorov komentar

Evo stavio sam na 4 pinski slot i ista stvar


Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Zbog Coolera nije 500 %...

 

Mozes li objasniti postupak to jest kako si Clock-ovao CPU...Ja mislim da je ipak problem do tebe ne do coolera...Namigiva


Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
autorov komentar

heh ako je problem do mene a napravio sam istu stvar kao i sa stock coolerom kako mi sada ne radi a kada je stock cooler radi,znaci nije problem u meni.

 

heh

 

kako sam napravio eto uso u bios

 

sve stavio na manual   11x272 inace je nekih 3ghz to mi je radilo tako sa time da sam smanjio memoriju isto na manual i frkvencije koje je bilo potrebno stavit jer recimo povecava mi se sve zivo cim povecam takt procesora, memorija pa sve ostalo stavim da mi bude priblizno na defaultu a jedino proc dizem al jbga ne radi,a sada nece niti na 11 x 260

 

naravno cool and quite je iskljucen kao i patch za tlb bug

 

Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax + 2x 1 gb Apacer 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 13:13 (toxic).
16 godina
offline
Jesam li masno pogrijesio??

I ja imam Zalmana 9700 i nemam nikakvih problema,  najnormalnije sam AMD-u  5000+ Black box podigao takt sa 2.6 na 3.0,  a  promjena  temperature  gotovo da  i  nema.


WWE
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
autorov komentar
Batista kaže...

I ja imam Zalmana 9700 i nemam nikakvih problema,  najnormalnije sam AMD-u  5000+ Black box podigao takt sa 2.6 na 3.0,  a  promjena  temperature  gotovo da  i  nema.


 ovo je zalman 9500 led,ej ak taj black nejde do 3.5 onda nejde nista posto sam se ja sa phenom igor na 3.0 sa stock coolerom al ne dugo jer mi se uzasno grijo(jos jednom zato sam kupio cooler a na kraju 0 bodova)

Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax + 2x 1 gb Apacer 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
16 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

POGLEDAAJ U NOVOM BUGU ZA 5 MJESEC SVE O HLADNJACIMA

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jesam li masno pogrijesio??
angel of fire kaže...

POGLEDAAJ U NOVOM BUGU ZA 5 MJESEC SVE O HLADNJACIMA

Ti neznaš pisat malim slovima?
Uskoro ceš naucit  Viče
Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2008 18:33 (LUXX).
15 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Caps lock noob?

Nemoj mu davat zute novi je ;)

Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Nije zbog velikih slova....istina...uskoro će opet biti novi test hladnjaka...i opet...i opet...Ne zamjerite, nemam ništa protiv Buga (ipak ga kupujem svaki mjesec), samo teme se jako često ponavljaju....Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

A normalno da ce se ponavljat teme samo su drugi glumci u igri...btw proguglaj po netu i probaj nac test tvog phenoma bas sa tim coolerom pa pogledaj razliku....po meni je stvar cooleraBelji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Jesam li masno pogrijesio??

Ak zbilja ne hladi, a trebal bi, imaš garanciju,  ne znam kaj čekaš!

Si dobro namazal pastu?

Ak si dal 315kn za hladnjak, valjda si, tj. mogel, trebal i 45kn za Artic silver!

 

 

Gondor calls for aid! And Rohan will answer! Muster the Rohirrim! Assemble the Men at Dunharrow, as many Men as can be found. You have two days. On the third, we ride for Gondor� and war.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jesam li masno pogrijesio??

A zasto nepokusas da dignes napon CPU-a????

Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice