HDD škljoca

poruka: 34
|
čitano: 13.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
RE: HDD škljoca
Zvone kaže...

Na svojoj baracudi primjećujem "zujanje" slično kao "škljocanje" (ako bi se to moglo usporedit s tim) već godinu dana, ali disk barem zasad radi bez problema. To zujanje il škljocanje najčešće čujem dok npr. čitam neki pdf. Ono prestaje dok pomaknem stranicu gore/dolje, al se opet s vremenom javlja. Disk je Seagate ST3120827AS i star je 3 g. i moguće je da baš takva serija il su pojedini diskovi s greškom. A kakvu ja imam sreću uvijek dobim nešt kaj nije bez greške. Cool

  To se i meni zna događati a disk mi je WD.

Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
protjeran
offline
HDD škljoca

normalno je da hard "skljoca", ili prede...rosti...melje, ovisi od modela do modela, ali naprimjer meni predu Hitachi i WD, otkad ih imam a to je preko godine, Samsung ne prede, i to nije nikakav znak umiranja ili sta ja znam, nemojte baljezgat,

 

ako ti smeta roktanje diska stavi ga u/na spuzvu ili obisi o nekakve konopce/lastrike, jer se taj zvuk najvise cuje zato sto ga metalno kuciste u koje je montiran prenosi


ostrim zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HDD škljoca

Imao sam Maxtor koji je škljocao, ali je radio dobro godinu dana, nakon toga je javio sistemsku grešku u event vieweru. Nakon toga je još živio koja 2-3 tjedna. Budući je garancija bila još skoro dvije godine, nisam odmah išao na rklamaciju, jer mi nije bilo prevažno, a još uvijek je cijeli sustav prilično dobro funkcionirao. E onda više nije ni sustav dizao, pa sam dignuo nanovo sustav, i nakon toga je izdržao još par dana. Maxtorov alat za provjeru stanja diska je preporučio nošenje na RMA već nešto prije nego sam ga nanovo instalirao. Zamjena diska trajala je oko 2 tjedna, jer je bio 80 GB disk kojeg više nisu imali na zalihama.

 

Inače od diskova najtiši su mi WD diskovi, no to nije garancija da neće relativno brzo otići u vjećna lovišta.

12 godina
neaktivan
offline
HDD škljoca

ovako kupio sam hard disk 500GB  Hitachi jer mi je ovaj sto sam imao na laptopu riknuo posto je pao na pod.  Sa tim diskom prije nisam imao nikakvih problema radio je super te sam se odlucio kupiti istu marku.....

 

Ali ovaj sto sam kupio od pocetka nekakv cudan zvuk nije bas kao skljocanje kao da ide nesto otvoriti pa ne ide dalje nego kao da ga vraca. Npr dogodilo mi se prvi puta kada sma instalirao windows i onda mi je to radilo kada otvorim control panel...... odlucio sam ponovo instalirati windows te od tada to vise ne radi na control panel kada otvorim nego kada otvorim neki program za pretrazivanje i onda to pocme raditi.... ili kada pocinjem raditi backup na disk  :D tada pocme i nece da prekine i ne nastavlja sa tom (operacijom).

 

Molim za pomoc i vas prijedlog:))

 

Unaprijed hvala svima

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice