Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 969.619
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
duhonja kaže...

 uhhhh..prilicno asketski i hladno...

Cisto se moze nazvati stambeni prostor..i nis vise..

 

Bio sam u toj kući dok su prošli stanari živjeli. Sa svime unutra kuća je jako topla i privlačna. Opet će biti takva

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ovo nema baš neke veze sa traženjem posla u Irskoj...

 

Čini mi se da se dio iraca amerikanizirao (u lošem smislu). Furaju kojekakve furke i malo su priglupi. Npr, tajnica kod nas u firmi nije pojma imala da se jugoslavija raspala - šokirala se kad sam joj rekao za rat i sve prije njega i poslije. Mislim ono, jebemu mater! Pa to je bio rat u središtu europe i trajao je brate mili poprilično. Ista ta tajnica se šokirala prije koji dan kad je vidjela da sam u svoj čaj stavio 4 žličice šećera (šalica oko pola litre). Bila je zgrožena "fuj, pa to je nezdravo". Ona pije isključivo Zero colu, jel - to je moderno. Uglavnom ruča neku masnu mesinu pečenu i nakon toga obavezno spraši vrećicu čipsa i nešto slatko.

Ali pazi, šećer je opasan...

 

 

Freak Show Inc.
 
48 0 hvala 2
9 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ovo nema baš neke veze sa traženjem posla u Irskoj...

 

Čini mi se da se dio iraca amerikanizirao (u lošem smislu). Furaju kojekakve furke i malo su priglupi. Npr, tajnica kod nas u firmi nije pojma imala da se jugoslavija raspala - šokirala se kad sam joj rekao za rat i sve prije njega i poslije. Mislim ono, jebemu mater! Pa to je bio rat u središtu europe i trajao je brate mili poprilično. Ista ta tajnica se šokirala prije koji dan kad je vidjela da sam u svoj čaj stavio 4 žličice šećera (šalica oko pola litre). Bila je zgrožena "fuj, pa to je nezdravo". Ona pije isključivo Zero colu, jel - to je moderno. Uglavnom ruča neku masnu mesinu pečenu i nakon toga obavezno spraši vrećicu čipsa i nešto slatko.

Ali pazi, šećer je opasan...

 

 

 ...a ti si htio na Zapad,pa eto dobio si sto si trazio..

 

Inace,u tvom kvartu kakav je prosjek stanara?Europeidi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 18:45 (duhonja).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ovo nema baš neke veze sa traženjem posla u Irskoj...

 

Čini mi se da se dio iraca amerikanizirao (u lošem smislu). Furaju kojekakve furke i malo su priglupi. Npr, tajnica kod nas u firmi nije pojma imala da se jugoslavija raspala - šokirala se kad sam joj rekao za rat i sve prije njega i poslije. Mislim ono, jebemu mater! Pa to je bio rat u središtu europe i trajao je brate mili poprilično. Ista ta tajnica se šokirala prije koji dan kad je vidjela da sam u svoj čaj stavio 4 žličice šećera (šalica oko pola litre). Bila je zgrožena "fuj, pa to je nezdravo". Ona pije isključivo Zero colu, jel - to je moderno. Uglavnom ruča neku masnu mesinu pečenu i nakon toga obavezno spraši vrećicu čipsa i nešto slatko.

Ali pazi, šećer je opasan...

 

 

Amerikanka pojede tacnu punu burgera u mcdonaldsu i popije dvije "normalne" cole. Na kraju sve zalije diet colom. Problem solved.

P.S. Nije vic

11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
...nema veze s trazenjem posla u irskoj...

Nema veze niti s irskom, jer glupani su svugdje isti, pa tako poslije masnog bureka, cipsa ili gomile krafni piju dijetalnu kolu ili makiato s iskljucivo smedjim secerom svugdje, ne samo u irskoj
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
duhonja kaže...

 ...a ti si htio na Zapad,pa eto dobio si sto si trazio..

 

Inace,u tvom kvartu kakav je prosjek stanara?Europeidi?

 

Ma ne smeta mi, navikao sam na budalaštine davno prije.

Ovdje gdje sam sada ima nešto malo crnaca, gazda mi je rus a čujem tu i tamo talijane, francuze...

U novom kvartu nemam pojma kakvi su likovi. Navodno je fensi-šmensi kvart pa se nadam da su normalni i pristojni ljudi. Nisam opterećen rasama i tim pizdarijama - na kraju krajeva i mi smo tamo furešti

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

heheh, jel ta tajnica često kod direktora...   

 

Ne radi se o rasi nego - bitno je samo da te netko ne ubije zbog mobitela ili tenisica - a sad gdje i koja "rasa" to najčešće radi, khm, ona koja je i "prije" najčešće radila...    

 

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

najveci problem sa dzeparenjem, kradjom i "pikanjem" je u samom centru grada (sjeverni dio) gdje je i vecina (mozda i svi) socijalnih stanova.

tu mozes probleme ocekivat najvise od irskih socijalaca i junkya

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 0:38 (nixass).
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

najveci problem sa dzeparenjem, kradjom i "pikanjem" je u samom centru grada (sjeverni dio) gdje je i vecina (mozda i svi) socijalnih stanova.

tu mozes probleme ocekivat najvise od irskih socijalaca i junkya

 

A kakva je situacija u kvartovima gdje su stanovi jeftiniji, kao primjerice Ballymun ili Clondalkin? Da li je tamo sve puno kriminala ili su to ok kvartovi za živjeti?

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
DrTony kaže...
nixass kaže...

najveci problem sa dzeparenjem, kradjom i "pikanjem" je u samom centru grada (sjeverni dio) gdje je i vecina (mozda i svi) socijalnih stanova.

tu mozes probleme ocekivat najvise od irskih socijalaca i junkya

 

A kakva je situacija u kvartovima gdje su stanovi jeftiniji, kao primjerice Ballymun ili Clondalkin? Da li je tamo sve puno kriminala ili su to ok kvartovi za živjeti?

sto se tice cijene stanova u losijim kvartovima, sve se to polako izjednacilo.. razlika u cijenu izmedju "dobrog" i "loseg" kvarta je minimalna i na temelju toga je postalo nemoguce ocijeniti kvart.

Clondalkin i recimo Tallaght su problematicni zbog bandi (dileri) i travellera no s njima nemas problema osim ako im zbog biznisa nisi trn u oku ili njuskas tamo di ne treba. cak ni Garda nekad ne izlazi na teren jer ih puste da se medjusobno potamane. u tim kvartovima ima i sasvim ok dijelova gdje se zapitas zakaj uopce imaju takvu reputaciju.

ja sam trenutno u Northwoodu koji je odmah kraj Ballymuna i osim bivsih (ispraznjenih, spremni na rusenje) socijalnih zgrada nema nista sablasno u tom kvartu, cak i solidno izgleda, onak tipicno irski. iskreno, nikad nisam nogom krocio tamo jer jednostavno nemam kaj tamo raditi (proso sam par put busom i autom) al da moram tamo zivjeti ne bi mi bio problem.

vise mi je bed kasno navecer po centru grada gdje su junkyji i preko dana kad su ljudi oko njih sjede urokani i okruzeni s iglama na podu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo čisto da podijelim sa vama svoju sreću i nestrpljenje...

 

Prekosutra mi stiže familija napokon. Gledano unazad čini se kao da je proletjelo ali zapravo je ovih 2 mjeseca bilo izuzetno dugo. Bilo je zanimljivo i uzbudljivo ali roditelji među vama znaju koja je muka ovakva odvojenost.

Kad stignu onda opet ide PPS procedura, pa DD. Velike cure sam već upisao u školu - ostaje tek da uzmemo knjige i kupimo uniforme. Inače, knjige su osjetno jeftinije u odnosu na HR.

Freak Show Inc.
 
34 0 hvala 6
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Evo čisto da podijelim sa vama svoju sreću i nestrpljenje...

 

Prekosutra mi stiže familija napokon. Gledano unazad čini se kao da je proletjelo ali zapravo je ovih 2 mjeseca bilo izuzetno dugo. Bilo je zanimljivo i uzbudljivo ali roditelji među vama znaju koja je muka ovakva odvojenost.

Kad stignu onda opet ide PPS procedura, pa DD. Velike cure sam već upisao u školu - ostaje tek da uzmemo knjige i kupimo uniforme. Inače, knjige su osjetno jeftinije u odnosu na HR.

 

Kolike su cijene hrane, odjeće i kučnih potrepština u Irskoj? Da li su cijene slične kao kod nas ili je skuplje? Znam da su skuplji stanovi za iznajmiti, skuplji je alkohol, cigare, kafići i restorani, ali me zanima kakve su cijene standardnih potreba za obitelj.

11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
DrTony kaže...
nixass kaže...

najveci problem sa dzeparenjem, kradjom i "pikanjem" je u samom centru grada (sjeverni dio) gdje je i vecina (mozda i svi) socijalnih stanova.

tu mozes probleme ocekivat najvise od irskih socijalaca i junkya

 

A kakva je situacija u kvartovima gdje su stanovi jeftiniji, kao primjerice Ballymun ili Clondalkin? Da li je tamo sve puno kriminala ili su to ok kvartovi za živjeti?

sto se tice cijene stanova u losijim kvartovima, sve se to polako izjednacilo.. razlika u cijenu izmedju "dobrog" i "loseg" kvarta je minimalna i na temelju toga je postalo nemoguce ocijeniti kvart.

Clondalkin i recimo Tallaght su problematicni zbog bandi (dileri) i travellera no s njima nemas problema osim ako im zbog biznisa nisi trn u oku ili njuskas tamo di ne treba. cak ni Garda nekad ne izlazi na teren jer ih puste da se medjusobno potamane. u tim kvartovima ima i sasvim ok dijelova gdje se zapitas zakaj uopce imaju takvu reputaciju.

ja sam trenutno u Northwoodu koji je odmah kraj Ballymuna i osim bivsih (ispraznjenih, spremni na rusenje) socijalnih zgrada nema nista sablasno u tom kvartu, cak i solidno izgleda, onak tipicno irski. iskreno, nikad nisam nogom krocio tamo jer jednostavno nemam kaj tamo raditi (proso sam par put busom i autom) al da moram tamo zivjeti ne bi mi bio problem.

vise mi je bed kasno navecer po centru grada gdje su junkyji i preko dana kad su ljudi oko njih sjede urokani i okruzeni s iglama na podu

 

Tko su travelleri, jesu li to turisti koji u tim kvartovima iznajme stan kao apartman pa onda piju i glasno puštaju muziku ili je to izreka za neku drugu vrstu problematičnih susjeda?

10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

mislim da su to gypsies..iliti po naški romi

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
DrTony kaže...

 

Kolike su cijene hrane, odjeće i kučnih potrepština u Irskoj? Da li su cijene slične kao kod nas ili je skuplje? Znam da su skuplji stanovi za iznajmiti, skuplji je alkohol, cigare, kafići i restorani, ali me zanima kakve su cijene standardnih potreba za obitelj.

 

odjeca se moze nac dosta jeftnije nego u HR, pogotovo u ducanima tipa Penneys.

obuca je iste cijene ko u HR.

hrana u najgoru ruku jednake cijene ko u HR, al uglavnom jeftinija.

 

 

DrTony kaže...

 

Tko su travelleri, jesu li to turisti koji u tim kvartovima iznajme stan kao apartman pa onda piju i glasno puštaju muziku ili je to izreka za neku drugu vrstu problematičnih susjeda?

 travelleri su irski "cigani". nisu podrijetlom romi, nego irci koji imaju nacin zivota isti "nasim" ciganima. zive u kamp kucicama i rade probleme okolo.

makar sam cuo od nekih iraca da ak imas jednog takvog za frenda, da su vrlo vrlo lojalni.

dio su irske kulture i cuo sam od ljudi da bi im bilo zao da nestanu sa "scene".

evo da imas predodzbu..

 

 

njihovi obicaji su uglavnom tucnjava, boks itd.. dogovore se za mjesto i vrijeme, potuku se, poslije se rukuju i svako na svoju stranu.

isto tak vole konje pa nije ni rijetkost vidjet ih kak jasu/utrkuju na glavnim cestama i slicno..

 

policija ih uglavnom pusta da se tamane medjusobno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 13:47 (nixass).
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Dobri su to ljudi. Imaju aktualnog svjetskog prvaka u najtežoj boksačkoj kategoriji.

Tyson Fury.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
8 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Što se tiče IT sektora u IE, može netko najbrojati 5-10 najtraženijih zanimanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Dobro jutro ekipa!

 

Evo malo da rifrešam temu...

Stigla mi je ekipa u utorak. Sve prošlo savršeno. Suprga mi inače nije baš na TI sa engleskim ali bez problema je sa troje djece otišla na drugi kraj kontinenta.

Po useljenju je potrebno otvoriti account za struju, plin, vodu i smeće. Ostala mi je još samo voda. Inače, voda se ne plaća po potrošnji nego paušalno. Ako se ne varam trebalo bi biti 65 eura svaka tri mjeseca.

Zvao sam i firmu koja ima optičku mrežu ovdje razvučenu pa se nadam da će mi sutra doći spojiti net. Bit će 100 mbps za 50 eura mjesečno. Zapravo je dosta skupo ali nemam baš nekog izbora ovdje gdje sam. Sporiji paket im je 42 eura mjesečno i dobije se 24 mbps što mi izgleda potpuno besmisleno.

U međuvremenu su stigla 2 paketa koje je moja supruga poslala iz HR ovdje preko firme DPD. Dosta su povoljni za slanje velikih paketa pa si imajte na umu ako planirate pustolovinu. Negdje pred novu godinu će mi stići TV. Zapakiran je kod mojih staraca i čeka da ga pokupe neki likovi sa naših prostora koji se time bave. To će me koštati 50 eura. Mislim da je cifra OK. Ne isplati mi se kupovati drugi TV dok moj kod kuće skuplja prašinu.

 

Da, vrlo bitna stvar - odmah po zaposlenju ispunite formular 12A. Dok to ne napravite država će vam skidati tzv emergency tax koji je dosta velik. Kad ovo ispunite skidat će vam se poreza onoliko koliko treba. Ja ću to opet morati ispunjavati sad kad si prijavim familiju jer imam poreznu olakšicu zbog njih (bit će mi plaća veća za 350-400 eura otprilike).

Taj formular šaljete u najbližu poreznu ispostavu.

Čujemo se idući puta sa optike

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

inace, za kupnju na UK amazonu ili ebay i opcenito online kupnju sa UK stranica postoji firma/kurir http://www.parcelmotel.com/  .

o cemu se radi? preko te firme dobijete "postanski pretinac" sa adresom u sjevernoj irskoj (koja je dio UK ali fizicki na irskom otoku) i mogu se izbjeci dosta vece postarine za pakete koje ljudi salju van UK ili ako netko uopce ne salje van UK na ovaj nacin se moze "zajebat sistem".

sama firma naplacuje od 3.95e pa na vise po dostavi (vecina normalnih ebay/amazon paketa ide po toj cijeni, cijena ovisi o dimenzijama paketa), paketi ne dolaze doma na adresu nego na lokalne benzinske (prvo provjeriti koja benzinska ima njihove sanducice al uglavnom cijela irska je dobro pokrivena).

jednom kad paket stigne na parcelmotel na mail vam salju obavijest i sliku paketa i kroz 12-24h paket bude dostavljen i na benzinsku. na mobitel dodje PIN s kojim se sanducic otvori (sve je automatizirano) i paket je vas.

 

 

btw friday, koju optiku imas, UPC?

pricaju mi decki s posla da su mala  mjesta van vecih gradova katastrofa pokrivena.. ne moze stabilnih 1MBit dobit, strasno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 10:08 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

100 mbps za 50 €

 

Pa T-Com daje prva tri mjeseca 100/20 za 220 kn a onda spuste na 50/10...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
 

 

btw friday, koju optiku imas, UPC?

pricaju mi decki s posla da su mala  mjesta van vecih gradova katastrofa pokrivena.. ne moze stabilnih 1MBit dobit, strasno

 

Ne, htio sam UPC ali nemaju ovdje svoju mrežu. Uzeo sam Magnet - to mi je jedino dostupno. Ako ne bude OK ima da glave padaju...

 

Sum_of_all_fears kaže...

100 mbps za 50 €

 

Pa T-Com daje prva tri mjeseca 100/20 za 220 kn a onda spuste na 50/10...

 

Da, dosta su skupi. A za te novce dobiješ samo net i ništa drugo (nije da mi nešto drugo uopće treba...)

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ovdje za iste novce dobiješ net + tel + tv i to neki bijesan paket (350kn). Tko bi rekao, meka za IT a takvi problemi sa netom... Nije ni čudo što masovno traže TK tehničare... Jedan frend prije koji tjedan otišao tu raditi za neki ISP.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

jel smijes skidas torrenete i slično ili je situacija kao i GER?

 

ako ne đaba ta optika ako joj nesmijes malo zapaprit!isto kao i vozit ferarija 60kmh

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
nixass kaže...
 

 

btw friday, koju optiku imas, UPC?

pricaju mi decki s posla da su mala  mjesta van vecih gradova katastrofa pokrivena.. ne moze stabilnih 1MBit dobit, strasno

 

Ne, htio sam UPC ali nemaju ovdje svoju mrežu. Uzeo sam Magnet - to mi je jedino dostupno. Ako ne bude OK ima da glave padaju...

 

Sum_of_all_fears kaže...

100 mbps za 50 €

 

Pa T-Com daje prva tri mjeseca 100/20 za 220 kn a onda spuste na 50/10...

 

Da, dosta su skupi. A za te novce dobiješ samo net i ništa drugo (nije da mi nešto drugo uopće treba...)

 

i ja sam na Magnetu, 60/8mbit = 40e mjesecno (s popustom preko firme). na poslu mi ih bas nisu preporucivali al ja nemam nikakvih problema zasad s njima, osim shit routera kojeg dobijes od njih, wifi jedva lovim u spavacoj (ok, 4 zida su izmedju al ipak nije tak daleko).

Eircom mi je za istu lovu nudio 16mbit :D

 

btw za 9e mjesecno uzmes netflix i ISP-ov iptv ti ni ne treba

 

GSP kaže...

jel smijes skidas torrenete i slično ili je situacija kao i GER?

 

ako ne đaba ta optika ako joj nesmijes malo zapaprit!isto kao i vozit ferarija 60kmh

 

nema problem s torrentima, neke stranice su filtrirane od strane ISPa al to se lako zaobidje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 11:35 (nixass).
8 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav svima. Završio sam diplomski studij elektrotehnike, smjer Elektroenergetika. Želi bih naći posao u struci u Dublinu. Ako netko može pomoći s informacijama, zamolio bih da se javi u inbox. Unaprijed se zahvaljujem.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Marac Irska kaže...

Pozdrav svima. Završio sam diplomski studij elektrotehnike, smjer Elektroenergetika. Želi bih naći posao u struci u Dublinu. Ako netko može pomoći s informacijama, zamolio bih da se javi u inbox. Unaprijed se zahvaljujem.

 Imaš navedeno u ovoj temi na koju stranicu/e se možeš prijaviti kako bi dobivao ponude pa eto, to za početak dok se netko ne javi s konkretnijim savjetom.

16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Petko jes to ti?? 

 

http://www.hrt.hr/enz/labirint/

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

U emisiji Labrint, vele da se bolovanje već od 5 dana, osjeti na plaći?

Što poslovdaci ne plaćaju bolovanje ili to ovisi o slučaja do slučaja, kakav ugovor se potpiše?

Vjerojatno postoje nekakve police zdravstva koje sam plaćaš ovisno o tome koliko misliš biti bolestan??

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

U emisiji Labrint, vele da se bolovanje već od 5 dana, osjeti na plaći?

Što poslovdaci ne plaćaju bolovanje ili to ovisi o slučaja do slučaja, kakav ugovor se potpiše?

Vjerojatno postoje nekakve police zdravstva koje sam plaćaš ovisno o tome koliko misliš biti bolestan??

 

Naravno da se bolovanje osjeti - osjeti se i u HR. Mislim da ovdje po defaultu nije ništa plaćeno (u HR imaš 70%).

Kako to misliš "ovisno o tome koliko misliš biti bolestan"???

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Pa, mislio sam da ovisno o svojem zdravlju, potpisuješ police, nešto kao tipa osnovne, dopunske, odnosno klasifikacija "zdravstvenih usluga".

 

Kod nas ako radim imam zdravsteno(i kao nezaposlen, ako se prijavim unutar metar dana od prestanaka radnog odnosa...), odnosno ako nisam osiguran zdravsteno po toj osnovi, onda moram sve iz svoga džepa, platiti.

 

Mislimo sam samo pitati kako je riješeno tamo zdravstveno osiguranje? Slično, kao i kod, odnosno svugdje u Europi?

Ako mi poslodavac ne plaća bolovanje, od čega da onda živim ako se polomim primjerice, te moram biti odsutan sa posla godinu dana?

Moram postojati neko osiguranje?

 

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 23:55 (PzKpfw).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice