Inozemstvo?

poruka: 22
|
čitano: 15.448
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Inozemstvo?

krajem lita,vrlo vjerovatno odlazim u inozemstvo. Zanima me kakva je procedura(konkretno za englesku) neposredno prije odlaska-dolaska?radna viza,odjava,priajva...?ako netko zna..moze i na pm!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?
Viza svakako, ostalo bi ti morao rijesiti poslodavac, koliko je meni poznato...

Adje daj malo vise informacija, sta ces raditi, kakvi su uvijeti i kolika ce ti biti primanja...

Sretno!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?

Prilikom ulaska u zracnu luku Stansted, Luton i ostale, moras ispuniti jedan obrazac u kojem su neke osnovne informacije o tebi ( ako putujes Ryanom taj obrazac dijele u avionu, tako da ne gubis vrijeme u zracnoj luci ), nakon toga dolazis na salter emigracijske kontrole, gdje ce te pitati koji poslom dolazis u Englesku, kod koda ces boraviti i slicna pitanja, nakon toga preuzimas prtljagu i kreces svojim putem.Ako ides tursticki ne treba ti viza.Isto tako u avionu  ( Ryanair )mozes kupiti kartu za vlak od Stansteda do centra Londona.


Istra ti Materina
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?
Vedran kaže...
Viza svakako, ostalo bi ti morao rijesiti poslodavac, koliko je meni poznato...

Adje daj malo vise informacija, sta ces raditi, kakvi su uvijeti i kolika ce ti biti primanja...

Sretno!!!
  admin baza,oko 45-50k gbp godisnje,sve ostalo standardno..8sati,blabla.. 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?
2_dna: Krasno, to je oko 37.500-41.500 mjesecno? (racunao sam funtu po 10). A koliko ce ti ostati kad se uzme prosjecni troskovi zivota?

Pitam jel sam i sam u inozemstvu pa da malo usporedim zaradujem li dosta ili ne :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?
Vedran kaže...
2_dna: Krasno, to je oko 37.500-41.500 mjesecno? (racunao sam funtu po 10). A koliko ce ti ostati kad se uzme prosjecni troskovi zivota?

Pitam jel sam i sam u inozemstvu pa da malo usporedim zaradujem li dosta ili ne :D
  a funta je 9:((,hehe! 
jednosobni stan oko 40kvadrat u londonu je oko 700-800 funti + spiza + kave + koji izlazak,tribalo bi rezultirat da mi ostane bar 1k gbp misecno:))
a di radis(koja zemlja), koji ti je opis posla + prihodi?:)(moze na pm ako ti je greda :)) ) 
16 godina
neaktivan
offline
Inozemstvo?

Kako si našo taj posao ako ti nije problem reć? Preko nekog portala za poslove, domaće firme il nešto treće. Može odgovor i na PM

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?

to je oko 2500 funti mjesečno kad platiš poreze (oko 23.000 kuna, funta je ispod 9,5 i pada).. plaće se u engleskoj izražavaju u brutto godišnjem iznosu..

 

 

@dna - a što se tiče 8 sati u londonu - sretno uz iskrene želje da će zaista biti tako. iako mislim da će biti više. bio sam pred 2 mjeseca u londonu turistički, u posjetu sestrični, i tamo je normalno vidjeti ljude u uredima u pol 7 navečer (ne par pacijenata, ili kojima kasni projekt ili rješavaju zaostatke, već preko pola ureda još radi...). također, to je po standardu života kao da imaš cca 9k kuna mjesečno ovdje...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2008 13:44 (zappan).
15 godina
offline
Inozemstvo?

Da ne otvaram novu temu postavit cu svoje pitanje ovdje, nadam se da je to ok!

 

Razmišljam o odlasku vani konkretno Kanada gdje imam rodbine, pa me zanima ima li neko iskustva sa radom vani u mrežama kolika je lova i uspje li se šta uštedit?

 

Završavam fakultet(5god), spremam ccna, a trenutačno radim kao programer u jednoj firmi (doduše VB :(, ali pokriva troškove dok studiram). Najviše se dvojim oko toga ako odem vani onda možda propustim neki posao ovdje i karijeru koju mogu ovdje ostvarit, a ako ne odem i ne ostvarim ovdje tj. ne krene bas bajno onda ce mi biti zao sto nisam,a tu su i prijatelji, obitelj, etc.

 

Sva mišljenja i iskustva su dobro došla.

A.D.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Inozemstvo?

Nije valjda da nitko nema iskustva sa zivotom vani?

A.D.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?
unic0rn kaže...

Nije valjda da nitko nema iskustva sa zivotom vani?

Ima, ima... Ja bih ti svakako preporuci da isprobas "vani", pogotovo ako imas rodbine koja ce ti pomoci da se u pocetku snades, a u HR se mozes uvijek vratiti.

Kakve su place? To je relevantno pitanje i zavisi naravno od firme i tvojeg znanja.

Svakako su vece nego kod nas.

 

Ako se nemislis drogirati onda su ti sanse dobre da nesto i ustedis.

 

Sanse su ti dobre jer znas jezik, imas iskustvo, skolu i nekoga da ti pomogne u pocetku.

Dvumio bih se da ne znam jezik i da nikoga nemam, ali i to se moze ako si imalo ambiciozan vjeruj mi.

 

Mentalitet je drugaciji i to je ustvari ono sto treba isprobati.

Steta je propustiti priliku ako je imas.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2009 17:42 (croart).
15 godina
offline
Inozemstvo?

Hvala, na odgovoru. Treba mi da vidim nekoga tko je bio malo vani i nesto vidio. Doma se uvijek mogu vratit, pa tako da nemam sta izgubit. Ako ima jos netko kakvih savjeta dobro došli su. A pogotovo ako je netko boravio u Kanadi.

A.D.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Inozemstvo?

nema tu puno filizofije,ako o tome upće razmišljaš,idi sad dok si mlad..jer kasnije će ti biti sve teže..
pogotovo ako imaš rodbinu tamo,ako nisi zimogrozan,kanada je sjajna zemlja..a kao što si rekao,vratiti se uvijek možeš..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Inozemstvo?

Ovako,

ovo ljeto sam boravio u Kanadi (Toronto) ali kao turista. Isto posijet rodbini dva tijedna. Tako da imam nešto iskustva ali malo, što se tiče života i koliko sam mogao upoznati zemlju. Stime da sam jedno ljeto proveo u USA radeći tako da i nije da nisam upoznat situacijom preko bare, jest da su dvije različite zemlje ali i dosta slične.

Svakoako ako imaš priliku biježi iz hrvatske i ako možeš. Razmišlam i ja ali papiri su bitni što je drugi par rukava. Usput možeš mi se na PP javit kojim putem dolaziš do papira, vidim da si informatičar pa ćeš ti lakše do nijih nego ja koji nisam, nažalost.

Život u Kanadi ti je za 3x puta bolji nego kod nas tj. standard, ubiti sve. Radi se. Kanada ti je milijon puta sređenije i urednija kao i ljudi. Prijatelje ćeš i tamo steći jedino što će ti tu faliti je roditelji, ali... A gledaj malo i u budućnost, koja kod Kanade i u Kanadi postoji dok kod nas budimio iskreni i ne. Jednoga dana i tvojoj dijeci će biti bolje da su u Kanadi nego u hr.

a uvujek ako se ne snađeš, vidiš nije to to za tebe imaš se svojima vratiti.

Što se tiče love, kako kažu oni dependent. Ja računam da bi moga kao godišnje startati sa 60,000 što je za početak sasvim Ok da se samostalno pokriješ. A i usput zavise gdije ideš koji grad, veća sredina veće šanse.

 

ako te što konkretnije zanima pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2009 20:44 (HCSC).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inozemstvo?

Bio sam u egiptu neko vrijeme i dkulturološki jaz sam liječio alkoholom skupa s našim susjedima srbima,bosancima i sličnima. Baš nam je bilo zakon samo je jetra malo stradala :)

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
offline
Inozemstvo?

Ok samo ste potvrdili moja razmisljanja, hvala jos jednom na odgovorima.

A.D.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Inozemstvo?

Jel mi moze netko rec za neki njemacki portal za zaposljavanje ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Inozemstvo?

Pozdrav ljudi :)

 

Ja planiram ovo lito poć negdi živt, radit, izlazit na 3 miseca.

Još sam u pregovorima sa samom sobom di da pođem...

Ako mi može ko dati koji savjet. Di se u eu možeš najprije zaposliti, da nije skup život, dobra plaća i to :))

 

Pomagajtee 

{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Inozemstvo?

Ima li tko kakav dobar njemački/švicarski portal za zapošljavanje? IT sektor naravno. Nekakva iskustva, savjeti gdje i kako početi i sl?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Inozemstvo?
ivana.zd kaže...

Pozdrav ljudi :)

 

Ja planiram ovo lito poć negdi živt, radit, izlazit na 3 miseca.

Još sam u pregovorima sa samom sobom di da pođem...

Ako mi može ko dati koji savjet. Di se u eu možeš najprije zaposliti, da nije skup život, dobra plaća i to :))

 

Pomagajtee 

{#}

Kako ćeš uopće u INO, ako neznaš doći do informacija? Couchsurfing, idi i proživi iz prve ruke Cool

14 godina
odjavljen
offline
Re: Inozemstvo?
vision19 kaže...

Ima li tko kakav dobar njemački/švicarski portal za zapošljavanje? IT sektor naravno. Nekakva iskustva, savjeti gdje i kako početi i sl?

Pretpostavka je majka za***a, pa ću pretpostaviti da koristiš aktivno LinkedIN, plus poznaješ njemački/francuski/.../. Naravno radno iskustvo i reference se podrazumijevaju, pa da vidiš kako će se otimati za tobom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Inozemstvo?

pa evo pokušavam doći do korisnih informacija :) na forumima, couchsurfingu, priko ljudi... pa san eto i tu napisala ako ima ko kakvo iskustvo i želi pomoć 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice