Imam ideju, imam novac... Što dalje?

poruka: 86
|
čitano: 37.977
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

Pozdrav!

 

Ovako, imam jednu ideju koja je stvarno dobra, pricao sam sa par strucnih ljud koji su ostali paf kad sam im rekao. 

Radi se o aplikaciji za smartphone.

Ali problem je u tome sto ja nemam dovoljno znanja za izradu aplikacije, nije komplicirano za napraviti onome tko se s time bavi ali za nekoga tko nije nikad to radio to je nemoguce.

 

Znaci imam ideju, takodjer imam i novac za razvoj ali je problem sto neznam kome da se obratim i na koji nacin da se ja zastitim tj sto mogu napraviti da budem siguran da mi netko nece ukrast ideju?

Stvar je u tome da bih ja dao osobi koja to radi nekih 30ak % ali ko kaze da ta osoba nebi lijepo pokupila svih 100% ? 

 

Jel mi mozete dati kakv savjet sto da napravim? 

Sto bi vi napravili na mom mjestu?

 

Hvala!!

 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????
Kolko znam par hrvata su radili aplikacije za mobilne uređaje pa bi probao nekako stupit u kontakt s njima
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

-ideja je k'o mišljenje (i shupak)...

-copyright je jedina stvar koja te štiti. Da bi se zaštitio, moraš biti programer (imati kod-algoritam, razvojne verzije itd..), jer kod je taj koji se deponira, ne ''ideja'' (misliš na patente, idi u USA patentni zavod, neka kolićina zelenog i imaš patent).

- kod nas te ništa ne štiti (na na način kao zapad), moraš biti dovoljno jak da te ostali u igri ne izigraju.

 

btw u EU se ugl ne priznaju software patenti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

prije nego izložiš ideju nekome tko bi ju mogao ostvariti, složiš ugovor s njim da neće koristiti tu ideju (ni neku sličnu tome) neovisno od tebe, kao prilog tom ugovoru priložiš detaljan opis te ideje. na ugovor i na taj opis obojica stavite svoje potpise i datum kada ste potpisali. tako si se donekle osigurao, da ako nekom izložiš tu ideju ali ga ne odabereš za izvođača, da on sam ne napravi po toj ideji aplikaciju. ako to on napravi, onda ga možeš tužiti za povredu ugovora i tražiti odštetu u visini zarade koju ostvari na temelju te ideje

 

a kad odabereš izvođača, s njim sklopiti ugovor u kojem ćeš u detalje definirati obveze i jedne i druge strane

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

da ali ja potpisem s njime ugovor a on rece ideju nekome drugom s kime ja nemam ugovor i eto sranja...?

13 godina
neaktivan
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

koliko god se nesto zastitilo ostaje nezasticeno, ti napravis ugovor s tim koji ti to radi, patentiras i zastitis na sve nacine....

 

e sad ta osoba koja je tu aplikaciju napravila - mislis da on nece imat dodatne ideje koje bi poboljsale aplikaciju te ce zavrsetkom ugovora pocet radit na novoj aplikaciji sa svojim idejama unutar nje.

 

ako se njegova aplikacija razlikuje 30% nije kopija. znaci promjena imena, boja ili sta ja znam ikonica i tih dodatnih ideja - ne krsi nikakav ugovor nit patent

osigurat se nemozes nikako. vidis ni appleu ne uspjeva.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

Ostavi sebi novac, a ideju probaj plasirati na opensource tržište, bar ti je tkao neće nitko kopirati, ali nećeš neke $ zaraditi.

Trenutno je softver jako teško unovčiti, ima tu previše velikih igrača, male ribice se uglavnom izgube u mulju...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

 jel mi moze sta pomoc to da imam veze u americi i da bi to cak moga u usa patentirat?

14 godina
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
pa naravno da moze
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
13 godina
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

Tko ne riskira, ne profitira

Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suradnja saljite poruku :D ------ Radim plexi kucista, ili sva ostala custom made kucista--posalji mi pp
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

da je to tako kako mislis, na marketu bi bilo maks 2000 aplikacije jer nitko ne kopira nikoga al ih imas sta ja znam 300000, cak ti strucni ljudi s kojima si pricao o ideji tko ti garantira da vec netko od njih ne radi na tvojoj ideji

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
FiCoO kaže...

Tko ne riskira, ne profitira

This time next year, Rodders...

~
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

pa zato sto sam pricao s ljudima kojima vjerujem...i na jos par nacina sam se osigurao...ugl nije bitno....

 

ugl ne zelim se zaletiti...dosta se informiram prije nego krenem nesto poduzimati...da nebih pozalio ;)

16 godina
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
trogiraniin kaže...

da ali ja potpisem s njime ugovor a on rece ideju nekome drugom s kime ja nemam ugovor i eto sranja...?

u ugovor staviš odredbu po kojoj ne smije razgovarati sa nikime o toj ideji, ako to napravi isto krši ugovor

13 godina
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

Nađi stručnu osobu da te nauči programiranju koliko toliko i tek onda SAM kreni dalje. I ne govori nikom ništa ako ja ta ideja stvarno tako dobra. Pun qurac ljudi su postali bogataši preko noći sa smartphone aplikacijama a sve šta su imali je odlična ideja vrlo jednostavna za izradu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
e da nemoj nas zaboravit kad postanes slavan..javi se :)
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

jel netko ima ideje koliko bi to sve kostalo?

Znaci od pocetka odvjetnik za sastavljanje ugovora i svih ostalih stvari,

i ajmo rec da nadem nekoga programera koliko se krecu cijene....

 

zanima me okvirno cifra o kojoj bi se moglo tu raditi?

 

Hvala puno!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
Proz0r kaže...
FiCoO kaže...

Tko ne riskira, ne profitira

This time next year, Rodders...

Lovely Jubbly! {#}

 

Lipstick junkie be funky all he wanty
12 godina
neaktivan
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

slažem se sa volume nađi nekog da te naući pa sam napravi

app

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

Za to ce mu trebati 2-3 godine minimalno..dotad ideja moze ispariti ili ju netko drugi ostvariti vec

 

ugovor i to a mislim oko 500ak kn

Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suradnja saljite poruku :D ------ Radim plexi kucista, ili sva ostala custom made kucista--posalji mi pp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

ipak mislim da bi to trajalo predugo a toliko me puca paranoja da ce netko to izbaciti na trziste prije mene hhhhhh

 

nego stvarno bi mi dosta pomoglo ako bi netko imao ideju na koliku cifru se trebam pripremiti?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
FiCoO kaže...

Za to ce mu trebati 2-3 godine minimalno..dotad ideja moze ispariti ili ju netko drugi ostvariti vec

 

ugovor i to a mislim oko 500ak kn

Odakle vadis ove podatke??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

dali postoji kakva firma kojoj bi ja mogao platit izradu aplikacije? ipak mi je sigurnije potpisivat ugovor sa firmom nego sa nekim random....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
trogiraniin kaže...

dali postoji kakva firma kojoj bi ja mogao platit izradu aplikacije? ipak mi je sigurnije potpisivat ugovor sa firmom nego sa nekim random....

Najvojerojatnije ima.

ALI:

1. Malo tko bi ti od njih radio na proviziju pošto u svom tom moru aplikacija neke dobre produ skroz lose.

2. Ne radi se o malim novcima kada nesto tako zelis razviti (ide to i po desetke tisuca kuna) ali naravno ovisi o samoj prirodi i kompleksu apliakacije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 23:58 (Luka).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
trogiraniin kaže...

dali postoji kakva firma kojoj bi ja mogao platit izradu aplikacije? ipak mi je sigurnije potpisivat ugovor sa firmom nego sa nekim random....

otvori si firmu, zaposli par programera i nek rade. pomogao si sebi, pomogao si drugima, pomogao si drzavi ;)

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
Zura kaže...
trogiraniin kaže...

dali postoji kakva firma kojoj bi ja mogao platit izradu aplikacije? ipak mi je sigurnije potpisivat ugovor sa firmom nego sa nekim random....

otvori si firmu, zaposli par programera i nek rade. pomogao si sebi, pomogao si drugima, pomogao si drzavi ;)

I ako propadnes spusio si hrpu love ali stekao nevjerojanto iskustvo! :D

Salu na stranu, treba (relativno) puno novaca za to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 0:00 (Luka).
13 godina
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
Luka kaže...
FiCoO kaže...

Za to ce mu trebati 2-3 godine minimalno..dotad ideja moze ispariti ili ju netko drugi ostvariti vec

 

ugovor i to a mislim oko 500ak kn

Odakle vadis ove podatke??

Iz iskustva i osobnog stava prema programiranju ovo 1.

 

ovo drugo, javni biljeznik i izrada jednostavnog ugovora nebi trebalo biti vise od 500kn, slicna svota je bila kolegi 

Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suradnja saljite poruku :D ------ Radim plexi kucista, ili sva ostala custom made kucista--posalji mi pp
15 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????
Luka kaže...

I ako propadnes spusio si hrpu love ali stekao nevjerojanto iskustvo! :D

Salu na stranu, treba (relativno) puno novaca za to.

nije ni razvoj jeftin (citiram: imam ideju, imam novac .. sto dalje?)

najbolje ce se zastititi sa vlastitom firmom. odvjetnici ce mu popalit novce a dobit ce k* od ovce (cak se i rimuje)

 

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam ideju,imam novac...sto dalje????

aplikacija je jako jednostavna za napraviti za onoga ko ima iskustva s izradom aplikacija...nikad se s time nisam bavio tako da je za mene to nemoguce...

u cijeloj aplikaciji postoji samo jedan dio koji meni ajmo rec djeluje komplicirano a sve ostalo su takorec osnove.....ako itko ima koji savjet za neku firmu neka napise,dosta bi mi pomoglo a za novac ne brinite hhhh ;)))

14 godina
neaktivan
offline
Imam ideju,imam novac...sto dalje????

A koja je to ideja? {#}

Moj PC  
13 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice