Vodeno hlađenje za cpu

poruka: 61
|
čitano: 11.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

evo kupujem sad neko hlađenje za cpu. imam i5 2500k i htio bi ga sad konacno i clockat. gledo sam i zracne coolere ali su mi ovi vodeni iz corsaira puno ljepsi. za oko mi je zapeo h60 i mogu ga dobit za 480 kn pa jel to dobra ponuda? vidio sam na yt-u da je ugradnja potpuno jednostavna. imate li neki drugi prijedlog? samo preporucite nesto bez obzira na cijenu jer ja ne kupujem u ovim ducanima pa kad date prijedlog rec cu vam za kolko ga mogu dobit. hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje za cpu

h60 nije dobar hladnjak jer ima izuzetno mal radijator,ako ces kompletnu vodenjacu kupi iskljucivo h70 ili h100

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

h70 nema di kupujem a h100 izgleda nekako ogromno i mislim da mi netreba nesto tako jako. kakav je h60 u usporedbi s zracnim hladnjacima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

h70 nema di kupujem a h100 izgleda nekako ogromno i mislim da mi netreba nesto tako jako. kakav je h60 u usporedbi s zracnim hladnjacima?

za tih 500kn mozes kupit noctu-u nh-d14 koje ce pomest post sa h60,pojest ga za dorućak i tražit još itd... ugl ako si na corsairovom vodenom nista osim h70 i h100,inace kupi si dobar zracni hladnjak,za 500.tinjak kuna ti je noctua nh-d14 ftw!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

znam da je noctua super(cito sam zadnji broj bug-a) ali ja bas zelim vodeno. neznam taj h100 mi je nekako ogroman mislim stat ce on u kuciste bez problema ali nez. kosta 680 kn jel to puno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

znam da je noctua super(cito sam zadnji broj bug-a) ali ja bas zelim vodeno. neznam taj h100 mi je nekako ogroman mislim stat ce on u kuciste bez problema ali nez. kosta 680 kn jel to puno?

koje kuciste imas?? , ne 700kn nikako nije puno za tu živinu od ladnjaka.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje za cpu

vidim corsair600t,ugl stat ce bez problema,nije on velik uopce,zaiuzet ce ti 2 paralelna mjesta za ventove,tako da-mazni ga!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
Sorry za offtopic, di si kupio i kolko si platio 600t?
Svrzic
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

jel se kuzis o oc? kolko bi mogo clockat za 24/7 s tim h100?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodeno hlađenje za cpu
Svrzic kaže...
Sorry za offtopic, di si kupio i kolko si platio 600t?

 1200 kn, svugdje je ista cijena kolko ja znam. iako bi sad uzeo bijelog jer mi je puno bolji a kod nas je doso taman kad sam vec ovog narucio. cak bi razmislio i o 650d

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

jel se kuzis o oc? kolko bi mogo clockat za 24/7 s tim h100?

s obzirom da je h100 Životinja od hladnjaka a 2500k proc koji se vrhunski clocka ako ti se posreći uhvatit ćeš 5ghz stabilnih za 24/7,vidia sam masu ljudi koji su taj proc sa dobrom vodenjacom nagurali na 5ghz full stabilno.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...
Svrzic kaže...
Sorry za offtopic, di si kupio i kolko si platio 600t?

 1200 kn, svugdje je ista cijena kolko ja znam. iako bi sad uzeo bijelog jer mi je puno bolji a kod nas je doso taman kad sam vec ovog narucio. cak bi razmislio i o 650d

ma 650D je prava stvar,mene je odusevilo u svakom pogledu.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

evo sad sam upravo pogledo i vidim da imaju i h80 za 617 kn. kakav je on? jel bolji od noctue i jel h100 bolji od noctue?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

evo sad sam upravo pogledo i vidim da imaju i h80 za 617 kn. kakav je on? jel bolji od noctue i jel h100 bolji od noctue?

ništa to,to su sve single slot tanki radijatori,to katastrofalno hladi,h70 ili h100 !!!!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

pa neznam bas gledo sam sad review h60 i samo je 2-3 stupnja vise na njemu nego na h70. a h80 bi trebo bit bolji od h70.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

pa neznam bas gledo sam sad review h60 i samo je 2-3 stupnja vise na njemu nego na h70. a h80 bi trebo bit bolji od h70.

ajme skužaj,h80 ima isto debeli radijator kao h70,moja greška,onda uzmi h80 slobodno,on je slican kao h70,iako osobno bi jos uvjek radije uzeo h100 pa imas pravu stvar!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

moram pogledat jos par review-a i to. na h80 i h100 mi se sviđa onaj gumb koji stisnes pa promjenis brzinu ventilatora. brzine su 2500rpm,2000rpm i 1300rpm dok su na h70 2000rpm i 1600 rpm i mora se nesto mjenjat da bi promjenio brzinu. po review-ima h60 je trunkicu losiji od h70. a h80 je opet trunkicu bolji od h70 i u rangu je noctue(sto me cudi s obzirom na cijenu). za h100 nemogu nac review.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodeno hlađenje za cpu

H100 je vrlo vrlo dobar cooler, od svih njih ja bi najradije njega.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

da ali kosta 680 kn a h60 kosta 480 kn pa jel vrijedi ovaj 200kn vise?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu

Ja isto 70% H100, 30% H80.

Zadovoljan sam sa H70 do sada i sta me briga platicu malo vecu cenu ali cu bar biti siguran. 

Treba paziti i planirati pre kupovine gde i kako ga staviti. 

Oni sa 600T ne mogu da nakace 4 ventilatora i H100 na krov. I jos mnogi.

A cim su stavili za 4 mesta znaci bolje je. I H50 je bolji sa 2 ventilatora.

Ali je zato stvoren za 650D i 800D. 

Ja bi njegove ventilatore stavio u kuciste negde a 4x Scythe KAMA FLEX najaci na H100. Koji bi to dobar huuk bio, mocan ne neprijatan kao na AMD kartama.

Naravno zimi smanjis samo brzinu na pola. Pojacas kada radi test neki u igrama smanjis. 

H100 je best opcija po meni, izgled, performanse, garancija.

 

Iskreno to sto kazes za H60 i meni je on super.

Ali gledajuci testove shvatio sam da je on slab za visoke klokove Intela. On je za X4 recimo. Koliko god klokujes, leti, zimi dovoljan, kao i H70.

Za Intel je ova nova serija bolja. Glupo bi bilo da dam 60-70e i podignem na 4.0GHz i ne smem dalje. Hocu da znam da mogu jos i ako ga ne klookujem i da ga ostavim i za drugi CPU mozda.

Zato dam koliko je 150e i gotovo. 5 godina ne gledam kulere za CPU i to je to. U Srbiji ja H100 za dve godine mogu da prodam za 100e.

Sada kod nas na oglasima H50 I H70 se odmah prodaju polovni po ceni novih na evropskim online prodavnicama. I odlaze odmah.

Pored sve price stakora da oni ne valjaju(posto ih nema) i da bi se kupovali Megahalemi sa stanja i Noctuia Tower kuleri. Evo videli ste moje temp NB pa razmislite da imam neki takav cooler kako bi ga ohladio ako slucajno napravi temp problem.

Nov kuler, ili nova ploca, nesto bi moralo.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 9:39 (Vlada011).
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

nebi ja nista ni dodavo na to, meni se jednostavno neda zahebavat s tim ja zelim to samo metnut i oc i bok. dajte mi jos samo recite jel ima koji bolji zracni kladnjak od h100?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu

Moj ti je savet da ne gledas nista sem Noctua NH-D14 i Corsair H100. Nikako CM, i ostale kulere. Mada priznajem V8 je jedan od lepsih, cak lepsi od Corsair AIR kulera. Ali Noctua i Corsair su najozbiljnije firme koje prave to kako treba. 

Meni se licno Noctua ne svidja dizajn i zato bi uzeo H100 ali kada otvoris kutiju znas da si kupio kvalitet kao i Corsair H100. Nacin na koji je spakovano postavljeno u kutiju

vidis da misle na kupce i na pare a ne samo na pare. Iako je ASUS-ovu maticnu 1000x lakse ostetiti nego metalni kuler Corsair je na svoj proizvod stavio zastitni celofan koji se ne moze vratiti a ASUS nije.

To govori mnogo.

Pogledaj po pa odluci.

To je vicita nedoumica koji. 

Ja znam za sebe koji cu. 

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 9:41 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

nebi ja nista ni dodavo na to, meni se jednostavno neda zahebavat s tim ja zelim to samo metnut i oc i bok. dajte mi jos samo recite jel ima koji bolji zracni kladnjak od h100?

Koliko znam trenutno najbolji cooler je (zracni) Noctua NH-D14, a corsair h100 je bolji, tako da nema rasprave ako hoces najbolje uzmi h100, ako hoces bolje od tog uzmi h100 i stavi noctua/zalman (one specijalne bijele sa cudnim propelerima :'D) ventove.

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu

I ja nalazim da je Corsair H100 bolji a to sam mogao da shvatim i ranije posto kod nas u pljuvanju Corsair vise se ne navodi Noctua nego samo full vodena hladjenja.

Do sada su u istoj recenici bili i Megahalem i Noctua. Naravno nardo kupuje Corsair cim se pojave prodaju se svi pa onda njih 20 ceka mesecima da se pojave pa kupe odmah i tako.

Mislim svi oni vole Corsair ali njega nema pa da neko ne bi potrosio pare slucajno na kupovinu preko. 

Al ce im se stomak okrenuti kada vide cifru koliko je otislo na Corsair EVGA delove a ne na ASUS uskoro.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 9:46 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje za cpu

da ti još jednom ponovim, corsair h60 ima isti mali tanki radijator kao i h50,a svi se sijećamo kakve je probleme on stvarao,s vremenom bi se zagrijao i ne bi ga ohladilo nista osim gašenja,a i nikad nije davao rezultate kao zraćni hladnjaci u njegovom rangu,tako da h60 izbaci kao opciju,ili h70,h80 ili h100, moj glas je za h100 jer je ITEKAKO vrijedan para.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodeno hlađenje za cpu

Gledaj koliko je glasno/tiho to vodeno, to neka ti isto bude neki orijentir oko kupnje. I nije Noctua jedini zračni hladnjak koji valja. Thermalright MUX-120, Silver Arrow, Prolimatech većina su odlični hladnjaci, čak i Venomous X (pasivan tako da bi trebao neki vent za njega kupiti). Sad ovisi o tebi koliko bi izdvojio za hladnjak. Moj favorit Noctua ili Silver Arrow, tu su negdje i po performansama i po cijeni. Iako bi možda uzeo Venomous X ali bi te ispao preko 700 ako bi stavio 1 ili 2 kvalitetnija venta na njega.

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

nebi uzimo zracni hladnjak. negdje sam procito da je noctu nh-d14 najbolji zracni hladnjak a h100 je bolji od njega tako da cu vjerojatno njega uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
za te novce (700kn) se može složiti i costume vodeno hlađenje. i to solidno. pitanje je samo dali se za razliku performansi isplati zahebavati svako pola godine zbog promjene tekeućine...
Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje za cpu
mar123 kaže...

nebi uzimo zracni hladnjak. negdje sam procito da je noctu nh-d14 najbolji zracni hladnjak a h100 je bolji od njega tako da cu vjerojatno njega uzet.

slažem se.

rooswelt1991 kaže...
za te novce (700kn) se može složiti i costume vodeno hlađenje. i to solidno. pitanje je samo dali se za razliku performansi isplati zahebavati svako pola godine zbog promjene tekeućine...

e ne bih se baš složio,ja sam dosta vremena potrošio na traženje custom sistema za vodeno,najbolja opcija je od EK waterblocksa kompletni kit sa 240mm radijatorom ,block za cpu,pumpa,cijevi ,killer itd... sa poštarinom iz slovenije bi izaslo skoro 200 eura,bokun manje,tako da nije baš mala razlika u cijeni.h100 je za 700kn odlicna kupnja!!!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Vodeno hlađenje za cpu

ma kako pravo vodeno, nema sanse. ja ga nebi uzeo da mi ga neko da(uzeo bi i prodo) jer nezelim se zahebavat oko tih stvari. hocu jednom stavit i da vise nediram. kad kupim to hlađenje za proc gotov sam s kupovanjem dijelova za komp bar sljedecih godinu dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice