Kupovina P35 ili P45 matične ploče

poruka: 26
|
čitano: 12.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Nažalost, moram zamijeniti matičnu ploču jer sam prilikom čišćenja kompa zbog prašine na socketu 775 lagano prebrisao dotični što je izazvalo pomak pinova,a nikakvim iglicama ni pincetama nisam ih uspio ispraviti. Pošto overclockiram sve po malo ili puno, trebala bi mi malo slobodnija ploča u naponima, množiteljima, FSBu i naprednim memorijskim postavkama. Gledao sam po ponudi i cjenicima, ali nisam siguran koja bi bila prava. Gigabyte EP-45 DS3LR ne bih uzimao zbog L što bi značilo da je nekakva olakšana verzija. Zanimljiva mi je ASUS P5Q SE PLUS. Možete li mi preporučiti još koju ili imate i sami iskustva sa nekom i koliko dopušta izbora za overclock. Cjenovno da je do/oko 800kn.

Hvala

 

Konfiguracija:

MBO: Gigabyte EP-35 DS3 (ošla k jarcu)
CPU: Q6600 G0@8*420FSB
RAM: 2x2Gb Kingston
1066Mhz@840(4-4-4-12 / tRd7)
GPU: Gigabyte 9800GT 1Gb (750oc/1885oc/910oc)
HDD1: Intel SSD G2 80GB
HDD2: Hitachi P7K500 500GB
HDD3: Seagate 160GB
HDD4: Seagate 40GB
KEYBOARD: Logitech G11
MOUSE: Logitech MX518 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 14:21 (Morag).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

imama gigabyte ep45 ds4.

odlična ploča, po recenzijama može se jako dobro clokati, jedina mana kod moje je što daje malo veći napon nego što se postavi.

ne za proc al je tako kod memorije, sad imam corsair (u potpisu) koji treba radit na 2.1v kod automatskog namješta na 2.1

al se u BIOS-u očitava 2.128, morao sa ručno stavit na 2.6 i onda je stvarna vrijednost 2.88 i radi stabilno.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Uzmi asusa jer ti ima bolje sređeno hlađenje a druge razlike im i nisu baš velike

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Bio bi mi Gigabyte prvi kao opcija jer osim što se pokazao stabilnim, davao je i slobodu za baratanje u BIOSu. Ali nažalost više nema toliko izbora jer recimo EP-45-DS3(R) više nije nigdje u ponudi(u nekim cjenicima stoji samo kao roba koje više nema). A ASUSice su mi dostupne jer u Slavonskom Brodu u trgovini Audax imaju kompletnu njihovu ponudu. Samo nisam siguran(pogledam po netu još) opcije u BIOSu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Morag kaže...

Nažalost, moram zamijeniti matičnu ploču jer sam prilikom čišćenja kompa zbog prašine na socketu 775 lagano prebrisao dotični što je izazvalo pomak pinova,a nikakvim iglicama ni pincetama nisam ih uspio ispraviti. Pošto overclockiram sve po malo ili puno, trebala bi mi malo slobodnija ploča u naponima, množiteljima, FSBu i naprednim memorijskim postavkama. Gledao sam po ponudi i cjenicima, ali nisam siguran koja bi bila prava. Gigabyte EP-45 DS3LR ne bih uzimao zbog L što bi značilo da je nekakva olakšana verzija. Zanimljiva mi je ASUS P5Q SE PLUS. Možete li mi preporučiti još koju ili imate i sami iskustva sa nekom i koliko dopušta izbora za overclock. Cjenovno da je do/oko 800kn.

Hvala

 

kod gigabytea je " L" olakšana verzija, dok je to kod Asusa "Se", tako da si tu negdje.

 

tu gigabyte sam imao i ne ide preko 3.35 Ghz.

 

pogledaj ovu http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASROCK+P45DE%2C+Intel+P45%2FICH10%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+SATA%2C+G-LAN%2C+PCI-E%2C+s.775+&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.432 ili ovu

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+GIGABYTE+GA-EP45-UD3LR%2C+Intel+P45%2FICH10R%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+G-LAN%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+PCI-E%2C+s.+775+&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.441

 

 

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Hm, ova ASRockica mi se sviđa samo sam malo skeptičan prema marci. Prije su to bile ploče za one koji su samo htjeli da im komp radi i ništa više Ne mogu naći puno reviewova, ali na asrock stranici vidim da nema front usb:( razmislit ću još...

ova ispod gigabyte-ica je ona koju sam već naveo.što na njoj fali da je L?Ili ASUSici da je SE(hvala na obavijesti da je i to "olakšana")

Koja bi bila eventualno optimalna(može i do 900kn) na stranici Audaxa ?

 

Otkriveno što je L:

DS3L is nice for those who don't need

  • Crossfire (at 8x mind you)
  • Firewire
  • dual gigabit ethernet
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2010 18:51 (Morag).
16 godina
protjeran
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

jedino mi se ova sviđa u okviru tvojih financija, ali imaju zlo dobrih ploča, ali i koštaju hahahaha...

 

http://www.audax.hr/shop/mbo-775-asus-p5q-se-plus-p-71638.html

 

inače, meni je bila paljevina ova iz Linksa:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASUS+P5Q+PRO+TURBO%2C+iP45+%2F+ICH10R%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+RAID%2C+G-LAN%2C+CrossFireX%2C+PCI-E%2C+eSATA%2C+FW%2C+ATX%2C+s.+775&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.497

 

ali kad sam kupovao svoju (nedavno) nije bila dostupna.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Morag kaže...

ova ispod gigabyte-ica je ona koju sam već naveo.što na njoj fali da je L?Ili ASUSici da je SE(hvala na obavijesti da je i to "olakšana")

Koja bi bila eventualno optimalna(može i do 900kn) na stranici Audaxa ?

 

Otkriveno što je L:

DS3L is nice for those who don't need

  • Crossfire (at 8x mind you)
  • Firewire
  • dual gigabit ethernet

ma lažu kerovi haha..

 

sve te jeftinije ploče sa oznakom L ili SE imaju isti chipset kao i one bez oznake, no, uglavnom kad pogledaš ploče "bez SE ili L", sve imaju bolje hlađenje chipseta, osam faza, bolju elektroniku itd..itd..

 

to su dugogodišnja iskustva mnogih forumaša.

 

kad kupujem ploču više ni ne čitam što proizvođač brlja o tom proizvodu, već nastojim dobiti iskustvenu preporuku.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
14 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

za tog q6600 bi ti bila najbolja solucija gigabyte ep45ud3p,strašna ploća jedino malo teža za nabavit,treba pregledat newse i oglase ali i polovne strašno drže cijenu to nnegdije oko 700kn ako ne i vše pošto rulja zna kakva je mb i koliko je tražena(ja sam svoju ud3p prije dva tijedna utopio za 75okn),ali tko zna možda ti se posreći!

I'm too old for this shit
15 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Iz mog iskustva mogu reci sljedece; imam asus P5Q-e i ta ploča radi ko sat. Kapacitet overclocka je stvarno velik, oprema ploce je isto na zavidnoj razini, ali i cijena ploce je dosta velika. Sa druge strane nedavno sam spojio dva kompa sa asrock matičnim plocama, i mogu reci da sam jako ugodno iznenađen. Stvarno neznam kolike su OC mogućnosti asrock ploča, ali u defaultu su jako stabilne i solidno opremljene za smjesnu lovu, cca 400kn. Ako ne treba oc zvijer, asrock može komotno proći kao neka budget maticna. I da, vjerojatno to većina zna, ali asrock je budget odijel asusa, ista firma. Tako da je to barem meni malo ohrabrujuce ;)

Pozdrav
16 godina
protjeran
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

evo našao sam mu gigabyte EP-45-UD3R, isti chipset kao ona UD3P samo nema CF. 989 kn.

 

http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=93

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Od one sam sorte kojoj nije dosta prosječno i stabilno :D

Ma troumim se između ostanka na istome tj GB ep45-ds3LR(zbog mogućnosti overclocka), ASUS P5Q se plus(nešt novo sa 8-faznom manipulacijom napajanja(finije podešavanje napona),ali nema eSATA) ili da bubnem svu lovu i uzmem ASUSicu p5q pro turbo sa svim što ima...

Namjeravam sutra obavit kupovinu tako da nemam vremena za pregledavanje oglasa i čekanje :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Hvala,pogledam pa odlučim:)

16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Morag kaže...

 

Ma troumim se između ostanka na istome tj GB ep45-ds3LR(zbog mogućnosti overclocka),

pripazi na tu ploču, zadnji bios (ne beta) je s kraja 2008 god.

 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2898#anchor_os

 

ima ploča poput ove koju sam ja kupio za koju gigabyte izdaje i dalje bios, socket je 775 i isti chipset, a biose voze cijelu 2009-u i već su nastavili s revizijama biosa u 2010 god.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

još sam u nedoumici. da ostanem na starom i uzmem gigabyte ili napravim nešta novo i uzmem ASUS(prije sam imao dvije njihove ploče za SDR pa za DDR i bile su jako dobre(iako je nforce2 rulao onda).Ako raspolažem sa do 1150kn, što bi bilo najbolje da uzmem? da budem zadovoljan sa normalom i potrošim oko 800kn ili da idem na maksimum pa eventualno malo profitiram sa performansama?

16 godina
neaktivan
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Ma kakvih 1100kn za s775 matičnu... Nema tu nikakvog dobitka na performansama il neznam čemu.

Svaka pristojna p35/45 će moć podić tog quada bez problema. Ajd da ti treba za SLI ili CF pa dobro dat tolko, al ovako čisto bacanje para. Nema tu nikakvog "profitiranja s performansama" :)

Nađi kakvu ploču s garancijom do nekih 600kn i vozi.

everybody lies
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 15:08 (Core2Duo2).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Zato i kažem da nisam siguran vrijedi li dati više zbog eventualno kvalitetnije obrađene ploče koja zbog toga daje 2-3% bolje rezultate u sintetičkim testovima što je ključno u opstanku mog ega :D

Bios mi je ključan jer me ne interesira overclock koji mi daje opcije Default, Turbo ili Extreme već želim napredno baratanje sa memorijskim opcijama i što bolje i više mogućnosti u baratanju naponima... Koje su onda opcije ostale? Vjerujem da je Gigabyte ep45-ds3LR na sličnoj razini kao i ep35-ds3. ASUS se hvali boljim mogućnostima u baratanju naponima...

16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Core2Duo2 kaže...

Ma kakvih 1100kn za s775 matičnu... Nema tu nikakvog dobitka na performansama il neznam čemu.

Svaka pristojna p35/45 će moć podić tog quada bez problema. Ajd da ti treba za SLI ili CF pa dobro dat tolko, al ovako čisto bacanje para. Nema tu nikakvog "profitiranja s performansama" :)

Nađi kakvu ploču s garancijom do nekih 600kn i vozi.

onda nitko ne bi kupovao ploče od 2000 kn.

 

svi bi svoje i7 i i5 trpali u matične od 600-700 kn ?!

 

što fali socketu 775 ?!

 

ljudi su prodavali i prodaju za bagatelu svoje 775 konfiguracije koje nisu stare ni godinu dana, da bi kupili veličanstveni i5 i memoriju dr3

 

i što su dobili ?!

 

kvalitetnija-skuplja soc. 775 ploča daje veću sigurnost trajnosti, nije sve u performansama.

 

btw: dok intel ne izbaci procesore i10 za 2 godine i ddr4, ja svoje ne mijenjam Namigiva

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 19:32 (Bugofil).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Bugofil kaže...

1. onda nitko ne bi kupovao ploče od 2000 kn.

 

 2. što fali socketu 775 ?!

 

3. kvalitetnija-skuplja soc. 775 ploča daje veću sigurnost trajnosti, nije sve u performansama.

O.o

1.- kupcima takvih high-end matičnih od 1000, 2000 pa i više kn ili treba SLI i CF, ili su veći  klokeri, ili imaju viška para. - ako se prepoznaje u nekomu od ova tri tipa -go for it!

 

2. ništa, osim što su cijene novih s775 ploča u našim dučanima nerealne, koštaju kao aktualni socketi (1156 i 1366) i automatski on kupnjom takve jedne ploče jako gubi na vrijednosti, dobit će neku siću za nju za nekih godinu dana. Zato sam mu preporučio da ide na polovnu s garancijom.

 

3.-Sigurnost trajnosti? Što on to neće moć sa nekom prosječnom p35/45 a moći će s nekim high endom?

everybody lies
16 godina
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Zahvaljujem svima na savjetima :)

Znajući da moram sutra iskeširati lovu, povadio sam komponente van i izvadio ploču. Pogledao sam socket i rekao si da nemam što izgubiti. Sjeo sam za stol, primakao svjetlo, uzeo pincetu i otvorio malo povećalo na švicarskom nožiću :D Skužio sam da fale tri pina tj pod povećalom da fale okomiti vrhovi inače dužih nakošenih pinova. Čačkao sam pincetom i iglom i uspio nategnuti ta tri pina da budu u ravnini sa ostalim pinovima. Spojio sve nazad, upalio napajanje i stisnuo power. Komp se upalio pa ugasio...i onda upalio i radi do sada bez problema. Provrtio sam malo benchmarke i sve radi kako treba :) samo znam da procesor neću više vaditi dok ne budem sve mijenjao za par godina :))

Hvala još jednom.

--------------------------------

 

Dodao sam slike socketa prije no što sam ga uspio srediti. Zeleni kvadrat označava dva pina koja je trebalo samo pogurati, a crveni kružići označavaju tri pina koja nisu imala vrh pa su malo potegnuti ostaci da dođe do kontakta. Na drugoj slici pokaz da radi(vidi se po ledicama, jer je bilo namješteno brzo okidanje pa izgleda kao da ventilatori stoje:))

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2010 19:20 (Morag).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Core2Duo2 kaže...

 

1.- kupcima takvih high-end matičnih od 1000, 2000 pa i više kn ili treba SLI i CF, ili su veći  klokeri, ili imaju viška para. - ako se prepoznaje u nekomu od ova tri tipa -go for it!

 

2. ništa, osim što su cijene novih s775 ploča u našim dučanima nerealne, koštaju kao aktualni socketi (1156 i 1366) i automatski on kupnjom takve jedne ploče jako gubi na vrijednosti, dobit će neku siću za nju za nekih godinu dana. Zato sam mu preporučio da ide na polovnu s garancijom.

 

3.-Sigurnost trajnosti? Što on to neće moć sa nekom prosječnom p35/45 a moći će s nekim high endom?

1. većini ne treba ni SLI, ni CF, već su danas svi postali ekstremni clockeri, koje i sami proizvođači huškaju svojim reklamama, mogućnostima procesora, ploča, na to.

2. cijene su realne jer smanjena količina na tržištu povećava cijene-čista ekonomija. svi gube na vrijednosti. što misliš koliko novaca će dobiti netko tko je uzeo npr 1156 ploču koju je danas platio 1500 kn za godinu dana, makar je pod garancijom ??

 

skoro ništa, ako izvuče 700 kn, huuuura, a ploča kao bombončić, moš mislit, tjerana godinu dana na 4.3 GHz, super.

 

isto tako, slažem se da ne treba kupovati ploču za 775 od 1500 kn, no kupovinom nekakve kvalitetnije Asusice ili gigabajtice za 1000 kn, za godinu dana će opet dobiti 500 kn, tako da nema drastičnog gubitka jer jako puno ljudi nije prešlo na soc 1156 ili 1366 baš zbog neodgovarajućeg dobitka u odnosu na gubitak.

 

3. skuplja ploča, kvalitetnija elektronika, hlađenje, dugotrajnija je. ne kupuju svi ploče koje će prodati za godinu dana.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

A gle moja poanta je:

 

Što će to (konkretno on) moć sa skupljom pločom, a ne s npr. P35/45-DS3?

 

Po meni se ne isplati kupovati nove s775 procesore i nove matične jer su cjenovno (u dučanu) vrlo blizu aktualnim socketima.

Pogledaj samo kao primjer novi q9550... Koja precijenjenost u odnosu na i5 750. Čisto kao primjer.

everybody lies
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Imao sam P35 DS3P od Gigabyte-a odlična ploča, trenutno imam Asus P5Q PRO isto tako odlična matična, Asus za razliku od Gigabyite-a ima malo više opcija u bios-u, za overclocking ima finije doziranje napona za FSB NB i Memoriju.Jedina razlika je cijena koja je kod ASUS-a malo veća. Inače obje ploče se odlično overclockiraju i imam samo pozitivna iskustva.

16 godina
offline
Kupovina P35 ili P45 matične ploče

Jednostavno nisam htjeo da kad već dajem lovu, da ju dajem za isto. Ako već moram, da ipak onda imam malo više opcija i mogućnosti za fino podešavanje hardvera. Smatram da su realne cijene mainstream matičnih oko 800kn, a pojačanih do oko 1200kn. Sve dalje od toga je fantaziranje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče
Core2Duo2 kaže...

A gle moja poanta je:

 

Što će to (konkretno on) moć sa skupljom pločom, a ne s npr. P35/45-DS3?

 

Po meni se ne isplati kupovati nove s775 procesore i nove matične jer su cjenovno (u dučanu) vrlo blizu aktualnim socketima.

Pogledaj samo kao primjer novi q9550... Koja precijenjenost u odnosu na i5 750. Čisto kao primjer.

kao što znaš, postoje ploče za solidan overclocking i za dobar overclock.

 

eto, moja prošla ploča je bila EP43 DS3L i nije išla preko 3.35 Ghz da se za jajca objesišCool mislim, bolje da nije, jer ima tako "dobro" hlađenje chipseta da bi pri šestomjesečnom vozanju na 4 Ghz već bila u vječnim lovištima.

 

ova nova koju imam ide stabilno preko 4 Ghz, no isto nema dobro izvedeno hlađenje, pa je držim do 3.5 Ghz najviše, jer sve više od toga za takve ploče nije zdravo.

 

što se tiče tog q9550, to je zlo od procesora.

 

a to sa tim "svemogućim" i5 ??!!

 

isto tako gledajući, jedan gejmer može isto proći duplo jeftinije ako upikne jedan AMD Phenom II X2 555 Black Edition. u igrama će imati slične performanse, a može uštediti 700 kn.

 

mislim, ono što reče Mesić ; "mi se u svemu slažemo, osim u onom u čemu se neslažemo" Namigiva

 

 

Morag kaže...

Jednostavno nisam htjeo da kad već dajem lovu, da ju dajem za isto. Ako već moram, da ipak onda imam malo više opcija i mogućnosti za fino podešavanje hardvera. Smatram da su realne cijene mainstream matičnih oko 800kn, a pojačanih do oko 1200kn. Sve dalje od toga je fantaziranje...

jesi li što kupio ???

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
RE: Kupovina P35 ili P45 matične ploče

jesi li što kupio ???

Srećom, nisam morao jer sam uspio popraviti kontakte na svojoj GB ep35-ds3 kako sam naveo iznad. Tako da mogu skupljati novac za nešt drugo :) ali sam se ukljućio dalje u razgovor o kunskoj vrijednosti ovisno o mogućnostima matične ploče...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice