Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

poruka: 37
|
čitano: 6.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
Dali da mjenjam svoj i5 i da kupujem ovaj AMD
MZ
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Ne trosi novce uzalud .... taj tvoj je sasvim dovoljan za bilo sta :)

resistance is futile
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Nemoj prelaziti. Digni taj svoj na 4.0GHz i imas procesor koji ce tjerati sve jednako dobro kao i i5 2500k koji pojede FX 8150.

BF3 nick: herdjuro
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
kakav te FX spopao, taj proc je zakon
16 godina
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

FX je osjetno bolji jedino u teškim višejezgrenim aplikacijama i zbog toga bi bilo itekako opravdano mijenjanje

što se tiče igara i svakodnevnog korištenja nije potrebno mijenjanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
igy kaže...

FX je osjetno bolji jedino u teškim višejezgrenim aplikacijama i zbog toga bi bilo itekako opravdano mijenjanje

što se tiče igara i svakodnevnog korištenja nije potrebno mijenjanje.

FX je osjetno bolji kad se ocne a tada trosi daleko previse i previse se grije.Taj I5 sigurno ide na 4GHZ a kao takav nije slabiji od stock FX-a.Momce ostavi ti taj I5 i samo mu digni takt.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Imao ga ja prije Sandya i s lakoćom ide na 4Ghz, a solidnim coolerom od kojih 250-300 kn ga hladiš bez problema.

 

Ne znam samo koji k*** sam ga prodavao. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
Jel moguce da zbog maticne ploce stagod nemogu podic procesor na 4.0GHz.
MZ
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Moguće je i to.

Koja je ploča ako smijem pitati ? {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 21:11 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
Ploca je P7H55-m asus.
MZ
16 godina
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
zoharbizo kaže...
igy kaže...

FX je osjetno bolji jedino u teškim višejezgrenim aplikacijama i zbog toga bi bilo itekako opravdano mijenjanje

što se tiče igara i svakodnevnog korištenja nije potrebno mijenjanje.

FX je osjetno bolji kad se ocne a tada trosi daleko previse i previse se grije.Taj I5 sigurno ide na 4GHZ a kao takav nije slabiji od stock FX-a.Momce ostavi ti taj I5 i samo mu digni takt.

za endocing i sl. mu ne treba dizati takt da bi bio dosta bolji id i5 7XX serije, danas imaš pregršt procesora i od intela i od amd-a koji su znatno bolji od i5 7XX serije baš u tom poslu

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 7:42 (igy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
Maki96 kaže...
Ploca je P7H55-m asus.

Nemoj se ljutiti, no ne možeš kupiti tako dobar CPU i tako prosječnu ploču i očekivat dobar OC.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
13 godina
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
igy kaže...

za endocing i sl. mu ne treba dizati takt da bi bio dosta bolji id i5 7XX serije, danas imaš pregršt procesora i od intela i od amd-a koji su znatno bolji od i5 7XX serije baš u tom poslu

U encodingu su od I5 7X0 @ 4,2GHZ jaci jedino naclockani Phenomi II X6 i FX 81XX procevi.Nijedan drugi AMD proc nije jaci od njega,pa niti Phenomi II X4 masno naclockani kao ni FX 61XX.Sto se tice Intela tu je stvar drugacija.

clock2much
13 godina
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Igy je točno odgovorio autoru teme. Ako se bavi programima koji mogu iskorištavati puno jezgara, FX 8xxx je miljama ispred i5 760 procesora. Za sve ostalo nema potrebe za upgradeom.

13 godina
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

ja imam core i 5 750 zanima me koja je raylika iymedu core i5 760 i toga fx amd x8 8120,nisam zasad imao snjim nikakvih problema

odigrao sam sve stare i novije igre,dali bih ja trebao prodat svoj i kupit nekih od ta dva,{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
fight kaže...

ja imam core i 5 750 zanima me koja je raylika iymedu core i5 760 i toga fx amd x8 8120,nisam zasad imao snjim nikakvih problema

odigrao sam sve stare i novije igre,dali bih ja trebao prodat svoj i kupit nekih od ta dva,{#}

Na 760 ti se ne isplati ići apsolutno, a AMD zahtjeva promjenu i matične, pitanje u današnje vrijeme koliko ćeš profitirati sa tim procom, ali ajd - nek prođe argument zaloga za budućnost kao plus.

 

Nema smisla po meni i dalje mijenjati taj i5, ja svog imam preko 2g, vozio sam ga na defaultu, pa turbu, pa 3.2, 3.4, 3.6 i 4.0. Odličan proc za svaku namjenu a danas ga relativno jeftino dobiješ polovnog.

Faith divides us. Death unites us.
13 godina
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

ovako pitao sam iz tog razloga da znam,no naisao sam na temu u forumu gdije je decko radio testove core i5 750 i Amd Phenom s 6 jezgri,

i test je pokazao da je core i5 750,cetvero jezgreni bolji od amd phenoma s 6 jezgri,osim sto se malo zagrijavao procesor,s tim da se promjeni

hladenje malo jace i nema nikakvih problema,ali koliko ja znam zar intel nije bolji od amd jer je intel inace za radnje sto se tice koje kakvih

teskih programa,i trebao bih po mom bit u svemu bolji od amd,a amd je vecinom koliko znam ono iy iskustva samo za igranje,e sad ne kuzim

ispraviteme ako grijesim ali to je ta teorija,premda  sam corem i5, presao sve nove naslove igara bez ikakvih problema i zagrijavanjem,procesora

nisam imao nikakvih problema,i ako sam promjenio hladenje s catanom 4.

ali me iskreno zanima dali je moje racunalo dobro i dali bih trebao mjenjat s i5 760, ili amd fx-series x8 8120,ili nemoram jos o tome razmisljat

ali budite prezicni s odgovorom molim.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
fight kaže...

ovako pitao sam iz tog razloga da znam,no naisao sam na temu u forumu gdije je decko radio testove core i5 750 i Amd Phenom s 6 jezgri,

i test je pokazao da je core i5 750,cetvero jezgreni bolji od amd phenoma s 6 jezgri,osim sto se malo zagrijavao procesor,s tim da se promjeni

hladenje malo jace i nema nikakvih problema,ali koliko ja znam zar intel nije bolji od amd jer je intel inace za radnje sto se tice koje kakvih

teskih programa,i trebao bih po mom bit u svemu bolji od amd,a amd je vecinom koliko znam ono iy iskustva samo za igranje,e sad ne kuzim

ispraviteme ako grijesim ali to je ta teorija,premda  sam corem i5, presao sve nove naslove igara bez ikakvih problema i zagrijavanjem,procesora

nisam imao nikakvih problema,i ako sam promjenio hladenje s catanom 4.

ali me iskreno zanima dali je moje racunalo dobro i dali bih trebao mjenjat s i5 760, ili amd fx-series x8 8120,ili nemoram jos o tome razmisljat

ali budite prezicni s odgovorom molim.{#}

Bilo koji Phenom II X6 i FX81X0 Buldozer su jaci od tvoga i5 procesora, clockani X6 je jednak 2500K clocked a FX i jaci ukoliko ga aplikacija koristi u potpunosti.

Nemas potrebe mijenjati CPU, digni mu takt i to je to.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

x6 phenoma sam imal,i5 750 je od sina u kompu trenutno,,u winraru benchmarku multithreading i5 750 je brži za 20%,..testovi memorije score je s i5 veći(bolji),.kodiranje videa tu se osjete još dodatne 2vije jezgre pa phenom brže obavi posao..u igricama je isto tak i5 brži-glađe-brže  se loadaju igrice,fps je malo bolji..šteta kaj nisam sve to zabilježil skrenšotovima...

a o zagrijavanju se zna-phenom se dosta grije naspram i5etice...

 

 

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
bahrija kaže...

x6 phenoma sam imal,i5 750 je od sina u kompu trenutno,,u winraru benchmarku multithreading i5 750 je brži za 20%,..testovi memorije score je s i5 veći(bolji),.kodiranje videa tu se osjete još dodatne 2vije jezgre pa phenom brže obavi posao..u igricama je isto tak i5 brži-glađe-brže  se loadaju igrice,fps je malo bolji..šteta kaj nisam sve to zabilježil skrenšotovima...

a o zagrijavanju se zna-phenom se dosta grije naspram i5etice...

 

 

U winraru i5 nemoze biti brzi, isto tako ni u igrama sigurno nije brzi jer je taj procesor nesto brzi od PII X4 pa tako i od PII X6 jer igre ne koriste dodatne dvije jezgre.Sto se tice zagrijavanja, Phenom nije nista topliji.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
Vegeta kaže...
bahrija kaže...

x6 phenoma sam imal,i5 750 je od sina u kompu trenutno,,u winraru benchmarku multithreading i5 750 je brži za 20%,..testovi memorije score je s i5 veći(bolji),.kodiranje videa tu se osjete još dodatne 2vije jezgre pa phenom brže obavi posao..u igricama je isto tak i5 brži-glađe-brže  se loadaju igrice,fps je malo bolji..šteta kaj nisam sve to zabilježil skrenšotovima...

a o zagrijavanju se zna-phenom se dosta grije naspram i5etice...

 

 

U winraru i5 nemoze biti brzi, isto tako ni u igrama sigurno nije brzi jer je taj procesor nesto brzi od PII X4 pa tako i od PII X6 jer igre ne koriste dodatne dvije jezgre.Sto se tice zagrijavanja, Phenom nije nista topliji.

 pajdo a kaj misliš zakaj sam prodal x6 1055 phenoma?-i to je pala odluka onda  dok sam sinu upgrejdal s i3 540 na i5 750 kompa...da nisam napravil par testova nebi ni sam vjeroval..

memorijski kontroler radi brže-bolje na intelu to se uvjeril,,..latencija meme je bila niža na intelu,skor veći u benču,..jedino di je phenom deral i5eticu je u kodiranju videa, za kakvih 15%,.. gigabyte p55-ud2 na default voltaži sa štok kulerom držim i5 750  na 3.5,,dok sam na phenomu malo moral dodati voltažu da ga dobijem na 3.5ghz i to s asus croshaire 4 extreme...

Bahrija
11 godina
protjeran
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Generaliziras, Phenomi II X6 uredno idu na 4GHZ sa naponom do 1.45V na takvim plocama, taj i5 750 jedino moze biti brzi u IMC radnjama jer Intel ipak ima bolji kontroler.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

overklok mi je bila najmanja briga,ja ga stestiral ovak -velim da se nisam uvjeril na svoje oči još dan danas bi u mojem kompu bil x6 phenom-a ne intel trenutno g530(-tražim proc i5 ili i7 sandy-ivy)-evo samo da ti nabacim ovaj g530-milina za vidjeti na kojoj voltaži radi a i temperature sa štok kulerom {#}..dobro sad nemremo usporediti to s x6 phenomom-ali intel je ipak hladniji,manje se grije jbga...

 

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
bahrija kaže...

overklok mi je bila najmanja briga,ja ga stestiral ovak -velim da se nisam uvjeril na svoje oči još dan danas bi u mojem kompu bil x6 phenom-a ne intel trenutno g530(-tražim proc i5 ili i7 sandy-ivy)-evo samo da ti nabacim ovaj g530-milina za vidjeti na kojoj voltaži radi a i temperature sa štok kulerom {#}..dobro sad nemremo usporediti to s x6 phenomom-ali intel je ipak hladniji,manje se grije jbga...

 

Taj G530 sam i ja imao, nije cudno da je hladan kada radi na malom taktu i jos je 32nm CPU sa niskim naponom :)

Usporedujes kruske i jabuke.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Točno tak moj phenom hladan dok ga C&Q spusti na 800Hz i na napon od 1V.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

evo i5 od sina klokan na 3.5 na default naponu...za g530 ti rekel da se nemogu uspoređivati ta dva procesora(phenom i g530) al s ovime i5 750 itekak se može uspoređivati{#}

ploča je plačena 200kn ova di i5 i to pod garancijom bila još{#}

Bahrija
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 21:01 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120
bahrija kaže...

evo i5 od sina klokan na 3.5 na default naponu...za g530 ti rekel da se nemogu uspoređivati ta dva procesora(phenom i g530) al s ovime i5 750 itekak se može uspoređivati{#}

ploča je plačena 200kn ova di i5 i to pod garancijom bila još{#}

Phenomi II na boljim plocama bez greske idu na taj takt sa 1.3V i manje, sa okej coolerom su hladni ko spricer, stvar je u tome da Intel ima bolje coolere, barem tise ako nista.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

47c? Idle? Isto dosta za 3.5 i default napon, ja na 3.2 i 1.025V imam 38c idle. Hladnjak je performa, čak ju i nisam čistio evo ima dobrih 4mj, od instalacije praktički. Trebao bih, ide to još 1-2c niže.

 

Ali 47 je dosta za idle, možda nešto krivo gledam, po jezgrama tako piše..47,46 itd..

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 21:03 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

Kad se vec hvalite tim IDLE temperaturama, evo i moj FX 6100 @ 4GHz CNQ ON, sobna temp oko 28°C, cooler 612s. IDLE varira od 34-36°C

clock2much
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 760 VS AMD FX-series x8 8120

na boljoj ploči ovaj i5 ide na 3.8 na default voltaži..ova ploča je šroteks da se tak izrazim-al kak se veli kolko para tolko muzike..velim da se nisam uvjerio u mogučnosti phenoma x6 i ovoga i5 nebi uopče pisal ovdi.. svako ima svoj izbor...

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice