Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.171.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sve skupa nista zanimljivo se nije dogodilo. Kao da smo lupili u zid

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Gledajuci recenzije ne vidim nigdje neku razliku izmedju ove dvije platforme. Nesto malo jaci ipc kod intela, dosta veca potrosnja.
Kad vidim ove gluposti oko nekog rasturanja…
Jedini minus u amd-a je cijena i to je to.
Da si sad sklapam novi pc uzeo bih intela samo i iskljucivo zbog cijene.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 16:13 (Chico12).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma daj sta ti je AMD ima podrsku za AVX512 No brainer

7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Chico12 kaže...
Gledajuci recenzije ne vidim nigdje neku razliku izmedju ove dvije platforme. Nesto malo jaci ipc kod intela, dosta veca potrosnja.
Kad vidim ove gluposti oko nekog rasturanja…
Jedini minus u amd-a je cijena i to je to.
Da si sad sklapam novi pc uzeo bih intela samo i iskljucivo zbog cijene.

 A sta ti gledas točno da ne vidis razlike? i5 je ubio r5, a i7 r7, dok je 13900kf skup kao i 7900x kojega pomete a neck to neck je sa 7950x ali za fest manje love.

 

Po meni je svakako puno toga se desilo.

 

 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

A sad kad su toliko blizu jedni drugima sa performansama jel budu mozda smanjili cijene? Ili ce i dalje sisat glupe ovce koje kupuju nesto sto je jedva 10% brze od prethodne generacije za najmanje 30% vise love. 

 

Prije sam za 2 place kupio high end pc s kojim sam bio miran barem 3-4 godine, a sad mi treba 4-5 placi da kupim isti takav.

 

A ovi Intel i Amd fanboji su najbolji, ovaj ima veceg, ne ovaj ima veceg a furaju se na 8700k ili amd 2600x koji su iz proslog stoljeca. Nekad su ljudi bas ovce.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 16:36 (mihi999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovaj i9 je bomba i na 90W

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Santana kaže...

Sve skupa nista zanimljivo se nije dogodilo. Kao da smo lupili u zid

 Kako ništa zanimljivo, pa idu najave da če Blender ekipa dodat upozorenje tak da se zna.

 

- Blender, ne preporučamo i9 13900K za bilo kakve potrebe

 

Ovo ne treba komentirat, valjda je sve vrlo očito ili tablice usporedbe.Iz kuta bilo koje aplikacije koja 100% gazi CPU, i9 potrošnja je debela koma na kvadrat.Ali to smo sve znali i ranije, nema tu ništa neočekivano.

 

 
 

 

Fučkaš Cinebench to je samo beskorisni benč, dakle ako nikad ne koristiš pravi program Maxon Cinema 4D koji košta 3000eura.

 

Blender je besplatan, i koristi ga jako puno ljudi čak i za razne Profi potrebe itd.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 16:53 (rambox).
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Stigao.
no.
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Odličan malojezgreni procesor, samo jeftinije je kupit uljni radijator i tak se grijat.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja isto uzeo, sutra mi dolazi 13900K :)

7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uhuujjj, ovo je najveca prednost monolitnog dizajna jer su latencije brze ko metak, minimum fps je drastično jači od ryzena a to je ono i najbitnije ozbiljnim igracima i muliplayer profesionalcima

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Od sutra na stanju u ADMu: KLIK.

 

Koji ćete uzeti (bi najradije uzeli)?

5 i9-13900K
0 i9-13900KF
1 i7-13700K
1 i7-13700KF
5 i5-13600K
4 i5-13600KF
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Onog koji nema male jezgre 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovaj 13600kf za 3000kn ce ici ko mečava.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

 A sta si ti došao ovdje zadnja 2 dana ne razumijem da ti se vice over 9000 koliko trolaš? Dobro ti ide.

 

Za isto toliko ide i 7600x samo sa sitnih 6 jezgrica, a 7700x za 4000kn koji je još veca komedija kad ga taj i5 istambura kako hoce

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 17:14 (Zwer54).
9 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

 Stići će i oni za 1500 kn. Ovaj 13600k je u igrama kao 12900k.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

Nesto slabiji AMD je samo 3800kn 

8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zwer54 kaže...
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

 A sta si ti došao ovdje zadnja 2 dana ne razumijem da ti se vice over 9000 koliko trolaš? Dobro ti ide.

 

Za isto toliko ide i 7600x samo sa sitnih 6 jezgrica, a 7700x za 4000kn koji je još veca komedija kad ga taj i5 istambura kako hoce

 

Pa tko spominje AMD uopce ? Nekaj ti se to prevec mota po glavi. Kome treba bang for buck kupit ce si nesto od prosle generacije
Imas 12400f za 1500kn manje. To fino ulozis u graficku i "tamburas"

 

A ovi kaj imaju novca i volje za trosit na takve stvari uzimaju odma i9

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
19 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kroz tjedan dana su cijene bar 5-10% dole, znaci 13600kf cca 2800-2900kn

 

Ne znam samo koji nadimak smisliti za taj ultimativni uradak moderne tehnike, ovako po prvim testovima bi mu stajao "13600k = AMD crucifixor" 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma kakvi moj Ryzen 3600 to rastavlja na proste faktore u bilo kojem testu

7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Santana kaže...

Pa tko spominje AMD uopce ? Nekaj ti se to prevec mota po glavi. Kome treba bang for buck kupit ce si nesto od prosle generacije
Imas 12400f za 1500kn manje. To fino ulozis u graficku i "tamburas"

 

A ovi kaj imaju novca i volje za trosit na takve stvari uzimaju odma i9

 Jel si i ti dosao trolati ili samo brzo listas pa ne vidis ovog trola kaj pise? Sere po temi od jucer, e jezgre ovo e jezgre ono, i5 kosta toliko a konkurencija đabe. Ako si imalo sabran nije tesko odgonetnuti da je dosao flejmati i trolati po temi.

 

I nova serijs se uspoređuje sa konkurencijom, naravno da spominjem AMD necu svetog Petra valjda, a taj rang od 3000kn je uvijek bio bang for buck. Kada se preplacivao 5600x za te pare e onda niste vidjeli grešku.

 

Ne zanima sve na svijetu budzet opcija, ima nas jako puno koji gledamo iznad toga.

8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zwer54 kaže...
Santana kaže...

Pa tko spominje AMD uopce ? Nekaj ti se to prevec mota po glavi. Kome treba bang for buck kupit ce si nesto od prosle generacije
Imas 12400f za 1500kn manje. To fino ulozis u graficku i "tamburas"

 

A ovi kaj imaju novca i volje za trosit na takve stvari uzimaju odma i9

 Jel si i ti dosao trolati ili samo brzo listas pa ne vidis ovog trola kaj pise? Sere po temi od jucer, e jezgre ovo e jezgre ono, i5 kosta toliko a konkurencija đabe. Ako si imalo sabran nije tesko odgonetnuti da je dosao flejmati i trolati po temi.

 

I nova serijs se uspoređuje sa konkurencijom, naravno da spominjem AMD necu svetog Petra valjda, a taj rang od 3000kn je uvijek bio bang for buck. Kada se preplacivao 5600x za te pare e onda niste vidjeli grešku.

 

Ne zanima sve na svijetu budzet opcija, ima nas jako puno koji gledamo iznad toga.

 Ja novu seriju uspoređujem sa svime. AMD mi nije u nikakvom planu pa gledam drugo.

na 1440p ces dobit jedva 10% sa tim novim i5 naspram "starog" 12400f za duplo vise novaca.

Pa ak ne gledas budzet opciju zasto onda gledas i5 uopce ?

 

 

Vidim ja kaj se tu događa, a ti se isto spustas na taj nivo.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 17:58 (Santana).
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uzmi i3 12100f na b660g uz ddr5 RAM ga kloknes na 5ghz i sapunas ryzen i guzis i5.👌

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Santana kaže...


na 1440p ces dobit jedva 10% sa tim novih i5 naspram "starog" 12400f za duplo vise novaca.

Pa ak ne gledas budzet opciju zasto onda gledas i5 uopce 

 Kakavih bozjih 10% od 12400f kaj si ti s marsa opal, razlika je oko 25% okvirno sa rtx 4090 i to na 1440p, a 13600kf se i kloka za 12% više gaming performansi u ovoj recenziji.

 

i5 K modeli su mid range, znači jako dobar omjer uloženo dobiveno i za gaming i nesto sa strane odraditi, nije to nikakav budžet. To kaj je i5 jako široka opcija kod intela je drugi par rukava, ali 12600k/kf i 13600k/kf to sigurno nisu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 18:10 (Zwer54).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

Nesto slabiji AMD je samo 3800kn 

 To baba Su pokušava uloviti u mutnomr, fura se na Intel ali slabo se to prodaje. Zna Rambo, samo 300 komada u Njemačkoj, jako loše. Nisu ljudi vesla sisali. I sad poput kožnatog dogovorila smanjene proizvodnje...skužili da im puno više paše nestašica. Kad nestane ovog ryzena 5600 za 1400 kn, sve bu otišlo u k.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zwer54 kaže...
forumaš kaže...

Ha ha socijalni i5 je sad 3000 kn, skupe te male jezgre

 A sta si ti došao ovdje zadnja 2 dana ne razumijem da ti se vice over 9000 koliko trolaš? Dobro ti ide.

 

Za isto toliko ide i 7600x samo sa sitnih 6 jezgrica, a 7700x za 4000kn koji je još veca komedija kad ga taj i5 istambura kako hoce

 

 Tek se zagrijavam, jer došao je taj četvrtak 

7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
pqweasdyxc kaže...

Ovaj i9 je bomba i na 90W

 

 Da, fenomanelano je kako sa UV ima dosta manje potrošnje a zadrzava pun kufer performansi, Roman je super odradio test.

 

Evo i australac je također dobar u tim undervolting recenzijama pa je samo potvrdio sve od Der8auera, i dodao jos svojeg štiha na to sve.

 

E sad jos vidjeti dokle sve idu te multithread performanse posto zen 4 ima kočnicu na 6.4GHz, a intel moze bez problema i preko 8GHz voziti, a taman su izasli ovi hynix A die moduli koji su out of the box na 7200, 7400 i 7600MHz 

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

 To baba Su pokušava uloviti u mutnom...

kad smo već kod nje... baba su nam je i postavila nove standarde 

5600x je bio prvi mid range preko tri soma kuna čim je preuzela gejming krunu onomad

 

kad se samo sjetim koliko su se fanboji amd-a veselili što je amd porazio intela sa zen3

možemo joj se zahvaliti na ovakvim cijenama, jer je to sad postalo novonormalno

a bogme i cijenama matičnih postavljaju nove standarde... eto ti kako je amd 'naš' igrač i korektor pohlepnog intela

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

To da je AMD "narodna" firma koja voli svoje korisnike je čista fantazija, bilo tko od njih bu prodavao po maks cijeni po kojoj može, a loptica je na kupcima da li će prihvatiti igru ili ne.

ALi sobzirom da je danas hardver satusni simbol, poput iphonea ili aluminijskih felgi, dobro njima ide zarada na premium siliciju. A fanbojevski ratovi su im savršena besplatna reklama, zavadi pa vladaj.

Ipak kak više nema isplativog rudarenja sad se moraju malo i potruditi kroz marketnig. Jedino je Intel izbacio sfušanu karticu na tržište, ko totalni početni ili amater. Ispada ko neka kineska kopija.

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice