AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.023
|
čitano: 5.200.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

 

 

nisu ti crashovi zbog RAM OCa već zato što su trenutno svi zen3 biosi zbugani (i većina releasova je beta) - svi prijavljuju probleme, od msi do gigabyte mbo vlasnika

 

trebamo pričekat kojih mj dana da amd izda nove agese

 Ovo je valjda prvi put da vidim da netko ima probleme, pratim reddit svakodnevno, uvijek netko kupuje nove Zen 3, testira i igra se sa klokovima itd i nitko nije rekao da ima problema sa crashanjem, da, jedno vrijeme je kod nekog modela bio problem sa XMPom koji nije loadao 1.35v nego ostavio stock 1.2v no to je rijeseno odavno (a i moglo se rijesit tak da manualno stavis 1.35v).

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zubo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
MGloc kaže...

Sve ti zavisi do procesora...

tako je, zavisi kak te potrebi kontroler na procesoru

 

u slucaju PBO2 je trenutno i do BIOS-a jer su u banani

 

5600X sistem sa 3600 memorijom rusenje malo malo, XPM ili manual postavke svejedno

 

stavim 4750G ukljucim XMP i radi bez greske, za sada, sve ostalo je isto, ploca, memorija itd

 

5800X stroj, jos uvijek nije stabilan, igre rade, ali premier i CB ga ruse

 

nema mira sa AMD-om, to je lutrija i zabava za cijelu obitelj, mene kak se jebem s time, a ukucani se zabavljaju kak sam zivcan i pizdim 

 Da, klasika, jebavanje evo već drugi dan.

 

Jbte ne tražim puno - obični pbo i xmp, te da radi stabilno.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Fanu kaže...

 

 

 

nisu ti crashovi zbog RAM OCa već zato što su trenutno svi zen3 biosi zbugani (i većina releasova je beta) - svi prijavljuju probleme, od msi do gigabyte mbo vlasnika

 

trebamo pričekat kojih mj dana da amd izda nove agese

 Ovo je valjda prvi put da vidim da netko ima probleme, pratim reddit svakodnevno, uvijek netko kupuje nove Zen 3, testira i igra se sa klokovima itd i nitko nije rekao da ima problema sa crashanjem, da, jedno vrijeme je kod nekog modela bio problem sa XMPom koji nije loadao 1.35v nego ostavio stock 1.2v no to je rijeseno odavno (a i moglo se rijesit tak da manualno stavis 1.35v).

nisi vidio moje postove, i za 5600X i za 5800X i jos dvoje kolega, par stranice prije, tu i na CB temi

 

svatko je imao svojih problema sa memorijom, netko manje netko vise, iskljucivo je do BIOS-a trenutno bar na 5000 seriji i na B550 i X570 chipsetima

 

takoder, meni 1600, 1700, 2700 i 3700X, te sada 5600X, 5800X su imali problema sa razlicitim plocama i razlicitim memorijama, 4750G je prvi proc koji nema problema, za sada

 

naravno da kad cackas non stop po sistemu, nalazis na probleme, netko tko kupi, pikne sve unutra, stavi na auto, i ne koristi neke bencheve/programe i samo se igra, mozda nece imati problema kao mi koji radimo sve i svasta sa racunalima

 

AMD platforma svakako ima jako puno musica i nije jos to 100% , vidjet cemo kada dodu stabilni PBO2 biosi

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže..

 Da, klasika, jebavanje evo već drugi dan.

 

Jbte ne tražim puno - obični pbo i xmp, te da radi stabilno.

 

 

 Naviko ti na plug an plej. Dodaj rizu meni da vidiš kako se daunvolta. Za tebe je delider plagenpley. Da sam kao ti slagao novo sad bi parkirao intel u kutiju bez razmišljanja.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

 

u slucaju PBO2 je trenutno i do BIOS-a jer su u banani

 

 Kod nekih vendora je bilo super, bez prekonapona čak. Ti si izvukao zadnje atome iz 5600x/5800x u CB20 temi vidljivo, ne znam jel može to tako radit 24/7 na granici stabilnosti. 

Sigurno postoje 24/7 postavke koje će svima radit i rade sa 10-20% manje perf. koje si ti izvukao iz komponenti, vidljivo u CB20 temi.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

 

 Kod nekih vendora je bilo super, bez prekonapona čak. Ti si izvukao zadnje atome iz 5600x/5800x u CB20 temi vidljivo, ne znam jel može to tako radit 24/7 na granici stabilnosti. 

Sigurno postoje 24/7 postavke koje će svima radit i rade sa 10-20% manje perf. koje si ti izvukao iz komponenti, vidljivo u CB20 temi.

 @ivicask i @AdR03 su cak uspjeli puno bolje podesiti memorije i IF, nego ja, pa koliko me pamcenje sluzi isto nakon par dana nije vise bilo stabilno

 

kada sam vidio da mi u igrama nema prakticki nikakve bitne razlike izmedu 2133 i 4000 frekvencije memorije, odustao sam od daljnjeg natezanja sa time

 

kad izadu finalni biosi, onda cu ponovo podesiti to kak spada i gotovo, do nekog novog Ryzena 

 

s ryzenima nikad dosadno

www.youtube.com/TerabitTV
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Jbte ne tražim puno - obični pbo i xmp, te da radi stabilno.

 Nakon svega kaj citam stvarno sam sretan kaj sam isao na intel, evo slozio sve i bez beda radi sve otprve, sad jos detaljno istestirat OC i amen. Onda krecem na grafu pa na RAM (za sad XMP na 3200 C14 b-die također  ).

 

Jedva cekam da krenemo benchat da vidim kolko zapravo postotaka je razlika kad se sve našpana na oba sistema 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pharaoh kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Jbte ne tražim puno - obični pbo i xmp, te da radi stabilno.

 Nakon svega kaj citam stvarno sam sretan kaj sam isao na intel, evo slozio sve i bez beda radi sve otprve, sad jos detaljno istestirat OC i amen. Onda krecem na grafu pa na RAM (za sad XMP na 3200 C14 b-die također  ).

 

Jedva cekam da krenemo benchat da vidim kolko zapravo postotaka je razlika kad se sve našpana na oba sistema 

 De jbte, sat vremena nešto radi onda crash. Temp sve pod kontrolom. Čak i na auto.

 

Ok spreman sam bio da ću se zajebavati, ali baš ovoliko sa noob postavkama ni u ludilu. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ok spreman sam bio da ću se zajebavati, ali baš ovoliko sa noob postavkama ni u ludilu. 

Prodaj to, nije to za tebe kao ni za mene. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
DarthMarkus kaže...
Ok spreman sam bio da ću se zajebavati, ali baš ovoliko sa noob postavkama ni u ludilu. 

Prodaj to, nije to za tebe kao ni za mene. 

 Ma volim ja to na neki način. Fokusiram se.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja ne, želim plug and play, nemam živaca.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

ja ne, želim plug and play, nemam živaca.

 delid & play 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...

ja ne, želim plug and play, nemam živaca.

 delid & play 

ma to nema šanse. želim ušteakti procesor, ništa ne klokati, max upaliti memori profil, eventualnu u biosu poriktati ventove spojene na kejs i to je to. ne želi nadograđivati biose, otkrivati probleme i sl.

Bez zajebancije.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...

ja ne, želim plug and play, nemam živaca.

 delid & play 

ma to nema šanse. želim ušteakti procesor, ništa ne klokati, max upaliti memori profil, eventualnu u biosu poriktati ventove spojene na kejs i to je to. ne želi nadograđivati biose, otkrivati probleme i sl.

Bez zajebancije.

 Ma nemas vise plug & playa... meni su isto govorili da je nvidia plug&play, mislim, bilo je na 1060, sad sa 1660ti i novim driverima ne... Za BF4 moram skidat stare drivere a kad hocu zaigrat Beamng moram skidat nove, prosli su ti dani

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Pharaoh kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Jbte ne tražim puno - obični pbo i xmp, te da radi stabilno.

 Nakon svega kaj citam stvarno sam sretan kaj sam isao na intel, evo slozio sve i bez beda radi sve otprve, sad jos detaljno istestirat OC i amen. Onda krecem na grafu pa na RAM (za sad XMP na 3200 C14 b-die također  ).

 

Jedva cekam da krenemo benchat da vidim kolko zapravo postotaka je razlika kad se sve našpana na oba sistema 

 De jbte, sat vremena nešto radi onda crash. Temp sve pod kontrolom. Čak i na auto.

 

Ok spreman sam bio da ću se zajebavati, ali baš ovoliko sa noob postavkama ni u ludilu. 

 A joj pa nije to za tebe stari moj. Lagano čekat raketicu, a do tada izduraj s tim.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Ma nemas vise plug & playa... 

Varaš se jako.

ps. kompatibilnost sa prastarom igrom nema veze sa time, to je kao da ja kažem da ne mogu igrati COD 2 na Windowsu 10 i za to krivim Microsoft.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:08 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ma nemas vise plug & playa... 

Varaš se jako.

ps. kompatibilnost sa prastarom igrom nema veze sa time, to je kao da ja kažem da ne mogu igrati COD 2 na Windowsu 10 i za to krivim Microsoft.

 jasno ti je da usporedjujes igru staru 15 godina sa igrama starim 7 godina ? Usto, beamng svako malo dobiva updateove, i prakticki bilo koji cod mozes igrat na windowsu 10, evo ja tipa bas sam nedavno odigrao cod1 mp bez ikakvih problema... nemoj mi samo sad rec da su igre krive sto su najedanput od jednog drivera pocele rusit ili jednostavno davat crne teksture ? 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 jasno ti je da usporedjujes igru staru 15 godina sa igrama starim 7 godina ? 

Jel tebi jasno da su obje igre prastare. U HW svijetu je i sedam godina puno previše, bolje si kupi COD MW i igraj kao kralj. 

ps. di bi došli s driverima da svaka verzija podržava svaku igru, noviji GPU je za novije igre kao i noviji driver.

ps. nije kriva igra, kriva je kompatibilnost koju ne možeš zadržati zauvijek.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:30 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Fanu kaže...
DarthMarkus kaže...

Lego 5800x jučer i b550 Tomahawk.

 

Sad se  sa štelanjem. 

 

javi kakve su ti temp sa 5800X (imas zracno ili vodeno hladjenje?)

 

ja za vikend prelazim na 5800X (Asrock B550 extreme4 maticna - ako ne uspijem s njom, onda sa gigabyte B550 aorus ili neka MSI/Gigabyte X570 u istom cijenovnom rangu)

 

imam b-die memoriju (3200C14), bit cu zadovoljan ako bude 3600C14 radio bez problema i onda krecem na undervolt (cruve optimizer) individualnih jezgri

 Oko 65-70 (spike) u gamingu pod Nocutom NHD 14. 

 

PBO uključen  (boost na 5 GHz) - ali vrlo nestabilan sistem. Kreša mi se doslovno "sve" nakon sat vremena sesije.

 

Sad sam ga ugasio. Sa memorijom se nemoj jebavat - od jučer pokušavam nać stabilan tajming. Najbolje XMP i adio Mare.

 

Ja ću ga isto undevoltat ili roknit u ECO mod. 

 

 

 Vjerovatno mu je potrebno napona za tih 5ghz. 5GHz nije defoult iako imaš pbo2 uključen.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

 jasno ti je da usporedjujes igru staru 15 godina sa igrama starim 7 godina ? 

Jel tebi jasno da su obje igre prastare. U HW svijetu je i sedam godina puno previše, bolje si kupi COD MW i igraj kao kralj. 

ps. di bi došli s driverima da svaka verzija podržava svaku igru, noviji GPU je za novije igre kao i noviji driver.

ps. nije kriva igra, kriva je kompatibilnost koju ne možeš zadržati zauvijek.

Da kupim cod mw i da svakim danom sebe kaznjavam sto ga igram ? Ne hvala. COD MW nikad nece bit legendaran i zabavan kao BF4, ove nove codove igras jedino ako se volis kempat i to je to. I to valjda znaci da ja mogu zaboravit igrat i Rust, tj. uskoro ce mi se pocet rusit, ali nema veze, ipak je igra koja je top 10 na steamu i koja dobiva weekly update od 2013. Po meni je bolje nabavit amd i ovo prodat dok se jos moze i zaboravit na ikakve probleme, i jos dobijem sa svakom godinom boost performansi na amdu... sa nvidijom sve ide na dole  Nego, ista sudbina ide i GTA 5/rainbowu/csgo posto su to isto prastare igre ?

 

Uglavnom, sta hocu rec ? Pa to da nemas pametne igre za igrat koja je dobra po pitanju svega, tj. da ti nece dosadit nakon 500-1000 sati

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:56 (hahhaajaads).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ljudstvo , samo jedno blic pitanje .. pobjegose mi ballistixi i pitanje je kad ce ponovo bit na stanju . Hocu li se zaj ako uzmem XPG Spectrix D60 , malo je skuplja ali nema veze . samo me zanima jel valja ? ( RGB zanmemarite nebitan je , svakako ga mislim iskljucit , znaci samo kvalitet kita i valja ili ne i gdje je otprilike  kad se usporedi sa npr ballistixom ? )

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1567784-REG/xpg_ax4u360038g18a_dt60_spectrix_d60_rgb_gaming.html

 

edit . nije ni skuplji , ista je cijena 89.99$ 

edit 2 uuuu evo vidim da je ona cl18 , e jbga 

 

hvala 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 19:03 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja imam D41 2x8GB kit i dobar je, uspio sam nesto malo naclockati na 3466Mhz na CH6 ploci, ali sa Ryzenom 1600, tako da sam ti vjerojatno nerelavantan, ali eto. Mene je zadesio Hynix CJR, a D60 i nadalje moze biti samo bolje. Meni osobno su vrlo fora oni vodeno hladjeni kitovi, koji nisu ni preskupi, ali ne znam koju tocno oznaku imaju nakon D. Mislim da ne mozes fulati s Adata memorijom. Naravno kao sto vec sam znas Ballistixovi E-die ili koji je ono vec bio u igri, ni ne sjecam se, su malo bolji od CJR, ali ih jebe 3. po redu latencija, ako se dobro sjecam. To su detalji, ako ides u extremno clockanje svake latencije. Kad sam se igrao s tim sam primjetio da hrpa stvari jos igra ulogu u benchanju, imam negdje sejvane screenshotove ako te zanima. Glavna stvar, sama latencija ipak najvise zavisi o IMC, integriranom memory controleru procesora, odnosno o seriji Ryzena koji bi imao u tom kompu. RGB je inace zgodan, ima ga puno na slici, ali realno je diskretan i fino matiran, frosty kako oni to kazu..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bas sam ti to htio napisat trazi si 3600 cl16.

3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, 

 

Jel mi može tko objasniti razliku između ryzen 5 3600 i ryzen 5 1600 af, osim naravno u cijeni. Totalni sam laik i ne znam kako procesori rade, funkcioniraju. Pa molim ako može na primjeru igrica, online igra itd. Ako sam dobro shvatio u slučaju igara bitnija je bolja grafička nego procesor. 

 

Hvala

Lp

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Youtube je pun ovakvih videa gdje se r5 3600 uspoređuje sa svime i svačime i često je best buy.



Razlika je u tome što 3600 je novija tehnologija, ima bolji IPC (instructions per clock) i veći L3 cache s kojime može bolje iskoristiti jači gpu. Isto podržava PCIe 4 tako da je dobar i za kartice najnovije od oba tabora.
Meni najbolja stvar je da podržava zaista veliki broj matičnih ploča sa dosta kombinacija, na to pripazi.
I zadnje, pogledaj u temi iskustva s Ram memorijama da znaš što je najbolje.

Negativna stvar je sad cijena jer je 300-400 kn skuplji nego prije.
SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1600af je oko 900kn, 3600 je oko 1700kn skoro duplo skuplji a jaci je u prosjeku 15-20%.3600 ima bolji memorijski kontroler znaci da ce vjerovatno radit sa brzom memorijom.Mozda bi bilo dobro sacekat jos 2-3 mjeseca da se spuste cijene.

Po meni ne vrijedi uzimat 3600 po toj cijeni , uzmi 1600af sada kasnije se prebacis na 3700x ili 5600x.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
DarthMarkus kaže...
Fanu kaže...
DarthMarkus kaže...

Lego 5800x jučer i b550 Tomahawk.

 

Sad se  sa štelanjem. 

 

javi kakve su ti temp sa 5800X (imas zracno ili vodeno hladjenje?)

 

ja za vikend prelazim na 5800X (Asrock B550 extreme4 maticna - ako ne uspijem s njom, onda sa gigabyte B550 aorus ili neka MSI/Gigabyte X570 u istom cijenovnom rangu)

 

imam b-die memoriju (3200C14), bit cu zadovoljan ako bude 3600C14 radio bez problema i onda krecem na undervolt (cruve optimizer) individualnih jezgri

 Oko 65-70 (spike) u gamingu pod Nocutom NHD 14. 

 

PBO uključen  (boost na 5 GHz) - ali vrlo nestabilan sistem. Kreša mi se doslovno "sve" nakon sat vremena sesije.

 

Sad sam ga ugasio. Sa memorijom se nemoj jebavat - od jučer pokušavam nać stabilan tajming. Najbolje XMP i adio Mare.

 

Ja ću ga isto undevoltat ili roknit u ECO mod. 

 

 

 Vjerovatno mu je potrebno napona za tih 5ghz. 5GHz nije defoult iako imaš pbo2 uključen.

 Ne, baš je zbugan bios izgleda kako je već kolega rekao. Doslovno s nekim postavkama radi (PBO lvl), a u nekim kombinacijiama s određenim xmp profilom ne.

 

Fora kod Ryzena je izgleda da nađeš neke postavke da uopće radi kako tako. 

 

Gubi se smisao entuzijazma ako nešto tunaš da proradi, a ne da ga nabriješ dodatno. Barem ja tako mislim.

 

Kod Intela je 90% nestabilnosti najviše oko temperature tj. kakav si bin pogodio da izvučeš 5+Ghz. Jga, kad rafiniraju 14+++ pa su ga usavršili .

 

Evo vidim na MSI-ovoj stranici beta bios novi. Idem ga probat.

 

P.S. Merry C

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 8:38 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisi valjda cijelu noc bio budan zbog nariktavanja hehe 

 

Ja danas jos imam graficku i RAM za klokat i to je to, ipak jucer nisam imao vremena zbog blagdanskih priprema za sve. Javim opsornije dojmove svega predvece u prikladne teme za to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Ne, baš je zbugan bios izgleda kako je već kolega rekao. Doslovno s nekim postavkama radi (PBO lvl), a u nekim kombinacijiama s određenim xmp profilom ne.

 

Fora kod Ryzena je izgleda da nađeš neke postavke da uopće radi kako tako. 

 

Gubi se smisao entuzijazma ako nešto tunaš da proradi, a ne da ga nabriješ dodatno. Barem ja tako mislim.

 

Kod Intela je 90% nestabilnosti najviše oko temperature tj. kakav si bin pogodio da izvučeš 5+Ghz. Jga, kad rafiniraju 14+++ pa su ga usavršili .

 

Evo vidim na MSI-ovoj stranici beta bios novi. Idem ga probat.

 

P.S. Merry C

 

Fora kod ryzena je da, po izlasku novih ryzena, pricekas 1-2mj stabilne BIOSe - uzmi u obzir da AMD jos ubacuje nove feature u AGESE (npr curve optimizer, PBO2, itd) pa su trenutni korisnici zen3 CPUova u biti beta testeri svih tih featura

 

imao sam mušica sa svojim 2700X kad sam ga kupio nedugo nakon izlaska, ali nakon par mjeseci radi stabilno bez ikakvih problema - u BIOS vise nisam morao ici

trenutni savjet je da se ne instaliraju beta BIOSi zbog razno raznih issuea (selektivno otkazivanje USB 2.0 portova na maticnoj, WHEA errori, nestabilnosti u radu, itd) - AMDu ce trebati jos bar mj dana da izbaci neku stabilnu AGESU (nadajmo se i prije)

 

Ryzen je u pocetku izvrstan za hardver fanatike koji vise vole tweakati sistem i provoditi vrijeme u BIOSu/benchmarcima nego igrajuci igre :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 8:49 (Fanu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice