Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.808
|
čitano: 13.209.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
win4crazzy kaže...

preporucite mi neki laptop do 3500 kn za internet i filmove. Ducan nije bitan, znaci neki best buy laptop do 3500 kn

itko

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih vas za pomoć.

Dakle, treba mi novo prijenosno računalo, raspolažem s cca 5000 kn i ovo su nekako preferencije:

- Namjena: rad u uredu: čitanje, rad u office paketu, surfanje, i sl. Funkcionalnost ispred svega - brz sustav i da ne moram čekat masu vremena zbog štekanja aplikacija. Igre / filmovi mi nisu bitni.

- Ekran: ekran cca 15.4 - ako je manji mi ne odgovara jer se niš ne vidi, ako je prevelik onda postaje pretežak i preglomazan.

- Težina: po mogućnosti čim lakši - morat ću ga nosit gore/dole pa ono...

- Tipkovnica: vrlo sam zadovoljan tipkovnicom koju ima moj stari laptop HP NX7400 pa bi mi tako nešto pasalo. Ne volim "gumičare" nego volim čuti i osjetiti tipke pod prstima.

- Baterija: čim duže tim bolje (ali nije krucijalno - važnije su mi gore navedene stvari)

 

Eto... pa ono... pomozite.

Puno hvala! :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel dobar ovaj laptop? Ne mogu naći review sa tim modelom koji ima iste komponente

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10144&osCsid=f428fdf88bc02d8e5ea11937c4b604e2

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedno pitanje:

Uglavnom, kupujem laptop i ciljam na Toshibu P770, prvenstveno mi
je prelijep dizajn, tipkovnica super itd...

Ali me zanima i vaše mišljenje, dali se isplati uzeti  ovaj laptop:

Satellite P770-108, Intel Core i7 2630QM 2,00 GHz (2,90 Turbo), 4GB, 17,3'',
1600x900, SATA 500 GB, Windows 7 Home Premium 64 bit, NVIDIA GeForce GT 540M
2 GB, DVD?RW DL, 10/100/1000, 802.11b/g/n, BT 3.0, HDMI, USB 2.0 x3, 3 kg,
USB 3.0 x1

oko 7000 kuna...
Dali postoji nešto bolje za te novce, ili nešto tih karakteristika lijepog
dizajna za manje novce?

 

Važno da je i7 2630qm, i 17.3, lijepa tipkovnica poput p770 i nešto tipa 540m, lijep dizajn, kompaktan, i po mogučnosti 2xhdd...

I još jedno važno pitanje za P770.... DALI NETKO ZNA DALI MOGU STAVIT UNUTRA SEKUNDARNI
HDD??? pošto postoji još jedan bay za hdd, a, kod nekih vele da nema
konektora... Htio bih kasnije stavit SSD+HDD...

Hvala unaprijed

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sto kazete na ovaj laptop? i jeli to definitivno best buy za lap do 3k kn?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gledao sam, hvala na izboru. Ali pronasao sam svoju sljedecu mrcinu - lenovo v570. U superbitu je 4336kn, znaci i5,4gb rama i gt 520M. Sto mislite o njemu, ima tko konkretna iskustva? Ali me privlaci i fujitsu AH531A, u supernetu za 4100kn, sve isto samo kaj ima gt 525M. E je velika razlika izmedju te dvije grafe, citao sam da je, al me Lenovo vise privlaci...
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a sta kazes na zadnji model Asusa K73SV? ;)

 

Intel i5 2430m 2.4Ghz

4GB ram

Nvidia 540m ;)

i evo cijena:
http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=19080
4700kn za keš, definitivno best buy ;) 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dac kaže...
gledao sam, hvala na izboru. Ali pronasao sam svoju sljedecu mrcinu - lenovo v570. U superbitu je 4336kn, znaci i5,4gb rama i gt 520M. Sto mislite o njemu, ima tko konkretna iskustva? Ali me privlaci i fujitsu AH531A, u supernetu za 4100kn, sve isto samo kaj ima gt 525M. E je velika razlika izmedju te dvije grafe, citao sam da je, al me Lenovo vise privlaci...

gt525 ti je nešto jača od gt520, ja imam asusa i5, 4gb rama i gt520m i pokreće bad companya bez problema, niti jedna niti druga nisu loše

It will be legen--- wait for it---dary!!! Barny Stinson
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trazim preporuku laptopa sa 4GB rama, min 320GB hdd, i3 ili jos bolje i5 proc, 15,6 inca i da je do 3300kn. Grafika ili neka kartica ili intel hd3000.
PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
win4crazzy kaže...
win4crazzy kaže...

preporucite mi neki laptop do 3500 kn za internet i filmove. Ducan nije bitan, znaci neki best buy laptop do 3500 kn

itko

helppp!

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 15:40 (win4crazzy).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ako ne misliš ništa igrati pogledaj post iznad svoga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
steeleye kaže...

ako ne misliš ništa igrati pogledaj post iznad svoga...

od ovih s i3 procom  najbolji je ovaj http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=asus+x54+i3

jesam li upravu

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
win4crazzy kaže...
steeleye kaže...

ako ne misliš ništa igrati pogledaj post iznad svoga...

od ovih s i3 procom  najbolji je ovaj http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=asus+x54+i3

jesam li upravu

Meni se čini isplativiji Dell zbog trogodišnje garancije, ali i asus k53 je dobar. svaki od njih ima mane i prednosti, možeš provjeriti recenzije na

 

http://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15R-N5110.51378.0.html

http://www.notebookcheck.net/Laptop_Search.8223.0.html#results

http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Lifebook-AH531-Notebook.55738.0.html

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi što mislite koji od prijenosnika iz ponude na ovoj stranici do 1000KM da kupim?

 

Ili ako imate neki bolji prijedlog do te sume..

 

EDIT: Što kažete na ovaj Toshiba Sat.C660-1XQ i3-2310M 2.1G 15.6 LED 4G/500G GF315/1G Wn BT

Glavno je ne lažite samog sebe. Onaj ko laže samog sebe i svoju laž sluša, dolazi dotle da već nikakvu istinu ni u sebi ni oko sebe ne primećuje, i prema tome, ne poštuje ni sebe ni druge.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 13:56 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zamolio bih vas za preporuku prijenosnika. Uglavnom, trebam neki uredski laptop. Samo da ekran bude oko 17"

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Amazon637 kaže...

Zamolio bih vas za preporuku prijenosnika. Uglavnom, trebam neki uredski laptop. Samo da ekran bude oko 17"

 

Ovisi s koliko love raspolažeš i radiš li što s grafikom (npr. obrada slike i videa, 3D animacije)

 

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=2629 - Lenovo, Windows, 2 godine jamstva, jak procesor, vanjska i jaka grafička

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=2628 - Lenovo, nešto slabiji procesor od prethodnog (za ured nebitno), nema vanjsku grafičku (može biti problem ako radiš s grafikom)

 

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemam sad vremena sve gledati, ali stalno ponavljam ljudima: ako želite kvalitetu, onda uzmite Asus, Asus i Asus. Acer i HP su po mom mišljenju, a i po jednom istraživanju najmanje kvalitetni laptopi.

 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Marinac_SEAL kaže...

Nemam sad vremena sve gledati, ali stalno ponavljam ljudima: ako želite kvalitetu, onda uzmite Asus, Asus i Asus. Acer i HP su po mom mišljenju, a i po jednom istraživanju najmanje kvalitetni laptopi.

boze preporuke pa ovisi od modela do modela svi oni imaju lose i dobre.... inace kolko para tolko muzike

lol
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

SAmo da napomenem laptop trebam samo za internet, bez igrica, bez ikakvih zahtjevnih programa

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Iako, potencijalno, gledam neki laptop za uzet i vjerojatno bi bio Asus, za asus sam bas naprotiv iz servisa cuo ne uzimat. HP nikako, a a sus ako bas ne moram ne. Preporuka je bila toshiba, dell, lenovo, da im najmanje dolaze

 

EDIT: zasto bih ipak, usprkos tome uzeo taj asus, zato sto za ispod 5000kn dobijem i5, gt540, na 17.3" dok na dellu i toshibi za te pare dobijem i3 i gt 525

 

Sa druge strane, trazio sam, i to bih jos i radije, i5, hd 6750m i 17.3" , ali nekim cudom ne mogu naci takav model...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 14:59 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mikronis je jedan od razvikanih ali i jedan od najskupljih dučana, da se naći isti model za manje novaca po drugim , manjim dučanima..npr. Arhiteh u Dubravi gdje sam kupio dva HP Laptopa i uštedio skoro 1200Kn na oba primjerka.

Moja preporuka HP jer ako ništa drugo, onda stvarno imaju izvrsnu podršku i jaku mrežu ovlaštenih prodavaća i servisa. Istina je da cijena igra veliku ulogu u kvaliteti i opremljenosti, ali ponekad i jeftiniji Laptopi sasvim zadovoljavaju prosječnog korisnika gdje igre nisu prioritet, već sav ostali konkretni posao i surff. ..!! 

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
neznam_ime kaže...
Marinac_SEAL kaže...

Nemam sad vremena sve gledati, ali stalno ponavljam ljudima: ako želite kvalitetu, onda uzmite Asus, Asus i Asus. Acer i HP su po mom mišljenju, a i po jednom istraživanju najmanje kvalitetni laptopi.

boze preporuke pa ovisi od modela do modela svi oni imaju lose i dobre.... inace kolko para tolko muzike

Što reći? Šaljem poruku onima koji vide a ne čuju...

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

znaci samo sto su neki testovi rekli da je neka maraka bolja ja bi trebo iskljucivo nju uzimat bez obzira na sve?

lol
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije to "neki test", nego najveće takvo istraživanje do sada, koje je provedeno nad 30 000 laptopa. Ako te zanimaju pojednosti, evo ti link.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je upravo tako "neki test".

 

Jedna od stvari (iako slijedeci clanak govori potpuno PRO APPLE) , iznosi ok stvari koje mozda na prvi pogled nisu ocite u takvoj "studiji":

 

http://www.resourcesforlife.com/docs/item2594

 

slijedeca stvar, sam test laptopa i proizvodjaca je star 2 godine a odnosi se na laptope koji su prodavani unazad 4-5 godina i vise.

Ne uzimas u obzir da laptopi i komponente u njima koje dobijamo mi (koliko god to zvucalo ko teorija zavjere) nisu isti kao oni koji odlaze u SAD - slozit cete se, tako je sa vecinom robe... to su stvari od istih firmi, ponekad i iz istih tvornica, ali oznaka kvalitete na njima nije ista, komponente nekad nisu (kolicina rama , hdd-a itd ako nista drugo) iste itd...ali to je najmanje bitna cinjenica trenutno

 

Nadalje, test koji ti pricas obuhvaca 30 000 proizvoda, neki od njih su netbookovi (laptopi ispod 400$ po njihovoj definiciji), laptopa ima "vise od 1000" od svakog proizvodjaca , ne zna se koji je omjer netbooka naspram laptopa, ne zna se koji je omjer uredaja po prodavacima... naprosto jer nije objavljeno. Pretpostavljam da je ista stvar ko kod nas, na svaku toshibu proda se valjda 3 assusa i 10 hp-a, hp se najvise prodaju jeftini modeli, premium nisu glavnina istrazivanja, dok sa druge strane apple nema nista osim premium modela, a asus i toshibu ljudi kupuju uglavnom kao zamjenu za desktop racunala (kod nas je barem takva praksa koliko cujem/vidim)

 

Dalje, sami kazu da netbookovi koji su testirani (a ocito uzimaju veliki dio samog istrazivanja) su uvedeni na trziste tek 2007., a tek 2008. su dosli na 10% prodanih laptopa i u vrijeme ovog istrazivanja imali su (vecina) ispod dvije godina, ipak, daju PROJEKCIJU kvarenja tih notebookova za 3 godine koliko ni ne postoje - hence the word PROJECTED malfunction rate i vec time su znacajno narusili relevantnost rezultata ove "studije" jer u studiju koja podilazi statistickoj pogresci, koja nema iste uvjete za sve proizvodjace, niti istu kolicinu testiranih uredaja, a kamo li istu kolicinu testiranih uredaja po svakom cijenovnom rangu, uvodi projekciju koja ima dodatnu pogresku jer se temelji na pretpostavci.

 

Ja time ne kazem da asus nije dobar, niti ne kazem da nije upravo HP taj koji ima najvise laptopa na servisu, ja samo kazem da ukljucite mozak i ne uzimate rezultate benchmarka, "studija" i ne znam cega zdravo za gotovo...

 

Neko je naso na netu PDF od nekog drugog ko je napravio studiju na temelju slampavo postavljenih uvjeta i sad je to dogma - tako je i nikako drugacije.... nije tako. Moze se to uzimat kao "okvirna informacija" , ali u ovom slucaju, kad sam procito cijeli PDF i vidio kako su tocno radili "studiju" jedini zakljucak do kojeg mogu doci (buduci znam kako se studije rade) jest da je ova poprilicno neprecizna i podlozna prevelikim statistickim i inim drugim pogreskama da bi za mene bila relevantna, osim eventualno informativno, a cak i to ne jer ne znam koliki je omjer kvara laptopa (koji nije fizicki kvar nastao npr. razbijanjem monitora) unutar ranga oko 700$ izmedju pojedinih proizvodjaca, vec znam da se hp laptopi u rangu izmedju 300$ i 1800$ (vjerojatno) kvare vise od apple mac bookova (kako god da su se onda zvali) koji su se oduvijek mogli smatrati samo premium modelima u svakoj kategoriji , a koji su proizvedeni u razdoblju od prije 4-7 godina recimo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da ne otvaram novu temu zamolio bih vas ako mi možete preporučiti laptop za gaming do 6000 kn {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moze preporuka laptopa do cirka 5k kuna, bitno je da je zaslon od 15,6", da je u stanju reproducirati hd filmove, 4GB rama, po mogucnosti da ima i5 proc i usb 3.0. al i da moze pokrenuti igre, naravno, ne ocekujem cuda oko toga al bar da igre ne stekaju uz nise-srednje detalje.......
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice