Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

poruka: 24
|
čitano: 7.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Uskoro ću ić si nabavit jedan netbook, pa bi htio malo vaše pomoći oko izbora.

Naime, za oko mi je zapela Acerova Aspire One serija, ali nisam siguran kojeg bi uzeo, koji je najbolji po kvaliteti izrade, i balansu performansi/trajnosti (uglavnom želim da ima 6-ćelijsku bateriju, znači 5 ili više sati autonomije pod nekim umjerenim opterećenjem, npr. Wifi ON) i slično.

Od "jačih" mogućnosti bi bilo dobro da može prikazivati HD video bez trzanja (bilo kakav HD, ne očekivam sad 1080p :P), da mogu slušat mjuzu (kvaliteta zvučnika nije od velike važnosti jer ću koristiti slušalice), pokrenut kakvu staru igricu (tipa Diablo2, Age of Empires 2) i eventualno raditi malčice u Photoshopu CS3 (nije nužno).

Tipkovnica (veličina i sl.) mi i nije neki kriterij, ali opet, što je bolje moguće.

U krajnjem slučaju, ne mora ni biti Acer, ali nešto što je kvalitetnije za iste novce.

(Od boja su prihvatljive crna, plava, siva, a bijela više manje Belji se)

 

Maksimalno bih za njega dao oko 3000-3150kn, ali ako mi možete reći neku prodavaonicu (po mogućnosti webshop) koja podržava obročno plaćanje, iliti "na rate", za te cijene.

 

Bio bih veoma zahvalan na bilo kakvoj pomoći!

Unaprijed hvala!

 

 

edit: typo

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53Ghz | MoBo: Gygabite EP35-DS3 | GPU: PowerColor Radeon x1950Pro 512 MB | RAM: 3GB DDR2 | HDD: SG Baracuda 160GB 96% tinejđera ima potpis ovakvog tipa na web forumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2009 13:49 (Hadriel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

po ovome sto si naveo - kupi si pravi laptop.

 

lol

 

ti bi na netbooku radio u ps, gledo hd i igrao igre.

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Ja bih osobno najvjerovatnije išao na Lenovo IdeaPad http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Lenovo+IdeaPad&x=0&y=0

Iako mi ni Acer Aspire One nije daleko od njega.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

@r420r: PS, "igrice" i HD sam spomenuo zato što sam čuo da postoje netbookovi sposobni za takve stvari, a i nisam to naveo kao apsolutni kriterij, već eventualno ako je moguće.

@scorpion667: hvala na pomoći. IdeaPad mi se čini kvalitetan dosta, ali koja je trenutno najbolja verzija AAO za gore navedenu cijenu?

 

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53Ghz | MoBo: Gygabite EP35-DS3 | GPU: PowerColor Radeon x1950Pro 512 MB | RAM: 3GB DDR2 | HDD: SG Baracuda 160GB 96% tinejđera ima potpis ovakvog tipa na web forumi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

Zasada ti nema ništa što može goniti HD video i igre na netboocima (zbog snage ili rezolucije ekrana). Ako baš to želiš - sačekaj Ion platformu od nVidie koja će imati ugrađenu 9400M.

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

Aha, u redu. Ma ja bi se zadovoljio i playbackom DivX-a, to mislim da nije prezahtjevno.

Igre također nisu bitne.

 

Uglavnom, koji bi mi bio najbolji netbook do ~3000kn, sa 6-cell baterijom, a da je dostupan u nekoj online trgovini uz mogućnost plaćanja na rate? 3G modem nije potreban.

96% tinejđera ima potpis ovakvog tipa na web forumima. Stavi ovo u potpis ako si ti jedan od onih 4% što nemaju.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično
Hadriel kaže...

Aha, u redu. Ma ja bi se zadovoljio i playbackom DivX-a, to mislim da nije prezahtjevno.

Igre također nisu bitne.

 

Uglavnom, koji bi mi bio najbolji netbook do ~3000kn, sa 6-cell baterijom, a da je dostupan u nekoj online trgovini uz mogućnost plaćanja na rate? 3G modem nije potreban.

Ako ti veličina nije faktor i nije ti problem dodati par sto kuna:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=0131&id_artikl=013.100.222

Jedini problem je samo 2 usb utoraMršti se

 

Inače ovaj netbook:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=0131&id_artikl=013.100.232

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2009 15:14 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Najvjerojatnije si na kraju uzimam AAO 751. Ako netko ima još koji prijedlog, samo recite, jer imam jos ~tjedan dana do kupnje.

 

I imam još jedno pitanjce, kakva su vaša iskustva s M-Computers (http://www.m-computers.hr)?

96% tinejđera ima potpis ovakvog tipa na web forumima. Stavi ovo u potpis ako si ti jedan od onih 4% što nemaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično
Hadriel kaže...

Uskoro ću ić si nabavit jedan netbook, pa bi htio malo vaše pomoći oko izbora.

Naime, za oko mi je zapela Acerova Aspire One serija, ali nisam siguran kojeg bi uzeo, koji je najbolji po kvaliteti izrade, i balansu performansi/trajnosti (uglavnom želim da ima 6-ćelijsku bateriju, znači 5 ili više sati autonomije pod nekim umjerenim opterećenjem, npr. Wifi ON) i slično.

Od "jačih" mogućnosti bi bilo dobro da može prikazivati HD video bez trzanja (bilo kakav HD, ne očekivam sad 1080p :P), da mogu slušat mjuzu (kvaliteta zvučnika nije od velike važnosti jer ću koristiti slušalice), pokrenut kakvu staru igricu (tipa Diablo2, Age of Empires 2) i eventualno raditi malčice u Photoshopu CS3 (nije nužno).

Tipkovnica (veličina i sl.) mi i nije neki kriterij, ali opet, što je bolje moguće.

U krajnjem slučaju, ne mora ni biti Acer, ali nešto što je kvalitetnije za iste novce.

(Od boja su prihvatljive crna, plava, siva, a bijela više manje Belji se)

 

Maksimalno bih za njega dao oko 3000-3150kn, ali ako mi možete reći neku prodavaonicu (po mogućnosti webshop) koja podržava obročno plaćanje, iliti "na rate", za te cijene.

 

Bio bih veoma zahvalan na bilo kakvoj pomoći!

Unaprijed hvala!

 

 

edit: typo

  nisam siguran da ti uopće shvaćaš koncept notebooka? cs3 i igre možeš zaboraviti. ako ti je baš goruće za PS, onda probaj sa nekim starijim verzijama. ali...i dalje mislim da nisi svjestan što kupuješ i kakvu rezoluciju to ima.

Hadriel kaže...

@r420r: PS, "igrice" i HD sam spomenuo zato što sam čuo da postoje netbookovi sposobni za takve stvari, a i nisam to naveo kao apsolutni kriterij, već eventualno ako je moguće.

@scorpion667: hvala na pomoći. IdeaPad mi se čini kvalitetan dosta, ali koja je trenutno najbolja verzija AAO za gore navedenu cijenu?

 

  naravno da postoje takvi netbookovi, samo ne u toj cijeni koju si naveo. ali i to je upitno koliko je ekšli funkcionalno...

Hadriel kaže...

Najvjerojatnije si na kraju uzimam AAO 751. Ako netko ima još koji prijedlog, samo recite, jer imam jos ~tjedan dana do kupnje.

 

I imam još jedno pitanjce, kakva su vaša iskustva s M-Computers (http://www.m-computers.hr)?

  751 ti je sasvim ok izbor. stavi si samo još gigu rama unutra i to je već ok stvar.

Silence! I Kill You...
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Hvala na odgovorima. Uzet cu si 751.Osmijeh

A ono na početku, o igrama i PS, to sam se malo zaletio - slobodno zanemarite.

Ionako cu ga uglavnom koristit za muziku, gledanje videa i internet.

96% tinejđera ima potpis ovakvog tipa na web forumima. Stavi ovo u potpis ako si ti jedan od onih 4% što nemaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Zna li netko za pouzdanu trgovinu gdje mogu naručiti Acer Aspire One 751 crni ili plavi sa 6-cell baterijom, a da se može naručiti preko neta, kreditnom karticom AmEx na 12 ili 24 rate?

Ili ako je u Zagrebu, da je negdje blizu centra grada, a ne tamo negdje na rubovima (ovo je drugi izbor, preferirao bih prvi).

Pokušavao sam naći takvu, ali uzaludno, pa rekoh, možda netko ovdje zna.

 

Unaprijed hvala!

96% tinejđera im[url=http://www.aioncroatia.com][img]http://tinyurl.com/lpk6zj[/img][/url] [img]http://tinyurl.coovakvog tipa na web forumima. Stavi ovo u potpis ako si ti jedan od onih 4% što nemaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

Pričekaj dok ovo izađe: Nokia Booklet 3G (ima HD rezoluciju, baterija 12 sati, ima GPS i 3G modem):

 

http://www.bswireless.hr/20090824849/Sci/Tech/nokia-prijenosnik.html

 

14 godina
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Čuo sam da su Končarevi jako dobro što se tiče best buya

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično
Hadriel kaže...

Zna li netko za pouzdanu trgovinu gdje mogu naručiti Acer Aspire One 751 crni ili plavi sa 6-cell baterijom, a da se može naručiti preko neta, kreditnom karticom AmEx na 12 ili 24 rate?

Ili ako je u Zagrebu, da je negdje blizu centra grada, a ne tamo negdje na rubovima (ovo je drugi izbor, preferirao bih prvi).

Pokušavao sam naći takvu, ali uzaludno, pa rekoh, možda netko ovdje zna.

 

Unaprijed hvala!

Je ti odgovara Links?

 

Laptop

Načini Plaćanja

Lokacija

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

jel netko ima Acer Aspire One 751h... zanima me jel služi kako se očekuje il se razočaraš nakon kupnje...

 

jel taj procesor stvarno toliko slab ili bi se to ipak dalo nekako srediti sa softwareom (nlitani Windowsi i slično)

 

ne treba mi ništa puno, surfanje Office i obični DivX filmovi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

Naručio sam ga u Mikronisa. Usluga zbilja na razini.

 

A mislim da će moć i surfat, pokretat office i SD divx filmove bez ikakvih problema, to je klasična upotreba netbooka.

A na dosta stranica na netu sam vidio da se relativno lako može overclockat procesor na 1.45 stabilno, dok su neki uspili postić čak i 1.66 ili 1.7Ghz.

Overclockan bi trebo većinu HD video formata pokretat bez trzanja, dok pri normalnom clocku može samo mkv i još neki format u HD pokretat.

 

Inače, sutra mi stiže, pa ti javim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 0:06 (Hadriel).
15 godina
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično
Hadriel kaže...

Naručio sam ga u Mikronisa. Usluga zbilja na razini.

 

A mislim da će moć i surfat, pokretat office i SD divx filmove bez ikakvih problema, to je klasična upotreba netbooka.

A na dosta stranica na netu sam vidio da se relativno lako može overclockat procesor na 1.45 stabilno, dok su neki uspili postić čak i 1.66 ili 1.7Ghz.

Overclockan bi trebo većinu HD video formata pokretat bez trzanja, dok pri normalnom clocku može samo mkv i još neki format u HD pokretat.

 

Inače, sutra mi stiže, pa ti javim.

OC netbooka se ne isplati zbog pregrijavanja, jedino po zimi mozda.

torrentolog!
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

ma znam da sve to može, ali nekako ljudi previše pljuju po tom z520 na 1,33 GHz odnosno 1,24GHz... mislim da je to dovoljno za normalan rad, ipak se tu radi o netbooku... jasna je stvar da nećemo dekodirat filmove il' nešto slično... dobar ekran, nadam se dobra tipkovnica, dobro trajanje baterije i više ti ni ne treba... ja sam imao manjih problema s naručivanjem jer izgleda da baš i nema modela s bluetoothom, pa ću morati pričekat desetak dana da stigne... nadam se da će stići i da neće biti problema pa da mi još i otkažu... a za tih 10-ak dana bi trebala nešto i cijena pasti (sad će početi akcije za novu školsku godinu) pa za tih ekstra par stotina kuna kupimo i nešto dodatne opreme... :)

 

aj javi prve utiske...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

Evo prvi utisci:
Ekran je odličan, tipkovnica također, kvalitetno kučište, ugrađena web kamera također nije loša. Bateriju trenutno testiram sa uključenim WiFi-jem, Windows predviđa oko 7h, pa ćemo vidjeti.  Ovaj model koji imam ima Bluetooth koji također radi odlično. Procesor je slab, to se osjeti, ali to govorim u usporedbi sa svojim pravim laptopima koji imaju preko 2 Ghza. Ne mogu usporedit s 1.66Ghz-nim netbookovima jer nisam imao prilike testirat nijednog. Dovoljno je jak za većinu svakodnevnih radnji kojim je namijenjen, recimo slušanju glazbe, gledanju SD videa, surfanju i radu u officeu. Međutim, slaba strana mu je multitasking, pri čemu mislim na nekoliko procesa otvorenih istovremeno. Tu se već može osjetit zapinjanje. HD video također radi, uz povremeni "hiccup", ali ne svaki format, kao što sam rekao u prošlom postu. Mislim da bi blagi overclock sredio i taj problem, ali to ću isprobat neki drugi put, kad bude malo hladnije. Kućište se ne grije puno, a ventilator se ne čuje.

I još da ne zaboravim, obavezno deinstaliraj većinu gluposti koje dođu predinstalirane s windowsima; samo smanjuju performance.

Uglavnom, dao bi mu 9/10, i to samo radi procesorske snage, sve ostalo je po mom osobnom mišljenju odlično.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

odlično... blago tebi, tvoj je stigao... Smijeh

 

prvo što će biti kad ga donesem je format C Cool

 

imam pripremljen windows iz kojeg je poizbacivano sve što ne treba (najvjerojatnije ima još stvari za izbaciti, al to moram isprobavati) tako da se boota puno brže... treba koristiti jednostavne programe koje nečemu koriste a ne ovi glomazni koji imaju previše funkcija koje ne koristimo ( tipa nero kod kompova s pržilicom... nero micro puno bolji izbor)...

 

što se tiče overclockiranja mislim da se neću upuštati u to, ne vjerujem da se osjeti prevelika razlika... prvo se treba pokušati sa izborom pravilnog sooftwarea i tweakingom windowsa... ne treba previše očekivati jer je to ipak taj tip računala i tko nije zadovoljan s njime pogriješio je pri kupnji...

 

samo se nadam da nam se neće kvariti, i sve će biti super...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično
AAO 751 kaže...

odlično... blago tebi, tvoj je stigao... Smijeh

 

prvo što će biti kad ga donesem je format C Cool

 

imam pripremljen windows iz kojeg je poizbacivano sve što ne treba (najvjerojatnije ima još stvari za izbaciti, al to moram isprobavati) tako da se boota puno brže... treba koristiti jednostavne programe koje nečemu koriste a ne ovi glomazni koji imaju previše funkcija koje ne koristimo ( tipa nero kod kompova s pržilicom... nero micro puno bolji izbor)...

 

što se tiče overclockiranja mislim da se neću upuštati u to, ne vjerujem da se osjeti prevelika razlika... prvo se treba pokušati sa izborom pravilnog sooftwarea i tweakingom windowsa... ne treba previše očekivati jer je to ipak taj tip računala i tko nije zadovoljan s njime pogriješio je pri kupnji...

 

samo se nadam da nam se neće kvariti, i sve će biti super...

Samo ne zaboravi da nemaš optički pogon, tako da ćeš morat napravit bootabilni USB-stick ili nešto slično.

Evo baterija i dalje pokazuje odlično stanje. još sam sad smanjio osvjetljenje ekrana i povećala se trajnost još sat vremena.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

aha, napravio sam bootabilni stick...

 

de mi samo još reci koliko si ga dugo trebao čekati od dana naručivanja ???

 

ja kad sam naručivao, bijeli bez bluetootha sam mogao dobiti u roku od 24 sata, ali to nije dolazilo u obzir pa sad plavi (htio sam crni) sa bluetoothom moram čekati neka dva tjedna, samo se nadam da će stići dotle...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotično

nakon što sam platio, 1 dan.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Izbor netbooka i mjesto kupnje dotičnog

Ja imam ovaj: acer aspire one d250-1b

 

http://www.liliputing.com/2009/06/acer-aspire-one-d250-review.html

 

I meni je fenomenalan. Ja na njemu samo surfam i slušam muziku.

Dobio sam ga uz VIP.

Ali stvar je stvarno nevjerovatna.

Touchpad je predobar, ekran je odličan, tipkovnica je isto fenomenalna.

Moja topla preporuka!

Ps3 and Psp owner Pričajte šta hoćete ali ps3 je legenda!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice