Novi procesori u laptopima

poruka: 6
|
čitano: 1.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Novi procesori u laptopima

Pozdrav!

Nije bas previse podataka na internetu koji upućuju na novosti o novim procesorima pa me zanima da li netko ima kakva iskustva sa sljedecim procesorima:

Ryzen 3 2200U

Ryzen 3 3200U 

 

Koje su razlike među njima kad su oba u laptopima do 3000kn, kao da i nema razlike?

 

Druga stvar - jesu li bolji (ako ne gledamo grafiku jer dosta ljudi treba samo za faks - znaci office, browser i tu i tamo filmovi) od intelovih i3 8xxx?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi procesori u laptopima

2200u/3200u su 2 /4 procesori nisu losi odradit ce posao ali u toj cijeni sa nade i 2500u 4/8cpu.Intel u cijeni do 3000kn nudi pentium i celeron koje treba svakako izbjeci i3 7gen 7020u kojeg isto treba izbjeci 8gen je vec bolja ali jedini cpu na razini 2500u bi bio i5 8250u.

2200u/3200u su na razini 8145u 2/2.

11 godina
offline
Re: Novi procesori u laptopima

Ok, 2500U je do nekih 3500, jedan laptop je sad jedini u tom rangu 3000kn sto je na akciji nekoj, a to je ovaj.

Ali ok, isplati se dati jos nekih 500kn plus za to. Mislim, vise manje znam te starije pentiume i i3 ispod 8. generacije, ali nije mi jasna ova razlika izmedju 2200U i 3200U bila, naravno da je jaci procesor bolji. Svakako, hvala ti na objasnjenju!

Kovačić
7 godina
neaktivan
offline
Novi procesori u laptopima

Osobno imao 3200U u laptopu ,jako super procesor u tom cijenovnom rangu ,2 jezgre ,4 threada ,odlican za multimediju i faks ,ono sto ga razlikuje od ostalih procesora u tom cijenovnom rangu je to sto ima puno jaču integriranu grafiku od svih pa moze izvuci uz multimediju adobe premier i photoshop.Mislim da je najbolji izbalansirani sveukupno gledajuci procesor u tom cijenovnom rangu .

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Novi procesori u laptopima

A vidjet cemo, to sto je grafika bolja, za browsing i office paket ti ne treba nikakva grafika, a ako trebas nesto, za to neces davati onda 3000kn nego vise 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Novi procesori u laptopima

Pa ne treba ,ali u slucaju da naide autocad ili photoshop nekome ,zelis imati mogucnost bolju ,sto ovaj procesor i nudi ,ili vise multimedije odjednom.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice