Laptopi iz USA

poruka: 9
|
čitano: 3.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Laptopi iz USA

Razmišljam kupiti netbook pa kako ih u hrvatskoj ima svega 4 i kako su bezobrazno skupi, počeo sam gledati "preko bare", gdje npr Acer Aspire One koji je kod nas 3000kn tamo košta 349$(2000kn). Jedino me zanima, a ne mogu nigdje naći ništa o toj temi, koliko su kompatibilni ti američki laptopi sa europom. Dali je razlika samo u naponu ili i u nekim drugim faktorima(možda radio frekvencije i sl.)?

Ako je samo do napona to ne bi trebao biti problem jer većina adaptera za laptope podržava i 230 i 110 V.

 

 

seelo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptopi iz USA
seelo kaže...

Razmišljam kupiti netbook pa kako ih u hrvatskoj ima svega 4 i kako su bezobrazno skupi, počeo sam gledati "preko bare", gdje npr Acer Aspire One koji je kod nas 3000kn tamo košta 349$(2000kn). Jedino me zanima, a ne mogu nigdje naći ništa o toj temi, koliko su kompatibilni ti američki laptopi sa europom. Dali je razlika samo u naponu ili i u nekim drugim faktorima(možda radio frekvencije i sl.)?

Ako je samo do napona to ne bi trebao biti problem jer većina adaptera za laptope podržava i 230 i 110 V.

 

 

 349$ + carina + porez = vise od 3000kn + nemas garanciju...


#smajli koji koluće očima#
15 godina
offline
RE: Laptopi iz USA

349$+carina(8%)+PDV(22%) = 22oo kn, a kod nas 3200 kn. a ako pronađeš način za ne platiti carinu i pdv (a ja sam se nekako snašao) onda je to opet druga priča. Od garancije u hrvatskoj ionako nema previše kruha, to su moja iskustva. mene dakle zanimaju tehnološke razlike između USA i naših laptopa.

seelo
16 godina
neaktivan
offline
Laptopi iz USA

Samo trebaš provjeriti je li adapter za laptop univerzalan (što se tiče napona i frekvencija), a prema mom iskustvu većina laptopa se ispručuje s takvim adapterima, stoga ne bi trebalo biti nekih problema. Još u HR nabaviš ovaj dio kabela koji ide iz adaptera u utičnicu strujne mreže, ali to nije skupo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptopi iz USA

Kompotko je u pravu ali ja koji sam bio u USA ovog ljeta i kupio laptop tamo nisam ipak platio carinu i PDV (samo americki porez od 6%)

Sve je naravno kompatibilno osim sto je tipkovnica americka ali to sam lako sredio u postavkama windowsa pa tako ipak imam HR tipkovnicu s americkim znakovima..jedino ces morati kupiti kabel za napajanje koji kosta oko 20 kn

 

Ako ides u SAD ili imas nekog tko ti taj laptop moze donijeti ovdje proci ces bez carine i pdv-a ako se na granici pravis da je laptop tvoj otprije.

I onda se sve to isplati.

Inace pisem sa Dell Studia 15 kojeg sam platio 4000 kn (ako preracunas $ u kn) a ovdje bi kostao oko 6 do 7 tisuca kn.

16 godina
neaktivan
offline
Laptopi iz USA

Drugačiji punjači i tipkovnice.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Laptopi iz USA

Pokušat ću preko Amazon, imam neka poznanstva na carini, pa ako prođe - prođe.

 

Hvala!

seelo
16 godina
neaktivan
offline
Laptopi iz USA

Najprije trebaš provjeriti da li je adapter univerzalan (110 do 230), a jedan od problema je tastatura. Amerikanci koriste QWERTY, a kod nas je QWERTZ, a osiom toga morat češ urediti i naša slova, što nije veliki problem, ali ćeš morati označiti na tipkama. Oni za @ ne koriste Alt Gr nego je imaju na gornjem redu kod brojeva, a oma i nekih drugih razlika u tastaturi.

 

Inače, nećeš imati garanciju, jer američki proizvođači garanciju daju (a dulju prodaju) samo kupcima u SAD, a u Evropi to neće prihvatiti.

 

Ja imam američki minilaptop i jako sam zadovoljan, ali moj unuk je došao na pola godine u Zagreb u gimnaziju preko razmjene i imao je problema sa svojim laptopom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptopi iz USA

Slazem se sa ostalima... Jest da ovako izgleda jeftinije, ali carina i jos da se osteti negdje putem, ne znam jel bas pametno ´baciti´3000 kn.. Ako imas koga u USA Šutim ili tamo planira ici das mu pare on kupi i prenese kao da je njegov ni carine ni ista.. Hehehehe

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice